Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

nie bo masz dziwne teorie, uwazasz sie za najmadrzejszego, nie widzisz ze ludzie sie z ciebie nabijaja , masz swoj swiat (autyzm ? ) i moje ulubione nie masz kontaktu z alkoholem, alkoholikami a masz dla nich caly system naprawczy :)

 

obiektywnie patrzac jestes strasznie dziecinny i chyba rozpuszczony jedynak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo masz dziwne teorie

 

Które konkretnie? Np to że legalizacja narkotyków jest zła? To jest złe? Serio? Czy może ewolucja? Może dobór naturalny? To są dziwne teorie? Czy może to, że Olivia Wilde jest ładniejsza od Zapendowskiej? Ja się dziwię, że takie oczywistości spotykają się z oporem ze względu na sposób w jaki piszę posty. Z pkt widzenia socjologii jest to ciekawy eksperyment, który tutaj przeprowadzam (nie taki był mój cel ale tak wyszło).

 

uwazasz sie za najmadrzejszego

 

Skąd ten pomysł? Jest wręcz przeciwnie. Nieźle jak komuś psychologia tłumu potrafi spaczyć rzeczywistość: osobowo-zjebana-t54300.html

kompletny-idiotyzm-a-wiadomo-t54520.html

samce-i-samice-bezwzgl-dna-ewolucja-i-determinizm-t55049.html

 

 

nie widzisz ze ludzie sie z ciebie nabijaja

 

Widzę mechanizmy obronne, zacietrzewienie i dysonans poznawczy a ci ludzie nie widzą, że ja się z nich nabijam ;)

 

masz swoj swiat (autyzm ? )

 

A to już twoja opinia nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.

 

i moje ulubione nie masz kontaktu z alkoholem, alkoholikami a masz dla nich caly system naprawczy :)

 

Znowu błąd - mam kontakt i z alkoholem bo czasem piję ale w umiarze i z alkoholikami bo mam takie osoby w rodzinie i wśród znajomych i wiem co działa na te osoby i wiążę pewne fakty, o których napisałem. Jak to samo co ja powie psycholog, coach to wow autorytet ma ciekawe podejście do sprawy a jak piszę to ja na forum to reakcja jest taka a nie inna. To są tylko dowody na to, że ludzie, którzy ze mną tutaj dyskutują mają spore problemy osobowościowe.

 

obiektywnie patrzac jestes strasznie dziecinny i chyba rozpuszczony jedynak :D

 

Kolejne pudło :D

 

Nie wierzę, że na tym forum jest aż tak. Czuję się jakbym na chwilę był w psychiatryku. Ze względu na reakcję ludzi na moje posty oświadczam, że to mój ostatni post na tym forum bo nie chcę żeby ktoś potem wylądował przeze mnie w kaftanie. Teraz zastanawiam się czy to moralne, że dyskutuję w ten sposób z ludźmi chorymi psychicznie.

 

Piona! :) I przepraszam za wywołanie bólu dupy u niektórych. Nie chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PO często głosują ludzie z koniunkturalnych powodów bo są członkami urzędniczej kasty lub nalezą do jej rodziny, do tego cześć ludzi zadowolonych z życia, pensji tez na nich głosują bo boi się Pis, szaleństw Korwina a lewica jest dla nich zbyt lewicowa. Pis wiadomo z jednej strony starsze kościelne pokolenie, w skali wiejskiej plus osoby tęskniące za PRL choć chyba oni już głównie na PiS głosują.

Juz nie raz to mowilem ze najmniejszym zlem jest PiS bo tylko oni chca walczyc z mafijna klika obecna z PO, PSL i dawnego SLD, ktore jak planuje platforma zostac zjedzone. Kiedys PO myslala ze w razie gdy PSLowi spadnie to zawsze w odwodzie jest Miller z ktorym mozna sie szybko dogadac bo jego osobista ambicja jest byc wicepremierem i nic wiecej. Teraz jak PO skrecila mocno w lewo za pomoca lewaczki Kopacz chca oni zostac czyms na ksztalt jedynie slusznej centrolewicy wypierajac SLD i palikota z ich wlasnego rynku politycznego.

Mam nadzieje ze prawicowi i centroprawicowi wyborcy zdadza sobie w koncu sprawe ze PO to zwykle lewactwo kiedys ukryte za sprawa Tuska, dzis juz jawne.

