Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Bezsilna ja też wiele chorób sobie przypisywalem wiem jak to ciezko jest... jak to jest gdy sie nakrecamy i szukamy kolejnej choroby... jak obala nasza pierwsza.... szukamy az do skutku bo nie miesci sie nam w glowie ze moja glowa moze myslec co innego niz ja i narzucac mi mysli... nakrecac mnie.... przeciez to ja nia steruje....

 

im szybciej uwierzysz lub przekonasz sie do wizyty tym szybciej poprawi sie Twoj stan.... ja do teraz nie wierze w 100%.... wielokrotnie pytam na forum czy wziasc ten lek czy nie.... a potem okazuje sie ze Panika moja byla bezzasadna i jest git....

 

do jakiej wizyty mam się przekonać?

 

ja wiem,że jestem znerwicowana, ale proszę tu zobaczcie np.:

http://www.wikirose.pl/2015/02/od-jelit-do-depresji-czyli-depresja-zaczyna-sie-w-jelitach.html

 

;)

nie chcę nikomu już uświadamiać, jak mi fatalnie i udowadniać, że mam chore jelita. piszę tutaj, bo jest mi ciężko. i żadnej choroby nie wymyslam, bo zarówno glistę ludzką jak i candidę miałam diagnozowane. dysbiozę też mam zdiagnozowaną. tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsilna

 

jesli nie wierzysz kolezanka, i innym i uwazasz ze masz probemy z jelitami czemu piszesz o tym na forum nerwicy ?? a nie idziesz na forum zwiazanym z tymi zaburzeniami ???

 

feniksx bardzo trafna uwaga!

Wspolczuje refluksu.Sama przez to cholerstwo zmagalam sie juz dwa razy z okropna gula/ klucha w gardle. Mialam wrazenie, ze sie dusze.Sypialam prawie na siedzaco :?

 

Mili ta zielona wydzielina z oka to pewnie przez przeziebienie i ten katar.Moja coreczka tak czasem miewala. Przejdz sie do lekarza.A poki co oczyszczaj dobrze nos sola fizjologicza.Jesli masz sol w kropelkach to mozesz przemywac niaz oko, jesli nie to przegotowana, letnia woda bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsilna jeden sponsorowany artykuł to jest dla mnie... i tyle.... każdy z nas ma glizdy, pasożyty nie ty jedyna.... wszyscy to mamy w sobie... i zyjemy...

grzyby tak samo.... no to idz na kolonoskopie i po sprawie diagnoza leczenie itp... jesli jestes tego tak pewna... ja bym chcial i wolal wiedziec ze mam chory taki i taki organ podac antybiotyk i po sprawie.... ale ntak nie jest... musza mi dobierac leki...

 

jak do jakiej idz do psychiatry i opowiedz omu o problemach o jelitach itp...

my wymyslamy i szukamy sobie chorob... a czesto sa to zwykle objawy somatyczne poczytaj o nich.....

moja szwagierke tez leczyli.... twierdzili ze ma grzyba, w jelitach, ze ma uczulenie na ten popularny skladnik ktory wszedzie jest cholera zapomnialem jak sie nazywa.... byla nawet na odrobaczaniu wszystko jej zrobili.... i tez gadali ciagle jelita jelita.... po ilus tam latach walki z tym.... co sie okazało.... że ma niedoczynnośc tarczycy.... 2 leki i wróciła do normy....

 

Ardash taka prawda... jak uwazalem ze mam chore serce to chodzilem po forach sercowych.... jak mialem refluks to szukalem for dyskusyjnych o żołądku itp.... nigdy bym nie wpadl na pomysl by pisac i szukac tego na forum o nerwicy...

 

jelita sa waznym organem bo wchlaniaja wszystko co my im podamy.... ale wyszło by to już w krwi... albo kolonoskopii ze trzeba leczyc....

 

 

Ardash no masakre mam ciagle mam wrazenie ze sie udusze... codziennie rano budze się i swedzi mnie cała szyja migdałki mnie pieką... i na poczatku tez podali mi 2 antybiotyki... az stwierdzili ze moze w nocy kwas mi je zalewa a ze spie jak zabity to tego nie czuje....

