Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, prosze pomozcie. Na dawce 75mg czuje sie zle - rozwalony, robie cos szybciej niz mysle i musze brac Alprox zeby sie uspokoic bo nie wiem co z soba zrobic.

Na dawce 150mg mam naped na poczatku, bardziej mysle nad tym co robie, ale czuje sie zmeczony dosc szybko, rece mi opadaja i musze sie polozyc, ale na obu mam problemy z pamiecia, np zapominam ze wypuscilem psa na podworko i biedak w deszczu godzine czekal az go wpuszcze :( i robie sie zly na siebie ze.zapomnialem bo bardzo go kocham. Po poludniu ok 16 zaczynam czuc sie tak nerwowo jak na dawce 75mg i w ogole czuje sie jak w blednym kole.

Na 225mg mam wiekszy naped, rosnie mi cisnienie i tetno do ponad 100 bpm, nawet babci w kolejce do lekarza nie przepuszcze, zartuje na temat sexu, fantazjuje o facecie mojej znajomej co jest niezgodne z moimi zasadami- jestem gejem , boje sie ze to moze byc mania, ale lekarka mowi ze nie widzi takich objawow u mnie, po poludniu mam glupawke i zjazd.

Na 300mg jestem bardziej konkretny, nie mierze juz cisnienia, planuje przyszlosc, jestem bardziej pozytywnie nastawiony i boje sie czy nie zbyt pozytywnie. Pomagam znajomym szukac domu do wynajecia i jestem bardziej kreatywny.

Takie wrazenie jakbym wychodzil z cienia, a jednoczesnie lek ze to mania.

 

Powiedzcie cos prosze, moze ktos mial podobnie? Moze mi sie tylko wydaje ze dawka jest zbyt wysoka?

 

Ja miałem podobnie. Od 225 mg właśnie się u mnie zaczynają problemy z ciśnieniem i hurraoptymizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borykacie się może z dość uciążliwymi zaparciami po wenli?ja nie mialem z tym nigdy problemu a tu się pojawiło.troche mnie to męczy,że tak powiem, mój tyłek ciężko to znosi.zakupię jutro siemię lniane i zobaczę,jak to się potoczy

 

-- 11 gru 2016, 20:48 --

 

Przy 150 mg czuje bardzo silne pobudzenie. Śpię po 3 h bo tylko tyle umiem, łyknę tabletki i tak mnie wystrzeli że masakra. Oxazepam 30 mg mało daje.

 

 

 

A jakieś terapeutyczne działanie odczuwasz?mi to pobudzenie to wcale nie na rękę było,ze względu na problemy ze snem,które były już przed wenlą a wenla jeszcze je pogłębiła,ale teraz juz trochę pobudzenie zmalało,tyle,że i efekt terapeutyczny jest mały a biorę 150mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borykacie się może z dość uciążliwymi zaparciami po wenli?ja nie mialem z tym nigdy problemu a tu się pojawiło.troche mnie to męczy,że tak powiem, mój tyłek ciężko to znosi.zakupię jutro siemię lniane i zobaczę,jak to się potoczy

 

-- 11 gru 2016, 20:48 --

 

Przy 150 mg czuje bardzo silne pobudzenie. Śpię po 3 h bo tylko tyle umiem, łyknę tabletki i tak mnie wystrzeli że masakra. Oxazepam 30 mg mało daje.

 

 

 

A jakieś terapeutyczne działanie odczuwasz?mi to pobudzenie to wcale nie na rękę było,ze względu na problemy ze snem,które były już przed wenlą a wenla jeszcze je pogłębiła,ale teraz juz trochę pobudzenie zmalało,tyle,że i efekt terapeutyczny jest mały a biorę 150mg

 

Nie odczuwam żadnych, objawy jeszcze bardziej się pogorszyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u lekarza z wynikami krwi i powiedział że leki które biorę wpływają na wyniki krwi w szczególności kiedy bierze się je krócej niż 10 tygodni a ja biorę 5,kazał mi je powtórzyć i dodał jeszcze kilka innych. Ale ogólnie wychodzi że przez tsh tak te wyniki wyszły. Powiedział również że z samej zaburzeń lękowych,napięcia emocjonalnego można dostać niedoczynności,kiedy owe zaburzenia mijają to tsh powinno wrócić do normy.

