Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomoc dla nerwicowca


piti_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po wizycie u psychiatry wynik - Nerwica lękowa, somatyczna z zespołem napadu lękowego.

Ale to akurat druga rzecz.

 

Potrzebuję uświadomić moją partnerkę, która ma problem aby zrozumieć to, że nie jest to przeziębienie i nie minie tak "o".

Ona nie chce o tym rozmawiać. Ja szukam drogi do wyzdrowienia - ona mi w tym nie pomaga.

 

Są może jakieś strony Internetowe, które podpowiedziały by jej jak należy postępować?

Co robić? Może jak jej to podrzucę, to zrozumie o co chodzi w tej chorobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj piti_88!

 

Zdaję sobie sprawę, że jesteś w trudnej sytuacji. Z jednej strony diagnoza nerwicy, a z drugiej partnerka, której ciężko zrozumieć istotę Twojej choroby. Większość osób na Twoim miejscu najczęściej oczekuje wsparcia ze strony bliskiej osoby. To jest naturalne zachowanie. Jesteśmy z kimś blisko i chcielibyśmy, żeby ten ktoś był z nami w dobrych, ale też tych gorszych chwilach, by nas wspierał, dodawał otuchy. Postaraj się jednak zrozumieć, że dla Twojej partnerki wiadomość o tym, że cierpisz na nerwicę lękową też jest pewnym wyzwaniem, może nawet szokiem. Być może myśli o tej chorobie w sposób stereotypowy albo w ogóle nie za bardzo wie, co to jest nerwica, jakie ma objawy itd. i obawia się wiedzy na ten temat. Może ma skrót myślowy: nerwica = choroba psychiczna = "coś z głową nie tak" i boi się rozmowy na ten temat. Ucieka przed rozmową - to moze być jakiś mechanizm obronny z jej strony. Postaraj się delikatnie inicjować rozmowy na temat tego, jak się czujesz, jaki masz nastrój, co utrudnia Ci w życiu nerwica. Podobny temat był już poruszany na forum :arrow:nerwica-l-kowa-a-relacje-z-partnerem-t27077.html. Odsyłam też do artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/zwiazek-a-nerwica. Możesz go przeczytać wspólnie z partnerką. Może to być początek Waszej wspólnej rozmowy na temat Was i tego, jak żyć z nerwicą.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×