Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wstawanie przed czasem z atakiem lęków


maciekpoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kochani.

Szukałem takiego tematu, jednak nie mogłem znaleźć, jeżeli powielę, to z góry przepraszam.

Chciałem podpytać Was o dręczący mnie problem. Wstaję codziennie przed czasem, ok. 4, 5 rano i mam od razu ataki lęków, paniki. Tak jest co rano. Do tego dochodzi biegunka. Ten stan w ciągu dnia łagodnieje najczęściej, ale kolejnego ranka jest znów to samo. Jest to dość uciążliwe ( tak, jak i całe to chorubsko:( )..

 

Od razu napiszę jakie leki biorę:

Od jakiś 2,5 tygodnia Fluoksetyna 20mg

Doraźnie Zomiren 1,5 tabletki, jedna na noc i pół rano. Zomiren 0,25mg

 

Jak sądzicie, ten stan minie wraz z działaniem leku?

 

Z góry dziękuję za wypowiedzi. Życzę Wszystkim i sobie wytrwałości i jak najmniej ciężkich chwil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciekpoznan, Takie ranne przedwczesne stawanie to jeden z objawów depresji, ja tak miałem przez wiele miesięcy że wstawałem o 3-4 rano i też miałem może nie stricte lęki ale fatalny humor, myśli samobójcze, obawę przed tym co mnie spotka w pracy, ale wraz z upływem czasu mi się sytuacja poprawiała i wieczorem czułem się już o.k. Później nawet jak zacząłem brac leki i przestałem pracować to nadal b. wcześnie wstawałem i psychiatra mi lek nasenny przypisał i ostatecznie jakoś mi to minęło, choć czasem sporadycznie też szybko się wybudzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź carlosbueno. Czyli udało Ci się pokonać tą przypadłość . Generalnie mam lek nasenny ( zomiren) , ale jak narazie jeszcze nie pomaga na to wstawanie, chociaż to wstawanie poranne i lęki czy właśnie taki niepokój, biegunka , mdłości i rozmyslanie i czarne myśli ( tak jak napisałeś) jest bardzo uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Saraid. Właśnie problemem jest to, że mieszkam w małej miejsowości i dodatkowo pracuję w delegacji. Cięzko będzie tutaj znaleźć dobrą psychoterapię. Podejrzewam, że najbliżej to Poznań właśnie ( tak jak mam w nicku). Nie wiem czy jednak nie będzie koniecznością psychoterapia, ponieważ moja choroba nawraca jak się okazało. :(

 

A te lęki poranne, no oby oby jak najszybciej poszły precz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciekpoznan, jeśli cię to pocieszy, miałam dokładnie to samo i na dodatek dokładnie te same leki :smile: ( tyle, że fluo w większej dawce) - i wszystko się uspokoiło, po jakimś miesiącu - dwóch - tyle trzeba żeby fluoksetyna się rozkręciła.

Z tym zomirenem uważaj, bo to zdradliwa łajza jest i szybko wzrasta na niego tolerancja.

Możesz poprosić psychiatrę o jakiś lek pomagający spać zamiast tego zomirenu na noc - tylko nie Zolpidem w jakiejkolwiek postaci!!

Pomyśl o terapii - praca nad sobą pomaga, zawsze!

 

Trzymaj się, będzie dobrze!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciekpoznan, Psychoterapia jest pomocna leki uspakajają tylko objawy somatyczne,ale problem Twojego samopoczucia tkwi w psychice warto by dojść do tego co Cię męczy i przepracowac to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję linko .. Właśnie boję się tego zomirenu, staram się z nim nie przeginać...

Miesiąc - dwa powiadasz... Czyli ma jeszcze fluo czas na rozkręcenie się w sumie. Te poranne lęki są męczące, huśtawki w ciągu dnia, ale ... skoro ma być lepiej, skoro to przeminie to trzeba się jakoś przemęczyć.

 

Ogólnie mam zaburzenia depresyjno-lękowe, nie wiem czy to ma znaczenie, ale stąd moje poranne wstawanie, nie wyjasniłem tego z pierwszym poście. Z tym, że akurat o tą kwestię chciałem Was spytać i dzięki za każdą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×