Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałam napisać o jeszcze jednym efekcie ubocznym brania tego leku. Nasilał w ogromnym stopniu moje natręctwa myślowo- ruchowe. Myśli natrętne doprowadzały mnie do obłędu, a ręce myłam co chwila, aż popękała skóra i zaczęły krwawić :?

Im dłużej brałam efectin, tym było coraz gorzej. Wreszcie myślałam tylko o wyłączeniu tych głosów w mojej głowie, nawet w sposób nieodwracalny i ostateczny. Na szczęście zatrzymałam sie w porę, ale i tak to był największy koszmar, jakiego doświadczyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam 10 dni, dłużej nie dałam rady, bo bym się przejechała na tamten świat Kasiu. A zeszłam w ten sposób, że wyrzuciłam opakowanie do kosza ;)

To doradził mi lekarz, do którego zadzwoniłam. Osobiście pójść nie byłam w stanie, bo miałam takie lęki, że bałam się wyjść z domu. Przesłał mi listek afobamu, napisał, żebym wzięła na raz 4-5 tabletek i zgłosiła się do niego. Zadziałało. Dotarłam do mojego medyka i dostałam inne leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojeju to faktycznie koszmar!

 

z tymże takie objawy są typowe w początkowym okresie brania leków ...no ale wiem cięźko je wytrzymać.

Wiesz co ja jak zaczęłam odstawiać seroxat na własną ręke po 3 latach brania ,to chyba za szybko to zrbiłam bo w dwa tygodnie odstawiałam,to dostałam takich ataków duszności że aż pogotowie wezwałam,,,szok!!

w sumie seroxat mi pasuje ale strasznie boje się odstawiania ,strasznie!!!!!!

myślę że jak zrobie to pod kontrolą lekarza to jakos pójdzie!

 

a tobie seroxat nie służył??????to dosć dobry lek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie był to lek dla mnie. Ja najlepiej reaguję na leki starszej generacji. Nie mam przy nich prawie żadnych objawów ubocznych. Paradoksalne prawda?

Tu tyle osób skarży się np na Anafranil i Lerivon, a to moim zdaniem najskuteczniejsze leki przeciwdepresyjne. Działają szybko i niezawodnie, a także zapobiegają nawrotom. Nie boję się odstawienia, bo moja lekarka twierdzi, że Lerivon będę brać przez lata, ewentualnie nieco zmniejszając dawkę. Na razie jestem na 60 mg i jest dobrze. Brałam już wiele leków i wiem, że trzeba przetrwać trudne początki, ale takich zjazdów, jak po efektinie nie miałam nigdy w życiu. Co gorsza efekty uboczne trzymały mnie jeszcze przez pół roku po odstawieniu, mimo, że brałam go tylko 10 dni :?

 

Dla mnie to tragiczny lek, nawet wrogowi bym go nie poleciła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia000, każdemu służy co innego. Każdy też nieco inaczej reaguje. Jak są tak złe reakcje na lek to o ile z jakichś powodów nie jest to absolutnie konieczne to chyba lepiej przerwać. Przecież inny lek może nie dawać takich objawów a też być dobry.

 

Dla niektórych Effectin jest super, dla innych nie. Tak samo seroxat i inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Velafax xl 75 mg biore zawsze na noc , tak zaleciła mi lekarz psychiatra , czuje się po tej dawce dobrze , wcześnej brałem xetanor było bardzo żle , uboczne skutki velafax , mocne pocenie się , u mnie skoki ciśnienia 160/100 , a wczesniej robiłem wszystkie badania na serce i nadciśnienia nie stwierdzono .Badania wyszły b. dobrze diagnoza , że to depresja z zespołem lekowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo mądry psychiatra z Opola ktorego zresztą pozdrawiam serdecznie przepisywał Efectin er75 przez 2,5 roku mimo że lepiej sie juz czułem po kilku miesiacach zażywania zaraz po odstawieniu zachorowałem na Stwardnienie Zanikowe Boczne mam 2 lata życia a mam 24 lata uprzednio byłem w pelni zdrowy nie mający żadnych kłopotów zdrowotnych.Wszystko to runeło przez efectin takze gorąco namawiam do korzystania z usług mądrych ludzi jakimi są psychiatrzy i zażywania psychotropów.NAPRAWDĘ WARTO SUPER EFEKT Z EFECTINEM !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę,że to przez efectin...

musiałeś mieć to w genach i zbieg okolicznośći sprawił,że prawie po odstawieniu ta choroba sie ujawniła..

przy stwardnieniu zanikowym bocznym podaje sie ludziom leki z grupy SSRI!!!!!!!!!

