Skocz do zawartości
Nerwica.com

"Małych złodziei wieszacie, a dużym się kłaniacie"


Gość intel

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że ktoś mi juz zarzucił tutaj, że przysłowie zawarte w temacie nie ma nic wspólnego z prawdą, mam zamiar wrzucać tutaj ( i proszę o to innych użytkowników ) fakty , które potwierdzają prawdziwość i celność tego przysłowia.

 

Temat z ostatniej chwili

Afera solna.

Aby uniknąć zbiorowych pozwów skierowanych przeciwko złodziejom, którzy od lat bogacili się ( i korumpowali innych )na wykorzystywaniu soli drogowej do celów spożywczych-SANEPID stwierdził , że spożywanie tejże soli nie jest szkodliwe dla zdrowia...

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11291252,Sol_drogowa_nie_jest_szkodliwa___sanepid_podaje_pierwsze.html

 

Ciekawe ile ZŁODZIEJE zapłacili za powyższą opinie, ktora ochroni ich od odpowiedzialności karnej, oraz da zielone światło do kontynuowania złodziejstwa?

 

Ciekawe co by się stało, gdybym prowadził maly zakład gastronomiczny i SANEPID w czasie kontroli znalazłby w KUCHNI sól drogową???

 

To chyba pytanie retoryczne...

 

Skoro ta sól jest jadalna, to po co wobec tego kopalnie soli spożywczej?? Przecież można sól jadalną wyprodukować jako odpad w Anwilu?

 

Czyż to nie kolejny wielki ukŁon w stronę DUŻYCH ZŁODZIEI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka rzeczywistość.

Dorzuciłbym tu jeszcze parasol ochronny roztaczany nad złodziejami przez jaśnie rządzących, którzy chętnie zamiatają pod dywan każdą grubszą aferę. Nie dlatego, że partycypują we fruktach ale za wszelką cenę nie można dopuścić, aby lud zorientował się, że w kraju nad Wisłą jest - jak mawiał Piłsudski - "pierdel, serdel, burdel".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim największym faworytem jest:

Świat- System Rezerwy Federalnej (FED)

Polska- Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Najlepiej zakamuflowani i jednocześnie tolerowani złodzieje.

 

Tutaj wklejam złodziejskie przekręty z ostatnich kilku lat w Polsce, nie jestem dziennikarzem śledczym więc niech nikt mi nie zarzuca nie weryfikacji tego, ale wnioski można wyciągnąć samemu, że coś jest nie HALO:

Sprawa nazywana mega przekrętem, polska kupuje gaz od Rosji płacąc 400 dolarów za 1000 m3, Polska sprzedała prawa do gazu łupkowego za 1% wartości za 5,63 złotego za 1000 m3. Szacuje się że straciliśmy na tym 2 biliony złotych. Sprzedaliśmy bo nie mamy obecnie technologii wydobycia. Komorowski o wydobywaniu gazu mówił ?Nie warto, bo mamy dobry kontrakt z Rosją?

 

- Polska umarza 1,2 miliarda złotych za transfer gazu w zamian Gazprom zmniejszy nam ceny o,1%. Ekonomiści juz wyliczyli, że ten 1 jest wart max 15 mln dolarów, a my im umorzymy 1,2 miliarda zł. Winnych nie ma.

 

- PO zobowiązała nasz kraj do kupowania gazu od Rosji w sytuacji gdy sami możemy być w niedługim czasie potęgą gazową. Nawet niemiecka prasa pisze o kontrowersjach. Transakcja ma wartość ok. 100 miliardów dolarów. Sprawe z gazu Tusk uzgodnił z Putinem w czasie spotkania w Smoleńsku, sami rosyjscy dziennikarzy byli zdziwieni.