PiS jest po prostu najmniejszym zlem podobnie jak Duda najmniej szkodliiwym kandydatem. Wojewodzki powiedzial ze nie glosuje na Komora ze wzgledu na to ze on jest nijaki do tego przysypia ale nader wszystko wg niego komor robi wszystko by wybory przegrac. No jesli wojewodzki lewak i propagandysta rezimu typu lis nie chce go poprzec top cos w tym jest......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzasz, że są jakieś czynniki, których nie uwzględniamy ale zachodzą ale nie wiesz jakie i generalnie stwierdzasz, że nie ma sensu o tym myśleć. W takim razie nie powinieneś dyskutować

Hitman, nie ośmieszaj się chłopie :P. Mogę gdybać o ukrytych czynnikach, wynaleźć je empirycznie, ale chodzi tylko o to, że są i wobec tego na prostych prawach z podręcznika/Wikipedii się oprzeć nie możesz. Łatwo się przejechać na przekonaniu, że nic nie blokuje teorii w konkretnym przypadku.

 

Podałem te dowody. Racjonalnie, krótko, zwięźle i na temat. Nie zgadzam się z twoim stwierdzeniem, że trzeba to podpierać badaniami i napisałem ci dlaczego tak uważam.

No ta, Marks też se mógł racjonalne dowody na nieuchronność komunizmu podać, uprawomocniając swoje rozumowanie materializmem dialektycznym czy innym laniem wody.

 

Nie wiem czy mam jakąś zdolność do tego żeby ludzie w dyskusji ze mną kompromitowali się w ten sam sposób

Ta. Podczas rozmowy z Tobą, zawsze kompromitujesz się w ten sam sposób. To nie żadna zdolność, to zwykła nieudolność.

 

Ale jak np wezwę elektryka, którego kopnie prąd i chłop umrze to nie ponoszę winy za wezwanie elektryka.

To nie jest łatwe do aplikacji. Jeżeli wiadomo, że firma po prywatyzacji pozwalnia pracowników i wiadomo, że może to prowadzić do załamania u niektórych co bardziej słabych psychicznie i mniej zaradnych jednostek , a dalej do samobójstwa, to "część winy można rządzącym przypisać" (wedle Twojego myślenia, ja bym tu czy tam o winie nie orzekał).

 

Trzeba jednak zauważyć, że mówimy o innym społeczeństwie niż polskie

Dlaczego ludzie mają skłonność do uważania własnego społeczeństwa za wyjątkowe (zależnie od kontekstu lepsze lub gorsze)? To temat na badania psychologiczne.

 

Nie. Po prostu wytykam ci błędy w rozumowaniu i twoje urażone ego broni się w ten sposób, że atakuje mnie. Na całe szczęście to po mnie spływa jak po kaczce.

Magicznym pacnięciem czarodziejskiej różdżki, Torres nie popełnia błędów w rozumowaniu. Dystansu nabierz.

 

O moje zdolności rozumowania się nie martw bo mam pod tym względem ponadprzeciętne wyniki

Pokonałeś lewaka na forum Onetu? :lol:

 

Szczególnie w kontekście tego, że nie tak dawno rozmawiałem z profesorem filozofii i mówił zupełnie co innego na ten temat ale powiedziałem mu, że się myli bo jedyne co umiem to ośmieszanie ludzi, którzy mają zaburzenia poznawcze

"Masakruję ludzi na forum dla świrów."

Współczuł chociaż?

Profesorek przypadkiem nie zarzucił nic o ważkości punktu widzenia i nieświadomej subiektywności, tudzież spłyconej refleksji przy ocenianiu własnych słów czy zachowań?

 

ale na forum nawet tego nie piszę bo pewnie nikt by nie zrozumiał skoro dużo prostsze rzeczy są tutaj traktowane w taki sposób jak powyżej.

