Skocz do zawartości
Nerwica.com

ot


elo

Rekomendowane odpowiedzi

Kościół to każdą swoją potencjalną konkurencję nazywa herezją...

-nazywasz tych kilkudziesięciu przebierańców w Polsce konkurencją dla Kościłoa Katolickiego ? Nie bądż smieszny .Kościół Święty nie z takimi herezjami na przestrzeni wieków dawał sobie radę .

Kościół strzeże Prawd Wiary Religii , którą żałożył Jezus Chrystus . Nie musisz ich przestrzegać , szanować etc . Nie musisz nawet przyznawać się do religii katolickej , ani chrzcić swoich dzieci . Nie musisz .

Jednak Ci , którzy należą do KK wsłuchują się z Znaki Czasu i słuchają swoich Pasterzy , a nie wilków i owiec z obcego stada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, niestety KK słabo sobie radzi z herezjami. Jest pełno odłamów i sami wyznawcy nie wiedzą, która jest ta prawdziwa. Oczywiście każdy wyznawca jest przekonany o wyższości własnego odłamu, a pozostałe uznaje za herezje własnej wiary. Nie znam procentów, bo nie jestem wojującym ateistą, ale katolicy wcale nie są szczególni na tle pozostałych braci uznających Biblię. No i czas leci, XXIw. a tyle jeszcze pogan do nawrócenia. Chyba się nie wyrobią do końca świata. Ale i tak uznaję chrześcijaństwo za ewolucję względem pogaństwa, uważam je za pewien etap w ewolucji społecznej. Z pewnością spisanie wierzeń, znaczący wpływ w architekturę, działalność dobroczynna zasługują na pochwałę.

 

:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytuj:

Kościół Święty nie z takimi herezjami na przestrzeni wieków dawał sobie radę

 

No oczywiście że sobie radził. Na przykład z takim Galileuszem, przecież heretyk jak diabli :)

--- zawsze ten sam argument .,Galileusz ,,, jak już argumentów brakuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, widzę, że już nie jeden medal zdobyłeś na dyskusjach. To fakt, pojedyncze argumenty słabo działają. Mnie też to męczy. Św. Augustyn twierdził, że wiarę zdobywa się w wyniki iluminacji. Możliwe, że podobnie jest z niewiarą. W końcu skądś się musieli wziąć pierwsi niewierzący.

 

Dodam od siebie, że kiedyś jeszcze jako praktykujący katolik prowadziłem kilkutygodniową dysputę ze Świadkami Jehowy. Babcia była ze mnie dumna. Ich argumenty na mnie napierały, ale ja się nie bałem, bo miałem książkę od księdza o tym jak odpierać zarzuty Świadków Jehowy. Tak poza tym to oni ponoć mają własne książki tylko z przeciwnej strony barykady. Cytaty leciały w powietrzu jak ołów. A to św. Marek, a to księga Powtórzonego Prawa, innym razem cytat z Dziejów Apostolskich. Pozytyw jest taki, że lepiej poznałem Biblię, zgłębiłem doktrynę ŚJ. Z dzisiejszej perspektywy to wydaje mi się ciekawą rzeczą w mojej życiowej opowieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie z Laponii?
ten o którym myślisz w czerwonym kubraku z reniferami wymyśliła coca- cola a prawdziwy święty Mikołaj mieszkał w Turcjii i był biskupem który rozdał majątek biednym ja nawet jeszcze z lat 80-tych pamiętam tego właśnie mikołaja( 6 grudniowego) jako postać przypominającą biskupa z pastorałem a na 24 grudnia przychodził gwiazdor a nie żaden święty Mikołaj no ale zamerykanizowane media zrobiły swoje i teraz jest święty mikołaj i tu i tu i wygląda wiadomo jak.

 

Właśnie, był gwiazdor albo aniołek 24 grudnia, a ten z 6 grudnia wyglądał jak biskup - mam takie zdjęcie i pamiętam to jak przez mgłę, ale za to dobrze pamiętam, że temu niby Mikołajowi śmierdziało z ust jak mi dawał prezenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans, No i w ciągu 1-ego pokolenia znikły aniołki i gwiazdory i święty mikołaj biskup a zastąpił je coca-cola santa klaus siła amerykańskiej popkultury miażdży wszystko w wielu krjach zachodu młodzi nawet nie wiedzą że Boże narodzenie to boże narodzenie Jezusa jest tylko santa klaus i prezenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, skoro tak nienawidzisz pogan, to czy ubrałeś już choinkę na święta? Piękny pogański zwyczaj :)

schatten, a faktycznie coś tam stoi w rogu pokoju .

Mam nadzieję ,że Ty za to jako niewierzący i poganin w jednym ( jesli posiadasz pracę ) poprosisz szefa ,żeby przyjsć w święta do roboty , bo to nie Twoje święta tylko nasze , katolickie ? I nie tylko w Te święta , ale w całym Roku ,,,,KOścielnym . Jak Ty to zrobisz to ,to ja _ obiecuję Ci _ nawet wśród płaczu dziecka i rwetesów żony ,że stary zwariował,,, wywalę choinkę do piwnicy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że kiedyś jeszcze jako praktykujący katolik prowadziłem kilkutygodniową dysputę ze Świadkami Jehowy.

a to księga Powtórzonego Prawa, innym razem cytat z Dziejów Apostolskich.

znam , znam , Oni posługują Się tzw. regułą 4XC, czyli :"Cytaty cynią cłowieka ocytanym "

To dzięki nim w 89 roku zdobyłem pierwszy złoty Medal w dyskusji religijnej . ;)

 

-- 22 gru 2014, 20:27 --

 

Kalebx3, chodzi o to, że większość świąt pogańskich nakłada się z katolickimi. Jakbym musiał wybrać w co mam wierzyć, to wybrałbym wiarę pogańską.

 

 

 

ale czemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ,że Ty za to jako niewierzący i poganin w jednym

Fiu, fiu...

Zacznijmy od oczywistego błędu logicznego, gdyż nie da się być jednocześnie niewierzącym i poganinem :P

Skąd natomiast doszedłeś do wniosku, iż reprezentuję właśnie takie światopoglądy? Może właśnie wierzę w Boga, ale w inny sposób niż większość ślepo zapatrzona w swoich kapłanów?

 

a co to za potworek? może dodajmy jeszcze saracena i agnostyka

I barbarzyńcę jeszcze poproszę! :mrgreen:

 

Prawdą zaś jest, że święta takie jak Boże Narodzenie są wzięte z tradycji pogańskiej. Zrobiono to po to, aby sprzedać nową religię wyznawcom starych obrzędów, nie jest to żadna tajemnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdą zaś jest, że święta takie jak Boże Narodzenie są wzięte z tradycji pogańskiej. Zrobiono to po to, aby sprzedać nową religię wyznawcom starych obrzędów, nie jest to żadna tajemnica.

 

i co w tym złego ?

Niektórzy Afrykańczycy w Afryce przedstawiają Jezusa jako czarnego . To znaczy ,że nie wierzą w Niego jako w Syna Bożego, Zbawiciela Świata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co w tym złego ?

Niektórzy Afrykańczycy w Afryce przedstawiają Jezusa jako czarnego . To znaczy ,że nie wierzą w Niego jako w Syna Bożego, Zbawiciela Świata ?

 

To, że wg Ciebie jedno pogaństwo w takim razie jest dobre, zaś inne złe? To, z którego czerpie także KRK jest dobre, zaś wiara naszych przodków już nie jest godna uwagi? Bo o to się w tym temacie rozchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy Afrykańczycy w Afryce przedstawiają Jezusa jako czarnego
Na wielu malowidłach czy nawet obrazkach Jezus to ciemny blondyn o niebieskich oczach i europejskich rysach a raczej był śniadym czarnookim brunetem o bliskowschodnim wyglądzie tak jak większość mieszkańców tego regionu. A w Meksyku matka boska z Gwadelupy jest czarna czy może bardziej to Indianka ludzie przedstawiają świętych na swoje podobieństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za dziecka był jednak aniołek :angel: Ale i tak uważam, że najlepszy był Dziadek Mróz za PRL-u. Szkoda, że tego nie pamiętam :bezradny:

 

A tak btw wszystko wskazuje na to, że detektyw wreszcie stworzył temat, który okazał się hitem :brawo:

Tylko że o bogach Słowian tu napisano niewiele żeby nie powiedzieć nic natomiast jest wojna katolicko- ateistyczna jak w każdym temacie o religii a nawet i innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, na pewno ... trzeba zawolac Pogromcow duchow

Agusiaw , czytam i nie wierzę , jak czyjś tak poważny problem można tak zlewać .

Orkiestra dalej gra , dopóki nie spotka to nas samych .