 

-- 12 gru 2016, 16:49 --

 

biore wenle od trzech dni i mam za soba dwie nieprzespane noce i jedną w wiekszosci nieprzespaną , czy ta bezsennosc z czasem mija?

 

Ja biorę 5 tydzień i dalej mam problemy z snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocę się po tej Wenli jak swinia. Zima, a ja non stop mokry pod pachami.

Biorę deszcze Martę na san ktora zatrzymuje wodę, bez niej chyba cały bym pływał.

Też tak macie?

 

Ja pocę się tylko,przy wysiłku nie musi byc to durzy wysiłek a pocenie jest dość obfite.w czasie spoczynku potów nie mam,ale ciągle jest mi gorąco.na noc tez łykam mirtę,ale retencji wody nie dostrzegłem, zaś nadwyżka tkanki tłuszczowej znaczną 15kg od maja.wenli biorę 150 a mirty ostatnimi czasy 45.zaparcia mnie dopadły jak zwiększyłem wenle na 150.nie dręczą Was zaparcia po wenli?

 

-- 12 gru 2016, 19:30 --

 

biore wenle od trzech dni i mam za soba dwie nieprzespane noce i jedną w wiekszosci nieprzespaną , czy ta bezsennosc z czasem mija?

 

U mnie minęło to pobudzenie podobne do narkotykowego, ale ze snem jest średnio,ze względu na wcześniejsze problemy ze snem.jesli u Ciebie spowodowane jest nadmiernym pobudzeniem, to z czasem powinno ustąpić

 

-- 12 gru 2016, 20:57 --

 

Ludzie, prosze pomozcie. Na dawce 75mg czuje sie zle - rozwalony, robie cos szybciej niz mysle i musze brac Alprox zeby sie uspokoic bo nie wiem co z soba zrobic.

Na dawce 150mg mam naped na poczatku, bardziej mysle nad tym co robie, ale czuje sie zmeczony dosc szybko, rece mi opadaja i musze sie polozyc, ale na obu mam problemy z pamiecia, np zapominam ze wypuscilem psa na podworko i biedak w deszczu godzine czekal az go wpuszcze :( i robie sie zly na siebie ze.zapomnialem bo bardzo go kocham. Po poludniu ok 16 zaczynam czuc sie tak nerwowo jak na dawce 75mg i w ogole czuje sie jak w blednym kole.

Na 225mg mam wiekszy naped, rosnie mi cisnienie i tetno do ponad 100 bpm, nawet babci w kolejce do lekarza nie przepuszcze, zartuje na temat sexu, fantazjuje o facecie mojej znajomej co jest niezgodne z moimi zasadami- jestem gejem , boje sie ze to moze byc mania, ale lekarka mowi ze nie widzi takich objawow u mnie, po poludniu mam glupawke i zjazd.

Na 300mg jestem bardziej konkretny, nie mierze juz cisnienia, planuje przyszlosc, jestem bardziej pozytywnie nastawiony i boje sie czy nie zbyt pozytywnie. Pomagam znajomym szukac domu do wynajecia i jestem bardziej kreatywny.

Takie wrazenie jakbym wychodzil z cienia, a jednoczesnie lek ze to mania.

 

Powiedzcie cos prosze, moze ktos mial podobnie? Moze mi sie tylko wydaje ze dawka jest zbyt wysoka?

 

Ja miałem podobnie. Od 225 mg właśnie się u mnie zaczynają problemy z ciśnieniem i hurraoptymizm

 

Te zmiany dawek to w jakim czasie robiłeś?jesli poprostu skaczesz co pare dni na dawki 225-300 potem 75 i znów w górę to odczuwasz działanie doraźne leku a nie terapeutyczne.pobierz jedna dawkę dwa,trzy miesiące wtedy lek sie dobrze rozkręci i będziesz mógł ocenić czy ów działanie Cie satysfakcjonuje, jak nie to dopiero kombinuj ze zwiększaniem bądź zmniejszaniem dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam przypisany Venlactine jak na razie mam wejść na 75 mg ale raczej będzie celowane w 150mg. Generalnie to się boje tego leku :( boje się uboków związanych z układem krążenia. Jak się czujecie na tym i jakie macie uboki? Benzo zalecza te uboki? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo sie zasnac dzieki hydroksyzynie tym razem ale jestem taki omdlaly ze z domu nie wychodze

 

 

