Skocz do zawartości
Nerwica.com

Konkluzje dnia.


ChrisMessina

Rekomendowane odpowiedzi

każdy (?) chce mieć przyjaciela od serca /albo i od innych rzeczy/
Myślę, że tak naprawdę chodzi o potrzebę jedności z innymi ludźmi i uzewnętrzniania się wobec nich, a taki przyjaciel może taką potrzebę w dużej mierze zaspokajać. Częściowo taką potrzebę zaspokaja także to forum - tutaj również można się przed innymi uzewnętrzniać, wyrazić siebie, czyli się z nimi połączyć. Wyjąć z siebie coś, co jest na razie tajemnicą i dać to do całości. Ale jest ryzyko - bo możesz wówczas nie zachować siebie samej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy (?) chce mieć przyjaciela od serca /albo i od innych rzeczy/
Myślę, że tak naprawdę chodzi o potrzebę jedności z innymi ludźmi i uzewnętrzniania się wobec nich, a taki przyjaciel może taką potrzebę w dużej mierze zaspokajać. Częściowo taką potrzebę zaspokaja także to forum - tutaj również można się przed innymi uzewnętrzniać, wyrazić siebie, czyli się z nimi połączyć. Wyjąć z siebie coś, co jest na razie tajemnicą i dać to do całości. Ale jest ryzyko - bo możesz wówczas nie zachować siebie samej.
Coś w tym jest, chodzi o bycie zrozumianym i zaakceptowanym takim, jakim się jest. Najpierw trzeba wiedzieć, jakim się jest a potem to wyrazić, narażając się na niezrozumienie i odrzucenie. Czyli mission impossible

 

edycja po chwii refleksji: wyrażam się siebie na forum i nikt mnie nie hejtuje. Czyżby akceptacja i zrozumienie?

edycja II: oj tam, to tylko brak śmiałości nieśmiałych hejterów

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy popełnię jakiś błąd i w związku z tym doświadczam jakiejś straty, to w związku z tym mam tendencję, żeby się załamać, poddać i zrezygnować. "A, to mam już wszystko gdzieś, niech się już wszystko zawali. Nie powinienem był tego błędu popełniać, nie rozumiem co się stało, że go popełniłem, nie potrafię się już z tym pogodzić. Teraz to niech się już wszystko pali i wali - mam to gdzieś".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×