Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

kajusia ja tez rzucilam fajki i nie pale juz rok, a paliłam hmmm z 5 lat na pewno:D co do opalania na to nie wpadłam.. i mam nadzieje ze mi tak nie odbije, bo j strasznie blada jestem i troche slonka by mi sie przydało... a co do jedzenia... eh rzucilam 'ciezkie' jedzenia i zastepuje jogurtami i lekkim chlebem itp. bo jak wiadomo "cos" mi sie dzieje w zoładku. tak naprawde nic sie nei dzieje wkrecam sie jak zawsze hehehe:D ale troche mi brakuje porzadnego kotleta schabowego... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie dziwne jest to wszystko.wszyscy jestesmy przekonani ze za rogiem czaji sie na nas choroba.ja teraz przeliczam pieprzyki na ciele i macam je a pozniej mnie bola.tesknie juz za czasami kiedy wszystko mialam gdzies jadlam co chcialam ,palilam papieroska przez okno swiezo po umyciu glowy.tzn nie mowie ze chcialabym znowu palic(pewnie i tak bede) ale chodzi mi o to ze wtedy panowal we mnie taki spokoj i nie zatruwalam mysli tym ze napewno cos sie stanie i napewno po tym papierosku zachoruje -jak nie na raka pluc to na zapalenie opon mozgowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj , dziewczyny, a ze mną coś jest nie tak , bo zamisat rzucać faję ja palę w najlepsze i nawet nie mam takiego zamiaru żeby przerwać . Moja hipochondria i papierochy ...Dzisiaj byłam nwet na długachnym spacerze ze swoją familią i przyjaciółką . Zaszliśmy do niej i delektowałyśmy się kawką , jarając przy tym jak smoki (najbradziej smakuje mi do drugiej kawy ) . To jest jakieś porąbane , boję się raka jak diabli a palę , kużwa sama siebie nie mogę zrozumieć i zawsze uważałam się za lekko odchylającą od normy ;) Ale to jeszcze nic. Od kilku dni zamiast jakiegoś raczyska , wkręcam sobie ciążę ! I oczywiście powikłania jakie mogą mnie czekać . Czyli pewnie cukrzyca , gestoza itd. Mam trochę nadwagi i nabawa to mnie strachem . Nie , zebym nie cieszyła się jakby mój wkręt okazał się prawdą , nawet fajki rzucę , bo mam taką zasadę , że w ciąży nie palę . Ale wiecie , moje Drogie , ciążą to też choroby , bo jak przy okazji okarze się , że mam raka szyjki macicy ? Czytałam o takim przypadku i to nie jednym :( Testu nie zrobię , do ginko nie pójdę , zamiast tego neta będę czytać , jak zawsze ...

 

P.S. Chyba zwiększe sobie dawkę leku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie ktos wmawia depresje to na pewno zdrowy nie jest, co nie znaczy ze musi od razu cierpiec na depresje prawdziwa tzw.endogenna. Zapewne taka osoba cierpi juz na zaburzenia emocjonalne takie jak nerwica czy zaburzenia dysocjacyjne, ktore nie leczone moga prowadzic do depresji prawdziwej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viviana to dobre co napisalas.idz na zywiol i nic sie nie boj.bedzie dobrze.tylko wazne jest to zebys od poczatku nie potraktowala ciazy jak choroby.ja tak pamietam zrobilam.i od dnia zrobienia testu i zobaczenia dwoch kreseczek bylam obloznie chora az do dnia rozwiazania.wogole nie zwrocilam uwagi na piekne strony odmiennego stanu.:(teraz zrobilabym inaczej a napewno staralabym sie zrobic inaczej i inaczej potraktowac swoj odmienny stan.:) 3maj sie Kochana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lolek1, celineczka33 - jeśli ktoś MYŚLI, ze ma depresję, i rozpoznaje u siebie wszystkie jej objawy, to najprawdopodobniej ma nerwicę lękową. Depresja po prostu JEST i w przypadku postaci endogennej człowiek zwykle nie zdaje sobie sprawy, że ją ma. To stan, w którym - jak pisał Sted (Edward Stachura - znałem go jako pryszczaty nastolatek, szkoda, że wtedy więcej nie rozumiałem o kilka rzeczy byłbym napewno spytał) - "można gryźć najtwardsze kamienie"

viviana - a co to takiego strasznego - ciąża??? Może dlatego, że chłopem jestem, to nie wiem. Ale pomyśl sobie, że POWAŻNE powikłania ciążowe stanowią PONIŻEJ 10% wszystkich ciąż; mała jest więc szansa, byś się na nie załapała. No, a poza tym widzę, że nie byłabyś specjalnie zestresowana z powodu nastepnego dziecka...

