Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ech no może faktycznie ten siniaczek to od uderzenia albo może kot mi pazur wbił i nie pamiętam :shock: w ogóle to od kilku dni strasznie mnie mdli i ssie. Żołądek niby mnie nie boli mam takie dziwne uczucie... no i boli mnie w tych bokach :-| wyobrażam sobie najgorsze :-| Pamietam, że w zeszłym roku o tej samej porze czułam się identycznie i trzymało mnie to wtedy przez miesiąc jak nie dłużej bo pamiętam, że na Wielkanoc nie byłam w stanie nic zjeść :-| i wtedy zaczęłam myśleć o wrzodach... Teraz już nie myślę o wrzodach tylko o gorszych rzeczach: raku jelit, wątroby,trzustki.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asia ja bylam u gina i mialam usg i ok.Prolaktyna raz robilam ktora mialam za wysoka ona moze zaburzac ale jest ale...

Bo ja mialam przytulanko z mężem do końca wtedy nie miałam nio i od dwoch tygodni mnie mdli zgrubłam juz okolo 4 kg czuje sie za dnia zmeczona choc spie i to nagle sie pojawilo i mam dwie opcje albo zaburzenia hormonalne albo ciąza musze powtorzyc test ale rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiek pewnie, że od uderzenia masz tego siniaka :D Nawet jak dziecko nosisz to mogło cię uderzyć. :smile: Nic się złego z twoimi węzłami nie dzieje.

 

Ewelina ale ty chyba dawno byłaś u tego gina, co? I jak test?

 

Taki spokój na forum, nikt nic nie pisze. To chyba znaczy, że wszystko u Was ok. :smile: A ja muszę sobie to forum onkologiczne zablokować, bo ostatnio namiętnie czytam tam dział o nowotworach płuc i przerażenie mnie ogarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Asia w listopadzie byłam nie teraz a test bede jutro drugi robic wiec zobacze :) Tylko wtedy przytulanka nie mialam a teraz mialam i nagle mi sie objawy pojawily nagle nudnosci senna jestem a nie mialam tego po leku przeszlo. Przytyłam troche co chwila jem juz nie mieszcze sie w dwie pary spodni :)

A na forum cisza ja wiem ja czytam al ejak nikt nie pisz:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny ;)

znów potrzebuję Waszej pomocy. Już zaczęło mi się polepszać i nagle wyczułam w lewej skroni dziwne coś twarde a w prawej tego nie mam i teraz się boję, że wyczułam tętniaka, że już się tak powiększył, że mi pęknie....i umrę. Szumy w uszach i ucisk się momentalnie nasiliły;( boję się, błagam co mam robić? :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milka89, na pewno nie masz żadnego tętniaka! Tym bardziej w skroni. Człowiek jest niesymetryczny i dlatego możesz nie wyczuwać tego samego po drugiej stronie. To na pewno jakaś kostka albo chrząstka. Nie bój się, bo to na pewno sprawa fizjologiczna a nie patologiczna. Na pewno nie tętniak! A te szumy w uszach i ucisk to albo objawy odstawienne Effectinu, albo nerwica. Albo jedno i drugie połączone :smile:

 

Ewelinka, robiłaś test? Dziś środa i tak mi sie przypomniało :D

 

Asia, nie czytaj onko-forum! :nono: . Znowu sie czegoś "nabawisz" :mrgreen: . Najlepiej zablokuj!

