Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Jenu znow sie zaczelo

juz nie mam sil , taki mi zle.

Znowu masa na pasozyty, przeczytalam glupi artykul i nie moge spac, porobilo mi sie cos dziwnego jakby z jezykiem ze od spodu tam z tylu sztywnieje mi tak jakby, do tego mam mdlosci juz nie wiem co robic , gdzie isc

:cry::cry::cry::cry::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielbark , pięknie , pięknie napisałeś :) Chcę i wierzę w to , że tak się stanie :)

A jak Ty się czujesz ? Mam nadzieję , że lepiej :)

 

P.S. Nie jesteś znowu taki stary :)

Viviana - rzeczywiście, trochę lepiej jest, aczkolwiek żołądek zmusza mnie do wizyty u garstrologa...staram się nie nakręcać, tym bardziej, ze ostatnio trochę przytyłem, a wywiad w rodzinie pozwolił ustalić, że wszyscy jak leci mają problemy z żołądkiem, ale nikt nie miał naprawdę poważnego zagrożenia...

Będziesz miała córkę, będziesz...zobaczysz

Co do wieku - biorę, biorę, zanim się rozmyślisz i stwierdzisz, że już nieco zgrzybiałem:))

 

ulala - pasożyty wystepują NAPRAWDĘ BARDZO RZADKO. Z samej teorii prawdopodobieństwa wynika że masz niezwykle małą szansę, żeby je złapać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja krotko napisze:wielbarka wzielabym do domu bo dziala jak cieply kompres na rane i vivianke tez(bez obrazy Kochani to komplement)

aczkolwiek-wrazajac do pieprzyka to troche taki dziwny sie zrobil i mam w srodku niego takie jakby male biale plamki dwie-wydaje mi sie ze ich nie bylo.i czarne plamki tez na nim sa i brazowe.znowu wydaje mi sie ze mnie swedzi.choc jak wczoraj o nim nie myslalam to mnie nie swedzial:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielbark , nasz kompresiku-balsamiku , (podpisuję się pod słowami kajusi ) , bardzo się cieszę , że czujesz się lepiej i , że nabrałeś ciałka :) A żołądek , no cóż, czasem lubi płatać figle , tym bardziej ludzią takim wrażliwym jak my :)

 

Kajusiu , najlpiej by było jakbyśmy wszyscy zamieszkali w jednym domku ;) Ale by się działo :)

Kochana , a co innego Cię nie swędzi , co ? Ciało ma to do siebie , że swędzi , a szczególnie jak nam się wydaję . Olej pieprzyka , niech se będzie . I nie macaj jego , bo łapskach będę bić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viviana mamy zamieszkac w jednym domku????hihihi.to dobrze by bylo gdyby stal sobie ten domek blisko szpitala ze wszystkimi specjalizacjami.teraz to najbardziej przydalby mi sie dermatolog w pelnym rynsztunku-najlepiej ordynator z wieloletnim stazem-konowalom mowie zdecydowane NIE :)

alex*OLO-to ja tylko dodam jeszcze o pieprzyku ,ze go nie lubie .:P a Twoja niechec do pojscia do lekarza???/hmmmm ja bym najchetniej zamieszkala z lekarzem wiec jestem zdziwiona...pozdrowka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex*OLO-to ja tylko dodam jeszcze o pieprzyku ,ze go nie lubie . a Twoja niechec do pojscia do lekarza???/hmmmm ja bym najchetniej zamieszkala z lekarzem wiec jestem zdziwiona

Lekarze ....O NIE TYLKO NIE TO :!: ja posiadam wszystkie mozliwe choroby :P ale za nic nie udam sie do lekarza bo jak sobie tylko pomysle o lekarzach,szpitalach ,zastrzykach itp to juz poprostu natychmiastowe OZDROWIENIE :mrgreen:

Kiedys zawsze mialam manie na punkcie zapalenia wyrostka ,jak mnie tylko co zakłulo to juz od razu panika to napewno wyrostek :roll: ale jak sobie pomyslalam ze mnie beda badali ,kłuli igłami ,operowali ze pojde do szpitala itp to zaraz wszystko przechodziło :mrgreen: moj strach przed lekarzami i szpitalami jest silniejszy od tych moich wyimaginowanych chorob :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viviana mamy zamieszkac w jednym domku????hihihi.to dobrze by bylo gdyby stal sobie ten domek blisko szpitala ze wszystkimi specjalizacjami.teraz to najbardziej przydalby mi sie dermatolog w pelnym rynsztunku-najlepiej ordynator z wieloletnim stazem-konowalom mowie zdecydowane NIE :)

alex*OLO-to ja tylko dodam jeszcze o pieprzyku ,ze go nie lubie .:P a Twoja niechec do pojscia do lekarza???/hmmmm ja bym najchetniej zamieszkala z lekarzem wiec jestem zdziwiona...pozdrowka:)

 

Viviana, kajusia - ale mi miło... czuję jak się czerwienię :D ...

