Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI


media

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Chojrak!

Poczytaj tutaj --> https://skydrive.live.com/redir?resid=F73AA3E4353340D8!3709 - są tam artykuły o testosteronie.

Cykl... jest to jakieś wyjście, z tego co wiem stosowane przez lekarzy w zwalczaniu skutków PSSD. Działa to mniej więcej jak Hormonalna Terapia Zastępcza. I musi działać na sferę seksualną bo działanie testosteronu na psychikę opisano dosyć dokładnie i szeroko. Skutki uboczne oczywiście są, ale jeśli nic u Ciebie nie działa zadowalająco to... może warto spróbować. Tylko nie tak jak kulturyści, bo oni walą końskie dawki w krótkim czasie, a to nie o to chodzi.

Myślałem jeszcze nad jednym - wykluczyłeś w 100% bariery psychologiczne? Ja zastanawiam się nad tym w moim przypadku. Fizjologicznie raczej wszystko zaczyna wyglądać w miarę dobrze, nie wygląda natomiast tak gdy dochodzi do zbliżenia. Obawiam się, że wpadam w zaklęte koło. Myślę o PSSD tak intensywnie, że nie potrafię się skupić po prostu na seksie i to zabija wszystko od podniecenia po erekcję w dalszej kolejności.

Przy masturbacji jest zupełnie inaczej :-(((

Ma to swoje dalsze konsekwencje psychologiczne, bo obawiam się trwałych relacji. Potrzebuje ich ale panicznie się ich boję, bo nie jestem w swoich oczach 100% facetem...

 

 

Calcium dobesilate również pomaga w ukrwieniu i poprawie krążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SHM35, dzięki za link przeczytam jak tylko chwilkę znajdę, hmm ciekawa sprawa z tym cyklem napewno spróbuję jak nic innego nie pomoże, dzisiaj byłem u mojej lekarki psychiatry zawsze mnie wysłucha i nie neguje tego co mówię ale nie zabardzo wie jak to ugryść tylko zwiększona dawka Wellbutrinu do 300mg jestem ciekawy czy będzie trochę lepiej, kolejny krok jaki planuje to będzie zrobienie badań wszystkich pozostałych hormonów głównie estrogeny i wybranie się do endokrynologa, jeżeli się okaże że hormony ok to być może tak jak piszesz SHM może być zblokowana psychika z tym że u mnie jest tak że nie mam ochoty na rozładowanie ani przy filmie ani z kobietą nie czuje takiej potrzeby poprostu, nie mam lęku jak chcę to robić z żoną ale smutno mi że po grze wstępnej wchodzę prawie na flaku potem jest trochę lepiej ale rozbudzenie zajmuje mnóstwo czasu:-( jak już to lęk pojawiłby się jakbym chciał to robić z inną kobietą bez wiagry ani rusz ale to i tak nie wchodzi w grę bo obiecałem sobie że nie będzie żadnych skoków w bok:-) Ja mam też doły że jestem niepełnosprawny ale mam już dzieci całe szczęście poczęte jeszcze gdy mogłem, współczuje Ci bo to jest naprawdę kłopot związać się z kimś na dłużej z tymi problemami:-( Biorę jeszcze pod uwagę rozmowy u psychologa ale to na póżniejszy termin odkładam narazie, jeszcze chciałbym dodać że jak brałem te SSRI to ochota jeszcze była ale nie mogłem skończyć, na początku jeszcze walczyłem starałem się być aktywny seksualnie ale z czasem miałem problem dojść i poddałem się i być może ta rezygnacja siedzi gdzieś w psychice głęboko nie wiadomo.

 

-- 28 sie 2013, 14:14 --

 

tomek12, Hejka to nadmierne tycie to miałem przy paroksetynie wyglądałem jak małe prosie, po odstawieniu już się unormował apetyt ale brzucha nie mogę zgubić do końca jak już mi się uda trochę zjechać to wystarczy kilka dni bez pilnowania się i już brzuch jest z powrotem, może to coś z wątrobą się dzieje po tych lekach jak kiedyś brałem pramolan to wątroba mnie bolała od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pomysł może dnri+nassa

antagonista 5ht2c np mianseryna

w dużej dawce silnie działa na ten receptor do tego zwiększa ilość dopaminy

do tego dodać metylofenidat

albo stymulant zastąpić praminpeksolem

ewentualnie bupropion + amantadyna -mega mix na anhedonię można to mieszać? :bezradny::mrgreen::twisted:

 

a apomorfinę ktoś używał? :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pocieszenie ziomal ! :) chętnie Ci go sprzedam jak będziesz chciał, tylko daj znać ! jest dokładnie 28 tabletek

 

właśnie łyknąłem minimalną 1/4 dawki Abilify - leku po którym mi się zaczęły te problemy, zobaczymy co się będzie działo bo jak go brałem to wszystko było ok.