 

A mi dziś serducho wali i mnie to denerwuje, poza tym dziecina ma rotawirusa i jestem zmęczona, bo w nocy popłakuje a ja znowu się boję ,że zachoruję na coś. A w ogóle to jak dziecko było takie słabiutkie i źle się czuło ,to zaczęłam mieć wizje, że to nie wirus , tylko coś gorszego i jak pójdę z nią do lekarza to będzie za późno...Skąd mi te pierdoły przychodzą do głowy? :evil: Na szczęście widzę małą poprawę :D Echh ile ja bym dała , zeby nie wmawiać sobie i innym chorób :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wiec z tym moim wezlem to faktycznie mnie zawialo, trzy dni i przeszło. Ale dziś znowu zaczelam sobie wmawiac ze to cos z ta watrobą jednak mam, bo cały czas ją "czuje". ciezko okreslic czy to ból, kłucie czy nie wiem co jeszcze. mam ochote zrobic sobie badania ale sie panicznie boje...ostatnie robilam w sierpniu i byly wzorcowe, te watrobowe tez...myslicie ze moglo mi sie pogorszyc po pol roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :smile:

 

Aneta Zdenerwowałaś się chorobą dziecka i dlatego serce Ci wali. A z dzieckiem też wszystko będzie dobrze, na pewno nic poważnego się nie dzieje. Pewnie byłaś z nim u lekarza.

 

Ewelina jak test?

 

Monii to dobrze, ze z węzłami ok. Z wątrobą na pewno nic poważnego się nie dzieje. Może zjadłaś coś ciężkostrawnego. Ja byłam dzisiaj na pizzy i też niestety czuję wątrobę ;)

 

Ktoś się kiedyś pytał po jakim czasie schodzą obrzęki - mój po miesiącu dalej jest nie do końca wyleczony :shock: Wczoraj sprawdzałam swoją kulkę i jak dotknęłam się w pod uchem to mnie boli. Ale nie boli mnie ta kulka tylko jakby skóra nad nią. Jak zaczęłam macać czy to na pewno nie boli kulka - to skóra boli jeszcze bardziej. Ale pamiętam, że w grudniu to tak tam macałam, że mi się skóra obtarła, potem tak zgrubiała w tym miejscu, a w lutym znowu macałam do bólu. I mam efekty :hide::hide::hide:

Mam nadzieję, ze to skóra boli a nie guz na coś uciska. No, ale nie urósł, a to już 4m-ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat schizofrenię (zwłaszcza co jakiś czas ;)). Jestem w początkowym okresie diagnozowania mojej osoby przez osoby wyspecjalizowane, więc nic nie jest wykluczone, ale mądra Pani mówi, że schizofreniczna psychoza się sama nie cofa (a mi się te parę, które miałem na przestrzeni lat cofały się bez udziału leków) i istnieją różne psychozy, nawet takie o bliżej nieokreślonej etiologii, a poza tym - jak wieść gminna niesie, na ile sprawdzona, nie wiem - każdy schizofrenik jest przekonany, że nie cierpi na schizofrenię. Jest to pocieszające, bo ja od razu myślałem, że mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asia, już mi serce nie wali :D . Dziecina śpi tylko i przytula się cały czas. Pilnuję , żeby nie doszło do odwodnienia i czytam książeczki prawie cały dzień :D . Jutro kontrola. A teraz mnie znowu szczęka pobolewa, kłuje, ciągnie w tym miejscu co zawsze :zonk: . W poniedziałek byłam u dentysty i może od tego, że japę miałam długo otwartą-tak sobie na razie tłumaczę :? , ale do tego ucho mnie zakłuwa więc to nie od dentysty... :zonk: A CIebie na pewno skóra boli a nie kulka , która jest kością :D . Ja teraz zaczynam przeżywać, bo zbliża się termin, w którym mam zrobić usg węzłów :why:

 

miś wesołek, nie masz schizo bo byś mówił, że nie masz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie boli Cię przez tą wizytę u dentysty. Ja też tak mam przez kilka dni po wizycie. To dobrze, że zdrowiejecie :mrgreen: A ucho to cię kłuje albo z nerwów (wszystko sobie można wmówić :roll: ) albo cię zawiało. U mnie od dwóch dni strasznie wieje.

 

Mam nowego windowsa na kompie i nie potrafię stron blokować :x Zresztą wszystkie blokady straciłam :-| No, a to onko - forum jest straaaszne. Myślałam, że po raku płuc babci to ja wiem dużo o tej chorobie. Atu się okazuje, ze ona nawet przez 12 lat może rozwijać się bezobjawowo,i jak są objawy to już za późno. Rtg może być idealne a rak może być. Koszmar jakiś. Najchętniej to bym wysłała ojca do onkologa, żeby mu kazał tk zrobić.

