Skocz do zawartości
Nerwica.com

Moje objawy - czy to już bulimia?


Coldway

Rekomendowane odpowiedzi

Mam depresję i nerwicę, do tego od ponad pół roku mam zaburzenia odżywiania. Początkowo objadałam się w sytuacjach stresowych. Teraz ciągle myślę o jedzeniu, potrafię w samotności pójść do sklepu, kupić czipsy, popcorn, czekoladę, piwo i to wszystko zjeść na raz. Potem zmuszam się do wymiotowania, ale żadna technika jeszcze nie zadziałała. Raz nawet chciałam ukraść współlokatorce sodę by zmieszać ją z wodą i wypić. Nie zawsze chce wymiotować, czasem mam w głowie, że od jutra ostra dieta, bieganie itd i potrafię przez parę dni ćwiczyć do bólu. Zawsze jednak mam wyrzuty sumienia po zjedzeniu tak dużego posiłku, a przecież nie jestem głodna. Nastrój poprawia się u mnie z chwilą jedzenia, a po skończeniu od razu czuję się fatalnie. Nie mogę sobie jednak przetłumaczyć by tego nie robić, Gdybym nie zjadła cały czas chodziłabym poddenerwowana i przeszukiwała i tak szafki w domu. Jestem najedzona, pełna, ale i tak jem i jem... Czasem cały dzień trzymam się dobrze by na wieczór zaszaleć... Czy ktoś z was tak miał i wie co to może być? Wiem, najlepiej oceni to lekarz, ale trochę muszę poczekać na wizytę, a chciałabym się zorientować już teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To, co opisujesz brzmi jak zaburzenie na tle bulimicznym. Objadanie się, które towarzyszy tej chorobie wbrew pozorom nie zawsze musi kończyć się prowokowaniem wymiotów. Rozróżniamy dwa typy bulimii - typ przeczyszczający oraz typ nieprzeczyszczający. Twoje doświadczenia sugerują, że możesz cierpieć na ten drugi. Po atakach kompulsywnego objadania się nie wymiotujesz lub nie przeczyszczasz się, tylko wybierasz głodówki i wzmożoną aktywność fizyczną. To, co aktualnie przeżywasz musi być dla Ciebie bardzo trudne i niekomfortowe. Niewątpliwe ciężko jest zmagać się z tym problemem każdego dnia. Niestety zaburzenia odżywiania się to trudna choroba i jedyną możliwością poradzenia sobie z nią jest skonsultowanie się ze specjalistą. Rozpoczęcie odpowiedniej psychoterapii z czasem jest w stanie przynieść pozytywne rezultaty i trwale rozwiązać problem. Dodatkowo możesz skorzystać z pomocy dietetyka, który ułoży Ci indywidualny program żywienia, dzięki któremu będziesz w stanie uniknąć ataków kompulsywnego objadania się.

Trzymam kciuki, powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×