Skocz do zawartości
Nerwica.com

Diagnoza - nerwica?


Salide29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 29 lat i od dwóch lat cierpię na okresowe miejscowe bóle głowy w okolicy szwu za skronią. Mam tam pewne zwyrodnienie które czasami boli, jest bolesne w dotyku a od dwóch tygodni pobolewa mnie. Tylko w tym roku na głowę miałem RTG, kilka wizyt u neurologa, okulisty. Początkiem tego roku miałem jeszcze dziwne stany zmartwienia, zamyślenia, zawieszałem się, rozmyślanie o śmierci i takie bzdury. Od miesiąca mam to znowu oraz ten ból głowy. Byłem znowu u neurologa z obawami, że może to jakiś rak mózgu, krwiak lub coś w tym stylu. Rozmawiał ze mną długo i ... skierował mnie do psychiatry. Zamurowało mnie, śmiałem się w domu do zony że chyba zwariowałem, ale ona nalegała abym poszedł dla świętego spokoju. Psychiatra (kobieta) pogadała ze mną i stwierdziła, że mam zaburzenia somatyczne i nerwicę natręct (wyszło że sprawdzam żelazka, gazy i wody jak wychodze z domu, jak mam portfel w kieszeni to sprawdzam czy tam jest itp.) Mam przepisany lek welaflax dwa razy dziennie po pół 75 oraz mam iść do psychoterapeuty. Czy ja zwariowałem? Czytam to forum i widze, że podobne wkrętki ma sporo osób, mało kto pisze o wyleczeniu albo o pogorszeniu. Jak myślicie, odpuścić sobie to szukanie raka czy krwiaka (miałem 2 lata temu wypadek - wstrzas mózgu po pobiciu) w tej głowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Salide29. Miło Cię poznać.

 

Hm, trudno jednoznacznie stwierdzić, co to. Wydaje mi się jednak, że konsultacja z psychiatrą jest wskazana, ponieważ te bóle mogą Cię doprowadzić do hipochondrii. Ale wątpię, abyś zwariował. A nerwica natręctw, mimo iż jest ciężkim zaburzeniem, też jest wyleczalna pod warunkiem, że się ją leczy ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie dyńka cały czas napier**** ale chyba to od myślenia, wszystkim sie przejmuje, byle czym... na zewnatrz jestem bardzo spokojny, ale w srodku az sie gotuje, nie potrafie tego wyrzucić, raz bylem tylko u lekarza, juz nie pamietam co mi przepisal, ale po tych prochach stałem sie obojetny na wszystko co sie dzieje koło mnie, czasami mam wrażenie ze to pozostało do tej pory... dziwne uczucie...

co do sprawdzania portfela, gazu itp. to z tym mam podobne problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×