Clonazepam troche mi na to pomaga bo czuje jakby rozkurczał mi ten ścisk i to swedzenie na jakiś czas znika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsilna jeden sponsorowany artykuł to jest dla mnie... i tyle.... każdy z nas ma glizdy, pasożyty nie ty jedyna.... wszyscy to mamy w sobie... i zyjemy...

grzyby tak samo.... no to idz na kolonoskopie i po sprawie diagnoza leczenie itp... jesli jestes tego tak pewna... ja bym chcial i wolal wiedziec ze mam chory taki i taki organ podac antybiotyk i po sprawie.... ale ntak nie jest... musza mi dobierac leki...

 

jak do jakiej idz do psychiatry i opowiedz omu o problemach o jelitach itp...

my wymyslamy i szukamy sobie chorob... a czesto sa to zwykle objawy somatyczne poczytaj o nich.....

moja szwagierke tez leczyli.... twierdzili ze ma grzyba, w jelitach, ze ma uczulenie na ten popularny skladnik ktory wszedzie jest cholera zapomnialem jak sie nazywa.... byla nawet na odrobaczaniu wszystko jej zrobili.... i tez gadali ciagle jelita jelita.... po ilus tam latach walki z tym.... co sie okazało.... że ma niedoczynnośc tarczycy.... 2 leki i wróciła do normy....

 

Ardash taka prawda... jak uwazalem ze mam chore serce to chodzilem po forach sercowych.... jak mialem refluks to szukalem for dyskusyjnych o żołądku itp.... nigdy bym nie wpadl na pomysl by pisac i szukac tego na forum o nerwicy...

 

jelita sa waznym organem bo wchlaniaja wszystko co my im podamy.... ale wyszło by to już w krwi... albo kolonoskopii ze trzeba leczyc....

 

 

Ardash no masakre mam ciagle mam wrazenie ze sie udusze... codziennie rano budze się i swedzi mnie cała szyja migdałki mnie pieką... i na poczatku tez podali mi 2 antybiotyki... az stwierdzili ze moze w nocy kwas mi je zalewa a ze spie jak zabity to tego nie czuje....

Clonazepam troche mi na to pomaga bo czuje jakby rozkurczał mi ten ścisk i to swedzenie na jakiś czas znika...

 

hehe, ja pod opieką psychiatry i terapeutki jestem od wielu lat ;)

miałam anoreksję 5 lat i inne zaburzenia.

 

a teraz przez chore jelita waga mi spadła do 36, więc też nieciekawie. i ja miałam glistnicę, ktora wyszła w badaniu kału!

"każdy ma" - tak można mowic, ja mówię o czymś, co miałam stwierdzone w laboratorium.

niedoczynnosc tarczycy też mam. ale problem mój nr jeden teraz to dysbioza i candida, bo przy dysbiozie to norma,że grzyby rozrastają sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałas niedawno tarczyce? Czy leki dobrze stabilizują ?

 

Eh mnie te zatoki bola... Boje się, że coś będzie nie tak:( nie balabym się tak mocno gdyby nie ciaza:(

Jeszcze tego zęba usunelam boje się że zarazki się tamtędy przedostana: ((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, no to skoro masz tak dobrze zdiagnozowane przez specjalistów dolegliwości to wyleczenie ich jest kwestią czasu. Przy takich problemach leki i odpowiednia dieta pomagają szybko, zatem szybko będziesz zdrowa jak rydz. To tyle z teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.... jak to napewno to i zdiagnozowane jest to po co pytasz nas ?? my lekarzami nie jestesmy.... oni wiedza najlepiej wiec sie lecz... mozesz doradzic sie na innym forum bo my nie od jelit jestesmy... my chorzy na glowe wiec zbyt duzo nie pomozemy... a terapia pewnie mowisz o psychologu.... a psychiatre jak czesto odwiedzasz i opowiadasz o swoich stanach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam, że wkleilas linka który skończył się po 8postach.... nie od dzis wiadomo ze wszystko co jemy i pijemy ma woplyw na nasze samopoczucie... bo wkoncu jak bedziemy jesc zle rozwijaja sie przerozne choroby.... cholesterol... awitaminoza.... ale to nie one steruja Twoimi zachowaniami i nakrecaniem sie... bo ja wiem ze mnie na panike i stres nakreca mozg.... ktory wyrzuca do krwi duze poklady adrenaliny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że o ile na samopoczucie ma wpływ to w jaki sposób się odzywiamy... To już stany lekowe są głównie wynikiem zachwianej rownowagi w mozgu. Stąd leki ssri które to wyrównują.

