Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak się w społeczeństwie postrzega ludzi biednych?


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Michellea, ja sie obracam wsrod ludzi ze sluzby zdrowia i wiem ile kto zarabia, mam tez znajome w CZD, np ratownik dostaje 3600 a pielegniarka ktora spi na dyzurze tam około 2800. Oczywiscie znam takich lekarzy co biora po 450 za 10 minut i zarabiaja po 50 tys miesiecznie. (kasa netto) Co innego w małych miastach, natomiast Wawka to raj dla słuzby zdrowia, a łapowki i prezenty to szkoda gadac, tutaj sie po cichu mowi kto ile bierze zeby zalatwic np. pokoj jednoosobowy itd. A w swoim zyciu trafiłam na kilkanascie lekarzy idiotów i pielegniarki, mimo ze studiow medycznych nie mam. Pewnie rodzice im załatwili bo naprawde cud ze takie głąby pracuja w słuzbie zdrowia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze serio jestem komuchem :)))

Rozumiem, towarzyszko, że przychylnym okiem spoglądasz również na trockistowską ideę wspólnych żon/kobiet ? :D Heh, jakby co, to ja dostałem Cię z przydziału ;) Ku chwale Rewolucji ! :D;)

Żona z przydziału. Jakie to żałosne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michellea, ja sie obracam wsrod ludzi ze sluzby zdrowia i wiem ile kto zarabia, mam tez znajome w CZD, np ratownik dostaje 3600 a pielegniarka ktora spi na dyzurze tam około 2800. Oczywiscie znam takich lekarzy co biora po 450 za 10 minut i zarabiaja po 50 tys miesiecznie. (kasa netto) Co innego w małych miastach, natomiast Wawka to raj dla słuzby zdrowia, a łapowki i prezenty to szkoda gadac, tutaj sie po cichu mowi kto ile bierze zeby zalatwic np. pokoj jednoosobowy itd. A w swoim zyciu trafiłam na kilkanascie lekarzy idiotów i pielegniarki, mimo ze studiow medycznych nie mam. Pewnie rodzice im załatwili bo naprawde cud ze takie głąby pracuja w słuzbie zdrowia.

Ale ja nie mówię o lekarzach. Przecież to, że dostają łapówki to nie żadna nowość.

Chodziło mi o to, że dziwiłaś się, że pielęgniarki ciągle się domagają podwyżek. W CZD zarabiają więcej niż w zwykłym szpitalu. Zresztą 2800 zł to nie jest kwota, która zachęca do zostania w kraju. Jak tak dalej będzie to za jakiś czas babcie będą się zajmować babciami, i dziećmi w CZD też, bo wszystkie młode powyjeżdżają. W sumie nie dziwię się im.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze serio jestem komuchem :)))

Rozumiem, towarzyszko, że przychylnym okiem spoglądasz również na trockistowską ideę wspólnych żon/kobiet ?...

Mnie się więcej podobujo muzułmańskie haremy. No ale dla jenczoncych przegrywów lepsza żona z przydziału na dziesięciu.... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiejskifilozof wyznacza nowe standardy mądrości. :lol:

 

A skąd wiesz,jakich miałem na myśli ?

Ktoś piszę,że za Petru trzeba będzie za wszystko płacić.Moi drodzy,czy teraz mamy coś za darmo ?

Czy,Wasz kochany PIS,przywróci Wam,PRL gdzie wszystko było za darmo ? Otóż nie było.Bonus założyciel tego.Jakże potrzebnego tematu,wie co to bieda.Bo się z nią styka na co-dzień.

Wielu,biedy nie doświadcza.A wchodzi w temat,z zasady.Mam,dziś wolne,nie mam co robić.Więc napiszę,parę słów.O tak sobie.

Proponuje najpierw zastanowić się,czy warto pisać w temacie.Skoro,jedyny argument.To wyśmianie się z użytkownika.Podczas,gdy się samemu nie ma zbytniej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michellea, ja sie obracam wsrod ludzi ze sluzby zdrowia i wiem ile kto zarabia, mam tez znajome w CZD, np ratownik dostaje 3600 a pielegniarka ktora spi na dyzurze tam około 2800. Oczywiscie znam takich lekarzy co biora po 450 za 10 minut i zarabiaja po 50 tys miesiecznie. (kasa netto) Co innego w małych miastach, natomiast Wawka to raj dla słuzby zdrowia, a łapowki i prezenty to szkoda gadac, tutaj sie po cichu mowi kto ile bierze zeby zalatwic np. pokoj jednoosobowy itd. A w swoim zyciu trafiłam na kilkanascie lekarzy idiotów i pielegniarki, mimo ze studiow medycznych nie mam. Pewnie rodzice im załatwili bo naprawde cud ze takie głąby pracuja w słuzbie zdrowia.

