Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Depresyjny doskanle Cie rozumiem tez jestem totalnie wypalony dokalnie jak jakis stary czlowiek w niczym nie widze sensu przyjemnosci nawet kupno czegos nowego dla siebie uwazam za bez sensowne i robie sobie wyrzuty sumienia normalny zdrowy czlowiem cieszy sie z zakupu czegos zwaszcza dla siebie mnie nie cieszy juz nic wiec tak jak napisalem wkrotce rzegnam sie z tym swiatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark knight wiem o co chodzi. Kupno czegoś nowego powinno wiązać się z satysfakcją, a jak się jest pozbawionym możliwości jej odczuwania to pozostaje pustka i wtedy dochodzą do głosu wyrzuty sumienia wydanego hajsu. Ja myśle że też jestem w podobnym stanie. Wszystko na siłę, 0 przyjemności, 0 poczucia sensu. Wszystko siłowo, bo coś trzeba robić.Właściwie każda czynnosc zwiazana jest z dyskomfortem. Najfajniej sie lezy i gapi w sufitm ale przeciez to bez sensu. Z tym ze robienie wszystkiego na sile rowniez jest bez sensu. Ale poczekaj, moze to jakis sens ma, z tym ze my go nie widzimy, ale to nie z naszej winy, z winy chemii w główce. Maja jakieś leki wyjść, poczekaj, mi też jest ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight

Podejrzewam że wielu leków już próbowałeś.Ale spróbuj jeszcze fluoksetyny 40 mg przez przynajmniej 3 miesiące.Powinna cie ruszyć,mi wykosiła złe myśli,zaaktywizowała że już od rana mnie nosi zeby pocwiczyć na siłowni,a zmagałem sie od paru lat z bezsennoscią i bólem,też widziałem wszystko w czarnych barwach,nic mnie nie cieszyło,teraz jest o wiele bardziej znośnie.Spróbuj,nie poddawaj sie.Mnie pomimo bólu udaje sie,śmiać spontanicznie czego nie robiłem od paru lat.Wiedz że podobną walkę toczą ludzie na całym świecie.Sił życze i cierpliwości dużo cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84

Dlatego tutaj jedynie sugerujemy na forum,a decyzje i tak musi podjąć lekarz.Do fluo można zawsze dobrać jakieś benzo,mianse,mirte,trazodon,hydroksyzyne żeby przetrwać początki jeśli komuś jest trudniej sobie poradzić z lękiem,o ile on wystąpi na początku,bo ja nic takiego raczej nie odczułem.Na żadnym antydepie nie miałem myśli samobójczych.Ale rozumiem że można sie czuć tak fatalnie jak to opisał.Dużo rzeczy w naszym umyśle działa na zasadzie sugesti,jeśli 5 osób powie 6 osobie że po fluo bedą lęki na początku to na pewno będzie mieć te lęki,ja natomiast w dupie mam sugestie i mi żadnych lęków żaden lek nie wywołał.A radze z dobrego serca,bo czytam że gość jest na skraju załamania,ja na fluo moge jako tako działać,nie skupiać sie na rzeczach negatywnych tylko i wyłącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się przyznawać do swoich slabosci...ale ogladam zdjecia stare... I teraz widzę roznice. Kiedys bylam otwarta na ludzi, uśmiechnięta, nie przejmowalam sie niczym, bylam taka jak każdy, cieszylam sie zyciem jak glupia mloda a teraz ? Teraz ryczę jak glupia stara i nie mogę się uspokoić :(:(:( co sie takiego stało ze tak mi jebło w dekiel i nie moze sie uspokoić ???

 

-- 01 lut 2015, 04:54 --

 

PATRYK29 dawaj tą melisę hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluo juz bylo w dawce nawet 80 mg

 

-- 01 lut 2015, 18:01 --

 

Mnie nie pobudzalo za to mega zaparcia i przybieranie na wadze ;/ jedyny lek ktory dobrze tolerowalem to sertralina lecz nawet w max dawce 200 mg nie leczyla OCD moze dawka 300 mg dala by rade bo humor i ogolne checi do zycia na tym.leku byly calkiem spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluo juz bylo w dawce nawet 80 mg

 

-- 01 lut 2015, 18:01 --

 

Mnie nie pobudzalo za to mega zaparcia i przybieranie na wadze ;/ jedyny lek ktory dobrze tolerowalem to sertralina lecz nawet w max dawce 200 mg nie leczyla OCD moze dawka 300 mg dala by rade bo humor i ogolne checi do zycia na tym.leku byly calkiem spoko

 

 

Na Twoim miejscu poszedłbym w Paroksetynę, ale nie dawkę śmieszną 20mg, tylko dawkę skuteczną. Możesz też spróbować Lit, bardzo dobrze działa na myśli samobójcze i stabilizuje nastrój.

 

Sertralina jest 6 razy słabszym SSRI niż paroksetyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucharz jeśli brać pod uwagę najczęściej używane dane co do siły blokady SERT (2 badania Owensa) to sertralina jest 2,5 raza słabsza od paroksetyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje się znowu beznadziejnie :( poddenerwowanie każdym głupstwem,przejmowanie się wszystkim,walace serducho,lęk,klucha w gardle.Najchetniej to bym się poryczala,ale nie bardzo moge(otoczenie) Spie po 2h.Lekarz dal Tisercin na spanie.Boje się tego leku,stary ,full ubokow,najgorsze to objawy pozapiramidowe,których boje się strasznie.Myslalam,ze wenla zaskoczyła ,bo przez 2 dni czułam jakby większy spokój,a tu klops znowu :( Wezmę ten Tisercin na noc dzis,bo nie wyrabiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak raz brałem leki a raz nie bo myślałem że dam rade bez nich to miałem tak że też spałem po 2h a parę razy jak się wybudziłem w nocy to serce mi nawalało aż mnie póżniej cały dzień bolało to przez nie regularne branie perazyny doszedłem do takiego stanu,że jak miałem coś załatwić na mieście czy do jakiegoś lekarza albo coś to pociłem się pod pachami tak że normalnie pot leciał mi kroplami chyba nawet jakbym miał ze dwie bluzy na sobie pot przeszedłby mi przez wszystkie rzeczy które miałbym na sobie to chyba było z lęku.I też zacząłem przejmować się wtedy prawie wszystkim i oczywiście analizować prawie wszystko co nie zawsze jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antydepresanty biorę regularnie,wenle ponad miesiąc,stabilizator z 2 miechy.Ten Tisercin dostałam dopiero tydzień temu i tego nie biorę,bo się boje.Wczesniej brałam inne leki antydepr .tez regularnie.Kryzys kolejny,ile jeszcze wytrzymam nie wiem ,wegetacja,beznadzieja.Sil coraz mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×