Może klin klinem pomoże jak to się mówi :)

 

już wszystkiego co mi do głowy przyjdzie próbuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po wizycie... lekarz kazal mi odstawic bupropion calkowicie z dnia na dzien. Gdyby pojawil sie zespol odstawienia doraznie 0.25 mg alprazolamu nie dluzej niz kilka dni. Dysfunkcje powinny ustapic. Oczywiscie nie od razu. Musze sobie dac troche czasu.

Zatem tak zrobie...

Dodatkowo odstawiam bromokryptyne, bo wplywu na prolaktyne nie ma zadnego. Wg badan w ciagu miesiaca poziom nie drgnal. Jest gdzies w polowie miedzy min a max.

Cieszy mnie natomiast podwyzszenie poziomu testosteronu o prawie 25%! To chyba zasluga DHEA. Czekam jeszcze na wynik wolnego testo.

O skutkach odstawienia bede Was informowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam SHM35 mam wynik badania testosteronu jak to sprawdzić jaki to jest ten wolny czy ten drugi ? nie mam pojęcia w jaki sposób się to rozróżnia jest tylko napisane na wyniku [O41]Testosteron 31,97 nmol/l norma 9,90-27,80 i to wszystko mam zagadkę i jak to lekarzowi powiedzieć żeby przypisał mi ten wolny ? Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wynik stezenia testosteronu całkowitego w surowicy. Tak jak widac wykracza poza norme. W takiej sytuacji lekarz nie ma zadnych podstaw do zlecenia badania na testosteron wolny.

 

dla pewnosci mozesz zrobić prywatnie wolny lub SHBG, ale wątpie by wyszly jakies nieprawidlowosci.

 

jesli masz >25 lat to prawdopodobnie dostaniesz długi wyklad o skutkach zdrowotnych środków anabolicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pomysł może dnri+nassa

antagonista 5ht2c np mianseryna

w dużej dawce silnie działa na ten receptor do tego zwiększa ilość dopaminy

do tego dodać metylofenidat

albo stymulant zastąpić praminpeksolem

ewentualnie bupropion + amantadyna -mega mix na anhedonię można to mieszać? :bezradny::mrgreen::twisted:

 

a apomorfinę ktoś używał? :idea:

? :?::tel2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony, nie wiem czy ten mix by poskutkował nie mam na tyle doświadczenia najlepiej jakby się wypowiedział ktoś kto coś podobnego zażywał, amantadyna podobno działa ale nie wiem czy ma jakieś interakcje z innymi lekami.

Mi ostatnio psychiatra zwiększył dawkę Wellbutrinu na 300mg i czuję o wiele większy popęd zaczął w końcu pomagać, nawet ochota była żeby po krótkiej przerwie ponownie pobawić się wacusiem szok normalnie wcześniej prawie zero ochoty, tylko drogi ten lek i ciekawe ile czasu trzeba brać żeby efekty się utrwaliły podejrzewam że tak długo jak trwała kastracja SSRI mam nadzieję że to będą trwałe efekty żeby kasa nie poszła w błoto, dzisiaj robiłem estrogeny na wszelki wypadek w środę będe miał wyniki.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty no nie gadaj ?!

a jak z orgazmem, szybciej dostajesz ?

jak to bierzesz - 1 tabletkę rano i 1 wieczorem czy inaczej ? zasypiasz dobrze bo w jego skutkach ubocznych jest bezsenność ?

 

ciekawe czy po jego odstawieniu te efekty pozostaną bo on jest cholernie drogi, 300 mg to 2 stówy na mc

 

mi moja lekarka powiedziała, że go cały czas w takiej dawce trzeba brać

 

ciekawe dlaczego mi sie po nim pogorszyło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek12, wiesz co Tomek na moje to trzeba dać trochę czasu żeby ten lek zaczął działać i nie odstawiać od razu taka sama zasada jak ze wszystkimi lekami przeciwdepresyjnymi, jak zacząłem brać paro to przez pierwsze dwa tygodnie myślałem że umieram a potem już było tylko lepiej organizm się musi przyzwyczaić, na początku przy Wellbutrinie ręce mi drżały jak jakbym pił wódkę codziennie a teraz jest ok krócej trochę śpię ale to mi nie przeszkadza nawet to mi jest na ręke bo pracuje często w nocy, jedynie co mnie wkurza to nadmierne pocenie niezbyt fajne to jest;-( ale to pikuś, biorę go z rana i wraca mi poprzednia wrażliwość nie jest jeszcze to co było ale jest lepiej zaczynam już żonę molestować coraz częściej jak za dawnych czasów :-) Mam nadzieję że efekt będzie nawet po odstawieniu mam taką nadzieję ponieważ on działa jak SSRI z tym że tylko dopamina i noradrenalina jeżeli SSRI na stałe mnie wyleczyło z lęków to może Wellbutrin mi pomoże na stałe z libido tylko mam nadzieję że kase będe miał na to leczenie :bezradny: Orgazm dostaję szybciej i lepiej stoi rewelka jak narazie a tylko dwa dni biorę po 300mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 9 lat szprycuję się tym gównem...... Boję się pomyśleć, jakie nieodwracalne szkody wyrządziły w moim organizmie te prochy....Brałam głównie SSRI:

sertralinę

fluoksetynę

fluwoksaminę

 