Wiem też, że przez nerwicę kiedyś ciągle miałam odrug wymiotny i biegunki.. To nie była żadna grzybica itp poza tym candida występuje naturalnie w jelitach i jest ona tam potrzebna... Większość bakterii itp występuje u człowieka jako flora fizjologiczną dopiero przerosty powodują problemy chociaż moim zdaniem u bezsilnej candida nie miałaby na czym rosnąć... Ale sama sobie niszczy jelita. Gastrolog zalecił rezygnację z czopków powiedział o złej diecie a ona dalej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, ja od nerwicy mam ciągłe mdłości, czasem aż mnie dusi i NIC na nie nie pomaga :( Wiele bym dała, by miało to jakies "organiczne" podłoże, które można szybko wyleczyć. No, + moja emetofobia oczywiście, więc przy takim samopoczuciu jestem przerażona i zdruzgotana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótko i na temat uwazam temat za zamkniety....

zmien odzywainie idz lecz sie do lekarzy ktorzy wiedza co robia... i beda cie leczyc.... my diagnoz nie stawiamy ani nie mozemy zalecac leczenia....

mozemu sugerowac co my bysmy zrobili....

 

tak jak Mili89 powiedziała.... ja miałem biegunki, wymioty, dusznosci, bekanie.... i to sie okazała nerwica choroba ktorej nie zycze wrogowi....

bo jest ciezka.... i drugie rowniez potwierdzam.... mało serotoniny po to wymyslono ten lek by uzupelnil ja i bylo wszystko ok....

jeśli tak jak czytam z Twoich artykolow wynika ze jelita tworza serotonine z pokarmow, nasuwa sie dokladnie to samo co mili i gastrolog powiedzial ?? zła dieta, zmien pokarmy.... na jakie ja nie wiem do dietetyka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alu ja w tej ciąży często wymiotuje w poprzedniej ani razu... To koszmar puls mi odrazu skacze tak, że szok .

A co do odruchu wymiotnego miałam go z pół roku bralam leki na robaki na żołądek... Dopiero jak w sytuacji bardzo stresujacej strasznie mnie złapalo później byłam i lekarki i mój Tata też kiedyś miał podobnie dopiero wtedy mózg zakodował, że to nerwy i przeszło...zupełnie nagle...

Teraz gdy się denerwuje nie potrafię jeść. Mimo, że czuje głód wszystko mi się zatrzymuje w gardle. Przed jakimś stresujacym dniem potrafię nie jeść 4 dni wcześniej...w grudniu jechalam do Pl samochodem 30 godzin i nic nie przelknelam a później pojawiły się zawroty które pewnie były wynikiem osłabienia ale tak się tym przejęłam że stały się normą przy wyjściach i doprowadziły do agorafobii . nerwica idealnie naśladuje tak wiele chorób, tak nakręca w nas strach, że ciężko nam zrozumieć, że to psychika...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, no to skoro masz tak dobrze zdiagnozowane przez specjalistów dolegliwości to wyleczenie ich jest kwestią czasu. Przy takich problemach leki i odpowiednia dieta pomagają szybko, zatem szybko będziesz zdrowa jak rydz. To tyle z teorii.

No tak, tylko ze pamietacie, ze lekarka jej powiedziala - zeby normalnie jadla i nie myslala o zadnych dietach.

Wiec dla mnie to jest ewidentne wymyslanie. Lekarka zbadala, i gdyby byla jakas tragedia, zalecila by rozne rzeczy, diety itp. A kazala jesc normalnie i isc do psychiatry. Wiec to jest oczywiste.

 

Bezsilna, ty masz mega skupienie na jelitach i na tym co jesz. Zobacz jak nam tu wypisujesz dokladnie co zjadlas, co kupilam itd. Osoba ktorej dolegaja np. sprawy jelitowe, tez sie tym troche przejmuje, ale je normalne posilki i czeka az sie poprawi. A Ty caly czas o tym myslis,z wyobrazasz sobie to gnicie itd. Jestes w to strasznie wkrecona - co jest z kolei normalnym objawem nerwicowym.