Najpierw doczytaj, dobrym kierunkiem będzie choćby metodologia nauk, potem się zabieraj za pisanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rodzinie jest tak.Ciocia lat 71 jest za PO, uczyła w szkole pielęgniarek.Druga lat 80, za SLD.Uczyła w liceum polskiego.Elitarnym liceum, dla synów i córek działaczy PZPR,SB.MO.Natomiast daleki kuzyn,lat 46.Jest za PIS.Prawnik.Czyli jak widać rozbieżność duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie będę na nikogo głosowała i nie jestem za żadną partią. PO jedyne co robi to podnosi podatki i wprowadza durne programy mające naprawić rzeczywistość, a goowno od x lat z tego wychodzi. Dla nich liczą się tylko prywatne stołki, rodzinna obsada w każdym ważnym urzędzie, dogadywanie się z największymi przedsiębiorcami za pieniążki i pisanie prawa dla tych właśnie przedsiębiorców, którzy stanowią ułamek społeczeństwa. Reszta żyje w coraz gorszym goownie i albo przyjmuje taki stan rzeczy albo spieprza za granicę. PiS dla mnie w ogóle odpada, głównie przez paranoje, które sieje (oni byliby dobrymi odbiorcami neuroleptyków) no i oczywiście lizanie tyłka Kościołowi, który dla mnie jest instytucją służącą do kontrolowania mas i robienia z ludzi potulnych baranów bez mózgu. SLD nie znoszę, bo nie akceptuję socjalizmu. PSL to banda kolesi po podstawówce, którym sie wydawało, że wyimaginowaną inteligencją zawojują świat. Krowin to stary frustrat, któremu nigdy w życiu nie wyszło doczłapanie się do koryta, a głosują na niego podobni jemu frustraci, którym nic nigdy w życiu nie wyszło i potrzebują się identyfikować z kimkolwiek, kto podziela ich zdanie o rażącej niesprawiedliwości świata, której sami są sobie winni z resztą. Więc na kogo tu głosować? Nie ma na kogo. Każdy chce z władzy zrobić swój własny, prywatny folwark do zaspokajania własnych potrzeb, ego i portfela. No i do tego oczywiście forsowanie na siłę niczym nie popartych własnych poglądów, dyktowanie innym co mają robić i myśleć, co im wolno, czego nie wolno, czyli niepozostawianie dorosłym, świadomym ludziom żadnego w zasadzie wyboru odnośnie własnego życia, tylko narzucanie swoich często paranoicznych poglądów, popieranych wierzeniami w starożytne bóstwa i bóstewka. To jest to czego w tym kraju jest za dużo aż do zrzygania, a nie ma żadnej absolutnie alternatywy. Dlatego zaciskam zęby i robię swoje czy się to komuś podoba czy nie, mam w głębokim poważaniu wybory prezydenckie, parlamentarne, bo dopóki nie zmieni się całkowicie skład wszelkich partii ze starych, komunistycznych i chrześcijańskich parszywych gęb nie będzie w czym wybierać. Te gęby zmieniają jedynie barwy, jak farbowane lisy, a oni pozostają dokładnie tacy sami jak startowali w swoich pierwszych partiach. Idą tam gdzie wiatr zawieje, więc nie mówcie, że można w czymkolwiek wybierać. A już rozbrajają mnie na maksa teksy o wyborze między mniejszym, a większym złem - śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takich ludzi jest coraz więcej.Rozczarowanych sceną polityczną :smile: ostatnio koleżanka lat 39 powiedziała mi, oni wszyscy warci siebie.Czyli i Duda wart Ogórek i Komorowski wart Palikota.

Inna lat 43 piszę mi mejla i wynika z jej słów,że co drugi to lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda, jakie znaczenie ma to jakim Komorowski jest ojcem w kontekście oceny jego prezydentury i poglądów politycznych? :shock: Coraz większe "kwiatki" widzę ze strony osób głosujących na tego człowieka...

 

To mi nie współgra z tym,co opisuje Tomek, mówię to na zasadzie pozytywnego zaskoczenia. Bronek jest typem społecznika, poza tym nie chcę prezydenta furiata. To nie mój kandydat, jeśli jednak będzie druga tura, oddam na niego swój głos. Tak jak nie cierpię PO, to większą niechęć wzbudza we mnie PIS czy narodowcy ze swoim Marianem. Poza tym nie uważam Kopaczowej za złą premier, nie ma charyzmy, ale ma więcej jaj niż karierowicz Tusk. PO teraz skręca lekko na lewo, podbierając tym samym elektorat SLD, które tonie. Klęska w wyborach prezydenckich i następnie parlamentarnych będzie może impuslem do zaangażowania się w politykę działaczy społecznych i środowisk lewicowych skupionych wokół KP czy Liberte. Kukiz pewnie dostanie się do Sejmu, na jego listach myślę, że znajdą się młodzi ludzie i jakoś mam cichą nadzieję, że dzięki temu zacznie się nowy etap w polskim parlamencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korwiniści z Lublina powiedzieliby, że chodzi spać z kurami :)

 

Już ja Ci w tajniki alkowy zaglądał nie będę. Grunt, żebyś była szczęśliwa, nieważne czy z drobiem, czy z wieprzowiną. Mogłabyś jednak czasem tu z nami posiedzieć, z Maryśką w zośkę pograć i takie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, pytałem o przykłady wypowiedzi a nie wątki gdzie moi rozmówcy się kompromitowali

 

wskazałem wątki gdzie się tak skompromitowałeś, że ludzie przestali traktować Cię poważnie, a przykłady wypowiedzi jak napisałem w odpowiednim temacie, bo to jest zbyt poważny dział na Twoje irracjonalne wypowiedzi :)

 

Chodziło zapewne o powierzchowną ocenę a nie jakąś rozwiniętą i złożoną metodologię. Pytanie było raczej luźne to i odpowiedź taka była.

