Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

hejka ja właśnie dostałem ten lek ...ale jestem dziś nie zdolny do koncentracji i czytania całego wątku.

Może mi ktoś po krotce napisać coś o skuteczności tego leku ? W pakiecie z Alventa 75mg mam Conwulekx 300 i Afobam doraźnie .

Brał ktoś taki koktajl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maślanka, :D witamy wśród lekowców ;) To jest jeden ze skuteczniejszych leków. Naprawdę bardzo dobry, ale długo się czeka na rozbujanie. od 2 tygodni - nawet to 9... Z Afobamem uważaj, staraj się nie brać dłużej niż kilka dni pod rząd. Biorąc 2,3 dni w tygodniu nie uzależnisz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, Afabam już znam byłem na nim . Fajnie że to skuteczny lek ,wytrzymam kilka tygodni :mrgreen:

 

-- 10 lut 2011, 22:13 --

 

PS Afobam ma doraźnie w wypadku silnych napadów lękowych lub złego nastroju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leki mają w pływ na figurę

też nie wierzyłam bo uważałam że wystarczy przestrzegać diety i ćwiczyć

niestety tak nie ma bo ciężko zapanować na apetytem

przekonałam się o tym gdy odstawiłam olzapine i bez trudu schudłam 10 kg i wcale znacznie nie musiałam się ograniczać

teraz w szpitalu podawali mi olzapine i lerivon, dostałam wściekłego apetytu i znacznie utyłam

co do Venlectine to na niej właśnie schudłam, tyle że w końcu przestała na mnie działać i skończyło się bardzo źle

mam tak że tego typu leki przestają na mnie działać po 2-3 m-cach stosowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze trudno jest zapanować nad apetytem, ale można jeść produkty, od których się nie tyje. Polecam dietę dr Dukana. Je się do woli i chudnie.

 

Sama biorę teraz olanzapinę z mianseryną, czyli teoretycznie zabójstwo dla figury. Owszem mam apetyt, przede wszystkim na węglowodany i niestety zawsze wieczorem. Przez dwa tygodnie nie uważałam i efektem było 3 kg do przodu. Musiałam wrócić do diety i ćwiczeń i są rezultaty, bo waga wskazuje mniej. Nie można pozwolić aby choroba i leki rządziły naszym życiem. Trzeba zachować kontrole nad jedzeniem, bo dodatkowe kilogramy pogarszają i tak nie najlepsze samopoczucie. To naprawdę jest wykonalne nawet przy słabej woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że to skuteczny lek ,wytrzymam kilka tygodni :mrgreen:

 

 

Litr Maślanki, Długo nie wierzyłam, że wenlafaksyna jest skuteczna i że w ogóle na mnie podziała. Trochę długo czekałam na efekt, ale warto było :mrgreen::105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Biorę czwarty dzień 75mg rano.

Na razie masakra: ucisk / ból głowy, zawroty głowy, czuję się jak po spożyciu ;)

Wieczorem padam ze zmęczenia i zasypiam na siedząco.

 

Nie wiem, czy przetrzymam to wdrożenie..... :/

 

Ile może trwać ten wdrożeniowy koszmar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczynałam brać 37.5mg przez kilka dni byłam nie do życia może w porywach do tygodnia. Nie pamiętam. Później jak brałam 75mg to chyba dość szybko minęły mi te nieprzyjemności, te najbardziej uciążliwe. Ale każdy organizm reaguje inaczej i może inaczej się dostosowywać.

 

Czy jest jakaś wielka różnica między dawką 150mg a 225mg? Czy mogę tak z dnia na dzień zmienić na taką dawkę? (Pytam bo nie uzgadniałam tego z lekarzem, czuje się coraz gorzej i myślałam o zwiększeniu dawki, do wizyty daleeeeeko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik, można z dnia na dzień,z tym że ja zmieniałam sama dawki i dostałam okrutnych huśtawek nastroju, bierzesz stabilizator?

Lu_80, u mnie były to niecałe dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałam niezłą karuzelę w głowie, jak wstawałam w nocy do łazienki, bo brałam 75mg na noc to chodziłam po ścianach. Zawroty minęły gdzieś po tygodniu. Ale za to pojawiło się coś gorszego, rozszerzone źrenice, bardzo słabo widziałam i strasznie szybko męczyły mi się oczy. Siedzenie przy kompie, albo z książką to był istny koszmar. Męczyłam się tak ok dwóch tygodni. Teraz mam zmienione leki i większe dawki...tydzień i po zawrotach, no chyba że przeginam za mocno, to tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afobam biorę 0,5mg .

I tu zaczynają się schody jak biorę 3-4 tabletki to nie ma skutku . Jak biorę 5-6 tabletek to zaczynam czuć się jak pijany (co prawda lęki mijają ,ale jest spory dyskomfort motoryczny ) chyba zgłoszę to lekarzowi jako problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki, ja jestem w trakcie juz brania tylko dawaki podtrzymujacej jakies 37.5 mg i jest ok. Depresja mi minela, owszem czasem mam smutki ale jest ok. Libido mi wrocilo calkiem, uczucia tez calkiem, juz nie ma poczucia zobojetnienia. Dla mnie to byl strzal w 10 z tym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nieprawdopodobne, ale ten lek uratował mnie. Gdyby nie on leżalabym w łożku, niemylabym się, po prostu byłby dramat. Lek na mnie bardzo szybko pozdiałał bardzo szybko. Uważam, że powinien byc lekiem pierwszego rzutu, choć jedyna wadą jest oczywiście cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, Miniaa, super nowiny dla mnie ,ja cały czas czekam na efekty .

Biorę dopiero (niecałe )dwa tygodnie .

Miniaa, Ile czekałaś na efekt działania Alventy ? A z ta cena to nie kumam płace około 35 zł za opakowanie ,to nie jest koszmarnie dużo .

 

Za to ,cały czas narzekam na afobam , bo w dawkach do 3 mg wcale na mnie nie działa a od 3,5 do 5 mg zle wpływa na motorykę i powoduje stan podobny do upojenia alkoholowego . Nie podoba mi sie ten lek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

15-sty dzień na wenlafaksyne (Venlabax MR) - 75 mg. Leczę się na depresję i lęki/nerwice. Rok temu brałem sertralinę i paroksetynę, potem przerwa do teraz...

 

Na razie zero działania, tylko skutki uboczne, głównie senność i zmęczenie. Wizytę u lekarza mam za miesiąc, mam nadzieję, że zaskoczy do tego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×