Viviana - zrób wreszcie, dziewczyno ten test i zabierz się za urządzanie pokoju dziecinnego (tzn. zacznij o tym myslec), bo jak nie teraz, to na pewno nastepnym razem się uda... ja to po prostu wiem... i bedzie dziewczynka jak malowanie...

kajusia - położ się na kanapie. Rozluźnij wszystkie mięśnie - najpierw nogi, potem ręce, potzem grzbiecik, który zawsze masz napięty i kiedy się już uspokoisz, powtarzaj sobie: "jestem spokojna. Jest we mnie wielkie spokój. Ten mały pieprzyk niczym nie jest. Nie będę go dotykać. Nie będę na niego patrzeć". Zrób tak, póki całkowicie się nie rozluźnisz...zobaczysz jak świetnie podziała :!:

Alex*OLO - to bardzo dobrze, ze mówisz że te choroby są wyimaginowane.. Bo tak naprawdę to są one wypadkową Twojego strachu przed lekarzem i tego, co sobie "wgrałaś" do poświadomości tj że jeśli pójdziesz do lekarza, wówczas od razu usłyszysz wyrok. A tak nie jest - gwarantuję Ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleks*olo to powiem szczerze ze zazdroszcze.mnie raczej zawsze nekaly chorobska tzw wysokiego ryzyka :(wiecie o czym mowie...

wielbark dzieki za slowa otuchy.wydaje mi sie ze mobemid zaczyna powoli dzialac bo czuje znaczne podwyzszenie nastroju.zdarzaja mi sie jeszcze ataki ale juz nie tak bardzo paralizujace.teraz moge powiedziec tak:biore go od miesiaca i troche i :na poczatku przez jakies 3 tyg nastapilo poglebienie nerwicyi pogorszenie nastroju,dopiero po 4 tyg zaczelam chyba czuc delikatna poprawe i teraz od wczoraj musze powiedziec ze nie bylam w tak dobrym nastroju od dawna (nawet jesli okolicznosci przyrody sprzyjaly).skutek uboczny mobemidu:bole zoladka ale ostrzegano mnie o tym ...tzn wiem ze to ze poprawil mi sie troche nastroj nie oznacza wyleczenia bo miewam jeszcze ataki ale to chyba krok w dobrym kierunku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich:)

 

kajusia: bylam u lekarza z moim pieprzykiem... mam go od małego..wysoko na czole prz samych wlosach.. a ze nosze grzywke to go za bardzo nie widac.. czasem go szarpne jak sie czesze...;/

bylam z nim u lekarza... i lekarz stwierdzil ze jest on.. dziwny;/ niby nie czarny ale jasno brazowy bardzo twardy, silnie wrosniety w skóre, wypukły ale regularny no i hmm kolo 3na 3 mm:d dostalam skierowanie do onkologa na wszelki wypadek zeby to zobaczył..;/ ciekawe co z tego wyniknie.. eh :(

 

pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dlugiej przerwie nieobecnosci na forum... Nie wchodzilam tak dlugo, bo chcialam zapomniec o tym wszystkim itd, ale znowu cos mnie podkusilo i musze...

Bo wyczulam...

Wyczulam na glowie nieprawidlowosci, jedna wielka wielkosci piesci tak jakby czaszka byla nierowna na samym czubku glowy, ale nie ze taka wielka kula, tylko jakby taki wzgorek dosc stromy - wszyscy mi mowia, ze to normalne, ale jakos u innych tego nie czuje pod wlosami i jeszcze jedno... takie male wyczulam zaraz obok tego duzego, taka jakby kulke i wsyzscy tez mi to macali i patrzeli i wszyscy tez mowia, ze to normalne, ze glowa nie jest idelanie rowna itd, ja jednak martwie sie tym stale...

Wiem, ze jak bylam mala mama byla u lekarza, bo mam taka kulke koloru brazowego na glowie, ale to ponoc nic strasznego i to mam od zawsze, ale wuczulam po drugiej stronie glowy cos podobnego, ale wiekszego i nie odstaje az tak bardzo, tylko jest wzniesienie na jakies poltora centymetra twarde jak kosc i ponoc bezbarwne. CO TO JEST? Blagam ratujcie, bo przez to odechciewa mi sie wszystkiego, mielismy isc do kina - nie mam ochoty, wole siedziec i zamulac, \bo przygnebia mnie to cos na glowie mimo iz wsyzscy mowia, ze to normalne.