 

no właśnie o to chodzi, że to były jego powierzchowne oceny i nie można takiego twierdzenia: "nie spotkałem nigdy inteligentniejszej kobiety ode mnie" traktować poważnie, stąd moja prześmiewcza wypowiedź, której nie zrozumiałeś (i od razu napisałeś, że jest bez sensu), jak widać moje stanowisko jest bardzo spójne, ale nawet tu się pogubiłeś i znowu coś sobie ubzdurałeś i z tym dyskutujesz, w dodatku wypowiedzią bez konkretów zarzucasz mi brak konkretów :pirate:

 

Nie. Po prostu nie zrozumiałeś kontekstu wypowiedzi Korwina, która była dość prosta.

 

lol Ty znowu nadużywasz słowa "kontekst", nie w kontekście rzecz (wystarczy, że on to mówił na poważnie), a oceniał sobie powierzchownie i samo to czyni tą wypowiedź niepoważną. nie rozumiesz stanowiska dyskutanta i co chwila trzeba Ci tłumaczyć, bo jak nie to dyskutujesz ze swoimi wymysłami które imputujesz rozmówcy, a nawet jak Ci się wytłumaczy, to po jakimś czasie okazuje się, że znowu wróciłeś do swojego wymysłu, zataczasz kółka wsteczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, też tak myślę, odkąd nie ma ryżego, PO jest bardziej liberalna.

PO staje się nieco bardziej liberalna( obyczajowo) z koniunkturalnych powodów bo społeczeństwo staje się coraz bardziej liberalne i ma gdzieś zdanie kościoła nawet jeśli do niego chodzi. A na prawicy oprócz PiS mamy tez innych liczących się prawicowych kandydatów to trudno żeby PO szło w ta stronę a tak może wykorzystać słabość lewicy i podebrać jej wyborców. Także nie sądzę aby to była zasługa odejścia Tuska do Brukseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ja Ci w tajniki alkowy zaglądał nie będę. Grunt, żebyś była szczęśliwa, nieważne czy z drobiem, czy z wieprzowiną. Mogłabyś jednak czasem tu z nami posiedzieć, z Maryśką w zośkę pograć i takie tam.

Nawiązywałam do http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/na-mazury-macac-kury-wiec-bronislawa-komorowskiego-w-lublinie,1413390.html?playlist_id=18201 :)

No siedzę tu, siedzę. Czytam te arcyciekawe wątki polityczne:)

Kto nie skacze ten za Tuskiem!!!!!!!11111oneoneone

[videoyoutube=ffKMJrviiQ8][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama opiekuję się takim chłopcem lat prawie 4. Jego ojciec lat 35. Pracownik sadu jabłoniowego,zapytał a co to ma być w maju. Ale on,w tv ogląda tylko POLO TV. I jego nie interesuję polityka,kiedyś mówił.Że dla niego może być w tv tylko disco polo. Szczęśliwy czy głupi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama opiekuję się takim chłopcem lat prawie 4. Jego ojciec lat 35. Pracownik sadu jabłoniowego,zapytał a co to ma być w maju. Ale on,w tv ogląda tylko POLO TV. I jego nie interesuję polityka,kiedyś mówił.Że dla niego może być w tv tylko disco polo. Szczęśliwy czy głupi ?

Ojciec, syn, czy rolnik jabłoniowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O siet, odpaliłam Brałna, a tu od razu z grubej rury "Szczęść boże".

Takiego prezydenta nam macierewicz życzy - rzucający pustymi hasłami tj. wolność gospodarcza, niewola dłużnicza, patriotyzm, żydowski zarząd powierniczy, eurokołchoz, agentura rządzi Warszawą, polska racja stanu, gombrowiczowska konstytucja, zdrajca, prześladowanie przez władzę, tradycja katolicka przez wielkie t. Nawiedzony fanatyk nie mający nic ciekawego do powiedzenia. Wstrząsające, że ktokolwiek bierze to na poważnie. Maciek, zacznij czytać poważną prasę, książki, bo to jest żenujące co tu wrzucasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×