WIEC JAKI TO MA ZWIąZEK Z CHOROBą??gdyby to było powodem tej choroby nie podawałoby sie ludziom z tą choroba tych leków~!!!

a doktor TOMIK wybitny specjalista o tym pisze wyraźnie..że chorym na stw,zanik,boczne podaje sie leki z grupy SSRI:paroksetynę..itp............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzią chorym na SLA podaje się leki psychotropowe aby lepiej radzili sobie w tak ciężkiej chorobie.Ja jestem pewny ze Efectin był tak zwanym cynglem który wywołał chorobę + własnie to co napisałaś predyspozycje genetyczne wiesz każdy człowiek jest inny i każdego człowieka organizm inaczej reaguje na takie rzeczy poznałem jak narazie około 20 osób chorych na SLA wszyscy oni zazywali psychotropy na krótko przed chorobą także nie wierze że to jakiś zbieg okoliczności tym bardziej w moim wieku gdzie jak wiadmomo taka choroba w moim wieku występuje bardzo rzadko.Moje zdanie jest takie że nikt tak naprawdę nie wie co w nim siedzi i lepiej unikać czegoś co może obudzić to coś.

 

Obecnie w Anglii zakazano przepisywania Efectinu młodym ludzią ze względu na poważne skutki uboczne lub blizej nie znane skutki uboczne + rozmawiałem z kilkoma neurologami na temat tego leku i powiedzieli ze Efectin to miał być poprostu ulepszony Prozac który nie uzależnia a okazało sie ze własnie uzależnia i to juz po kilku miesiącach zażywania.

 

---- EDIT ----

 

Ludzią chorym na SLA podaje się leki psychotropowe aby lepiej radzili sobie w tak ciężkiej chorobie.Ja jestem pewny ze Efectin był tak zwanym cynglem który wywołał chorobę + własnie to co napisałaś predyspozycje genetyczne wiesz każdy człowiek jest inny i każdego człowieka organizm inaczej reaguje na takie rzeczy poznałem jak narazie około 20 osób chorych na SLA wszyscy oni zazywali psychotropy na krótko przed chorobą także nie wierze że to jakiś zbieg okoliczności tym bardziej w moim wieku gdzie jak wiadmomo taka choroba w moim wieku występuje bardzo rzadko.Moje zdanie jest takie że nikt tak naprawdę nie wie co w nim siedzi i lepiej unikać czegoś co może obudzić to coś.

 

Obecnie w Anglii zakazano przepisywania Efectinu młodym ludzią ze względu na poważne skutki uboczne lub blizej nie znane skutki uboczne + rozmawiałem z kilkoma neurologami na temat tego leku i powiedzieli ze Efectin to miał być poprostu ulepszony Prozac który nie uzależnia a okazało sie ze własnie uzależnia i to juz po kilku miesiącach zażywania.

 

To że leki psychotropowe pomagają w trakcie choroby nie oznacza ze nie mogą obudzić choroby gdy człowiek jeszcze jej nie ma.Dowodem na to jest moim zdaniem i tak juz spora liczba ludzi którzy własnie zachorowali biorąc psychotropy.To samo jest z aspartamem który przecież jest ogólnie dostepny dla dzieci dla każdego w produktach bezcukrowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efectin to nie jest ulepszony prozac - to jest nawet nieco inna grupa leków. Natomiast wykorzystuje te same mechanizmy co prozac i inne leki z tej grupy.

 

W UK jest dostępny i używany.

 

 

Wiesz nie chce umniejszać Twojego bólu - choć nadal nie wiem czy masz taką diagnozę postawioną przez lekarzy specjalistów, podejrzenia, czy też tego się obawiasz. Nawet jeżeli to miałoby coś wspólnego to jesteś bardzo rzadkim przypadkiem. A leki.. no cóż miewają skutki uboczne. I to każdy lek. Tak samo jak pożywienie. Nawet to najzdrowsze pod jakimiś względami szkodzi.

 

Być może nie biorąc effectinu mówił byś teraz - ale źle zrobiłem. Mogłem mieć przynajmniej te lata bardziej komfortowe. A tak to najpierw depresja i otępienie a potem diagnoza stwardnienia rozsianego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liczy się to że rzeczywiście poznaje osoby które zażywały ogólnie psychotropy ale większość wlasnie zazywała Efectin i po tym dziadostwie nagle zaczeli mieć symptomy SLA i diagnoze.Znam młodych i starych.Oczywiście są ludzie którzy wogóle nie brali takich leków i chorują ale jak wiadomo SLA może mieć wiele przyczyn i jedną z nich odpalającą chorobę u niektórych nerwusów mogą być psychotropy.Ja mialem fobie społeczną,depresje od 18 roku życia tabletki zaczołem brać w wieku 20 lat prawie do 23 lat pamiętam wejscie na te tabletki i pamiętam zejscie i rownież pamiętam jak się czułem jak mi jej zabrakło w jeden dzień-koszmar chodziłem po ścianach.Pozatym takie tableki napewno muszą działać na nerwy ruchowe bo skoro w początkowej fazie zażywania świństwa zaczynasz mieć drżenia spoczynkowe to znaczy że to dziadostwo drażni twoje neurony ruchowe.

Myślcie co chcecie ja wam tylko mówie swoje spostrzeżenia i prawdemówiąc mój żal że 3 lata temu nie znalazłem żadnych info na temat szkodliwości takich leków.

 

Aha podaje artykuł o Anglii i Efectinie :

 

https://hyperreal.info/node/3510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×