To nie ma tragedii z Twoja bezsennością,jak usypia Cię hydro,jak ja,ją łykałem to w ogóle nie odczuwałem jej działania,więcej mi melatonina,pomagala

 

-- 13 gru 2016, 18:34 --

 

Mam takie pytanko do weteranów a mianowicie,to czy jak przedzielę zawartość kapsułki,to jest taka zbitą tabletkę,na pół i ja zażyję to czy działanie będzie tak jak tabletki z o połowę mniejszym stężeniem,? Czy tabletka, uwalnia się warstwami (cebulka),aż do samego rdzenia a przecięcie, zaburzy kolejność uwalniania?Lek,który aktualnie zażywam, to faxolet 150mg o przedłużonym uwalnianiu,taka dawka, mocno daje się we znaki, ze strony żołądkowo-jelitowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, dziękuję za odpowiedź. Wzięłam dziś 2 tabletki po 400mg i słabo się czuje. Niestety paracetamol nie pomoże na mój ból brzucha,200mg jest za słabe,a mimo wszystko uważam,że te 2-3 tabletki nurofenu forte to mniejsze zło niż np. Ketonal,czy diclofenak. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj badania krwi i okazało sie,że wątroba źle znosi kuracje lekową.wenle juz zmniejszyłem ze 150 na 100mg.w kapsułce były trzy proszki,więc wziolem dwa i mam nadzieję,że nie jest tak,że każdy uwalnia się z inną prędkością.mirtę, też juz dziś zmniejszę na 30.dodam,że przez cały czas,biorę esentiale forte.no,ale tez się nie oszczędzałem, trzy razy dziennie smażone do tego na noc paczka ciastek i mam za swoją głupotę efekt w postaci zaburzonej pracy wątroby.juz dieta jest wdrążona.a Wy, jak sobie radzicie z ochroną wątroby ?

 

-- 14 gru 2016, 21:38 --

 

Dodam,że alat mialem trochę ponad normę,ale ggpt 220 to chyba dość dużo,orientuje się czy ten wynik to cos strasznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocę się po tej Wenli jak swinia. Zima, a ja non stop mokry pod pachami.

Biorę deszcze Martę na san ktora zatrzymuje wodę, bez niej chyba cały bym pływał.

Też tak macie?

 

Ja pocę się tylko,przy wysiłku nie musi byc to durzy wysiłek a pocenie jest dość obfite.w czasie spoczynku potów nie mam,ale ciągle jest mi gorąco.na noc tez łykam mirtę,ale retencji wody nie dostrzegłem, zaś nadwyżka tkanki tłuszczowej znaczną 15kg od maja.wenli biorę 150 a mirty ostatnimi czasy 45.zaparcia mnie dopadły jak zwiększyłem wenle na 150.nie dręczą Was zaparcia po wenli?

 

-- 12 gru 2016, 19:30 --

 

biore wenle od trzech dni i mam za soba dwie nieprzespane noce i jedną w wiekszosci nieprzespaną , czy ta bezsennosc z czasem mija?

 

U mnie minęło to pobudzenie podobne do narkotykowego, ale ze snem jest średnio,ze względu na wcześniejsze problemy ze snem.jesli u Ciebie spowodowane jest nadmiernym pobudzeniem, to z czasem powinno ustąpić

 

-- 12 gru 2016, 20:57 --

 

Ludzie, prosze pomozcie. Na dawce 75mg czuje sie zle - rozwalony, robie cos szybciej niz mysle i musze brac Alprox zeby sie uspokoic bo nie wiem co z soba zrobic.

Na dawce 150mg mam naped na poczatku, bardziej mysle nad tym co robie, ale czuje sie zmeczony dosc szybko, rece mi opadaja i musze sie polozyc, ale na obu mam problemy z pamiecia, np zapominam ze wypuscilem psa na podworko i biedak w deszczu godzine czekal az go wpuszcze :( i robie sie zly na siebie ze.zapomnialem bo bardzo go kocham. Po poludniu ok 16 zaczynam czuc sie tak nerwowo jak na dawce 75mg i w ogole czuje sie jak w blednym kole.

Na 225mg mam wiekszy naped, rosnie mi cisnienie i tetno do ponad 100 bpm, nawet babci w kolejce do lekarza nie przepuszcze, zartuje na temat sexu, fantazjuje o facecie mojej znajomej co jest niezgodne z moimi zasadami- jestem gejem , boje sie ze to moze byc mania, ale lekarka mowi ze nie widzi takich objawow u mnie, po poludniu mam glupawke i zjazd.