kajusia - ten czerniak jest w TWOJEJ GŁOWIE. Staraj sie nie wpadac w nastroje paniki, bo to powoduje, że cała kipisz emocjonalnie i ułatwiasz wybuchy w domu, co znowu odbija się na Tobie....i powstaje kwadratura koła...

marymary - a jaką porę roku mamy? Przedwiośnie przypadkiem, prawda? Po prostu osłabłaś, jak to zwykle bywa o tej porze, a my nerwicowcy mamy wszystko podwójnie...

Ja sam mam choroby już bardziej rzeczywiste niz miesiąc temu, bolą plecy i przedramiona (ponoć napięcie mięśni spowodowane nerwicą) nawala mi układ moczowy, ale pocieszam się, ze to od tych prochów, których tyle brałem...poza tym jest jeszcze żołądek, ale mam nadzieję, że kuracja silnymi wodami mieralnymi (Zuber+Jan, po 1/2 szklanki podgrzanej do ciepłego 3x dziennie), pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lolek1, celineczka33 - jeśli ktoś MYŚLI, ze ma depresję, i rozpoznaje u siebie wszystkie jej objawy, to najprawdopodobniej ma nerwicę lękową. Depresja po prostu JEST i w przypadku postaci endogennej człowiek zwykle nie zdaje sobie sprawy, że ją ma. To stan, w którym - jak pisał Sted (Edward Stachura - znałem go jako pryszczaty nastolatek, szkoda, że wtedy więcej nie rozumiałem o kilka rzeczy byłbym napewno spytał) - "można gryźć najtwardsze kamienie"

A czy ja napisałam coś innego?? ;)Chodziło mi własnie o to samo, ze ktos kto wmawia sobie depresje zapewne nie jest zdrowy, co nie zmienia faktu ze trwanie w takim stanie na pewno ma konsekwencje, czego jestem dobrym przykladem...chorowalam na nerwice lekowa>>byłam hipochondryczka a po kilku latach takiego stanu doszla jeszcze komponenta depresyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze biore leki i jestem na psychoterpii, ale ostatnio znowu miałam nawrót.....chyba najsilniejszy w zyciu,takich mysli depresyjnych to ja dawno nie mialam, ale dwa tygodnie stosowania mianseryny dały zadziwiajace rezultaty:))I pomyslec ze wszystko zaczelo sie tylko od ataków lęku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze biore leki i jestem na psychoterpii, ale ostatnio znowu miałam nawrót.....chyba najsilniejszy w zyciu,takich mysli depresyjnych to ja dawno nie mialam, ale dwa tygodnie stosowania mianseryny dały zadziwiajace rezultaty:))I pomyslec ze wszystko zaczelo sie tylko od ataków lęku....

Ano u mnie TEŻ zaczęło się od ataków lęku...spowodowanych prawie-omdleniem, tachykardią i monstrualnymi zawrotami głowy w październiku zeszłego roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielbark i kajusia , jak zaszłam w ciążę z Kubą , byłam już chora na nerwicę , ale wtedy przeszło mi jak ręką odjął . Zero ataków, wmawiania sobie chorób , pełen luz . Zadziwiające to było , bo zawsze byłam pewna , że wtedy dopiero się zacznie . Nawet śmiałam się , że powinnam co roku być przy nadziei :) Gdyby okazało się teraz , że znowu zostanę Mamusią cieszyłabym się jak nie wiem co ale... No właśnie , już nawet znalazłam sobie w necie kilka Forum z odpwiednimi tematami . Być może mój strach jest przedwczesny i znowu by było jak za pierwszym razem , ale na razie jest to ode mnie silniejsze. Powodem jest nie tylko moja hipochondria , ale niestety zbyt dużo poronień , komplikacji miały moje koleżanki :( Nasłuchałam się tego wszystkiego i teraz są tego efekty :( Na koniec dodam , że jestem stworzona do bycia Mamą :) To jest moje życie , powołanie :) No , bez przesady , żebyście zaraz nie wyobrazili sobie fanatyczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viviana ja tez wahadlowo-raz na gorze raz na dole.przezywam pieprza i ogladam go 50000 razy dziennie.ciagle mi sie wydaje ze sie zmienia i ze swedz i boli....a moze naprawde????:(zaczelam palic fajki jak smok (znowu!!!!:()po prawie roku przerwy!!!!dol!a na to wszystko naklada sie przeogromny stres zwiazany z moim mezem.ja sie z nim nie umiem dogadac.generalnie mam wrazenie ze juz sie wypalilam jezeli chodzi o niego.:(czyli podsumowujac jestem bardziej w dole niz na gorze... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kajusia, zamorduje :shock: tez mi sie wszył czerniak..;/ aawrrrrrrr jutro skocze do dermatologe zeby to dokladnie zobaczył:D generalnie to naliczylam chyba z 80 pieprzów na ciele.. ale ten jeen.. ti taki "dziwny" jest...