 

- Państwo przeznaczyło 113 milionów złotych na reklamę matematyki ale tych reklam nie zobaczycie w TVP tylko TV4 która w 90% należy do Solorza i w 10% do ITI

 

- Prywatyzacja gdańskiej ?Energii?. Firma przyniosła w 2009r 900mln zysku. Rząd PO chce ją sprzedać za 4,9mld. Czyli nabywcy wydatek zwróci się po 5 latach, spółkę chce kupić Kulczyk Investments.

 

- Pierwsza decyzja Tuska i NBP, 182 mln.euro w błoto

 

- PO zmniejsza składkę przekazywaną z OFE do ZUS, ekonomiści już twierdzą, ze w przyszłości może nam zabraknąć na emerytury! przeczytajcie art. ?Rząd szykuje bombę emerytalną?

 

- Eureko zostało zwolnione z podatku od 4 miliardów złotych dywidendy.

 

- Upadek Stoczni. Rząd niezgodnie z prawem faworyzował w przetargu handlarza bronią z Kataru. Wynajął firmie PR do przygotowania upadku stoczni od strony medialnej w czasie gdy sam Tusk dawał jeszcze nadzieje stoczniowcom. UE odrzuciła rządowe plany naprawy stoczni bo rząd ich samodzielnie nie napisał a zlecił Ukraińcom. Polecam artykuł ?Ustawa ułożona pod przekręt?

 

- Zlikwidowanie polskiej większości w spółce EuRoPol Gaz w porozumieniu z Gazpromem.

 

- ITI dostaje 456 mln od miasta Warszawy. To najwyższa subwencja sportowa w historii stołecznego samorządu. Ekonomiści zgodnie podkreślają, że państwo na tym traci a drużyna piłkarska wchodzi niedługo na giełdę. Subwencja tylko podniosła jej wartość za która zostanie sprzedana. Wcześniej ITI była jednym ze sponsorów kampanii wyborczej HGW.

 

- Spółce J&S w której zarządzie zasiada Jacek Dubois, pełnomocnik prawny Platformy Obywatelskiej zmniejszono karę o pół miliarda złotych! Ale to nie wszystko, PO wynajmuje jego kancelarie do obrony swoich ludzi. Ostatnio zasłyną obrona Beaty Sawickiej której bronił za darmo i nawet pożyczył jej 300tyś na kaucję. Dodatkowo kancelaria dostała bez przetargu kontrakt na 600tys zł za pomoc prawną przy budowie stadionu.

 

- MSWiA pozbyła się resortowego osiedla na warszawskich Kabatach za 10% wartości. To kupił? Swoi, mieszkania służbowe wykupili współpracownicy G.Schetyny z ministerstwa w tym. K.Bondyrak i W.Brochowicz

 

- Hanna Gronkiewicz-Waltz buduje oczyszczalnie ścieków za 564 mln euro, najdroższą na świecie. To o 265 mln euro drożej niż w najtańszej ofercie. Ta sama firma buduje identyczna oczyszczalnię w Turcji za 108 mln euro. Podobna oczyszczalnia została wybudowana w Budapeszcie za 250mln. euro.

 

- Mirosław Drzewiecki, czyli słynny ?Miro? lobbował za 50 krotnym zmniejszeniem podatku dla pól golfowych. Jan Wejchert, współwłaściciel ?grupy ITI?, telewizji ?TVN? i ?Wejchert Golf Club? nie będzie teraz musiał zapłacić 700 tys. zł a niespełna 13 tys. podatku.

 

- Karpiniuk: Wybierzecie kandydata PO będą pieniądze na szpital!

 

- Grupa Eskadra, agencja reklamowa, która była zaangażowana w kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej dostaje zlecenia z rządu. W większości bez przetargu

 

- Norbert Wojnarowski PO jest jest prywatnie udziałowcem firmy handlującej długami szpitali i wspólnie z żoną ma 48% udziałów w firmie Progres. Zgłosił ustawę w której wierzyciele mogą przejąć szpital za długi.

 

- NFZ zabrał 80 tyś. obłożnie chorych na domowe pielęgniarki.

