Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nalmefen (Selincro)


tiktalk

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ostatniej wizyty u sajko lekarz mówił ociekawym nowym specyfiku nazwa handlowa Selincro. Lek jest stosowany w terapii uzależnień od alkoholu. Zasada stosowania polega na braniu tabletki około godzinę przed piciem alkoholu w celu zmniejszenia ilości wypitego alkoholu.

 

Działanie nalmefenu oparte jest na blokowaniu receptorów opiatowych w Centralnym Systemie Nerwowym. W toku badań klinicznych dobrze udowodniono związek między aktywnością receptorów opiatowych i układem nagrody, który w dużej mierze odpowiada również za zależności w tym alkoholową. Alkoholik w trakcie picia doznaje przyjemnych, euforycznych doznań, jednocześnie pozostała część układu opiatowego aktywowana z opóźnieniem wywołuje u niego nieprzyjemne uczucia, drażliwość, dysforie, co pcha go do kontynuowania spożywania alkoholu. Nalmefen ma blokować te układy, zapobiega pozytywnym wzmocnieniom u osoby uzależnionej i jednocześnie likwiduje przykre doznania, zapobiegając anhedonii.

 

Niestety cena zabija, jest to około 20-30 zł za jedną tabletkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, rzeczywiście to ten sam mechanizm działania, róznica z naltreksonem to dłuższy okres półtrwania większa biodostępność i mniejsza toksyczność na wątrobę. Za niedługo będę miał próbkę chociaż nie mam większych problemów z alko, przy następnej wizycie dostanę do testów weekendowych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile w probce bedzie tabletek? Przyjemna probka jak tabletka kosztuje 20-30 zl. Ja z pewnego zrodla otrzymalem naltrexone ale jeszcze nie bralem:) Mam 2 tabletki ktora podobna wystarcza na miesiac kuracjii.

 

-- 07 cze 2013, 18:29 --

 

Licze na ukojenie dla mojego poszarpanego natectwami, lękami mózgu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×