Skocz do zawartości
Nerwica.com

TOPIRAMAT (Epitoram, Etopro, Oritop, Topamax, Toramat)


Dora

Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      3
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      0


Rekomendowane odpowiedzi

@ts2015 Border i przygody z nim... Przepraszam, że nie zapoznałem się z twoją historią od razu. Rozumiem, że TOPI wycisza i działa w twoim przypadku jakoś, w związku z tym zwiększono ci dawkę do 200mg. Obawiasz się skutków? Efekt zamulenia pewnie wystąpi, o ile wystąpi w ogóle. Po kilku dniach. Zniknie równie szybko, tak że tutaj bez obaw. Przytycie? O ile w moim przypadku do 150mg nie miało to na moją wagę żadnego właściwie wpływu, odkąd zacząłem ładować po 200mg, po 6-8 tygodniach spadłem drastycznie. Nasilenie choroby, głodówki i takie tam atrakcje swoją drogą, jednak spadek wagi ekspresowy i nieprzypadkowy. Efekt leku, dawki. Tak, że tu też bez obaw. Wszystkiego dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topamax 25mg zaczełem brać od dzisiaj po tym jak w szpitalu zdjagnozowano u mnie bółe migrenowe. Naczytalem sie o tym leku troche i mam pytanko, jak ze sprawnościa intelektualna w moim zawodzie intelekt jednak jest mi bardzo potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mrs.hanger Spokojnie. Nie jest powiedziane, że niskie dawki nie dają nic. Nie dają nic, jeśli chodzi o ból i tutaj mija się to z celem. Spadek wagi to bardzo indywidualna kwestia. Zakładam, że do (jeśli nie wskoczysz od razu oczywiście) 100-120mg czuj się pod tym względem bezpiecznie. Ja spadłem po wejściu na 200+ ,przy czym odżywiałem się powietrzem i lekami wyłącznie w tamtym okresie. Obawiałbym się bardziej uczucia lekkiego wyprucia na początku przyjmowania. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkryłam istnienie topiramatu, nie wiem, jakim cudem nie natknęłam się na niego wcześniej. Nakręciłam się maksymalnie, jak zobaczyłam, ile można na nim schudnąć :shock:

 

Moim marzeniem od dłuższego czasu była lamotrygina. Miałam dwa podejścia, ale oba zakończyły się SJS i strasznym wypadaniem włosów. Myślicie, że w przypadku topiramatu będzie podobnie?

 

Problem tylko w tym, że moja lekarka nigdy mi go nie proponowała. Obecnie jestem na karbamazepinie, ale nie stabilizuje mnie już tak, jak kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×