Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

agusiaww, Miniaa, super nowiny dla mnie ,ja cały czas czekam na efekty .

Biorę dopiero (niecałe )dwa tygodnie .

Miniaa, Ile czekałaś na efekt działania Alventy ? A z ta cena to nie kumam płace około 35 zł za opakowanie ,to nie jest koszmarnie dużo .

 

Za to ,cały czas narzekam na afobam , bo w dawkach do 3 mg wcale na mnie nie działa a od 3,5 do 5 mg zle wpływa na motorykę i powoduje stan podobny do upojenia alkoholowego . Nie podoba mi sie ten lek .

 

 

Lek podziałał na nie po dwóch tygodniach, chociaż i wcześniej czuć nylo niewielkie zmiany na lepsze.

 

Czemu bierzesz tak dużo alpazolamu? Jest to benzodiazepin a, która ma bardzo krótki okres półtrwania, dlatego bardzo silnie uzależnia - fizycznie. Staraj sie go nie brać dzień w dzien tylko doraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, chcialam napisac ze aktualnie stoje na 15 kuleczkach alventy ze 250 czyli to jakies 10mg , nawet srednio bezojbjaowo mi to idzie, jak sie naczytalam tutaj, ze podobno jakeis wariacje to myslalam, ze po mnie, bo skutki uboczne to mialam x do kwadratu i jeszcze pare z komosu :D WYszlam z depresji-czego i Wam zycze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z poprawianiem nastroju? Niby ta wenlafaxyna poprawia nastrój a ja nigdy czegoś takiego nie odczułam. Nie wiem, ale ja wątpię że mam jakąś depresję i przy następnej wizycie zapytam lekarza czy naprawdę myśli że coś takiego może mnie dotyczyć. Czuje się fatalnie i stwierdzam że te leki chyba na mnie nie działają, lęki jak były tak są, derealizacja coraz częściej mnie wykańcza, te ataki nie stanu wciąż są, więc w sumie niewiele się zmieniło, no może zmieniło, mogę funkcjonować ale czy taki efectin może działać na uwiąd? na niestan? Jak się czujecie lecząc się wenlafaksyna? Czujecie się dobrze? Czujecie że pomaga? że to jej branie nie jest pozbawione sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani! Biore wenle od dwoch miesiecy,poczatkowo bardzo mi pomogl,pozniej czulam sie tragicznie,nastepnie jakies 2 tygodnie tak super,ze moglabym przenosic gory,ale teraz znow gorzej. Mozecie mi powiedziec czy to normalne na poczatku leczenia? Jak dobrze sie czulam,to mialam nadzieje,ze tak zostanie,a tu znowu dol. Acha,mam nerwice lekowa,niby lekow i atakow paniki juz nie mam dzieki temu lekowi,ale nie jest tak dobrze,jak przez ostatnie 2 tygodnie :( Kurcze,czy znowu bedzie dobrze? Pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stokrotka u mnie też przestała działąć,tak jest ze wszystkimi lekami tej grupy SSRI,działają tylko przez 2m-ce,tyle że na venle czułam się najlepiej,uważam że jest dobrym lekiem tylko, kurka,coś jestem się uoparniam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stokrotka,nie wiem czy nie wróci to co dobre,może masz gorszy okres a i zdrowi mają gorsze dni i chodzą przygnębieni,to naturalne i zdrowsze niż zawsze być w skowronkach

 

tak,też miałam poty nocne

ja brałam najsilniejszą dawke jaką można i wspomagające

u Ciebie może wspomagacze pomogą,jak Mirtor,Mirzaten czy Leriwon,a ja teraz biore Triptico bo nie daje skutów ubocznych w postaci tycia

a stabilizacze które ktoś proponował też są dobre i neuroleptyki typu Solian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie biore tydzien, zeszlam calkowicie, bez zadnych skutkow ubocznych hurra! Poki co niezle sie czuje, mnie ten lek wyciagnal z depresji Alventa 75 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

