Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica "somatyczna"


Tido

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Od 2.5 mca walczę z męczącymi objawami- osłabienie, wrażenie drżenia mięśni, zaburzenia snu, wrażenie mocnego bicia serca, epizody nocnych potów, 3 razy napad z uczuciem " zaraz stracę przytomność". Od ponad 2 lat stosowałem Trittico 25-50mg z powodu bezsenności- wystarczało do znośnej jakości snu. Te 2.5 miesiąca temu nie stało się nic szczególnego- byłem zdrowym, uprawiającym sport 42-latkiem, fajna rodzina, praca dość stresująca,ale też już jest w niej sporo rutyny i może lekkiego wypalenia zawodowego,ale bez przesady ( jestem lekarzem zabiegowcem). Mimo oczywistych podejrzeń zaburzeń psychogennych wykonałem kilka badań i konsultacji- kardiolog, pulmonolog, endokrynolog, USG brzucha, dość szczegółowe badania laboratoryjne ( z boreliozą)- wyniki bez odchyleń. W końcu to cholerne osłabienie zmusiło mnie do odwiedzenia psychiatry- dg. Depresja i zaburzenia lękowe- od 6 tygodni biorę Aciprex 10 i dodatkowo od 2 tyg Trittico zwiększone do 150mg/ noc. Byłem na razie na pierwszej konsultacji u psychoterapeuty,będę to kontynuował.

Po przydługim wstępie ( przepraszam!) chciałbym zapytać: czy to normalne,że po takim okresie leczenia miewam kilka dni lepszych ( takich prawie jak w przeszłości), po czym przychodzi kolejne kilka dni osłabienia, spoconych rąk, drżenia wewnątrz, wycofania się z większości aktywności itp? Ok...Jak patrzę na te 8 tyg wstecz to może jest jakieś 25-30 procent poprawy w stosunku do początku. Nadal miewam momenty, gdy budzą się lęki " może jestem jednak poważnie chory", po czym w kolejnych dniach biegnę 10 kilometrów i znowu zaczynam wierzyć,że z tego wychodzę... Mój psychiatra upewnia mnie, że " na 100% to zab.lękowe" i na jakiś czas mnie to uspokaja. Stąd moje naiwne pytania do Was- czy ktoś to podobnie przechodził tzn. z taką dominacją objawów somatycznych nad psychicznymi? Naprzemiennie poprawa i pogorszenie? Jak długo może trwać ten najtrudniejszy okres?

ZDROWYCH Świąt dla wszystkich,którzy to przeczytają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×