A i czytalam na necie, ze ktos mial narosc na czaszcze - panika, zaraz glowa mnie boli ktorys dzien, bo przeciez raka bym nie wyczula na glowie, prawda...? Wiec co? JEdno duze wzniesienie na czubku glowy i obok male, okragle... Ehhhh.... Wariuje... :-(

Tez tak macie, ze jak cos wyczujecie zaraz robi sie wam slabo a nastepnoe taka jakby dep[resja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampka1ja sie zabardzo na tym nie znam ale mysle, ze jak pojdziesz do lekarza z tym , on to obejrzy i zbada ,to napewno nic takiego , a ty sie uspokoisz i nie bedziesz sie zadreczac co to moze byc ;) najgorsze jest takie domyslanie sie co to ,skad sie wzieło ,mozna sie wykonczyc wiem cos o tym :roll:

pozdrawiam ;)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:05 am ]

Tez tak macie, ze jak cos wyczujecie zaraz robi sie wam slabo a nastepnoe taka jakby dep[resja?

tez tak mam :roll: jak cos zauwaze to od razu atak paniki ''boze co to jest''.tez robi mi sie słabo i juz cały dzien mam z głowy :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam tak samo-jak atak paniki to slabo ,goraco i wogole do d...y.a ze ataki mialam tak czeste to prawie caly czas bylo mi slabo i goraco.u mnie ataki wystepowaly po kilkanascie razy dziennie a nawet constanse -czyli jeden wielki atak trwajacy dzien i noc.:(

lampka1 mysle ze powinnas pojsc z tym do lekarza ale wydaje mi sie ze taka jest budowa Twojej czaszki .ja tak radze z tym lekarzem bo mi sie marzy zeby zamieszkac z lekarzem chociaz po sasiedzku.ale to juz wszyscy wiedza.hahahahahahah.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani :)

 

Jestem tak padnięta , że ledwo palcami o klawiaturę stukam , narobiłam się niesłychanie w ciągu tych dwóch dni . Dodatkowo , obudziłam się w nocy z plombą w bużce . Jestem szczerbata !!!!!!! Takie miejsce na faję mi sie w zębach zrobilo, a mój dentysta ma wolny termin dopiero w przyszłym tyg. , buuuuuuu :( Będę przez te kilka dni niemową .

 

Wielbark , poczekam jeszcze , ale masz rację , jak nie teraz to następnym razem :) A jak Twoja Mama ? Jeśli mogę zapytać .

 

Kajusiu , bardzo się cieszę , że czujesz się już coraz lepiej :) Teraz to już tylko będzie z górki :) Kochana , a który lekarz wytrzymałby z hipochondryczką ? Też kiedyś miałam takie marzenie , ale teraz cieszę , ze nikt z mojej famili nie wybrał się na medycynę , a mąż ma całkowicie inne wykształcenie :) Zamęczyłabym jak nic i pewnie uciekaliby ode mnie na kilometr :)

 

Aleks*Olo , mam tak samo jak Ty . Wmawiam sobie , a raczej wmawiałam rózne paskudzctwa , a do lekarza nie poszłam , bo nie daj Boże okarze się to prawdą .

 

lampka1 , masz taką budowę głowy . Moja czacha też jest nierówna i również kiedyś wpałam z tego powodu w panikę . To było kilka lat temu i nadal żyję :) Raka zazwyczaj ma się wgłowie , a nie na głowie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny

Viviana - z Mamą jest stanowoczo lepiej; lekarze zrezygnowali z chemii, bo "obecnie nie istnieją warunki i nie są widoczne żadne nowe ogniska" tj. przerzuty. Toteż powściągliwie świętujemy i cieszymy się wszyscy, bo wygląda to dobrze...zębem sie nie psejmuj...bendzie dobrze... ładna może być scerbata...

kajusia - mam nadzieję, ze u Ciebie lepiej? Że słuchasz porad i nie katujesz pieprzyka? Dziewczyno - wiosna idzie, będzie lepiej :!: Może wszystkow domu się wyprostuje :?:

lampka1 - to jest całkowicie nromalne. Znajdźw domu III tom "Dobrego wojaka Szwejka" i zobacz historyjkę o detektywnie Strandlu - ten to dopiero miał guzki na głowie! Swego czasu, bow XIX wieku była nawet taka pseudonauka zwna frenologią - określała charakter człowieka z guzków na głowie...Jest to więc normalne. Ja sam mam na łbie wyraźny grzebień, który stanowi cechę recesywną...