 

- Wielka dziura w ZUS, brak pieniędzy na bieżące wypłaty. Deficyt funduszy ubezpieczeniowych w zeszłym roku przekroczył 9 mld zł. Trzeba było powiadamiać UE. prof. Stanisław Gomułka z BBC twierdzi, ze to wina rządu.

 

- Europejska Agencja do spraw Leków odrzuca wszystkie argumenty resortu zdrowia, który nie chce kupić szczepionek na nową grypę. A Ewę Kopacz nazywa populistką. Lobbysta firm farmaceutycznych zasiadła w ławach sejmowych podczas debaty o szczepionkach.

 

- Mirosław Sekuła z PO umorzył długi a następnie sprzedał hutę Zabrze za 750tyś zł. Biznesmen który kupił hutę zaraz sprzedał zarabiając kilkaset razy więcej.

 

- Resort finansów przygotowuje rewolucyjne zmiany w opłatach za samochody. Najwięcej zapłacą kierowcy jeżdżący motoryzacyjnymi starociami: 3 tys. zł za auto sprzed 1992 r. Właściciele pojazdów, których wiek nie przekracza 9 lat, zapłacą około 500 zł

 

- Ministrowie naciskali na Urząd Skarbowy aby nie egzekwował 900 milionów zł podatku od Rafinerii Trzebinia której szef zamieszany jest w nielegalny handel i oszukiwanie fiskusa. CBA i prokuratura bada sprawę.

 

- Narodowy Fundusz Zdrowia zakazał leczenia chemioterapia niestandardową tym szpitalom, w których nie pracują wojewódzcy konsultanci ds. onkologii.liczba placówek w których można uzyskać pomoc gwałtownie się zmniejszyła. Zaprzestanie Leczenia oznacza progresję choroby a to oznacza odmowę NFZ na kontynuacje leczenia.

 

- Ministerstwo rolnictwa blokowało inwestycje IKEI za 380mln euro jak się później okazało do inwestycji jednak doszło. Minister nie chciał oddać ugorów pod fabrykę nazywając je cenne rolniczo.

 

- Kolejna restrykcja, aby dostać becikowe matka musi przedstawić dokument, że od 10 tygodnia ciąży jest pod opieka ginekologa. Nie przewidziano tylko, że niektóre kobiety miesiączkują będąc w ciąży lub nie chcą na siłę iść do lekarza.

 

- Jeśli ktoś płacił w czasie swojego życia częściowo KRUS i ZUS to jeśli będzie chciał np. dostać emeryturę z KRUS to składki wpłacone za ZUS przepadają.

 

- Ministerstwo Zdrowia zakazuje sklepom zielarsko-medycznym sprzedaży kolejnych podstawowych produktów leczniczych, a to grozi ich likwidacją ? alarmuje Urszula Jarosz z Izby Zielarskiej.

 

- Od początku rządów koalicji PO-PSL zatrudnienie w administracji wzrosło o 10 procent ? pisze ?Rzeczpospolita?wynagrodzenia dla urzędników doszły do kwoty 25 miliardów złotych.

 

- Rząd sprzedaje akcje PZU po zaniżonej cenie, kupujący od razu zyskują 231%

 

- Obecny minister MSWiA Jerzy Miler bez przetargu wybrał system informatyczny za 4 miliony

 

- Sikorski kupił 76 foteli po 10tys każdy

 

- Nieoczekiwane odwołanie przez premiera Przemysława Guły z funkcji szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wywołało lawinę rezygnacji. W geście protestu z pracy odeszło 10 osób, w tym wszyscy eksperci z kluczowego wydziału analiz zagrożeń.

 

-Bruksela zarzuca Polsce, że nie wdrożyła dyrektywy przeciwpowodziowej i mamy co mamy.

