Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aborcja


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

iiwaa,

Daj sobie spokój, bo akurat ją bardzo lubię i szanuję.

 

kogo jeszcze lubisz i szanujesz? albo może inaczej - żeby nie było offtopicu - kto jeszcze z tego forum nie jest wg ciebie żywym argumentem na rzecz aborcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby jeszcze pod te protesty nie podpinały się te różne niesiołowskie, nowoczesne itp. ugrupowania niby broniące praw kobiet, a dążące do zalewu Polski przez przybyszów wyznających ideologię jawnie gardzącą i łamiącą prawa kobiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Motio, fatalnie odczytałeś moją wiadomość. Mnie to wcale nie uraziło, prędzej rozbawiło jak łatwo można przed niektórymi wypozować się na yebakę wzorowego xD Ja mogę a gdy inny to boli.. chodzi ci o "przypajacowanie"? Już wyjaśniłem, a jeżeli chodzi ci o zaliczanie dziewczyn to boli ale prędzej że ja nie mogę X_X [*]

Tak myślałem, że nie jesteś takim wulgarem na jakiego się kreujesz. { ale sory, chciałem się upewnić}

 

Apel prof. Bogdana Chazana

(popieram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiejskifilozof, nie no, jakby w ogóle nie było dyskusji to cały wątek by dawno w kosmos poleciał. Mimo wszystko jest co czytać.

A że tematyka z rodzaju "hejtogennych", co poradzisz... :bezradny:

 

Nic nie poradzę :?

wracając do dyskusji.Rząd chyba się przestraszył i wycofuje się z tej ustawy.Może to szansa na normalność.A SLD zaczyna zbierać podpisy pod referendum.Oby się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iwaa bez przesady,są w Polsce normalni ludzie.Którzy nie chcą żyć w kraju,gdzie człowiek nie ma wyboru.

Ja jestem za tym by antykoncepcja była za DARMO ludziom rozdawana.

 

To ze sa normalni ludzie nie znaczy, ze mam nie protestowac.

Ich chcenie nie ma wplywu na mlje życie - chcenie rzadzacych - i owszem.

Nie przeciwko normalnym ludziom sobie strajkowalam ;)

Wlasciwie - gdybym zaszla w niechciana ciaze - to nie bylby nawet strajk jako taki, raczej poczucie bezsensu robienia czegokolwiek i wynikajace z tego zachowania zewnetrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Rafs, to co napisałem, to jeden z plusów zakazów aborcji (chyba wolisz mieć do czynienia z człowiekiem odpowiedzialnym niż nieodpowiedzialnym?).

Czyli co? Jeżeli zdarzają się morderczynie własnych dzieci, to pozwolić już na to wszystkim? Jeżeli są ludzie którzy kradną, to w sumie nie ma co ścigać, pozwolić każdemu kraść?

Gdybyś przeczytał wszystkie moje wypowiedzi na temat eutanazji i aborcji, to przede wszystkim z innych powodów jestem za zakazami tych zabiegów. Ale powtórzę:

aborcja dlatego, bo człowiek w początkach życia jest podmiotem( ciałem w ciele, ale już podmiotem), jest niewinny, więc prawo nie może przyzwalać na uśmiercenie go po decyzji matki. (Po prostu na tym polega dobre prawo, że niewinnych nie pozwala uśmiercać).

Eutanazja, bo: samobójstwo każdy może wykonać; nie wolno zmuszać lekarza do tego by uśmiercał, bo kłóci się to z etyką lekarską. Po prostu burzy się hierarchię wartości(dobrych).

Poproś lekarza żeby Ci zmienił terapię, bo obecna nie wydaje się ani trochę skuteczna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iiwaa, oczywiście powinnaś spodziewać się wsparcia i jak najlepszej pomoc w ekstremalnie trudnych chwilach. Oczywiście gwałt to nieszczęście i wielka niesprawiedliwość dla kobiety( dla dziecka też). Ale z powodu nieszczęścia zgwałconej nie wolno przyzwalać na drugie nieszczęście, czyli śmierć nienarodzonego i niewinnego człowieka( a wybór dany kobiecie powoduje przyzwolenie na śmierć niewinnego). A wybór i tak masz, bo kobieta może przecież wywołać poronienie, albo dać szansę dziecku ( stworzyć więź i urodzić , pokochać, albo tylko podtrzymać przy życiu i urodzić, oddać do "okna życia", być może kiedyś stworzyć więź, gdy negatywne emocje uda się wyciszyć). Przecież dziecko to też część Ciebie( nieszczęścia powodują, że człowiek staje się zdolny do znienawidzenia siebie). Poza tym, nie wiesz czy jednak nie poruszyłaby taka sytuacja tego co w Tobie dobre. Oczywiście zawsze jesteś podmiotem ( a nie przedmiotem), ale naturą kobiety jest między innymi możliwość rodzenia ( ale nie czyni ta natura przecież z kobiety przedmiotu!!!). I nieszczęścia nie pokona się nieszczęściem (wręcz pogłębi się).

Państwo nie ma prawa o nikim decydować, nie po to jest państwo. ( obecnie wypaczone jest to) . I to że w państwie będzie prawo zakazujące aborcji, to nie znaczy, że państwo decyduje za Ciebie ( po prostu prawo chroni niewinnego). Dobrze też jest, gdy kara ma funkcję odstraszającą, ale to ma być tylko dodatek do sprawiedliwości ( np. kara śmierci odstrasza bardziej od kary więzienia, albo wycinanie narządów rodnych gwałcicielowi zamiast więzienia { tylko czy nie sprzyjałoby to szantażowaniu czasami mężczyzn...? No ale podobno prawda się obroni...}).

 

Wiejskifilozof, a kto miałby za darmo pracować i robić antykoncepcję? Ty?(to rób tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak facet ktory bedzie mowil czy zgwalcona kobieta ma urodzic czy nie..nigdy nie poczujesz co to znaczy i obym ja nigdy nie musiala miec takich dylematow, czy urodzic czy nie, nie wolno zmuszac ani osadzac takiej kobiety...ja tez trzeba chronic. Sytuacja jest trudna i nie ma idealnego wyjscia..niestety. Ukarac to trzeba zwyrodnialca a nie kobiete drugi raz przymuszajac ja.

Poza tym to jest eutanazja a nie aborcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak jeden człowiek będzie mówił ( i do tego mógł uczynić) czy drugi człowiek niewinny może żyć (czy nie) i podpierał się prawem ( no że może to robić).

Facet też może zostać zgwałcony.

A że tematy: aborcji i eutanazji dotyczą życia i śmierci, więc jednak powiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej niech kobieta po gwalcie, sama wykona na sobie aborcie, poprosze o wskazowki i wytyczne jak?

Ma sama robic sobie krzywde dodatkowo podtruwajac sie czy jak? A pozniej leciec do lekarza aby doprowadzil ja do zdrowia...bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co złe, to od złego pochodzi, więc ze złem trzeba walczyć. A zło dobrem możesz zwyciężyć ( a nie złem). A wykazałem, że aborcja ze złego pochodzi, jest złem. Więc kobieta niech decyduje o dziecku oczywiście, ale prawo w kraju w którym ważne jest między innymi dobro, niewinność, życie, to prawo to musi chronić te wartości, czyli zakazać aborcji ( bo aborcja kruszy te wartości co zostało wykazane). Znasz lepsze rozwiązanie problemu, Salir?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×