Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak się w społeczeństwie postrzega ludzi biednych?


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

A wracając do tego tematu, to myślę, że trzeba spojrzeć też indywidualnie na osoby biedne.

Żeby zrozumieć czyjąś biedę i złą egzystencje, trzeba by poznać dobrze sytuacje i przyczyny tej biedy i złych warunków życia.

Bo nie każdy może żyć w biedzie z jednej przyczyny, jaką jest brak pracy luba marna praca za niskie wynagrodzenie.

Nie powinno się takich ludzi oceniać powierzchownie, na podstawie domysłów i bez potwierdzonych faktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaki biedoki cebuloki,grażyna gotuj bigosu,pokażta im tam jak się lordy stołujo. HEUEHEHEHEHEHEH.

Jak się patrzy na ludzi niekoniecznie majętnych? Hmm z tego co zdążyłem zauważyć raczej obojętnie,o ile ktoś nie ma najebane we łbie i musi mentalnie zbić Niemca i podbić sobie ego swoją grubością portfela...to mamy na tyle egoizmu i własnych problemów że inny typ z brakiem piniondza nas goowno obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mamy na tyle egoizmu i własnych problemów że inny typ z brakiem piniondza nas goowno obchodzi.

[videoyoutube=K8XqfbGJyMc][/videoyoutube]

"Na życie patrzysz bez emocji

Na przekór czasom i ludziom wbrew

Gdziekolwiek jesteś w dzień czy w nocy

Oczyma widza oglądasz grę

 

Ktoś inny zmienia świat za Ciebie

Nadstawia głowę, podnosi krzyk

A Ty z daleka, bo tak lepiej

I w razie czego nie tracisz nic

 

Przeżyj to sam, przeżyj to sam

Nie zamieniaj serca w twardy głaz

Póki jeszcze serce masz

 

Widziałeś wczoraj znów w dzienniku

Zmęczonych ludzi wzburzony tłum

I jeden szczegół wzrok Twój przykuł

Ogromne morze ludzkich głów

 

A spiker cedził ostre słowa

Od których nagła wzbierała złość

I począł w Tobie gniew kiełkować

Aż pomyślałeś: milczenia dość

 

Przeżyj to sam, przeżyj to sam

Nie zamieniaj serca w twardy głaz

Póki jeszcze serce masz / 3 "

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skromną własność i dzięki temu, mój sąsiad, z którym nigdy nie miałem zwady krzyczał do mnie że jestem bogaty i mi za to dom spali. Był pijany, no ale ponoć po alkoholu mówi sie prawde. Po tamtym "incydencie" przestał mi sie kłaniać hahaa1.gif Powiadam wam to jest chory świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, dobra, dobra, nie bądź taki hop do przodu - wywłaszczymy Cię z całego majątku, przebrzydły burżuju, po czym przekażemy go na rzecz aktywów naszej nowopowstałej komunistycznej partii: "Robaki-Biedaki" - rzecz jasna w myśl sprawiedliwości społecznej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze, żeby coś w tym temacie powiedzieć, to powiem, że w tym kraju raczej często jest tak, że biedni, żyjący w ubóstwie ludzie, nie liczą się dla innych.

Wiem, że nie w każdym przypadku tak jest, ale jest to widoczne. Chodzi mi o ludzi, którzy żyją w ubóstwie, nie mając często normalnych warunków bytowania, bo mieszkają w ruderach, w sypiących się mieszkaniach, gdzie nawet tam nie mają łazienki w mieszkaniach tylko na podwórkach, albo w piwnicy.

Takich ludzi nie stać na remont tych mieszkań, bo to nie mało kosztuje. Wystarczy sobie oglądać, takie programy jak: "Interwencja", "Uwaga" i "Sprawa dla reportera", w których bardzo często ukazują ludzkie ubóstwo, bezradność i brak pomocy. Dopiero jak telewizja się zainteresuje takimi ludźmi i pokażą to publicznie, wtedy coś się zaczyna zmieniać.

Właśnie, dzięki takim programom telewizyjnym, które ukazują takie patologie, niesprawiedliwość i ludzką krzywdę, coś udaje się z tym robić i jakoś to zmieniać.

Popieram takie programy, bo dużo dla ludzi robią. Gdyby nie telewizja publiczna, nie takie programy, wiele takich "patologii" i zła byłoby zamiatanych pod dywan, bo nikt by się tym nie przejmował.

Ludzie niewinni by cierpieli, a cwaniactwo, kombinatorstwo, patologia by rządziły nadal. Dlatego trzeba wspierać takie programy reporterskie, które robią bardzo dobrą robotę dla społeczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram takie programy, bo dużo dla ludzi robią. Gdyby nie telewizja publiczna, nie takie programy, wiele takich "patologii" i zła byłoby zamiatanych pod dywan, bo nikt by się tym nie przejmował.
Ale oni robią to dla oglądalności a nie z miłości. Zresztą ilu osobom pomogą, kilkudziesięciu ,może 100 a to kropla w morzu potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się.

Ja nie twierdzę, że oni są "cudotwórcami" i pomogą większości ludziom, którzy są w złej sytuacji.

Być może i nie każdy dziennikarz, który prowadzi te programy, ma sentyment do takich ludzi i leżu mu na sercu ich los, ale wykonuje taką prace i musi to robić.

Tutaj chodzi o to, że nagłaśnia się takie sprawy trudne, patologiczne, miliony Polaków je oglądają i są tacy, którzy mocno popierają takie działania tych programów. Czasami, prokuratorzy, SĄDY, OPIEKI SPOŁECZNE, w końcu podejmują działania, pod wpływem tych programów, bo takie sprawy się upublicznia.

Gdyby nie ukazywali takich spraw, to niektóre SĄDY, instytucje państwowe, POLICJA nawet by nie kiwnęli palcem, żeby coś robić w doszukiwaniu się prawdy i karać złe postępowania.

A że w Polsce mamy, często opieszałość SĄDÓW, POLICJI, urzędników, to rodzi to niesprawiedliwość i patologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam Uwagę i Interwencję.Czasem,coś dla ludzi robią.Ale,to jest,tak.Program obejrzysz i zapominasz.A ludzie,żyją z tymi problemami.
To właśnie tak jest oglądasz, może trochę współczujesz, cieszysz się że masz lepiej, ale i tak twoim biednym sąsiadom nie pomożesz a może nawet nie wiesz jak żyją bo między tv a rzeczywistością jest duża różnica. Ja takie programy oglądam niezwykle rzadko, prawie w ogóle, ja i tak im nie pomogę a same te programy to trochę takie żerowanie na ludzkich instynktach, choć na pewno wielu ludziom pomogli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×