Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica natręctw a niedoczynność tarczycy


kruczek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jestem tu nowa. chciałam się poradzić, bo sama nie wiem co już mam myśleć.

 

Miesiąc temu zaczęłam się źle czuć, czułam otępienie, apatie i z wesołej optymistycznej dziewczyny zrobiłam się lękliwa i smutna. Zaczęłam sprawdzać kran, gaz i czy drzwi są zamknięte, choć nigdy wcześniej tego nie robiłam. Czułam silny lęk jeśli poszłam do łazienki i nie sprawdziłam czy kran został zamknięty, miałam myśli czy aby na pewno zamknełam, a co jeśli nie i wracałam się aby jeszcze raz spojrzeć ?? ale po 2 tygodniach lęk przeszedł i już nie patrze na kran i zasypiam bez sprawdzania wszystkiego. Nie czuję lęku, bardziej mnie to śmieszy.

Potem przyszedł lęk o zabijaniu, nie wiem skąd... ( jestem osobą bardzo łagodną, czułą, i skończyłam studia prawnicze ), doszło do tego, że boję się już samego słowa zabić, boję się że mogłam być zgłupieć i komuś coś zrobić i ta myśl nie chce mi przejść. Jak się tylko obudzę już czuję lęk, napięcie. Ta myśl przychodzi sama, codziennie, wiem że nic takiego sie nie stanie, ale nadal mnie straszy, Jestem osobą z wielką wyobrażnią i jak przychodzi ten lęk, to potrafie sobie wyobrazić wszystko tak jakby to było naprawdę. Próbowałam z tym walczyć, patrze na nóż i nie budzi lęku we mnie, patrze na ludzi i nie czuje nienawiści do nich, ale jednak myśl o zabijaniu mnie przeraża tak że aż dostaje ataku lęku i płacze. Jak poradzić sobie z tym lękiem???

 

Zrobiłam badania tarczycy i wyszło mi niedoczynność 4,9 ( 0.27-4.2) może to od tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślisz, że mam nerwicę natręctw? jak mam pokonać lęk przed krzywdzeniem?? to głupie, nie boję się noży, rozmawiać z innymi boję się samej myśli i emocji jaką ona ze sobą niesie. ech... głupie to wiem

 

-- 27 wrz 2012, 10:13 --

 

Już wszystko oki, lęk minął. Spowodowany był zbyt duża dawką hormonów.

Dziękuję za pomoc.

pozdrawiam Kasia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×