Na 300mg jestem bardziej konkretny, nie mierze juz cisnienia, planuje przyszlosc, jestem bardziej pozytywnie nastawiony i boje sie czy nie zbyt pozytywnie. Pomagam znajomym szukac domu do wynajecia i jestem bardziej kreatywny.

Takie wrazenie jakbym wychodzil z cienia, a jednoczesnie lek ze to mania.

 

Powiedzcie cos prosze, moze ktos mial podobnie? Moze mi sie tylko wydaje ze dawka jest zbyt wysoka?

 

Ja miałem podobnie. Od 225 mg właśnie się u mnie zaczynają problemy z ciśnieniem i hurraoptymizm

 

Te zmiany dawek to w jakim czasie robiłeś?jesli poprostu skaczesz co pare dni na dawki 225-300 potem 75 i znów w górę to odczuwasz działanie doraźne leku a nie terapeutyczne.pobierz jedna dawkę dwa,trzy miesiące wtedy lek sie dobrze rozkręci i będziesz mógł ocenić czy ów działanie Cie satysfakcjonuje, jak nie to dopiero kombinuj ze zwiększaniem bądź zmniejszaniem dawki.

 

Masz racje, xaczalem skakac. Zjechalem z 225 na 75 i nagle poszybowalem mocno w dol, ze musialem ratowac sie benzo, wiec wszedlem na 150, ale nadal zle, wskoczylem na 225 lepiej, ale sennosc w ciagu dnia i dopiero na 300mg nie spie w ciagu dnia i nie zasypiam w fotelu o 20:00. Bede konsekwentnie bral teraz 300mg jakis czas i zobaczymy jak bedzie. Dzieki za konstruktywna odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znow nie przespalem nocy.mimo poratowania sie hydroksyzyną.czy ten skutek uboczny mija wkoncu?

 

Spróbuj poratować się melatoniną.mi pomagała jak po wenli, mirta, mnie nie kołysała to na godzinę przed zażyciem mirty,łyknąłem 5-10mg, melatoniny i jakoś usypiałem.leciałem tak ok. dwóch miechów i odstawiłem, żeby za mocno nie namieszać w gospodarce, wydzielania własnej.w tym czasie, podbijałem wenle z 37<75<112<150mg.melatonina, pomogła przetrwać te najgorsze czasy.próbowałem tez ziółek,ale na nic sie zdały a kosztowały durzo więcej niż mela.także, możesz spróbować przed hydro, godzinkę wczesniej dojeść sobie melatoninę,niekiedy najprostsze rozwiązania sa najlepsze

 

-- 15 gru 2016, 22:08 --

 

Dziewiąty dzień na 150 mg,mam dreszcze,zaparcia,boli mnie brzuch i jestem strasznie słaby.

 

 

Mi, od zaparć w niedzielę popękały aż żylaki w tyłku i ostro mnie bolały jelita do tego stopnia,że szpital zaliczyłem bo się wydawałem,że

mam krwawienie z układu pokarmowego.przepisali mi laktusa, taki syrop, do rozcieńczania z wodą, piję to przed jedzeniem i jest ok, jak narazie by najmniej

 

-- 15 gru 2016, 22:31 --

 

spięty99.z 75mg,nie powinieneś odrazu wskakiwać na 150mg, to jest durzy skok.inaczej wejść z 37mg, na 75mg,a inaczej z 75, na 150mg,pominąłeś jeden szczebelek i dlatego daje Ci,się we znaki.spróbuj 112mg,to może trochę odpuści i jak poczujesz,że się normuje to wtedy hop do góry,oczywiście jak będzie potrzeba bo może 112mg, bedzie optymalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierze ktoś wenle er 2x75 mg rano i na noc ?

 

Ja tak miałem brać, ale nie widziałem takiego sensu, bo niby po co? Przecież przyjęta wieczorem może powodować trudności w zasypianiu.

 

a czy wam wenla likwiduje najgorsze objawy depry czy nerwicy ale znieczula psychicznie i pozostawia anhedonie i apatie?

 

Nie chcę Cię martwić, ale większość ssri/snri po czasie powodują apatie i anhedonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×