Skocz do zawartości
Nerwica.com

natręctwa myślowe, gubienie wątku myślowego itp


janHC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, od kilku tygodni męczy mnie problem polegający na tym że poprzez nieustanny chaos panujący w mojej głowie (straszny natłok myśli, istna gonitwa) mam problemy z koncentracją i szybko gubię wątek myślowy. Przykładowo w danej chwili myślę o rzeczy A następnie o B, potem C, w tym momencie coś przerywa mi ten ciąg myśli (np. zajmę się czymś innym na moment) i zapominam w pi**u o tym wszystkim i tu jakieś natręctwo każe sobie przypomnieć o czym to ja myślałem zanim się tym zająłem. Gdy próbuje to olać ,zaczynam odczuwać coraz to większy dyskomfort psychiczny powodowany tym że nie mogę sobie przypomnieć, w momencie robi mi się gorąco i czuję zwiększające się ciśnienie, napięcie. To samo jest kiedy podczas rozmowy chcę coś powiedzieć ale na potrzebę chwili nawet na sekundę odbiję o wątku, moment zapominam co chciałem powiedzieć i zaczyna się mozolny proces odtwarzania we łbie wszystkiego od początku. Macie? Znacie? Doświadczyliście?

 

pozdrowione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janHC, czasami doswiadczam jak jestem zabiegana i mocno zestresowana. Moze sprobuj swoje działania spisywac w punktach na kartce od najwazniejszego do mało ważnych, nie zapomnisz nie pogubisz sie i bedziesz wiedział co zrobiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam. Dosłownie(!) jeden dziennik, piszący długopis i ładne schematy i listy rozwiązują ten problem. Poważnie, spróbuj ;) Dokładnie tak jak agusiaww napisała. To, że problem jest uciążliwy i poważny nie oznacza, że nie może mieć prostego rozwiązania. Możesz poszukać jeszcze różnych systemów zapisywania myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×