 

- Afera Kudryckiej ? kontrola na UJ w związku z jedną pracą magisterską

 

- Donald i Grzechu grali w piłkę zamiast głosować. Tego dnia głosowano nad emeryturami dla policjantów

 

- Ponad 300 naukowców napisało ?List w obronie rozumu? do Minister Jolanty Fedak

 

- Umorzenie śledztwa Kulczyk ? Ałganow

 

- Powstała czarna lista działaczy polonijnych którzy krytykują rząd.

 

- Cofnięcie nakazy aresztowania dla Ryszarda Krauze bo sam się zgłosił, odmówił złożenia zeznań, z powrotem wrócił zagranicę

 

- Siłowe usuniecie ludzi z KDT

 

- Podręczniki do polskiej historii tylko te uzgodnione z Niemcami i Rosją.

 

- Ministerstwo Edukacji chciało aby z jedynkami można było przejść do następnej klasy? nauczyciele w szoku.

 

- Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica ? łup wyborczy Platformy Obywatelskiej. Działacze partii Tuska wzięli wszystkie kluczowe stanowiska w państwowej spółce.

 

- Ryszard Makowski satyryk z kabaretu OTTO stracił pracę w domu kultury bo naśmiewał się z PO

 

- Należące do Skarbu Państwa spółki węglowe oraz koncern PKN Orlen finansowały działalność fundacji Instytut Studiów Strategicznych żony Bogdana Klicha.

 

- Agencja reklamowa Lowe GGK należąca do koncernu, z którym do początku lutego związany był poseł PO Andrzej Halicki, wygrała przetarg na przeprowadzenie kampanii reklamowej dla rządowej agencji.

 

- ?Chłopcy Drzewieckiego? ze spółki PL.2012 dali sobie premię, 110 tysięcy 846 złotych netto dla każdego członka zarządu.

 

- Senator Jan Olechaza za ponad 30 metrowe pomieszczenie płaci gminie niecałe dwieście złotych miesięcznie. Co najmniej pięć razy mniej niż przeciętna cena rynkowa,

 

- Miliony złotych na nagrody, 8 z 17 ministerstw wypłaciło już ponad 30 milionów zł nagród za 2009r.

 

- Tuska na jego mecze wożą trzy rządowe limuzyny.

 

- Komisja ?Przyjazne Państwo? zgłosiła projekt ustawy tzw. ?Szczypiorkowej?, w myśl której można by wsadzić do więzienia babcię handlującą na ulicy szczypiorkiem ? ustalił ?Wprost24?. To nie żart.

 

- Senatorowie PO chcą walczyć z szarą strefą wśród rolników, którzy sprzedają własne sery, dżemy czy wędliny i nie płacą od tego podatków.

 

- Przekazy dnia aby politycy wiedzieli co mówić.

 

- Posłanka PO Krystyna Skowrońska głosowała na 4 ręce, ale nie ma afery. Gdy zrobili to politycy SLD skończyło się na odebraniu immunitetów.

 

- Prezydent Szczecina Piotr Krzystka PO, pozwał do sądu internautów którzy go krytykowali. Teraz pozna ich tożsamość. Komentarze to finał afery mieszkaniowej w którą Krzystek był uwikłany (wyrok sądowy zmusił go do oddania 170-metrowego mieszkania komunalnego, które w 2000 r. bezprawnie otrzymał, a potem za grosze wykupił na własność). W zawiadomieniu do prokuratury cytował wpisy: ?kompletny gamoń?, ?zakłamany drań i oszust?, ?łgarz? czy ?nędzny złodziejaszek?.

 

- Maciej Grabowski doradzał zarówno Platformie, jak i doradzał i pracował dla Casinos Poland Sobiesiaka, największej sieci kasyn w Polsce. Grabowski jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi PO, współtwórcą jej sukcesów w wyborach. To on przygotował Donalda Tuska przed ostatnimi wyborami do wygranej debaty telewizyjnej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 

- Ministerstwo Sportu zorganizowało szkolenie dla samorządowców ws. Euro w? hotelu Marriott za 691zl za noc. Oprócz drogich noclegów i posiłków podatnicy ufundowali im salę fitness, basen i saunę. W zawiadomieniu o warsztatach przestrzegano ich uczestników, by ?podczas pakowania podróżnych bagaży? nie zapomnieli slipek. Impreza kosztowała 29 800 a polegała na wysłuchaniu konferencji na której wystąpiła pro-gejowska organizacja.

