Skocz do zawartości
Nerwica.com

Herbaty


Gość stephanus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem, aby na forum był poruszany ten temat, więc zakładam całkiem nowy, a mój pierwszy.

 

Chciałbym się zapytać, czy ktoś z was zna i pija yerba mate?

Jakie są wasze ulubione gatunki i czy zauważyliście jakieś z przypisywanych jej właściwości? Ja zauważyłem spory przypływ energii, przez co straciłem wymówkę, że nie będę niczego robił bo nie mam siły i jestem zmęczony:), ale taką stratę gotów jestem ponieść, bez żalu :). Zdecydowanie pomaga rano wstać na nogi i ruszyć się z domu.

 

Spróbowałem tylko kilka gatunków i, jak na razie, zdycydowanie najlepsze są te o mocnym smaku, jak Rosamonte, Colon, czy Nobleza Gaucha (którą właśnie teraz próbuję).

 

Dla całkiem "zielonych" osób daję linka do strony, gdzie informacje o yerbie są chyba najdokładniej opisane.

http://www.yerbastory.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem ten sklep: http://www.yerbamatestore.pl/ i ponoć oprócz tego da się to znaleźć po niektórych hipermarketach (dzisiaj jak rodzicę wrócą z Wrocka to będę wiedział czy to prawda ;) ). No i oprócz tego jakieś sklepy wyłącznie z herbatą (zwykle w galeriach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i hipermarkety we Wrocku nie są zaopatrzone w tą herbatę (a o "Świecie kawy i herbaty" rodzice nie wiedzieli). Także pozostają pozostałe metody kupna.

Stephanus jakie są koszty przesyłki z tego sklepu internetowego? Nie mogę się tam doczytać.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stephanus jakie są koszty przesyłki z tego sklepu internetowego? Nie mogę się tam doczytać.

 

Ceny wysyłki nie doliczają do potwierdzenia zamówienia, które przysyłają mailem. Jest to około 15 złotych, zależy od wagi przesyłki sposobu dostarczenia.

Ten sklep ma też taką wadę, że doliczają też ekstra 10 zł. gdy składasz małe zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pijcie duzo zielonej herbaty zeby wam sie chcialo dzialac,nie ma ona skutkow ubocznych jak kawa (bzsennosc, lek, nerwowosc), a pobudza organizm nawet silniej

 

zielona herbata jest tez bardzo dobra na skupienie, latwo jest sie po niej uczyc

 

tylko pijcie taka lisciasta, paczka kosztuje 1,5 zl max 5zl a starcza na miesiac nawet

 

taki kubek mocnej herbaty z rana , troche przysiadow i wystrzelicie z domu jak torpeda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w głupim markecie. Ja lubię w torebkach zieloną z vitaksu za 3 zeta (kwestia wygody). W tym samym markecie zakupiłam też liściastą zieloną z aromatem malinowymmmmmmmmm tyeż coś za 2,5 zł. A tak naprawdę to nie spotkjałam się jeszczze żeby zielona była niedobra. A! I jasminowa tez jest super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałam się z zieloną, ktora miała nawet B12 ;)...a tak na poważnie kwestia przyzwyczajenia się do smaku. Poza tym "bierzesz kilka" listków i masz herbatę, potem mozesz zaparzyć ponownie (mozna oczywiście w trakcie zaparzania wyciagnąc wszystkie liście - wtedy nie jest aż taka "gorzka" w smaku)...powodzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie w marketach jest duzo takich smakowych, witaminowych wynalazków itd mi chodzi o mega mocne super antyutleniacze, raz pilem zieloną która wiecej miała gałązek niż lisci, smakowała jak hmm trawa, tą co zwykle pije to smakuje jak siano, da sie w polsce kupic taką japonską? ze intensywnie zielony zmielony proszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herbatka poprawiająca nastrój

Po pół szklanki sproszkowanego suszu z owoców aronii, liści melisy lekarskiej i mięty pieprzowej wymieszać, wsypać do pojemnika.

1 łyżkę mieszanki zalać szklanką wrzątku, parzyć pod przykryciem 20 minut, odcedzić. Pić kilka razy w ciągu dnia zamiast tradycyjnej herbaty.

Herbatka skutecznie uspokaja. Usuwa tremę, lęki dnia codziennego, uodparnia na sytuacje stresogenne. Niesie ulgę w zmęczeniu nerwowym, objawiającym się bólem głowy (napięciowy ból głowy), poprawia nastrój. Likwiduje bolesne skurcze jelit i żołądka o podłożu nerwicowym. Polecana dla ludzi prowadzących wyczerpujący tryb życia. Zapobiega nadciśnieniu wywołanemu zdenerwowaniem. Wychwytuje wolne rodniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×