Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam już ostatecznie dość.

 

Nie dość, że ten palec dalej mnie boli, rwie w kości a do wizyty dwa tygodnie, nie śpię od kilku dni, że to może być to najgorsze to jeszcze dziś popołudniu zaczęła mnie chwilami tak dziwnie piec lewa pierś, dokładniej sam sutek jakbym się oparzyla, takie pieczenie co jakiś czas jakby ktoś mi ognien przykładał. Przy kąpieli w ciepłej wodzie też bolało, jakbym się oparzyla a nic nie robiłam, na pewno się nie oparzylam. No nie mam sił, wpisałam niestety w google i wyszedł jakiś rak Pageta sutka .... Naprawdę mam już dość. Żołądek mam już tak ściśnięty, nie mam już sił tak dalej :( Tyle czasu było dobrze a znowu się zaczęło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, iles napisał:

tętniaka może wykluczyc zwykłe usg jamy brzusznej

Cześć Moniczko 😔 Czytam to co napisałaś i uwierz mi ,ale mam wrażenie jakbym sama to pisała, miałam identycznie 😕 Ja całego serca mogę namawiać na terapię, początki są kiepskie ale później jest duża poprawa,nie przerywaj,chodź dalej albo zmień psychologa,ja miałam trzech aż w końcu znalazłam tą odpowiednią 😊 z własnego doświadczenia wiem też że bez leków się nie obejdzie,też zwlekałam z ich braniem ale niestety mój stan zdrowia tak bardzo się pogorszył że bez leków się nie obyło 😕 zacznij brać leki,na pewno będziesz się dużo lepiej czuła,chodź skutki uboczne przez pierwsze dwa tygodnie są straszne to później zobaczysz już tylko same plusy,powolutku będzie lepiej... Jak coś służę pomocą 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ciastko716 napisał:

Cześć Moniczko 😔 Czytam to co napisałaś i uwierz mi ,ale mam wrażenie jakbym sama to pisała, miałam identycznie 😕 Ja całego serca mogę namawiać na terapię, początki są kiepskie ale później jest duża poprawa,nie przerywaj,chodź dalej albo zmień psychologa,ja miałam trzech aż w końcu znalazłam tą odpowiednią 😊 z własnego doświadczenia wiem też że bez leków się nie obejdzie,też zwlekałam z ich braniem ale niestety mój stan zdrowia tak bardzo się pogorszył że bez leków się nie obyło 😕 zacznij brać leki,na pewno będziesz się dużo lepiej czuła,chodź skutki uboczne przez pierwsze dwa tygodnie są straszne to później zobaczysz już tylko same plusy,powolutku będzie lepiej... Jak coś służę pomocą 😊

Ja to teraz mam paranoję na wyrostek,strasznie się boję 😢😢😢

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@iles no to mam tak samo po boli 10 minut przestaje. Boli co 2 dni przerwa znowu atak. Masakra im bardziej o tym myślę to jest gorzej. Najbardziej boli przy ataku paniki. Choć dziwne po nospie wszystko przechodzi. Może to mi kamienie w nerce się ruszają i dają takie objawy. Eh... nie potrzebnie się naczytałem. Ostatnio jak wkręciłem sobie SM to mnie 4 miesiące trzymało i nabawiłem się fastykulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wojtek1984 napisał:

@iles no to mam tak samo po boli 10 minut przestaje. Boli co 2 dni przerwa znowu atak. Masakra im bardziej o tym myślę to jest gorzej. Najbardziej boli przy ataku paniki. Choć dziwne po nospie wszystko przechodzi. Może to mi kamienie w nerce się ruszają i dają takie objawy. Eh... nie potrzebnie się naczytałem. Ostatnio jak wkręciłem sobie SM to mnie 4 miesiące trzymało i nabawiłem się fastykulacji.

miałeś jakieś badania?

dla świętego spokoju usg, amylaza, lipaza. Mnie nie przechodziło po lekach rozkurczowych. Moze masz zespól jelita nadwrażliwego, postać bólową bez zmiany rytmu wypróżnień. Z lewej strony jest zagięcie śledzionowe, dokładnie ból może imitować problemy z trzustką. Jest to zaburzenie czynnościowe. Mógłbys spróbować leków typu tribux, debretin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@iles Jestem po badaniach : Morfologia jedna wartość powyżej normy ( limfocyty przekroczone o 0,40 - norma 9,04 ja mam 9,44 ) reszta ok. Ob ok. Trzustka ok. Mocz ok. Glukoza ok. Wątroba jeden wskaźnik przekroczony bilirubina o 0,04 - norma 1,2 ja mam 1,24 ) U urologa coś tam niby powiększone. Ale generalnie ok. Jeszcze tylko USG brzucha. Co myśleć o tych wynikach? Dodatkowo byłem po 3 nie przespanych nocach i sporej dawce różnych leków. Wiec wyniki mogą być zawyżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś takie objawy , że czuł niedowład w gornej czesci ciała ?
Jakby ciało było za lekkie , nie jest to ból , kucie tylko raczej uczucie słabości w tych częściach ciała + lekki bół głowy codziennie.
Robiłem wiele badan gastroskopy itd.

Czy mieliscie cos takiego lub widzieliscie , zeby ktos mial takie objawy ?
Ogolnie nie czuje sie tak tragicznie moze jestem lekko zmeczony , ale zrobie trening na siłce i jest lepiej.