odstawiam Efectin od miesiąca. Zażywałam go 2 lata w dawce 75mg. Wydawało mi się, że to nie dużo i nic mi nie będzie przy odkładaniu. Niestety najpierw jak zaczęłam przez dwa dni brać 37,5 miałam wymioty zawroty głowy senność nie mogłam się ruszyć, pociłam się i płakałam. Lekarka kazała mi na zmiane, jednego dnia 75 drugiego 37,5, bylo srednio, bo pojawily się lęki o swoje życie, szumy w uszach, derealizacja (straaaaszna :cry: ) i ucisk w głowie. Dziś jest 5 dzień jak zażywam tylko 37,5 i mam tak nasilony ucisk w głowie, szumy w uszach, że już nie wiem, co robić...lekaka mówi, że to somatyzacja, ale ja się boję, że to coś poważnego. Derealizacja jakby troszkę się zmniejszyła, ale ten ucisk w głowie jest straszny. Powiedzcie, też tak mieliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata to dlugo,moze odsypuj po pare kuleczek przez kilka dni potem znowu pare kulek przezk kilka dni,tak niektorzy robia i nie maja skutkow ubocznych przy odstawieniu

ja odsawilam z dnia na dzien po ok 2 latach brania(rok 150 i ok rok 225-lekarz tak kazal nic mi nie bylo,ale odrazu przechodzilam na inny lek,moze dlatego,nie wiem)

milka89, bierzesz Efectin,czy zamienniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam pytanko...

Czy ktoś z Was wchodząc na wenlafaksynę lub odstawiając miał uczcie nudności pry schylaniu?

Ja welke odstawiłam 3 tygodnie temu, po 2 miechach przyjmowania i próbuję dojść czy jeszcze

mam efekty odstawienne czy to cosik inszego :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie działała b. dobrze, aż stwierdziłam po cholerę leki i odstawiłam z dnia na dzień z dawki 150 mg po jakich 3-4mc brania. Obyło się bez żadnych skutków ubocznych. Oczywiście zaczęłam się czuć dużo gorzej po odstawieniu, nic nie powiedziałam lekarce, więc ona stwierdziła że effectin już na mnie nie działa i od tygodnia rozpoczynam przygodę z Mozarinem. Moja rada: nie odstawiajcie sami leków, bo wpada się w jeszcze głębszy dół niż na początku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84 biorę zamienniki, najpierw brałam velaxin, pozniej velafax, venlectine a teraz coś na ph....( nie pamiętam). I boję się, ze te objawy to nie od leków, tylko od tętniaka....bo dziś sobie "wymacałam", że w lewej skroni mam coś twardego, a w prawej nie ;(

i do tego ta derealizacja ;( juz mam dosc, nie dam rady odstawić tego leku, nie wytrzymam z tymi szumami w uszach i uciskiem w głowie, boje sie :why:

Venus mi było wiecznie niedobrze po tym leku, całe 2 lata. Mdłości przy schylaniu, leżeniu, siedzeniu i do tego zawroty głowy i tak jakby przeskakiwanie obrazów, taki hmm impuls elektryczny...całe 2 lata co jakiś czas miałam takie objawy. Także nic się nie martw, myślę że to normalne. Zależy od organizmu :)

 

Adamo odstawiam, bo mi pomógł, a teraz przy odstawianiu mam wrażenie jakby było gorzej niż przed braniem leku:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milka89, dzieki za odpowiedz,pewnie to nie tetniak,postaraj sie nie martwic,,dla spokoju idz do lekarza wiemjakie to trudne sie nie przejmowac,moja mama tez choruje na dosc powazna niewyleczalna chorobe,ktora moze przerodzic sie w raka,tez ciagle sie boje,wiem co czujesz

 

ly

Czulas roznice w dzialaniu miedzy poszczegolnymi zazamiennikami jakies skutki uboczne,typu zaparcia?lub inne? (sorry za nie dyskretne pytanie)ja biore alvente,bralamvelafax i wenlectine wszysko 225 i mam wlasnie takie zaburzenia ukladu pokarmowego,bralam kiedys efectin tez 225 i nie mialam takich obj.ub.,ale taka dawka efe.kosztuje 200zl szok :( ,nie stac mnie,bo biore jeszcze inne leki

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×