Skocz do zawartości
Nerwica.com

TOPIRAMAT (Epitoram, Etopro, Oritop, Topamax, Toramat)


Dora

Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      3
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      0


Rekomendowane odpowiedzi

miuciia trzymam kciuki, żeby przeszło szybko :)[/quote

Dziękuję pięknie,a z tym zwiększonym apetytem to normalne?Trochę mnie to niepokoi...

 

-- 31 mar 2017, 19:29 --

 

Bral ktos w ogole Topamax dluższy okres czasu i może powiedziec jak z koncentracją ,uczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update: po 2 tygodniach na 25mg brak skutków ubocznych. Czy można mówić o pozytywnych? Ciężko stwierdzić. Wahania nastroju dalej są. (Od dołu z karuzelą myśli samobójczych, a następnego dnia zwrot o 180°, pełnia wesołości - '(...)i'm a shooting star leaping through the sky (...)').

Zwiększam dziś do 50 mg.

We'll see what'll happen next.

A jak z apetytem?zupelnie zero ubocznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update: po 2 tygodniach na 25mg brak skutków ubocznych. Czy można mówić o pozytywnych? Ciężko stwierdzić. Wahania nastroju dalej są. (Od dołu z karuzelą myśli samobójczych, a następnego dnia zwrot o 180°, pełnia wesołości - '(...)i'm a shooting star leaping through the sky (...)').

Zwiększam dziś do 50 mg.

We'll see what'll happen next.

A jak z apetytem?zupelnie zero ubocznych?

 

Nie zauważyłam zmian w apetycie. Jem tyle, co i przed braniem topiramatu. Przez 1,5 tyg. miałam problem z porannym wstawaniem - zupełnie nie słyszałam nawet budzika (po 10-12h snu!) ale i to się szybko unormowało. Dzisiaj nawet wstałam normalnie sama z siebie. Więc tak, zero ubocznych.[/quote

Ja konczę z topi,kazali mi na baclofen zmienić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem niedawno Topamax 50mg na zaburzenia snu i stabilizację. Ogólnie boję się tego leku, dzisiaj będę testował pierwszą tabletkę wieczorem. Do tego mam brać olanzapinę 2,5mg rano i 5mg na wieczór + 1mg xanaxu SR rano.

Czy przy problemach z moczowodami i kamienami nerkowymi mam się czego obawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam olanzapiny czekam na dostawę. Ale co ona ma do kamicy nerkowej? Lekarz nie pytał. Ja nie wspominałem. Biorę też leki z grupy fluorochinolonów na układ moczowy (ksacyny). Mam tylko jeden mały kamyczek który nie chce zejść już od kilku miesięcy. Czasami miewam ostre bóle i trudności w oddawaniu moczu. Na ostre bóle biorę doraźnie doretę 37,5. Te leki mogą mi zaszkodzić w związku z moimi chorobami? Kolejna wizyta dopiero po majówce a leki miałem w planach już dziś zacząć brać. Znam olanzapinę, ale kiedyś nie miałem problemów urologicznych. Niedawno przechodziłem ostre zapalenie pęcherza. No i jeszcze nie jest wszystko zagojone. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksacyny wchodzą w interakcje z olanzapiną.

 

-- 28 kwi 2017, 21:29 --

 

Ksacyny wchodzą w interakcje z olanzapiną.

Ogolnie przy tych dolegliwosciach zalecana nie jest,ale z tego co widzę,masz malą dawkę także myślę,że nie nic takiego nie powinno się stać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych testach Topamaxu stwierdzam że lek mi jest zbędny, nie działa na mnie wcale. Miał pomóc mi zasnąć, musiałem dobrać mirtor i clonazepam. Bez sensu. To samo tyczy się olanzapiny, dostałem po niej silnych napięć mieśniowych po których nie mogłem normalnie funkcjonwać mimo przepisanego xanaxu SR 1mg który wziąłem rano razem z olanzapiną 2,5mg. Do tego totalne odmóżdzenie, które nie wchodzi w rachubę przy moim trybie życia. Xanax SR nie działał wcale. Co innego afobam 0,5mg, jego działanie odczuwam po 30min, jestem senny i czuję działanie leku. Do tego wykosztowałem się na to cholerstwo 50zł. Aż zal mi tych straconych pieniędzy. Pani farmaceutka odradziła mi branie Topamaxu przy kamicy a wręcz dała do zrozumienia że mogę mieć powikłania i to niemałe. Także dziękuje za takiego samobója.

