Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Dora

TOPIRAMAT (Topamax,Epitomax,Topiramat-ratiopharm)

Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

3 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      2
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      0

Rekomendowane odpowiedzi

CZYTAMY REGULAMIN!!!

NIE WYMIENIAMY, NIE OFERUJEMY ODDANIA I NIE HANDLUJEMY LEKAMI NA FORUM!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Wam też Topiramat nieźle pierdzieli fukncje poznawcze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja czasami gubię częściej słowa niż przeciętny kowalski. Co nie znaczy, że nie potrafię się dobrze wysłowić. Ten śmieszny monocukier czasami robi lekkie dziury w głowie i zapominam pewnych słów. Powiedzmy, że dodaje mi to uroku :). No i słyszałem wielokrotnie, że topiramat przemijalnie odchudza, w sensie nie ma sie ochoty na jedzenie gdzieś do roku. No ja biorę 200mg/d kompletnie nie wiem co innego, a do żołądka ledwo mieści mi się drugie piwo i muszę odczekiwać aż sie przetrawi XD i ważę 30kg mniej o czym już gdzieś na forum pisałem. W zasadzie byłoby więcej bo chudnięcie przechodziło w tak ekstremalnym tempie, że nawet została skóra na brzuchu i gdyby to wywalić to jeszcze ze 3-4kg by spadło. Ta senność to na 95% zły sposób odżywiania się, a w zasadzie jego braku. Bo to po zejściu poniżej 80kg chyba dopiero zaczęło się dziać. Na początku się cieszyłem "Cholera, w końcu lek, który mnie nie usypia"...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ja biorę 400mg. A problem mam taki, że mam duży problem z przyswajaniem wiedzy. Z drugiej strony szkoda by było zmieniać lek, bo niweluje napady padaczkowe w przeciwieństwie do lewetiracetamu. Oprócz tego w ogóle nie odczuwam tego apetytu na olanzapinie a biorę jej 20mg :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chopie nie wspominaj o lewetyracetamie to był najgorszy shit jaki w życiu brałem. Przez 9 miesięcy czułem sie obserwowany i prześladowany oraz byłem agresywny na tym leku. To wyglądało jak 9-cio miesięczna paranoja. Do tej pory mam ponapinane mięśnie z tego okresu i chodze do fizjoterapeuty, żeby to rozbić i powoli sie udaje powracać do czasów sprzed lewetyracetamu. Ale 9 miesięcy w kloszu nikt mi nie odda, chyba, że może mój były doktorek dowie się, że został mu rok życia i po 3 miesiącach popełni rytualne seppuku. To przynajmniej oboje na tym stracimy. :) A topamax jest jednym z najlepszych leków przeciwpadaczkowych wymyślonych przez współczesną naukę, jest to taka depakina (również bardzo uniwersalny) z mniejszą ilością skutków ubocznych. Z resztą, kto nie chce schudnąć, prawie każdy. A to oferuje ten monosacharyd. Komiczna jest budowa tego związku, jak naukowcy na to wpadli i, że przejdzie barierę krew-mózg dodatkowo to mistrzostwo świata. Ofc są np lamotrygina, która jest jeszcze bardziej obojętna o ile nie masz uczulenia. Jednak moim zdaniem jest troszke słabszym antykonwulsantem. Tak jakby przyjeżdżał elegancki bezpieczny audi q7 i szalony jak wariat doładowane turbo 3.2 mustang i wsiadamy do tego drugiego, którym okazało się jest topiramat.

Ja biorę 400mg. A problem mam taki, że mam duży problem z przyswajaniem wiedzy. Z drugiej strony szkoda by było zmieniać lek, bo niweluje napady padaczkowe w przeciwieństwie do lewetiracetamu. Oprócz tego w ogóle nie odczuwam tego apetytu na olanzapinie a biorę jej 20mg :mrgreen:

I bierzesz sertralinę, która wyłapuje dopaminę. W ogóle jaki jest sens ładować akurat sertre do neuroleptyków? Możesz mi zdradzić ten sekret?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BiełyjeRozy, u mnie z funkcjami poznawczymi też było wszystko w porządku za czasów brania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BiełyjeRozy, u mnie z funkcjami poznawczymi też było wszystko w porządku za czasów brania.

Możesz zdradzić dawkę? Mnie do 100mg/d też objawy były praktycznie niewyczuwalne. Ale dorzucić kolejne 100mg i już to zupełnie inaczej wyglądało. Na 400mg/d już nie było różnicy pomiędzy 200/d jeżeli chodzi o efekty uboczne, ale lek zdaje się będę brał długo to staram się brać minimalną działającą antypadaczkowo dawkę, aby oszczędzać nerki. Pamięetajcie, topiramat to przede wszystkim nerki, a kamienie nerkowe to cholerny ból i nie mogą Cię do tego do końca znieczulić, bo nie będziesz chciał tego do końca się pozbyć, bo już tak nie boli, tylko leki rozkurczowe, lekkie przeciwbólowe (pewnie paracetamol jak zwykle ew ketoprofen) i moczopędne i sikaj na sorze kamieniami czy już tam na oddziale, nie wiem jak dokładnie się to odbywa. Każdy kto bierze topiramat powinien dziennie wypijać 3l płynów i o ile kamienie nie występują u nas rodzinnie jest duże prawdopodobieństwo, że unikniemy tego nawet jakbyśmy to brali przez kilkadziesiąt lat. Tam o ile pamiętam jest lekkie działanie na anhydrazę węglanową, powtarzam, lekkie. I zwiększa prawdopodobieństwo zwłaszcza u facetów w wieku od 20-50 lat i oczywiście w wieku starczym tym bardziej. Chociaż kobiety powinny również dużo pić, to nie jest tak, że ich problem nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to tylko się cieszyć, dlaczego musiałaś odstawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kofel, bo zupełnie mnie nie stabilizował. Łykałam go jak cukierki. Szczęśliwie żadnych ubocznych też nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja po tym leku się czułem jak intelektualny kaleka nadający się na wózek inwalidzki i na rentę , ale pewnie jakbym brał dłuzej to skutki uboczne by zmalały lub ustąpiły w miarę kontynuowania leczenia ,ale po pierwszej tabletce lekowi podziękowałem i wyrzuciłem całe opakowanie( tym samym pieniądze) do kosza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja po tym leku się czułem jak intelektualny kaleka nadający się na wózek inwalidzki i na rentę , ale pewnie jakbym brał dłuzej to skutki uboczne by zmalały lub ustąpiły w miarę kontynuowania leczenia ,ale po pierwszej tabletce lekowi podziękowałem i wyrzuciłem całe opakowanie( tym samym pieniądze) do kosza

