Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ja wam radze udać się czym prędzej do audiologa bo to nie sa żarty.Jak cos szumi , dzwoni to szybko zbadajcie sobie słuch.Moja siostra tak właśnie straciła słuch w lewym uchu.Słyszy na szczęście na prawe bo w pore lekarze zainterweniowali i pomogli.Rzadko kiedy dolegliwości ze strony ucha mają podłoze psychiczne no chyba , ze jakieś nerwicowe.

Nie wiem skąd jesteście, ale w Warszawie jest świetna placówka(w ramach NFZ) gdzie się tym zajmują, mają tam nawet KLINIKę SZUMóW USZNYCH. Szumy uszne to ogólna nazwa dla wszelkich pisków , dzwonień itp.Są tam nawet psycholodzy i psychoterapeuci jakby się okazało , ze z uszami nic tylko to psychika więc warto tam się udać.

Podaje adres: INSTYTUT FIZJOLOGII I PATOLOGII SłUCHU

ul.Pstrowskiego 1

TEL.022 835 13 77

022 864 08 90

022 864 08 86

022 864 08 87

 

Możecie też zajrzeć na ich strone, tam też znajdzicie info.o nadwrażliwości słuchowej : www.ifps.org.pl

www.telezdrowie.pl

 

Ta placówka ma też oddział prywatny gdzie za pieniądze można zrobić badania i krócej się czeka na wizyte

 

"MEDINCUS"

 

UL.KONWIKTORSKA

 

022 635 41 09

 

W obu placówkach przyjmują najlepsi w Polsce specjaliści lekarze audiolodzy i otolaryngolodzy .Naprawde polecam. Również psychologów i psychoterapeutów którzy tam są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, kim byla pani ktora mi robila badanie sluchu.. polegalo to na tym, ze mialam na uszach sluchawki i pani wlaczala rozne dzwieki, niski i wysokie tony.. jak je slyszalam, to mialam mowic "slysze". jaka roznica czy robi to audiolog czy laryngolog? na pewno nie robila mi ta sama lekarka co zagladala do uszu itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajmanka ja bym radziła żebyś udała się w takim razie do audiologa . To jest lekarz który zajmuje się takimi rzeczami jak szumy uszne czy nadwrażliwość na dżwięki.Myśle , ze powinien pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem wsciekla!! :/ zrobilam badanie na tej stronie tego instytutu co podalas ester.. i co mi wyszlo po badaniu?! prosze bardzo:

Dziękujemy za odwiedzenie naszego serwisu, dolegliwości występujące u Ciebie nie kwalifikują Cię do kontaktu z Kliniką Szumów Usznych w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie" !!!!!!!

ech! poorażka!;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dzown,nic ci nie jest ,kwetsia uspokojenia sie ,natrectwa o fobie zeruja na emocjach ,oddychaj gleboko i skup sie tylko na nimi tak do skutku ,na sile, wazne bys sie na tym tylko skupiala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz na to TPB ,masz encklopedyczna wiedze,mozesz dobrze diagnozowac,na TPB nie musisz myslec smaodzielnie [naszczescie] i grzebac w podswiadomosci.Mniejsze zlo.

 

Ja pisałam już wcześniej, że nie mam zwyczaju uczyć się z ksiązek więc moja wiedza nie jest enyklopedyczna.To co ja studiuje wymaga ode mnie samodzielności myślenia bez względu na to co potem będe robić i jakie podejście psychoterapeutyczne wybiore.

 

Nieżle Ci musieli dokopać ci psychoanalitycy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ester,ja nawet nie doszedlem do psychiatry a co dopiero mowic o psychoanalitykach.A moje epizody trwaly 3-4 miesiecy.szaybciej minely niz bym sie dostal do psychoanalityka czy jakas psychoyterapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kitty skoro oba masz powiększone to znaczy , ze nie sa powiększone patologicznie tylko taka Twoja uroda i to jest normalne.Nie jesteś chora.Nic Ci nie grozi.Po co zdrowy człowiek ma dzwonić po pogotowie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o matko.. troche przeszlo.. napisalam do przyjaciolki smsa(tej co medycyne studiuje), wczoraj mi sprawdzala te wezly i powiedziala ze to miesien no ale przeciez to tylko ja..:( no i wlasnie do mnie zadzwonila i powiedziala ze jak nie zapisze sie do jakiegos psychiatry/psychologa to juz nigdy do mnie nie zadzwoni i uspokajac nie bedzie:P w kazzdym razie dzieki Wam i teraz jej telefonie czuje sie juz troche lepiej.. ale i tak sie boje caly czas!:(

 

adam.. to jednak masz ten refluks cokolwiek to jest(lepiej mi nie pisz bo za 3 dni tez to bede miec..)?? czemu ja o tym nic nie wiem??!!

adasiu, nie martw sie tymi objawami, to pewnie nawet nie przez leki tylko przez to ze za duzo myslisz o szkole.. wiec postaraj sie nic nie myslec,a jak chcesz mozemy sie spotkac gdzies w polowie drogi na piwko!:)

ze szkola bedzie w porzadku, zobaczysz! troche trzeba bedzie sie pomeczyc, tym bardziej ze polowa przedmiotów jest beznadziejnie nudna, a ja wiem jak to jest, zaczynasz myslec o tym jak to Ci jest niedobrze etc..(ja tez tak mam na zajeciach), ale z czasem sie przyzwyczaisz,poza tym mowie Ci: pij sobie dziurawca - mi zawsze pomaga!! i obiecaj ze kupisz! +ma wlasciwosci przeciwdepresyjne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ester,ja nawet nie doszedlem do psychiatry a co dopiero mowic o psychoanalitykach.A moje epizody trwaly 3-4 miesiecy.szaybciej minely niz bym sie dostal do psychoanalityka czy jakas psychoyterapie.

 

Na wizyte u psychoterapeuty nie czeka się tak długo nawet w ramach NFZ, góra 2 miesiące , ale nie 3 cz 4, bez przesady.

No nie wiem , ale musi być jakaś tego przyczyna, ze tak ich nienawidzisz,krytykujesz ich metody terapeutyczne.Nie znałam jeszcze osoby która byłaby tak aż bardzo do nich "anty" nastawiona.To z czegoś musi naprawde wynikać.Twój pogląd na efekty tej terapii, Twoja opinia na ten temat wydaje się być poglądem z punktu widzenia osoby która uczestniczyła w takiej terapii. No bo skąd wiesz jakie uczucia towarzyszą pacjentowi w trakcie odbywania takiej terapii,co sobie myśli i czuje jak siedzi u takiego psychoanalityka w gabinecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×