A on z tą morfo to poszedł do rodzinnego (lekarz chorób wewnętrznych) i ten mu powiedział, że ma już sobie dać spokój. Bo dla pulmonolog to nic pilnego nie było. Zresztą ta pulmonolog to też budzi moje wątpliwości (chociaż podobno jest dobrym lekarzem), ale moja babcia się u niej leczyła tyle lat i nie wiadomo do końca czy jej raka zdiagnozowała i babcia nic nam nie powiedziała czy nie. :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miś wesołek, nie masz schizo bo byś mówił, że nie masz :D

 

No to chyba właśnie powiedziałem - że nie mam :lol:

 

Z tą świadomością choroby u schizofreników nie jest tak do końca. Osoby, które już jakiś czas żyją z tą chorobą, mają wgląd i rozumieją objawy chorobowe. Nie odróżniają prawdy od fikcji z reguły tylko na początku. Pocieszające jest to, że ja od początku miałem chwile, w których myslałem, że coś jest niehalo i dopuszczałem możliwość, że to MOGĄ być urojenia. Ale jak mnie pierdykło ponownie 2,5 roku temu, to konsekwentnie, podstępnie i stopniowo aż do niedawna dążyłem do zdekonspirowania tego strasznego spisku przeciw mnie i gdyby nie potworne i niemożliwe do zniesienia ataki paniki, raczej bym się nie znalazł u psychiatry, bo w to, co sobie wymyśliłem wierzyłem w 99% tylko nie miałem dowodu i stąd ten 1% mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co raz bardziej wyczuwam cos twardego w lewej skroni a w prawej nie mam tego ...boje sie ,ze to tetniak :why:

 

To nie tętniak. Musiałby być gigantyczny, żebyś wyczuła go na skroni. A wtedy to już byś miała bóle głowy, zawroty i traciłabyś przytomność. Nie mówiąc o problemach z pamięcią itp. Jakąś kość wyczuwasz. Tętniaka w ten sposób na pewno nie wyczujesz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolą mnie nogi zwłaszcza kolana i biodra.Waham się czy pojechać do lekarza i poprosić o kule bo już nie wyrabiam.Na spacery z psiakami chodzę z kijami i z uszywnionymi kolanami.Troche się wstydze iść do lekarza więc może będę jeździć gdzieś z kijami czego też się wstydze :bezradny:

 

-- 16 mar 2011, 23:17 --

 

nie pojade bo lekarz będzie mnie badał a ja się tego boje :why:

mógłby mnie wysłać na morfologie i rentgen ale jak ja mam go przekonać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczynki :)

Robiłam test ale negatywny ech no trudno zaburzenia mam pewno przez ta prolaktyne ale znalazłam specyfik ziołowy i poczekam na nowy cykl i będe zażywała go moze sie unormuje:)

U mnie ostatnie dwa dni cos mnie stawy bolały lewej nogi nie wiem czemu wogole wieje hmm ciekawe czy to ma powiazanie i pada jak sadzicie??

Wogole bylam w piatek u psychiatry nio i chciala mi dac jakies leki na spanie al eja mowilam z enie chce nie chce juz brac zadnych lekow koncem kwietnia mam przyjs cnio i wtedy bedziemy myslec moze psychoterapia:)

Ja musze szukac pracy a u mnie ciezko kurka ja nie wiem :(

Co wtedy bylam na rozmowie do opieki do tych dzieci co mnie polubiły to mama mówi fajnie super ze musi pogadac z mezem a mezowi nie pasowalo ze musze dojechac ja wiem z 20 minut busem echh ja nie wiem a tak mnie zachwala dzieciak chcial sie ze mna bawic a jak mialam isc to prawie płakal.