Większość znacznie się zmniejszy, ale pozostanie. Najczęściej całkowicie przechodzi brak chęci na jedzenie. Ja po półtora roku czasami tylko zapominam słowa, albo jak coś piszę to zapomnę jakiegoś łącznika napisać typu "jest", albo "Bo" zmieniam na "Po". Ale ciągle mam silny jadłowstręt, tyle z uboków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
W ogóle jaki jest sens ładować akurat sertre do neuroleptyków? Możesz mi zdradzić ten sekret?
Sertre biorę na objawy nerwicowe i fs, bo parox się wyczerpało. Z psychiatrzycą planujemy wejść na dulo.

A tak w ogóle, czy zauważyliście, działanie "antyzachciankowe"? Ten lek stosuje się w różnych uzależnieniach, ale ja zauważyłem, że gdy pójdę do sklepu, to nie mam ochoty kupować różnych dupereli, które normalnie bym kupił, szczególnie produktów spożywczych :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja na tym leku popadłem w różne uzależnienia. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ten topiramat chyba na mnie depresyjnie działa, w końcu w ulotce jest napisane ''bardzo często" depresja. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bardzo możliwe,że może ściągać nastrój poniżej normy ,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa u kogoś przeciwlękowo Topamax?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

^

Raczej nie powinien. Wykorzystuje on mechanizm zwiększający GABA, ale ma to bardziej działanie stricte do przerywania impulsów w mózgu i będzie to działanie prędzej mulące niż uspokajające to nie benzo. A w jakim celu ma być stosowany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Topamax zażywam od około miesiąca. Doszedłem, stopniowo, do dawki docelowej - 100 mg. Na początku, przez pierwsze kilka dni, przy zwiększaniu zawartości mg odczuwałem pogłębienie depresji, ale teraz jest wszystko w porządku - nastrój się ustabilizował. Na moje szczęście obyło się bez większych skutków ubocznych ( poza wspomnianymi dołami oraz pewnym otumanieniem, które przeszło samoistnie ) lecz dobre jest to, że specyfik ów wytłumił całkowicie napady wieczornego obżarstwa, które występuje u mnie po zażyciu olzapiny w dawce 20 mg. I w ogóle apetyt się zmniejszył i nieco schudłem, co przy moim bmi >30 jest bardzo wskazane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy lek. Brałem go na odchudzanie i zmniejszył mi apetyt, ale nie jakoś drastycznie. Zmniejszył mi również występowanie pewnych uzależnień i efekt się utrzymuje nawet po zmniejszeniu dawki. Efektów ubocznych nie zauważyłem, ale od dawki 200mg zaczął wpływać negatywnie na nastrój. Muzyka przestała mnie cieszyć. Dopiero od dawki 100mg mogę znów cieszyć się muzykę. Podobno ten lek ma tendencje do ciągnięcia nastroju w dół. Optymalną dawkę u siebie uważam za 150mg i taką też biorą ludzie przy odchudzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwasek

od jak dawna zażywasz Topamax i ile schudles? Czy utraciles apetyt? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, oxylon napisał:

Kwasek

od jak dawna zażywasz Topamax i ile schudles? Czy utraciles apetyt? 

Jakieś 5 miesięcy zażywam topiramat. Schudłem jakieś 8kg, ale większość kilogramów straciłem głównie przez to, że odstawiłem mirtazapine przez którą miałem nadmierny apetyt. Niestety topiramat u mnie aż tak silnie nie tłumił apetytu. Ale na słodkie rzeczy straciłem zupełnie apetyt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Nie polecam brać tego leku w dużych dawkach, ponieważ cofa człowieka w rozwoju i to dosłownie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.04.2018 o 15:45, kofel napisał:

Większość znacznie się zmniejszy, ale pozostanie. Najczęściej całkowicie przechodzi brak chęci na jedzenie. Ja po półtora roku czasami tylko zapominam słowa, albo jak coś piszę to zapomnę jakiegoś łącznika napisać typu "jest", albo "Bo" zmieniam na "Po". Ale ciągle mam silny jadłowstręt, tyle z uboków.

Po 4 miesiącach stosowania tego leku schudłem 8 kg, świetnie stabilizował mnie, a zapominanie łączników to podobnie jak na pregabalinie. Osobiście ich na Topamaxie nie doświadczyłem , a brałem 200 mg/dobę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi