Skocz do zawartości
Nerwica.com

TOPIRAMAT (Epitoram, Etopro, Oritop, Topamax, Toramat)


Dora

Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      3
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyobrażam sobie 100 mg :shock: na razie tempo chudniecia jest zaskakujące jesli się utrzyma wystarcza dwa miesiące i tyle. Moze tez andepin dołożył swoje bo bralam w dawce 20 mg a od tygodnia 40 mg moze to on wywolal te leki bo szczerze mówiąc ja wezme epi to po godzinie jestem jakby wyciszona? Biore na wieczor bo wtedy najwieksze napady glodu mialam zasypiam nawet ładnie a mialam z tym problem ale od rana zaczynaja sie jazdy.... Ale co tam wytrzymam. Duzo schudeś???I nadal bierzesz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam szczescia do Topi - oglupia mnie strasznie. Ciagle cos zapominam, uciekaja mi wyrazy, mam spowolnione myslenie w intensywniejszych sytuacjach. Z tego powodu odstawilam go na poczatku sierpnia i dosc szybko wszystko wrocilo do normy. Ale moje bole glowy znowu zaczely mnie nekac a mialam z nimi spokoj od kiedy biore Topamax, tak ze od tygodnia znowu sie z nim "przeprosilam". Biore 2x25mg, chcialam teraz sprobowac z mniejsza dawka (poprzednio bralam 2x50mg) ale od wczoraj zauwazylam znane mi juz oznaki np "szukania wyrazow" w glowie i takie tam. Czyli u mnie sprawnosc intelektualna nie jest zalezna od dawki leku a raczej od niego samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weiss, może spróbuj wolniej zwiększać dawkę np 25mg co dwa tygodnie. W końcu organizm musi się do leku przyzwyczajać. Niestety wiem o czym piszesz, bo miałem dokładnie to samo i z tego względu kiedyś zrezygnowałem z topiramatu.

 

-- 03 wrz 2014, 08:38 --

 

faeton, to masz szczęście, bo większość pacjentów, zwłaszcza tych cierpiących na padaczkę, odczuwa zaburzenia funkcji poznawczych przez cały okres leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, cos takiego zrobilam tzn uznalysmy z Psycho, ze zejdziemy do najmniejszej dawki tzn 25mg na dzien i pociagniemy ja tak dlugo, az "inteligencja" mi sie nie unormuje na tej dawce (co powinno nastapic - tak przynajmniej twierdzi moj lekarz). Jezeli bedzie migrenowo ok a jest w miare nie zle, to zostane na tej dawce a dolozymy Lamo ale to dopiero pierwsze tygodnie, to jeszcze nie wiadomo jak to bedzie. Jak taka dawka nie wystarczy do okielznania glowy, to bede wskakiwac na wyzsze dawki Topi ale wlasnie w takich dlugich etapach nastepnej dawki.

Co wiecej, jak czuje nadchodzacy okres migrenowy, to moge wziasc doraznie 100mg na noc (do srodka jestem juz przyzwyczajona, to ubokow juz nie mam) i wiesz co, skutkuje - rano sladu zacmienia migrenowego nie ma a to scierwo zawsze ze trzy dni mnie trzymalo :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz prawie miesiac na zmniejszonej dawce tzn 25mg i powiem, ze czuje sie dosc dobrze. Zauwazylam ze wieksze dawki dzialaly lepiej stabilizacyjnie ale jak stabilizacja dzialala w stresowych sytuacjach super (wyciszenie, nie rwalo mnie w gore ani w dol), tak pozniej jak stres czy zdarzenie euforyczne opadalo, to odchorowywalam to przez 2-3 dni. Tzn zaliczalam zjazd fizyczno-psychiczny. Teraz przezywam normalnie sytuacje stresujace czy inne szarpniecia emocjonalne ale nie powoduje to u mnie napiecia ktore pozniej mnie rozwala ale w Taki bardzo delikatny sposob to sie dzieje - tak ze czesc uczuc wytraca sie juz w czasie i nie dochodzi do tego co nastepuje po czyli nie "trzeba zaplacic za stabilizacje". Tak ze nie jest zle i i jezeli ten stan sie utrzyma, to narazie odpuszcze dodatek Lamo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam szczescia do Topi - oglupia mnie strasznie. Ciagle cos zapominam, uciekaja mi wyrazy, mam spowolnione myslenie w intensywniejszych sytuacjach. Z tego powodu odstawilam go na poczatku sierpnia i dosc szybko wszystko wrocilo do normy. Ale moje bole glowy znowu zaczely mnie nekac a mialam z nimi spokoj od kiedy biore Topamax, tak ze od tygodnia znowu sie z nim "przeprosilam". Biore 2x25mg, chcialam teraz sprobowac z mniejsza dawka (poprzednio bralam 2x50mg) ale od wczoraj zauwazylam znane mi juz oznaki np "szukania wyrazow" w glowie i takie tam. Czyli u mnie sprawnosc intelektualna nie jest zalezna od dawki leku a raczej od niego samego.

 

 

Jak mnie to co opisujesz wkurza w tych lekach te szukanie wyrazów w głowie,otepienie,zaniki pamięci,zapominanie prostych słów denerwuję przy tych lekach to samo mam na Lamotryginie a muszę łykać jakieś stabilizatory nastroju w chad a tu takie kurewskie leki z takim czymś są do tego to wszystko w większych dawkach żeby stabilizowało nastrój.Albo nastój ok i brak sprawności intelektualnej albo całowita sprawność psychomotoryczna a męka z Chadem i jego objawami.Fakenszit ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 100mg bylo "inteligentnie" nie za ciekawie, teraz wszystko wrocilo do normy i jest spoko. Na mnie ogolnie lepiej zawsze dzialaja dosc male dawki lekow. Wenla u mnie zaskoczyla jak zeszlam ze 150 mg na 75 mg. Przy Miansie, tez lepiej sie czuje na mniejszej dawce. Co do wagi, to ja nie reaguje na takie skutki uboczne przy lekach tzn ani nie tyje ani nie chudne. Kiedys nawet bralam Meridie - jako zastrzyk dopaminowy, ktora u mnie nie miala kompletnie dzialania anorektycznego, tylko napedowy.

Jedyna substancja ktora dziala na mnie anorektycznie jest Melatonina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was bral moze Topiran? Od poltora roku jestem na Topamaxie 100mg, ale teraz psychiatra przepisal mi Topiran 200mg. Obawiam sie skutkow ubocznych i tego, ze akurat bede w grupie, ktorej waga sie zwieksza...

Wybaczcie brak Polskich liter, cos sie popsulo w klawiaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ts2015 cierpię na chroniczne KBG. Łykam specyfik w pakiecie z innym ścierwem. Improwizowałem, póki nie stanęło na dawce 200 mg. Bywało i 400 i 600. W moim przypadku powyżej 200 już bez rezultatów. Z własnego doświadczenia wiem, że płynnie wejdziesz sobie na 200 mg. Po takim czasie brania stówek nawet nie zauważysz. Jeśli tylko się nie głodzisz, nie dołujesz jakoś ekstremalnie, pykaj śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×