Moze pomysl o jakichs psychotropach, wtedy chociaz wyciszysz to wkrecanie, zaczniesz pewnie normalniej jesc, jelita wroca do normalny i moze Twoja psychika tez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mi nerwica dostarczyla atrakcji jelitowo- zoladkowych :evil:

Biegunki o 4 nad ranem, bole i skurcze zoladka, bole w podbrzuszu, przelewanie w jelitach, odruchy wymiotne takie, ze mialam popekane naczynka w oczach, tak mna targalo :? , ciagle odbijanie sie (nawet po wypiciu lyka wody)...myslalam, ze sie wykoncze. Przez to wszystko nabawilam sie refluksu. Na szczescie nie dokucza mi on ciagle, ale od czasu do czasu daje popalic.

Dopiero pierwsza terapia uzmyslowila mi, ze zrodlo tego wszystkiego tkwi w mojej glowie.

Niestety jak to w nerwicy...sa lepsze i gorsze okresy...ale nie mozna ulegac temu cholerstwu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna, ja tez kiedys mialam okres z jelitami. Nie myslalam o niczym tylko o tym, opychalam sie byle tylko się wyproznic, na nic. Im wiecej jadłam tym bylo gorzej .... to co wtedy przezylam to trudno opisać .... Wkoncu olalam wszystko zaczelam jesc tylko tyle ile potrzebowałam, odrzucilam rzeczy które miały wspomóc wyproznianie typu owoce itd. Przede wszystkim codziennie rano jadłam jogurt z platkami owsianymi i powoli wszystko samo sie uregulowalo plus dużo warzyw i ruch, jakies spacery itd. A przez ten stres warzylam wtedy z 46kg ...

 

U mnie raz jest ok a raz mam dni okropne, jakies lęki jest mi niedobrze, nie moge jeść ehh czy to na pewno nerwica? Dzis np obudziłam się o 1 z takim niepokojem, walące serce, strasznie drzaly mi nogi -mięśnie ud ...

czy to normalne? Juz zaczynam sie doszukiwać jakiś chorób ... to dziwne uczucie tak nagle mnie lapie bez powodu ... i lek przed wyjściem z domu ... czuje się jak nie w swoim ciele chwilami ... wczoraj bylam nad woda ... przy plywaniu zapomnialam a jak wróciłam do miasta to od nowa :/

Jeszcze tak nie miałam zawsze miałam uczucie leku ale dlatego ze wmawialam sobie nowe choroby, mialam powod, teraz kiedy odpuscilam, niby nie mam sie czego bać a to nagle wróciło ... pól roku bylo ok super i nagle ... troche mnie te ataki z drżeniem nóg przerażają .... moja glowa juz zaczyna szukac przyczyny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laveno- a bierzesz magnez? Jeśli nie to możesz spróbować . ją z nerwów budze się z bezdechem i wiem że to nerwicowe bo od kiedy biorę leki to nie mam tego problemu.

Całkiem możliwe że też masz tak z nerwow

 

biorę ok 200/300mg magnezu dziennie plus potas.

Tętno mam juz ok 80 a w nocy 70, tylko czasem wlasnie jak sie wybudze w nocy to zaczyna walić i rano tak samo potrafię miec 100 potem spada plus srednio śpię czasem zasypiam dopiero o 3 ...

wczoraj szybko usnelam bo bylam zmęczona plywaniem :P

 

Nie wiem czy tego magnezu nie biorę za malo bo znowu drga mi powieka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stresujesz się to i magnez się wyplukuje. Możesz spróbować brać o sto mg więcej i zobaczyć. Tylko potasu nie zwiększaj.

Ją byłam u lekarza powiedział że to wirus i samo minie. Osluchowo jest ok a to ważne bo kaszle w nocy jak gruzlik. Temp ok puls i ciśnienie też. Aż w szoku byłam że u lekarza puls 90 a nie ponad Stowe ;)

Znów dostałam seroxat . będę musiała go odstawić miesiąc przed porodem i już się tego boje... Dzięki niemu wychodze z domu i jakoś funkcjonuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej chwile mnie tu nie bylo ale podczytuje was:)moje akcje jelitowe sie uspokoily poki co....dieta plus leki na moja watrobe dzialaja;))ale mam inny problem...czy ktos z was tez tak ma...??bola mnie nogi.....mialam tak 2mace temu przeszlo i znow....wrocilo od soboty...nieraz rano wstac nie moge tzn postawic pierwszych krokow...moze mam zla krzpliwosc..???jezuuu sama nie wiem....martwia mnie te bole....to nie sa jak zakwasy po silowni to zupelnie inny bol....miewacie bole konczyn???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×