 

- Miasto Warszawa hojnie wspiera duże imprezy. Dali dotacje 600tys zł na dofinansowanie koncertu AC/DC, 1,4 miliona na turniej tenisowy.

 

- Miasto Warszawa wydało prawie 440tyś zł na szkolenia pracowników ratusza z języka angielskiego. Bez przetargu bo urzędnicy zajmują się powodzią i nie mieli na to czasu.

 

- Miasto Warszawa za sponsorowało spotkanie ?integracyjno-rekreacyjne? dla pracowników Metra Warszawskiego i ich rodzin za 200tyś. Firma która je organizowała dostała zlecenie bez przetargu.

 

- Druga afera pompowania kół. Pierwsza miała miejsce przed rządami PO, wtedy G.Schetyna zapisywał do partii fikcyjnych ludzi i nieboszczyków. Teraz jak PO rządzi znowu robią jaja, politycy PO za jednym zamachem chcieli zapisać do partii 4,5 tys. fikcyjnych członków! Próbę ostatecznie udaremniły władze Platformy. Najwięcej dusz było w Krakowie, Katarzyna Matusik-Lipiec i Łukasz Gibała chcieli zapisać 700 osób. W Gorzowie Wielkopolskim (szefową regionu jest posłanka Bożenna Bukiewicz), doszło do próby dopisania 500 fikcyjnych członków.

 

- Składka zdrowotna pójdzie w górę w zamian za ulgę podatkową na prywatną polisę medyczną ? ujawnia ?Dziennik Gazeta Prawna? A mówili obniżymy podatki a polisa ma wzrosnąć do 12%. Czy ta prywatna polisa medyczna nie jest początkiem prywatyzacji medycyny?

 

- Nowe podatki od gazu, prądu i paliwa pod płaszczykiem ochrony środowiska. Adam Ambrozik z Konfederacji Pracodawców Polskich mówi wprost: rząd chce wprowadzić tylnymi drzwiami kolejne daniny

 

- PO i PSL wstrzymało się od głosu w sprawie debaty o krzyżach co dało pole do popisu zwolennikom usuwania krzyży ze szkół.

 

- Szef Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy wygrał w sądzie z Kopacz za niepłacenie za zabiegi. Duża część szpitali myśli nad tym samym. Po przekroczeniu limitu NFZ już nie płaci szpitalom za wykonane zabiegi, które nie ratują życia a pacjenci przychodzą. Szpital w Wolsztynie (Wielkopolska) odwołał ponad 150 operacji ponieważ nie było pewne czy ratują życie.

 

- Pisarze, tłumacze, redaktorzy, wydawcy i bibliotekarze ? ok. dwustu osób podpisało się pod listem otwartym do premiera Donalda Tuska protestującym przeciwko likwidacji bibliotek w małych miejscowościach. Minister Hall chce likwidować biblioteki ponieważ nie przynoszą zysku.

 

- Minister zdrowia zmieniło listę leków dostępnych dla punktów aptecznych. Inne leki może sprzedawać apteka w mieście a inne apteka na wsi.