Niestety będę musiał skonsultować z lekarzem totalnie zmianę leków. Bo te zupełnie mi nie podchodzą. Wolę jakieś sprawdzone. I działające!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paramparam - jak Twoja kuracja topamaxem? Ciekawa jestem bo chce poprosić psychiatrę o ten lek na wahania nastroju - w moim przypadku spadki w dół.Pół roku biorę sertralinę i póki co wyciszyła mi lęki ale nadal mam spadki nastroju na tyle częste,że są dla mnie problemem.Miałam sulpiryd ale jedyny skutek jego działania to kilka kilogramów do przodu a efekty żadne.Nie ukrywam,że interesuje mnie to,że można na nim schudnąć.Byłoby ekstra bo mam sporą nadwagę i zaczęły się kłopoty z ciśnieniem.Ciekawa jestem tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałam topiramatu tylko tegretol.Psychiatra powiedziała,że topiramat przy mojej jednobiegunowej depresji byłby niebezpieczny.Zaznaczyłam,że nie mogę sobie pozwolić na kolejne kilogramy .Zapewniła mnie,że nie przytyję.Macie jakieś doświadczenia z tegretolem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziała,że może spowodować pobudzenie tak silne,że może ono prowadzić do prób samobójczych.Ona sama zapisuje go ludziom,których trzeba podnieść z łóżka .Są to pacjenci po urazach,którzy popadli w depresję i nie są w stanie wrócić do normalnego funkcjonowania.Przy wahaniach nastroju,które ja mam mogłabym sobie nie poradzić z nadmiernym pobudzeniem.Tak mi to wytłumaczyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę sobie 200mg topamaxu jak przewijałem strony to widzę od grudnia. 23kg w dół zrobił się już ze mnie prawie wieszak. :) Delikatnie może czuje wpływ na funkcje kognitywne, ale wpływ też może mieć na to 2mg klonazepamu od którego jestem uzależniony. Dużo benzo to złe benzo, bo człowiek się bawi, a potem płaci za grzechy. :D

Biorę też 1300mg depakiny i o dziwo nie przeszkodziło mi to w dalszym chudnięciu.

Nie chce mi się już zmieniać podpisu jakie leki biorę, ale u mnie tak to się zakończyło.

Pjonaa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chudłeś sam z siebie czy mało jadłeś? Nie ukrywam, że interesuje mnie ten lek, właśnie ze względu na chudnięcie. Biorę sporo leków i trochę szkoda mi ich odstawiać, bo tak się składa, że najlepiej się czuję na lekach, które tuczą :x Mam też padaczkę, więc przydałby mi się ten szczególnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chudłeś sam z siebie czy mało jadłeś? Nie ukrywam, że interesuje mnie ten lek, właśnie ze względu na chudnięcie. Biorę sporo leków i trochę szkoda mi ich odstawiać, bo tak się składa, że najlepiej się czuję na lekach, które tuczą :x Mam też padaczkę, więc przydałby mi się ten szczególnie.

Topiramat działa na receptory glutaminergiczne NMDA i jeszcze jeden magiczny receptor którego już nie pamiętam bo zainteresowany jestem jedzeniem leku głównie :) ale powoduje to zmniejszenie apetytu i mało tego. Sam topiramat spala tłuszcz. Ja w ogole nie moge jeść do tej pory, ale jak zaczynam jeść więcej to metabolizm sie rozpędza i chudne błyskawicznie. Odkąd pisałem tamtego posta już jest 26kg. Tak, z 96 do 70kg, wracam do starej wagi 63kg. :)

Topiramat w leczeniu padaczki to obecnie jedyny konkurent obecnie depakiny, a połączenie obu tych leków to złoty środek gdyż depakina nie tuczy, nie ma interakcji, a siła przeciwdrgawkowa przeogromna. Można nawet dorzucić lamotryginę ostrożnie do (wysypka) depakiny i jest turbo zestaw do walki z padaczką.

Tak, polecam ten lek. Brałem nawet 400mg przez pewien czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie namawiałem psychiatrę na ten lek i początkowo się zgodziła, ale potem się jej odmieniło i dała mi lamotryginę. Leczę się też na epilepsję i neurolog mi tego leku nie przepisze w celach psychiatrycznych, bo to jej działka. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widze, że mundrze postępuje szastać lekami przeciwpadaczkowymi nawet w innych celach u osoby chorej na padaczke. Ja bagno psychiatrowe mam za sobą i się bardzo cieszę. Zawsze miałem wrażenie, że Ci lekarze są jakby troche mniej douczeni od innych specjalistów medycyny. Ja zawsze polecam powolne przesuwanie swojej granicy komfortu. Nie jednemu pomogło. Mnie za każdym razem podnosiło. Dwa razy niepotrzebnie wziąłem SSRI po prostu. Ja u siebie uważam to za pomyłkę, ale trzeba błądzić, żeby znaleźć wyjście.

Dobrej nocy wszystkim, chociaż w tym temacie jest tak pusto i głucho, że echo odbija się od literek. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×