Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Ona sama odnajdzie Cię :D

Ale czasem trzeba wyciągnąć rękę :bezradny:

 

Ostatniego roku dużo miałam przemyśleń, zrozumiałam, czemu pewne rzeczy się nie udawały, przez co dobrze mi było samej przez ostatni rok. Ale jednak trochę inaczej, jak się natrafi dłonią na inną dłoń. :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim!

 

Piękna pogoda, słońce, ale wiaterek, więc idealnie.

Głowa boli i boli. Lichość trzyma i trzyma.

Ale nie przeszkodziło mi to pojechać do mojej siostry i pójść na piękny spacer do parku na jej dzielni. ( pojęczę sobie w tygodniu ;) )

No i grunt, że noga wystawiona. :great:

Dogadałam się z pajonkami, że sieci robią tylko w jednym rogu, samowolka budowlana będzie surowo karana.

 

Miłego wieczoru!

 

ernest00, Ja też mam imponującą apteczkę, ale tak ku byciu zabezpieczonym na różne ewentualności, a niekoniecznie ku zażywaniu, bo nie łykam nic. :roll: Zażywasz to wszystko, czy tylko kolekcjonujesz? ;)

 

Carica Milica, To może lepiej jakaś inna kolekcja... :D Ja mogę wstawić moje pudełko z olejkami arabskimi... :P

 

cyklopka, Jak Cognac mówi - piknie godosz.... Dać tej Pani wódki. :smile:

 

tosia_j, Jak bardzo się zaniepokoiłaś, to idź do optyka. Ja nie pamiętałam co mam na dal, to Pani podstawiła moje okulary pod urządzenie i tadam, zaraz wiedziałyśmy co to za szkła.

 

misty-eyed, Moja siostra ma też dużą wadę wzroku, ale w sumie najbardziej przeżywa cenę szkieł... ;)

 

wiejskifilozof, Za pińset to już nie byłoby to? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada, ja też muszę do optyka, bo siedzę, dłubię w grafice i widzę, że źle widzę, musiałam zdjąć okulary, bo już nie łapią ostrości i lepię na komputerze bez.

 

Myślicie, że można zdobyć serduszko młodego biznesmena fajnymi projektami, poczuciem humoru i radykalnymi poglądami politycznymi? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :D

 

Ja też po spacerze już...przy okazji wpadłam po truskawki i brzoskwinie do Biedronki...pyszne!

Pogoda przyjemna, aż chce się spacerować bez końca :D Zieleń zachwyca, uspokaja.

 

 

misty-eyed, Moja siostra ma też dużą wadę wzroku, ale w sumie najbardziej przeżywa cenę szkieł...
, to prawda, moje również są bardzo drogie- Zeissa, specjalnie szlifowane, zawsze muszę dość długo czekać na nie.

Muszą być plastikowe, bo szklane wyglądałyby okropnie i nos nie wytrzymałby ciężaru :mrgreen:

 

Odnośnie leków, to również mam imponujący zestaw, w specjalnym pojemniku, schowany, by nie denerwował mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carica Milica, też tak podchodzę do sprawy. Z moich obserwacji / noszę okulary od 3 roku życia/ wynika, że po 3 latach konieczna jest wymiana i szkieł i oprawek. Staram się trochę zaoszczędzić na okularach do czytania.

Mimo to, to kosmos....jak określiłaś ;)

 

cyklopka, mam nadzieję, że skorzystasz z tego :mhm::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry/wieczór! :papa:

 

Dołączam do dzisiejszych spacerowiczek. Wróciłam po 18 z długiego i przyjemnego spaceru po parku i skwerze. Byłyśmy z koleżanką ponad 2 h na takim włóczeniu się bez celu. W drodze powrotnej wstąpiłyśmy do galerii, Ona po zapalniczkę, a ja w Organique kupiłam sobie świeczkę zapachową - cynamonową... ale zapach!

Przyszwendałam do domu noga za nogą - ale natleniona, rozruszana i bogata w cudne obrazki wiosenne w parku. Pogoda wymarzona na takie włóczenie, chociaż czasami bardzo wiało. Burzy nie było i chyba już nie będzie... :bezradny:

 

kosmostrada, to obie zaliczyłyśmy dzisiaj park majowy dla pocieszenia oczu. Tylko żal, że dokucza Ci ta głowa i ogólna lichość, mimo to przesz dzielnie do przodu. :great:

Nareszcie dałaś jakieś ultimatum pajonkom, albo... albo! :nono: Samowolka zakazana. :lol:

 

misty-eyed, wyspacerowana i szczęśliwa z powodu przyjaznej pogody? :D A truskawy naprawdę smaczne. :yeah:

Aniu, te Zeiss`owskie szkła są super, zawsze je nosił mój Tata, nawet lupki miał tej firmy. Jedna mi po Nim została i dbam o nią bardzo. ;)

 

cyklopka, moja firma dopłaca 150zł do okularów do kompa. Trochę biurokracji i zaświadczeń (lek. okulista, bhp, itp.) i parę groszy jest taniej.

 

Ja również mam plastikowe soczewki (dużo lżejsze) i do noszenia do dali i do kompa. Do tego jeszcze antyrefleksy w obu parach i fotochromy do dali.

Zimą i latem bardzo się przydają, bo w p/słonecznych nie mogę... nico nie widzę i lecę na boki. :mrgreen:

Warto zainwestować w dobre szkła i oprawki, skoro to nasze drugie oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada Większość paczek zjadłem. Niektóre jeszcze są pełne. Ale bardziej kolekcjonuję. Mam jeszcze z kilkadziesiąt opakowań ale to już zachowam dla siebie ;) Chyba wszystkie psychiatryczne leki mam w swojej kolekcji. Oprócz kilku. Tych których w aptekach nie ma. Ale i tak mam niektóre, naprzykład Adasuve, Latuda, Lolaxa, Mirapex, Fanapt, Orap, Lodopin, Semap! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carica Milica, misty-eyed, okulistka z medycyny pracy powiedziała, że firma mi może dopłacić do szkieł, bo są mi potrzebne :mhm:

 

Jeśli w Twojej firmie nie jest tak jak w mojej, że z góry pracodawca sam reguluje to swoimi przepisami (w mojej jest to kwota 550zł) to ogólne przepisy mówią tak:

 

-musisz wykonywać pracę przed komputerem;

-czas pracy wykonywanej przed komputerem musi wynosić co najmniej 4 godziny w ciągu całego dnia pracy;

-konieczność noszenia okularów musi zostać udokumentowana oświadczeniem lekarskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

 

I poniedziałek praktycznie za nami...

Poszłam sobie z psem na wieczorny spacer ( oj chłodek się zrobił ) po uliczce, gdzie jest zapuszczony ogród, w którym rosną przede wszystkim krzaczory bzu. Wokół jeszcze kwitnie masa innych roślin, więc zapach był oszałamiający. :105:

U mnie wciąż bez zmian,. Męczą mnie zawroty, ale stwierdziłam, że i tak na ile się da będę łazić, co by lęka stałego nie złapać. Najwyżej się wywalę,albo rzygnę, no. I tak jestem w szerokim zakresie udupiona przez to, jak się teraz czuję.

 

Wszak, jak gdzieś przeczytałam - "Jeśli człowiek chce żyć wyprostowany, zawsze istnieje ryzyko, że upadnie na gębę." :P

 

A Wy jak rozpoczęliście nowy tydzień? Liczę, że z przytupem. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-musisz wykonywać pracę przed komputerem;

-czas pracy wykonywanej przed komputerem musi wynosić co najmniej 4 godziny w ciągu całego dnia pracy;

-konieczność noszenia okularów musi zostać udokumentowana oświadczeniem lekarskim.

Tak jest.

 

Okropna pogoda, gorąco w słońcu, chłodno w cieniu, klimatyzacja in minus.

 

Dzisiaj zmierzyłam się z problemem "nie mam się w co ubrać i do tego mi się szafa nie domyka".

Mama obiecała pomóc mi z wyborem jakichś zestawów do pracy, byłyśmy w butiku, gdzie są przecenione rzeczy różnych marek, potem w green poincie.

 

Powiedziałam, że dzisiaj szafy nie opróżnię, bo mi do wieczora zejdzie. Ale kupiłyśmy 2 pary spodni, 2 sukienki, komplecik i nie miałam tego gdzie wsadzić. Zajrzałam do szafy i mówię, że tam są same fajne i potrzebne rzeczy. Zaczęłam wykopaliska, wszystko musiałam przymierzyć, niektóre rzeczy w tajemniczy sposób zwiększyły lub zmniejszyły swój rozmiar. Tak że powstało 6 worków asortymentu dla pewnej rodziny wielodzietnej. Zostawiłam tylko te ubrania, w których wyglądam dobrze, plus kilka sztuk pamiątek pewnej epoki.

 

Skoro tak dobrze idzie, to jutro podejmę szafkę ze spodniami i swetrami, oraz szafkę z T-shirtami.

 

Jest jasno wieczorem, to wywołuje we mnie niepokój i żal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! :papa:

 

Wczorajszy wieczór był naprawdę chłodny, myślałam, że nadeszło to ochłodzenie, a tu niespodzianka!

Poranek ciepły, powiedziałabym, że duszny. Rozbierałam się z żakietu w drodze do pracy. :bezradny:

Znowu lato!

Siedzem w robocie, rozbudza mnie powoli dłubanina w papierach. W pokoju mam chłodno, fajnie.

 

cyklopka, to już jesteś zaopatrzona w nowy, służbowy wizerunek... super :great:

A dodatkowo czystki w szafie! Bardzo potrzebny taki remanent w garderobie. Niepotrzebne rzeczy zagracają tylko i zabierają miejsce.

Zobaczysz, jak fajnie się zrobi w szafach... porządeczek jak się patrzy, a nowe rzeczy cieszą!

 

kosmostrada, ja wczoraj też miałam taki zawrotowy dzień, później mnie jeszcze zmuliło i odmóżdżyło. Nie miałam na nic ochoty... no mucha w smole. :bezradny:

Może dzisiaj będzie ciut lepiej. Damy radę, to musi minąć!

Też się zachwycam zapachami kwitnących krzewów i kwiatów - ogrodowa, wiosenna perfumeria. :yeah:

Boję się kleszczy, bo bym poszła na konwalie do lasu - to wielka przyjemność, ale i obawy. :bezradny:

 

Miłego i dobrego dnia Wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×