Najgorsze jest te uczucie bezwładu jakby koło obojczyków + lekkie bole z przodu glowy.
Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 13:32, maribellcherry napisał:

Nic nie wyjdzie. A jak wyjdzie to nic złego. Może być guzek zapalny na stawię, jak w chorobach reumatycznych. A nie musi nic być. 

Ja mam od kilku lat bóle stawów w palcach.. Serio... A wszelkie badania w normie. 

Będzie dobrze. 

 

A masz stałe te bóle, bo mnie już od miesiąca boli i zero poprawy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowa mi już pęka, czuje się bez sił, jak wypluta. Jeszcze przeczytałam, że wcale nie musi być wiadomo co kości, istnieją nawet stawów, ścięgien czy pochewek przy stawach, mogą być nawet właśnie w palcach, stawach :( wszędzie :( a ten mój kciuk od kilku dni boli jeszcze bardziej nawet przy dotyku. Nie wiem po co ja to czytam wszystko :(

Edytowane przez laveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, jakis czas nie dawałam się wkretom.. Ale teraz mam zjazd na serce. Mam przepuklinę i zwyrodnienia na szyjnym a od jakiegoś czasu przy ruchu np. Ręki lub wygięciu się do tyłu czuje bolesne szpilki na klatce piersiowej, ponad mostkiem, czasami na plecach.. Oczywiście myślę już o najgorszym. 

Siedzę i ryczę. Serce mam przebadane, ostatnia wizyta u kardiologa była w lutym. Wstyd mi już chodzić na te WIZYTY lekarskie. Po cichu myślę aby zgłosić się do rodzinnego i poprosić o rtg klatki piersiowej. 😱 

Ta hipochondria zatruwa mi życie. Nie potrafię z niej wyjść. 😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, laveno napisał:

 Nie wiem po co ja to czytam wszystko :(

To jest dobre pytanie? Sama w ten sposób nakręcasz swój strach. Skoro widzisz, że to ci nie pomaga dobrze byłoby zaprzestać czytać dr Google. To tylko prawdopodobieństwa a nie diagnozy.. 

 

5 minut temu, misha777 napisał:

Ta hipochondria zatruwa mi życie. Nie potrafię z niej wyjść. 😱

Nie pomyślałaś aby bardziej skupić się na leczeniu hipohondrii bo to ci pewnie najbardziej doskwiera. Poszukać odpowiedniej pomocy dla siebie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lunaa napisał:

 

Nie pomyślałaś aby bardziej skupić się na leczeniu hipohondrii bo to ci pewnie najbardziej doskwiera. Poszukać odpowiedniej pomocy dla siebie? 

Taaak.. Kochana walczę z tym już ponad rok.. Sinusoida, jak już myślę że jestem na prostej.. Dostaje mega kopa i jestem znów na starcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, misha777 napisał:

Taaak.. Kochana walczę z tym już ponad rok.. Sinusoida, jak już myślę że jestem na prostej.. Dostaje mega kopa i jestem znów na starcie. 

Rozumiem...tak czasem bywa, że choroba atakuje ponownie. Może porozmawiaj z lekarzem lub psychologiem jak masz sobie radzić gdy znów jest nawrót. Czy racjonalizacja ci jakoś pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lunaa napisał:

Rozumiem...tak czasem bywa, że choroba atakuje ponownie. Może porozmawiaj z lekarzem lub psychologiem jak masz sobie radzić gdy znów jest nawrót. Czy racjonalizacja ci jakoś pomaga?

Głównie racjonalizacja i budowanie dystansu. Oswajanie lęku. Nie jest lekko. Mam leki które mnie stabilizują ale objawy somatyczne potrafią wytrącić z równowagi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie. Od paru dobrych miesięcy mina nerwica była w uśpieniu. Zero objawów chorob, zero szukania w Google, miałam jakieś małe objawy ale szybko je wyrzuciłam z głowy. 
A od zeszłego tygodnia wróciło i to bardzo. Mam takie zawroty głowy ze masakra. Wydaje mi się ze wieczorem największe. Dzisiaj to aż mi nie dobrze z tego. Właściwie jak leżę to jest ok. Nawet nie chce szukać w necie co to może być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, leniek644 napisał:

Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie. Od paru dobrych miesięcy mina nerwica była w uśpieniu. Zero objawów chorob, zero szukania w Google, miałam jakieś małe objawy ale szybko je wyrzuciłam z głowy. 
A od zeszłego tygodnia wróciło i to bardzo. Mam takie zawroty głowy ze masakra. Wydaje mi się ze wieczorem największe. Dzisiaj to aż mi nie dobrze z tego. Właściwie jak leżę to jest ok. Nawet nie chce szukać w necie co to może być. 

Spokojnie,ja zawroty mam juz prawie 6 lat,typowy objaw przy nerwicy😕 teraz juz się przyzwyczaiłam,chociaz wkurza mnie to bo dziwne uczucie ale nie boję sie juz ich,dodatkowo piszczy mi w uszach 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się do tego nie dam rady przyzwyczaić... dzisiaj do godz 16-17 spokoj i w pracy znów mi się zaczęło. A wczoraj już mialAm dosyć otworzyłam sobie piwo i mi przeszło. A miałam już takie zawroty ze aż mi nie dobrze było. Dziwne ze po alkoholu mi to przeszło i to całkiem. Czuje czasami takie coś jakbym miała zemdleć. Ja prdl już bym wolała żeby mnie coś bolało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×