Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam


krys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Jestem nowy na tym forum. Cieszę się, że tu trafiłem.

Chcę pomóc synowi, który walczy z depresją od kilku lat (leczenie farmakologiczne). Mam nadzieję na wymianę doświadczeń z osobami borykającymi się z podobnymi problemami. Obecnie poszukuję grupy terapeutycznej dla syna (22 l.). Może są jakieś inne metody pomocy.

Bardzo proszę o pomoc.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krzysztof,ja mam podobny problem.Przede wszystkim-psychoterapia.Ale nie wiem na jakim etapie jest twój syn i jakiego typu jest depresja,reaktywna czy o podłożu biologicznym.Lekarz psychiatra prowadzący syna, powinien go skierować na terapię indywidualną czy grupową.Napisz więcej,może oboje będziemy mogli sobie wzajemnie pomóc.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i cieszę się, że odpowiedziałaś. Lekarz sugerował psychoterapię grupową lecz nie potrafił wskazać takiej grupy (Bydgoszcz i okolice). Syn próbował uczestniczyć w zajęciach dla grupy osób chorych na schizofremię. Osoby z tej grupy miały zupełnie inne problemy(znacznie poważniejsze). Syn nie chciał uczestniczyć w tych zajęciach. Obecnie syn przerwał studia. Jest wycofany z kontaktów rówieśniczych. Leczenie farmakologiczne (6 lat) przynosi coraz mniejsze postępy. Mamy nadzieję, że udział w terapii grupowej może pomóc przywrócić syna do lepszych relacji z nieznanym (zewnętrznym) światem. Syn z osobami bliskimi ma zupełnie poprawne kontakty natomiast boi się rówieśników. konfrontacji.

Tyle na razie o naszych problemach. A Ty stykałaś się z takimi problemami? Jakie są Twoje doświadczenia. Napisałaś, że masz podobny problem.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta psychoterapia z ludźmi ze schizofrenią to rzeczywiście nie był dobry pomysł.Dziwne,że lekarz nie jest zorientowany w tych grupach.Nie wiem czy jest u was w mieście Poradnia Zdrowia Psychicznego,tam można uzyskać poradę i pomoc psychologa.Na pewno to byłoby dużym wsparciem leczenia farmakologicznego.Mam podobne doświadczenia z moim 18-letnim synem.Z głębokiej depresji wyciągnęłam go sama(lata doświadczenia :( ),poszliśmy do psychiatry,który okazał się mocno niekompetentny mimo,że jest psychologiem również :roll: Nie pozwolił mi wyjśc nawet z pokoju,chociaż chciałam żeby syn bez skrepowania mógł z nim porozmawiać.Tak sie umówiliśmy w domu,żebym ja weszła i pokrótce powiedziała z czym przyszliśmy(bo syn się bał poczatku wizyty),a potem ja wyjdę i on porozmawia.Poszlismy więc do psychologa i syn w tej chwili chodzi na sesje indywidualne,a od nastepnego tygodnia-tez na grupowe.

Piszesz,ze boi się rówieśników.Podejrzewam,że to mogło zacząć się juz duzo wczesniej,w dzieciństwie,może wasza zbytnia opiekuńczość,może jakieś złe doświadczenia w szkole,dobrze by było gdybys to przeanalizował.Dotarcie do przyczyn jest bardzo ważne.Wtedy łatwiej byłoby ci pomóc synowi.I oczywiście-nie może byc sam.Twoja obecność nigdy nie zastąpi mu rówieśników,a takich kontaktów najbardziej mu potrzeba,ale staraj się jak najczęściej z nim rozmawiać,zainteresować go jakąś rozrywką,sportem,czy innymi męskimi sprawami.Żebyu nie siedział sam ze swoimi myślami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stosowaliście leczenie farmakologiczne np Seroxat, Zolafren (Zyprexa). Czy obserwujecie jakieś efekty uboczne. Syn odczuwa senność bardzo długo śpi. Trudno rano nawiązać z nim kontakt. Nie wiem czy to depresja czy leki. A może jedno i drugie.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×