Ty myślisz ,że jak obydwoje udadzą się do psychologa / psychiatry to zostaną uzdrowieni ?

Mam mniejsze dolegliwości od tej nieszczęsnej dziewczyny , a 26 lat biegania po lekarzach nie uzdrowiło mnie jeszcze z nerwicy , wprawdzie poprawiło się, ale nie uzdrowiło .Ty napewno zaraz mi powiesz : hipochondryk . I tak trzymaj dalej .

 

-- 23 gru 2014, 14:08 --

 

Taaa, na pewno ... trzeba zawolac Pogromcow duchow

Agusiaw , czytam i nie wierzę , jak czyjś tak poważny problem można tak zlewać .

Orkiestra dalej gra , dopóki nie spotka to nas samych .

Ty myślisz ,że jak obydwoje udadzą się do psychologa / psychiatry to zostaną uzdrowieni ?

Mam mniejsze dolegliwości od tej nieszczęsnej dziewczyny , a 26 lat biegania po lekarzach nie uzdrowiło mnie jeszcze z nerwicy , wprawdzie poprawiło się, ale nie uzdrowiło .Ty napewno zaraz mi powiesz : hipochondryk . I tak trzymaj dalej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, a Tobie radzę wizytę u psychologa, bo widzę że z nerwami masz problem i cię wszystko irytuje. Po to jest to forum, żeby sobie mogli ludzie się trochę pożalić, bo czasami nie maja do kogo.

 

-- 23 gru 2014, 16:02 --

 

A za rady typu "weź się w garść" "zrób coś ze sobą" ci podziękuję, bo już słyszałem od Ciebie takie wobec niektórych osób. Typowa paplanina ludzi którzy nie wiedzą co to ciężka depresja. Człowiek który to przeżył lub rozumie, w życiu nie użyje takich słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, a Tobie radzę wizytę u psychologa, bo widzę że z nerwami masz problem i cię wszystko irytuje. Po to jest to forum, żeby sobie mogli ludzie się trochę pożalić, bo czasami nie maja do kogo.

 

-- 23 gru 2014, 16:02 --

 

A za rady typu "weź się w garść" "zrób coś ze sobą" ci podziękuję, bo już słyszałem od Ciebie takie wobec niektórych osób. Typowa paplanina ludzi którzy nie wiedzą co to ciężka depresja. Człowiek który to przeżył lub rozumie, w życiu nie użyje takich słów.

:brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!!______________________UWAGA UWAGA!!!!!!!!!!!!!______________________!!!

Niniejszym ogłaszam konkurs na najgrubszego, najdłuższego i najpiękniejszego wacusia!

Od panów oczekujemy:

a)podania grubości swojego przyrodzonka

b)podania długości swojego falafela

c)zapodania fotosa swojego orła ze w pełni rozwiniętymi skrzydłami

 

Zgłoszenia zbieram do 6 stycznia, tj. do święta Trzech Króli (Magów?), ponieważ ponoć wśród tych trzech osobników Betlejem nawiedzających, był Murzyn, więc pewniacha, że miał obrazoburczo doniosłą knagę.

Po zakończeniu okresu zbierania zgłoszeń postawię ankietę, w której będziecie mogli ocenić najpiękniejszego bączka, w której każdy będzie mógł oddać głos na swojego, hmmm, faworyta. Nawet heteroseksualny mężczyzna.

Następnie zastosowany zostanie wzór: W = grubość penisa (cm) + długość penisa (cm) + ilość głosów oddanych na penisa. Osoba z najwyższym współczynnikiem W zdobędzie rangę SuperBuhaja.

 

Zachęcam do pstrykania zdjęć na tle różnorakich produktów spożywczych. Jabłka i czekolady z Lidla są już oklepane, więc polecam coś bardziej hardkorowego, nie wiem - mleko sojowe, ananas, pejotl, dziecko sąsiada, cokolwiek.

 

Naszych "herosów" mierzymy przepisami danymi tutaj:

http://www.penis-enlargement-uncovered.com/hottomeasureyourpenis.htm

 

To do dzieła :). Jeżeli potrzeba zachęty, mogę wstawić parę fotek mojego Barabasza.

 

 

PS: Jeżeli któraś z pań ma dorodnego mustanga z niezłymi kopytami, to proszę się nie wstydzić i wstawić tu jego obraz cyfrowy. Nie dyskryminujemy na płaszczyźnie genderowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×