Aleks*OLO - ale ten lekarz, to taki bardziej fizjoterapeuta, co? Rozumiem, ze to taki co leczy lekkim masażem, zwłaszcza niektórych partii ciała :lol: Dobrze, bo to ponoć świetnie działa, jeśli partnerka ma nerwicę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleks*OLO - ale ten lekarz, to taki bardziej fizjoterapeuta, co? Rozumiem, ze to taki co leczy lekkim masażem, zwłaszcza niektórych partii ciała Dobrze, bo to ponoć świetnie działa, jeśli partnerka ma nerwicę

no ja tam nie wiem ,zalezy jakiego kajusia by chciała :P;) i czy jej by sie spodobało :P

ja z lekarzami nie chce miec nic wspolnego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odliczam dni do 24 kwietnia.pieprzyk wyglada mi nadal podejrzanie.sluchajcie czy swedzenie i bolenie mozna sobie wymyslic???tzn juz teraz to swedzi mnie i boli caly brzuch po lewej str (po tej po ktorej mam pieprza~)i w kazdym swietle wyglada inaczej.ale najbarzdiej mnie mrtwi jego czerwono brazowa koncowka.wczesniej nie wiem czy tam byla.i w srodku mam takie tyci dwie malenkie biale plamki.jestem na etapie pewnosci ze to czerniak ale nie panikuje chyba juz tak barzo,tzn potrafie funkcjonowac bo zanim zaczelam brac leki kazdy atak paniki otepial mnie tak ze ledwo funkcjonowalam.chcialabym juz zeby to z tym pieprzem sie wyjasnilo.ale ja jestem pieprznieta co??? :)

acha w domu lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielbark , bardzo się cieszę , że z Mamą wszystko dobrze :) I na pewno będzie tak nadal :)

A ja już scerbata nie jestem , bo nagle zwolniło się miejsce u dentysty :) Zapłaciłam słono , ale jaki piekny ząbek :)

 

Kajusia , pisałam Ci to już kiedyś i napiszę jeszcze raz :CZŁOWIEK JEST W STANIE WMÓWIĆ SOBIE WSZYSTKO , NAWET TEGO CZEGO NIE MA !!!!

To nie jest żadne czerniak , to zwykły pieprzyk ! Ja mam ich mnóstwo i nic się nie dzieję . I tak samo jest z Tobą :) Uwierz w to :) Bużka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja też się podzielę moimi wymysłami :)

U mnie sprawa wygląda trochę inaczej. Lekarz ostatnio stwierdził mi hemoroidy [no wstydliwe trochę, ale tu chyba mogę być szczera]. Niby mam jakieś maści, sobie stosuję, ale zanim postawiona była diagnoza zdążyłam wymyślić sobie sto chorób, głównie wszelkie raki jelita grubego i niższych części, guzy, polipy. No i tak już zostało do teraz, chociaż ja od zawsze miałam hipochondryczne skłonności, głównie kiedy działo mi się coś, z czym trzeba by iść do lekarza, bo poza moim kochanym dentystą każdy lekarz jest dla mnie li i jedynie wrogiem :] Obecnie mam obsesję macania sobie brzucha w poszukiwaniu właśnie guzów, kiedy tylko zaczyna mnie boleć. Oczywiście wiem, że takie bóle brzucha mogą być spowodowane zmianą diety czy nakręcaniem się i stresem, ale łatwo powiedzieć a trudniej to sobie przetłumaczyć, jak wiadomo :) także każda wizyta w łazience kończy się wypatrywaniem krwi i bólu, każdy ból brzucha to już rak, śmierć, koniec. Stresuję się, więc boli, wtedy stresuję się jeszcze bardziej itakdalej.

Nikt mi pewnie na to nie pomoże poza mną samą i ewent. psychologiem, więc tak się tylko chciałam podzielić tym z kimś, mimo że temat wstydliwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viviana o ile pieprzyk wogole moze byc zwykly (nie uwazam tak) to ten jest dziwny i juz.a dzis dopatrzylam sie pod spodem,pod nim takiego jakby wylewu.skora pod nim wyglada jak maly siniak.i stres przeogromny.a juz bylo dobrze.nie powinno tak byc.skoro tam cos jest tzn chyba ze cos sie z nim dzieje.:(no i co ja mam zrobic,chyba popedze do lekarza zeby przyspieszyl moja wizyte w szpitalu bo ja sie do tego 24 tak nakrece ze ocipieje (przepraszam za slownictwo )i oszaleje kompletnie...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maua_mi , tu nie ma tamatów wstydliwych , bo my różnej maści choroby przerabiamy :) Wiesz , ja kiedyś zachowywałam się podobnie i raka jelita , żołądka , trzustki , wątroby też miałam ;) I krew szukałam , a brzuch mnie bolał na okrągło . Przeszło odkąd leki biorę i masz rację , że bóle mogą być przez nerwicę . Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viviana, przynajmniej bierzesz leki - jak dzisiaj byłam u lekarki, to dostałam jedynie persen. W sumie nie spodziewałam się niczego zaskakującego po lekarzu pierwszego kontaktu, ale jak spytałam, czy może by do psychologa było dobrze się przejść czy coś, to tylko stwierdziła "no, może". Także kuruję się od dziś persenem i magnezem + B6, ekstra zestaw jak na moje schizy ;)

Pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×