Ale ja nie mówię o lekarzach. Przecież to, że dostają łapówki to nie żadna nowość.

Chodziło mi o to, że dziwiłaś się, że pielęgniarki ciągle się domagają podwyżek. W CZD zarabiają więcej niż w zwykłym szpitalu. Zresztą 2800 zł to nie jest kwota, która zachęca do zostania w kraju. Jak tak dalej będzie to za jakiś czas babcie będą się zajmować babciami, i dziećmi w CZD też, bo wszystkie młode powyjeżdżają. W sumie nie dziwię się im.

a jak ja zaczynałam prace to dostawałam 1/4 tego i jadłam chleb ale nie poszłam do pracy dla kasy. Sa ludzie i ludzie. Niektorym wiecznie bedzie za mało...Kiedys do mnie jeden lekarz mowi ze on ma ciezkie zycie, bo ma 4 dzieci i zarabia około 50 tys i mu brakuje kasy, a ja mowie sa tacy co musza zyc za 600 bo umowy nie przedłuzyli i dostaja zasilek to on wytrzeszczył tak oczy, jakby w ogole nie zdawał sobie sprawy ze ludzie za tyle zyja. :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu,biedy nie doświadcza.A wchodzi w temat,z zasady.Mam,dziś wolne,nie mam co robić.Więc napiszę,parę słów.O tak sobie.

Proponuje najpierw zastanowić się,czy warto pisać w temacie.Skoro,jedyny argument.To wyśmianie się z użytkownika.Podczas,gdy się samemu nie ma zbytniej wiedzy

bonus gowno wie o biedzie i pewnie biednych ludzi widzi tylko w tv - cytuje jego wypowiedzi:

Wystarczy sobie oglądać, takie programy jak: "Interwencja", "Uwaga" i "Sprawa dla reportera", w których bardzo często ukazują ludzkie ubóstwo, bezradność i brak pomocy.

 

Zresztą, to że ktoś nawet posiada jakiś tam samochód, mieszka w swoim mieszkaniu, ma w nim jakieś rzeczy, to nie znaczy, że ktoś taki nie jest biedny. Bo można mieć swoje mieszkanie, ale ciasne i złe warunki mieszkaniowe. Można mieć marną pensję z pracy, albo marną emeryturę i z tego nie wyżyć. I wielu ludzi tak żyje. Niekoniecznie trzeba być bezdomnym i żyć na ulicy, żeby być biednym i bezradnym życiowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiejskifilozof wyznacza nowe standardy mądrości. :lol:

 

A skąd wiesz,jakich miałem na myśli ?

Ktoś piszę,że za Petru trzeba będzie za wszystko płacić.Moi drodzy,czy teraz mamy coś za darmo ?

Czy,Wasz kochany PIS,przywróci Wam,PRL gdzie wszystko było za darmo ? Otóż nie było.Bonus założyciel tego.Jakże potrzebnego tematu,wie co to bieda.Bo się z nią styka na co-dzień.

Wielu,biedy nie doświadcza.A wchodzi w temat,z zasady.Mam,dziś wolne,nie mam co robić.Więc napiszę,parę słów.O tak sobie.

Proponuje najpierw zastanowić się,czy warto pisać w temacie.Skoro,jedyny argument.To wyśmianie się z użytkownika.Podczas,gdy się samemu nie ma zbytniej wiedzy.

To chyba nie do nas, elo. Fizolofa ze wsi trochę poniosło. Obraz21.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ja zaczynałam prace to dostawałam 1/4 tego i jadłam chleb ale nie poszłam do pracy dla kasy. Sa ludzie i ludzie. Niektorym wiecznie bedzie za mało...

I co w związku z tym, że miałaś mniej? To że ktoś zarabia więcej (ale nadal śmiesznie mało), nie znaczy że nie ma prawa się domagać podwyżki. To trochę taka postawa " ja kiedys miałam mniej, a żyłam, więc niech nie robią cyrku, tylko wracają do pracy". Bez sensu.

