Skocz do zawartości
Nerwica.com

Stres, lęk, trauma?


n_jan88888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, mianowicie. Zawsze przed wyjściem z domu stresuje się, po czym muszę skorzystać z toalety, bo momentalnie czuję, że mam potrzebę fizjologiczną i nie znam do końca powodu jego występowania. Łączę to z tym, że narobiłem w gacie mając koło 10 lat (czułem straszny wstyd, ale na szczęście nikt mnie nie widział). Może jest w tym trochę lęku. Czuję napięcie w okolicy brzucha i w dolnej części pleców. Nie mam pojęcia co jest przyczyną tych uczuć. Jak sobie z tym radzić? Zauważyłem, że gdy nie wiem co jest przyczyną powstania tych emocji, to jeszcze bardziej zaczynam się denerwować. Czy zaakceptować i "przeżywać" daną emocję i nauczyć się z nią żyć, czy szukać rozwiązania i przyczyny? Dodam, że obserwuję w tym momencie swoje myśli i nic nie potrafię wychwycić, żadnych obrazów itd. Proszę o pomoc. Może ktoś miał podobne przeżycia? Jestem po dwóch terapiach grupowych i co prawda trochę się polepszyło z innymi emocjami, ale stres przed wyjściem z domu ciągle mi towarzyszy. Pojawia się również, gdy wiem, że nie mam dostępu w pobliżu do toalety. Jestem przez to strasznie ograniczony i nie potrafię normalnie żyć. Boję się czasem wyjść z domu, żeby nie narobić gdzieś w gacie na mieście. KUR**, co robić? Skąd to się mogło wziąć? Co jest przyczyną? Gdzie jej szukać? Czuję się fatalnie i mam wszystkiego dość. Help me...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam, że na 99% to psychika. jestes po dwoch terapiach grupowych, takze nie jest to tylko jedna niedogodnosc zdrowego czlowieka. wiele dzieje sie wew. ciebie, a napisales o skrawku. akceptuj i nie walcz z tym - to moja rada. czyli dopusc scenariusz, ze sie zesrasz w gacie na miescie. nazywa sie to 'burzenie wzorcow'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×