Anetka tobie by przeszkadzało takei cos jakby opiekunka była z miasta obok i dojazd zajmowacłby 20 minut a zalezało by ci tzn widzialabys ze dzieci lgną??

Zanim zachorowałam opiekowałam sie dziewczynka wlasnie do ktorej dojezdzalam i było ok.

Mój maz teraz dorabia nio i worci popoludniu zje i idzie na dol do garazu robic wiatrak bo on lubi takie rzeczy i caly dzien prawie siedze sma wkurza mnie to bo wczesniej z nim bylam. A wiecie przytylo mi sie wazyalm 46. 5, 47kg a teraz 51kg ale to napewno nie przez lekarstwo eheh.

Asia nie wchodz na takie strony tam głupoty sa ja nie wchodze juz długo hoho

Kasiatko mnie tez bola nie raz nogi ale ja juz od roku falami od tamtego roku i mialam morfo i ok ale mam niby ta dyskopatie ledzwiowego.

Ale sie rozpisalam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86 bolą Cię stawy od prolaktyny

miesiączkujesz?

na skutek niskiej wagi

od prolaktyny (leku) się tyje,nie wiem jak po ziołach

 

ja też tak mam,prawdopodobnie mam odwapnienie kości i stąd ból,zawsze gdy mniej jem

dziś też mnie bolą,w nocy nie mogłam zasnąć bo nie wiedziałam jak się ułożyć żeby nie bolały,kolana prostuje a na łydki sposobu nie znalazłam

 

ale chyba się nie połapałam :oops: masz w normie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiątko na prolaktyne nie biore nic miałam bromka brac ale straszne skutki uboczne daje wiec dam sprobuje ziół.

A od prolaktyny moga stawy bolec??

Miesiaczke mam ale jakies zaburzenia mam chyba przez ta prolaktyne ael moze bedzie lepiej po ziolach zobaczymy bo bralam lek homeopatyczny na zaburzenia miesiaczki i nawet bylo ok ech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj mi przeszedł szum w uszach a dziś się pojawił, ale tylko w jednym uchu, prawym..i to jakbym słyszała przepływającą krew...boje sie strasznie ,ze to tetniak po prawej stronie i cos uciska i dlatego slysze szum w uszach, do tego mam takie jakby "ćmienie" głowy...takie napięcie cały czas czuje i boje sie, ze to tez od tetniaka i ze to znak,ze niedlugo mi peknie i nie wiem co robic ;( bo u lekarki bylam juz 2 razy i mi powiedziala, ze to nic...i glupio mi isc trzeci raz, myslicie ,ze to moze byc od tetniaka? :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki :):) u mnie na razie moje dolegliwosci chwilowo sie zatrzymaly byc moze dlatego ze mam inne problemy ale jakos sobie daje rade staram sie :):) wzielam sie porzadnie za siebie i codziennie ostro cwicze:) mam nadzieje ze wroce do upragnionej wagi :):) juz mi spadlo 5 kg :):) pozdrawiam Was wszystkie :):) chwilowo nie mam codziennego dostepu do neta ale bede sie odzywac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczynki :smile:

 

U mnie w miarę ok, udało mi się zablokować to nieszczęsne forum :D Tylko jakoś tak mi cały dzień zimno, pobolewa mnie głowa i spać mi się chce. A temp. 35,7 :(

 

Ewelina no i widzisz wyjaśniły się twoje plamienia i bóle kości i stawów :smile: Wszystkiemu winna jest prolaktyna.

 

Milka Po raz kolejny Ci mówię, że nie masz tętniaka. Gdybyś miała takiego wielkiego guza, że mogłabyś go wyczuć to już byś tu z nami nie pisała. :smile:

 

Kn24 gratuluje i zazdroszczę :D Ja zaczynam dietę od poniedziałku ( w sobotę idę na urodziny więc nie ma sensu :smile: ), na kijki już znowu chodzę. Więc lojalnie uprzedzam, że mogę być nerwowa z głodu :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×