eh widze ze dołuje cie bardzo sytuacja rodzinna, nawet nei wiesz jak cie rozumiem... pozdrawiam i trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marymary fajnie ze mozesz skoczyc sobie jutro bo ja mam wizyte na 24 kwietnia.nie mieszkam w polsce i tu sie niestety tyle czeka ...poogladalam troche czerniaki na necie....hmmm .a wogole to przepraszam -nie chcialam ci go wkrecic..:(ale co swedzi cie?boli?ja tez naliczylam na ciele duzo takich malych pieprzykow-nowe wychodza po sloncu.a ten juz mam dawno i oczywiscie wsz objawy:(do 24 jeszcze tyle czasu:(

jezeli chodzi o sytuacje rodzinna to ja akurat nie uwazam ze jest to moja wina....ale duzo by o tym gadac a po co sie dolowac wzajemnie.

czy ten twoj pieprzyk tez ma rozne odcienie-od czarnego po jasny braz?i czy jest wystajacy???pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marymary fajnie ze mozesz skoczyc sobie jutro bo ja mam wizyte na 24 kwietnia.nie mieszkam w polsce i tu sie niestety tyle czeka ...poogladalam troche czerniaki na necie....hmmm .a wogole to przepraszam -nie chcialam ci go wkrecic..:(ale co swedzi cie?boli?ja tez naliczylam na ciele duzo takich malych pieprzykow-nowe wychodza po sloncu.a ten juz mam dawno i oczywiscie wsz objawy:(do 24 jeszcze tyle czasu:(

jezeli chodzi o sytuacje rodzinna to ja akurat nie uwazam ze jest to moja wina....ale duzo by o tym gadac a po co sie dolowac wzajemnie.

czy ten twoj pieprzyk tez ma rozne odcienie-od czarnego po jasny braz?i czy jest wystajacy???pzdr

 

Kajusia, marymary - panienki, ile razy mam Wam mówić, że czerniaki NIE WYGLĄDAJĄ jak pospolite pieprzyki :?::!: Są rozlane, ale mają twarde, wypukłe mocno czarne "jądro"... zresztą do cholery po co ja to piszę, przecież kajusia, ty znowu dostaniesz paniki, marymary, Ty jej nie słuchaj, bo ona się "nakręciła na maksa". kajusia, jakbyś była moją siostrą już byś miała odwrotną stronę medalu w pięknym, czerwonym kolorze - zgadnij dlaczego :twisted:

 

Viviana - jak tam podejrzenia :?: Gratulować córki, czy jeszcze nie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajusiu ja też kiedyś przechodziłam z mężem taki kryzys , myślałam wtedy , że jednak będzie lepiej jak się rozstaniemy . Nawet u adwokata byłam ...Na szczęście wyszliśmy z tego i warto było walczyć . Zdarzają nam się ciche dni , ale wiele rzeczy zrozumiałam . Ja też nie byłam święta . Kajusiu , nie wiem co sie dzieję między Wami , ale mam nadzieję , że ptrzetrwacie ten kryzys , czego mocno Ci życzę :)

 

marmary , ja mam więcej pieprzyków i się nie chwalę ;) Jeden nawet wypukły a do dermatologa nie idę . Mam go wiele , wiele lat .

 

Przestańcie z tym czerniakiem bo i mnie weżmie ;)

 

Wielbark , czekam i testu nie robię , taka moja natura :) Uwielbiam gnębić samą siebię . Córeczka mi się marzy , oj marzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielbark , czekam i testu nie robię , taka moja natura :) Uwielbiam gnębić samą siebię . Córeczka mi się marzy , oj marzy :)

 

Viviana:

"Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje, a kołaczącemu zostanie otworzone" (Łk 11, 9 - 10).

Jako stary ewangelik powiem Ci tak: Jak będziesz chciała, tak Ci się stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×