Miałam też przygodę z wenlafaksyną (SNRI) i klomipraminą (TLPD). Ta ostatnia działała najlepiej na natręctwa, które kiedyś mnie mocno męczyły, ale miałam po niej zaburzenia pracy serca, zatrzymanie moczu i najprawdopodobniej zespól serotoninowy :? W szpitalu mnie tak urządzili mocno zwiększając dawkę w krótkim czasie.

Brałam też kwas walproinowy (stabilizator)

 

Teraz jestem na paroxetynie (SSRI) i lamotryginie (stabilizator)

 

Mam problemy z pamięcią. Niby w ulotkach tych wszystkich leków było napisane, że nie mają wpływu na sprawność psychomotoryczną, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć...Z libido u mnie jest różnie - nie wiem, na ile to wynika z psychiki, a na ile z leków. Miałam okresy, kiedy nie mogłam przeżyć tygodnia bez seksu i takie, kiedy seks mógłby dla mnie nie istnieć. Do tego często słaba reaktywność seksualna ciała, że się tak wyrażę - suchość pochwy, słabe doznania. Jeszcze, żeby te leki jakoś dobrze działały, a tu dupa :/ I tak mam wahania nastroju, epizody depresji itd. Odstawiłabym je, ale boję się, że wrócą mi natręctwa, a to by już była masakra :(

 

-- 01 wrz 2013, 03:25 --

 

A, zapomniałam dodać - cieszę się, że nie jestem facetem... Przynajmniej nie mam problemów z erekcją, wytryskiem itd. Współczuję Wam mocno i trzymam kciuki, żeby udało się Wam pokonać trudności :)

 

-- 01 wrz 2013, 03:42 --

 

Jeszcze coś. W ulotkach leków psychotropowych jest napisane, że mogą powodować zaburzenia seksualne, więc trudno by się było do kogokolwiek przyczepić. W końcu ostrzegają, tak? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek12, biorę tylko z rana 300mg 3-4 godziny po zażyciu jest największy popęd u mnie jest ochota nareszcie !!! i wróciła wrażliwość:-) zaraz przeczytam ten artykuł bądż dobrej myśli tylko trzeba przecierpieć pierwsze dwa tygodnie potem będzie ok zobaczysz brachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo mocno i co ciekawe teraz przy tej większej dawce nie odczuwam już prawie wcale skutków ubocznych i czuję się bardziej sobą;-) czuję się jak kiedyś pierwsi pacjenci chorzy na Parkinsona po podaniu lewodopy powrót do życia he he:-) z pamięcią nie zauważyłem żadnych zmian nigdy nie była za dobra i taka pozostała he he, no i bez wiagry mogę w końcu go postawić wrażliwość większa jest i całkiem fajne doznania w trakcie seksu inne niż kiedyś ale fajne to jest tak jakbym odkrywał swoje ciało na nowo nie ma się co dziwić po ponad trzech latach braku ochoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mimo odstawienia nic się nie zmienia... zero chęci, zero zainteresowania. Martwi mnie to. Pewnie chcę za dużo i za szybko... ale mimo wszystko myślę o tym nieustannie. Kiedyś stawał mi nawet przy tańcu na sobotniej imprezie - teraz... koszmar. Bez mechanicznego pobudzenia nic nie działa. K..rwa... co jest nie tak???

 

-- 04 wrz 2013, 10:03 --

 

Popłakałem się jak bóbr... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SHM35, Hejka chciałbym się spytać dlaczego kazał Ci lekarz odstawić ten lek ? miał jakiś konkretny powód ?

Według mnie po dłuższym czasie stosowania powinien pomóc ciekawe czym się sugerował lekarz. Ja dzisiaj odebrałem wyniki estrogenów wyglądają że jest ok z hormonami u mnie tylko z dopaminą coś nie tak było.

Moje wyniki:

 

LH 7.8 norma 1.7-8.6

ESTRADIOL 136.1 norma od 28-156

PROGESTERON 2.28 norma od 0.7-4.3

 

na moje jest ok hormony można wykluczyć czyli 100% wina leków SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×