Skocz do zawartości
Nerwica.com

Sprawdzone sposoby na bezsenność i lęki


krzysiek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu napisałem temat o mojej nerwicy i zamierzam podzielić się moimi sposobami na lęki.

 

Tak więc od ponad tygodnia nie pale ganji i nawet nie chce wracać do tego gdyż jest to mocny wzmacniacz nerwicy i tyle.

 

Jeśli chodzi o bezsenność i lęki:

 

1. ODDECH !!!: po prostu najprostszy sposób na bezsenność i przy zasypianiu i przy przebudzeniach nocnych. I teraz najważniejsze jak go wykonywać: więc połóż się na plecach ręce wzdłuż tułowia lub na brzuchu, zamykamy oczy i teraz wciągamy powietrze nosem (Ważne oddychamy przeponą) i w trakcie wdychania wyobrażamy sobie jakbyśmy mieli balon w brzuchu i go pompujemy, na chwilkę (ułamek sekundy) wstrzymujemy powietrze i wydychamy ustami. Po prostu masakra działa bardzo szybko tylko trzeba się skupić na oddechu. Dobre jest też liczenie np. w czasie wdechu 1,2,3 i wydech 1,2,3.

2.Suplementy (legalne!!!):przede wszystkim zioła POLSKIE żadne zielone, czarne, fioletowe czy inne herbaty:) to tylko pobudza. A zioła to : melisa, kwiat lawendy, dziurawiec... ja polecam kwiat lawendy i melise są one dostępne w aptekach zielarskich (WAŻNE- kupować nie w saszetkach tylko luzem) pić około 3 razy dziennie. Do tego MAGNEZ!!!

3. WYSIŁEK FIZYCZNY: i teraz najciekawsze samo chodzenie dookoła bloków to za mało gdyż organizm szybko przyzwyczaja się do wysiłku więc trzeba mu zmieniać bodźce. Kobiety mają łatwiej (nie łatwo tylko łatwiej) bo szybciej się męczą. Panom proponuje siłownie lub trening w domu. Treningów bez sprzetu jest w internecie mnóstwo więc o tym nie będe sie rozpisywał chyba że ktoś chce:). Od wielu lat interesuje się sportem siłowym (nie kulturystyką) i wiem że za 10zł będziesz miał super siłownie. poprostu idź do sklepu budowlanego i dla Panów proponuje kupienie worka zaprawy cementowej (waga 25kg) a Paniom mniejszych worków np. z gipsem są 5,10,15 kg. trzeba kupić jeszcze szarą taśmę i w domu mocno owinąć te worki żeby się worek nie rozleciał i to wszystko. Jest to naprawde masakryczny przyrząd i można robić wszystko (w internecie polecam wpisać "trening siłowy z workiem" lub po angielsku sandbag training na youtube jest tego FULL). DOBRY WYSIŁEK TO TEŻ SATYSFAKCJA Z SAMEGO SIEBIE. Jeśli ktoś ma pytanie to niech napisze na dole jakie:). AHA I BARDZO WAŻNE!!! Po wstaniu z rana trening przed śniadaniem! absolutnie nie intensywny ani siłowy, najprostszy i najlepszy to: skakanka lub walka bokserska z cieniem do 30min potem prysznic i lekkie śniadanie. Taki trening daje ci: po pierwsze- kop energetyczny, po drugie- szybko zrucisz kg, tym samym lepsze samopoczucie jesli chodzi o ciało, po trzecie zamiast sie przygnębiać zaczynasz dzień inaczej: zdrowiej, lepiej...

4. Wychodzenie z domu. Dom to przede wszystkim miejsce gdzie się przygnębiasz. To mogą być sklepy, galerie, gra w karty, taniec, różne kursy, siłownia...

5. Dźwięki i muzyka. Mam to szczęście że usypia i uspokaja mnie dźwięk suszarki do włosów lub odkurzacza(na youtube jest tego dużo). Do tego muzyka na relax i tez w internecie jest tego dużo.

6. Rozmowa z bliskimi: ważne jest mówić o swoich problemach ale za dużo to też nie za dobrze:) trzeba mówić jak to mówią o wszystkim i o niczym.

7. Książka. Na bezsenność polecam książki techniczne np. nie wiem produkcja jedwabników:) Jeśli nie zaśniesz to przynajmniej sie czegoś nauczysz.

 

Pozdrawiam:)

Mam nadzieje że komuś to pomorze

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×