I co to znaczy "nie poszłam do pracy dla kasy"? Większość ludzi pracuje dla pieniędzy i co w tym złego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie do nas, elo.

boje sie ze to bylo do mnie niestety :cry:

Nie muszę do Was pisać,są tu też inni ludzie.

monku slonko zrozum - musze przezyc jeden miech z ledwo 644 zl i przy tym moj rodzic nie moze mi sie dolozyc ni do czynszu ni do reszty kosztow... chocby mediow [w tym internetu] plus ofc musze se jeszcze dokupic z tego ciuszki/jedzonko/leki i niekiedy kosmetyki...

i wiesz co? nie pieprze w kolko ze jestem biednym czlowiekiem niczym bonus bo po prostu nie czuje sie nim ;]

to tez prosze ciebie i twego kolege - nie mowcie o czyms o czym nie wiecie doslownie NIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monku slonko zrozum - musze przezyc jeden miech z ledwo 644 zl i przy tym moj rodzic nie moze mi sie dolozyc ni do czynszu ni do reszty kosztow...

Z tych 644 groszy opłacasz czynsz, media, jedzenie, leki, ubrania i kosmetyki? Musisz trzy razy tyle dorabiać na czarno, bo nie wierzę że za to można utrzymać się samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo,koteczku mój kochany skarbusiu piękny.Naucz się kochanie mego nowego nicku

juz pedze :)))

a temat,założył Bonus.Nie ja.
to nieistotne :)))
.Chcesz się słonko licytować' date='kto ma mniej ?[/quote']nie chce :))) zupelnie nie o to mi chodzilo :)))
Z tych 644 groszy opłacasz czynsz, media, jedzenie, leki, ubrania i kosmetyki? Musisz trzy razy tyle dorabiać na czarno, bo nie wierzę że za to można utrzymać się samemu.

nie musze - slowo spryt cos ci mowi? :)))

otrzymuje jeszcze stypendium z uczelni z tego tytulu ze jestem niepelnopelno no tylko ze wiecznym studentem byc nie moge... i uwierz mi ze w pierwszym roku spokojnie styklo mi 600zl w jednym miechu by wyzyc :)))

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww napisał(a):

a jak ja zaczynałam prace to dostawałam 1/4 tego i jadłam chleb ale nie poszłam do pracy dla kasy. Sa ludzie i ludzie. Niektorym wiecznie bedzie za mało...

 

I co w związku z tym, że miałaś mniej? To że ktoś zarabia więcej (ale nadal śmiesznie mało), nie znaczy że nie ma prawa się domagać podwyżki. To trochę taka postawa " ja kiedys miałam mniej, a żyłam, więc niech nie robią cyrku, tylko wracają do pracy". Bez sensu.

I co to znaczy "nie poszłam do pracy dla kasy"? Większość ludzi pracuje dla pieniędzy i co w tym złego?

Nie zapominaj, że agusiaww MA SWÓJ HONOR I NIE JEST KARIEROWICZKĄ PRZEZ ŁÓŻKO!1!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 644 groszy opłacasz czynsz, media, jedzenie, leki, ubrania i kosmetyki? Musisz trzy razy tyle dorabiać na czarno, bo nie wierzę że za to można utrzymać się samemu.

nie musze - slowo spryt cos ci mowi? :)))

otrzymuje jeszcze stypendium z uczelni z tego tytulu ze jestem niepelnopelno no tylko ze wiecznym studentem byc nie moge... i uwierz mi ze w pierwszym roku spokojnie styklo mi 600zl w jednym miechu by wyzyc :)))

Dziewczyna, która utrzymuje się samodzielnie za 600 cebulionów miesięcznie?! Całe życie szukałem takiej kandydatki na żonę! Wyjdziesz za mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaznałem nigdy biedy i podobnie jak elo, nie czuje się biedny, dochody wielu emerytów i rencistów to przedział poniżej 1000 (i to grubo),

problem zaczyna się wtedy, jak z takimi pieniędzmi trzeba żyć samemu i nikt się nie dokłada do podstawowych wydatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko tylko wiesz ze seksu nie bedzie? :)))

Spokojnie. Przedstawiając swoją ofertę liczyłem się z tym, że jesteś paskudnie brzydka :smile: Wystarczy, że potrafisz zrobić jajecznicę na boczku i już możemy iść po księdza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×