 

- Rząd PO-PSL przekroczył wszystkie granice, za wyjazdy urzędników za granice płacimy 1 miliard zł. Nasi urzędnicy upodobali sobie kraje egzotyczne na wyjazdy na szkolenia. Nepal, Korea południowa, Wietnam, tam wyjeżdżają urzędnicy z ministerstwa pracy mimo że takie same szkolenia odbywają się w Europie. Ministerstwo Kultury upodobało sobie Senegal, Togo,i Kubę a celem wyjazdu jest? ochrona polskich zabytków i dóbr kultury. Tak ogromne sumy przeznaczane na zagraniczne wyjazdy dowodzą całkowitej nieodpowiedzialności polskich urzędników w gospodarowaniu publicznymi pieniędzmi ? mówi Andrzej Sadowski, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma 516 służbowych aut, ZUS ponad 300 aut. We wszystkich ministerstwach jest ponad 100tyś służbowych telefonów.

 

- Po raz pierwszy Polska dopłaciła do budżetu Unii, i to 1,5 miliarda. fachowcy z PO-PSL nie wykonali nawet swojego budżetu, pozyskali mniej o 20 miliardów. Przeczytaj art. ?Kolejny cud Tuska: dopłacamy do Unii?

 

- PO, Zbigniew Chlebowski po aferze zabunkrował się w domu na dwa miesiące ale sam sobie napisał usprawiedliwienie i dostał 25tyś poborów z czasu gdy nie pracował.

 

- Wojewoda PO nie dopuścił do usunięcia pomniku wdzięczności dla armii czerwonej w Legnicy.

 

- Polityk PO ?W życiu tak już jest, że nie raz planujemy różne rzeczy, a potem natrafiamy na trudności. Dzieciom to nie zaszkodzi (zabranie z domu) nauczy je odporności na podobne problemy w przyszłości?

 

- Lobbyści z TESCO napisali sobie ustawę w ramach przyjaznego państwa Palikota

 

- Lobbyści z stowarzyszenia ?Bez Dioksyn? napisali sobie projekt nowelizacji ustawy w ramach komisji Palikota.

 

- Komandosi GROM grali w piłkę z Tuskiem. To niewyobrażalny skandal ? ocenił w Radiu ZET Jerzy Szmajdziński z SLD

 

- Ministerstwo Środowiska płaciło za sponsorowane artykuły Gazecie Wyborczej. Kosztowało to 61,22tyś zł. W sumie były to dwa artykuły za 47,8 tys i wyświetlenie na stronie gazety za 13,42 tys. zł.

 

- Warszawa nie lepsza, HGW daje kontrakt Agorze na 220tys, mowa nie została opublikowana w Księdze Zamówień Publicznych

 

- Polska odnotowuje wielka porażkę w UE w czasie gdy Sikorski nie wiedział czy kandyduje na szefa NATO. Chodzi o projekt kształtu służb zewnętrznych UE (EEAS) w której nie be dzie miejsca dla Polaków.

 

- Senator PO z Wrocławia wynajął pomieszczenie biurowe od magistratu za 300zł gdzie za taka cenę trudno znaleźć studentowi mieszkanie i to w nienajlepszym miejscu. A senator wynajął pomieszczenie na biur w atrakcyjnym miejscu w którym stawka za m2 to min. 50zł

 

- Afera z PARP, pieniądze nie dostali najlepsi a pierwsi z listy.

 

- Bronisław Komorowski żądał od byłej szefowej Kancelarii Sejmu przekazywania sprawozdań o wizytach u posłów. Nie ugięła się, więc straciła stanowisko. Ceniona przez posłów wszystkich partii politycznych, Fidelus-Ninkiewicz pracowała w Kancelarii Sejmu 11 lat.

 

- Bocheńskie starostwo płaciło agencji reklamowej ?Wenecja? za poprawienie wizerunku urzędy, właścicielem agencji jest żona Andrzeja Wyrobca, obecnego skarbnika Platformy Obywatelskiej

 

- Premier zamiast głosować o dodatku do emerytur grał w piłkę. PO i PSL przegłosowali brak dodatku.

 

- Pijani ludzie Komorowskiego nad grobem Anny Walentynowicz

 

Na Damiana Raczkowskiego (szef podlaskiej PO) głosowało więcej osób niż było wyborców. Skandal.

 

- Naciski na prokuratorów aby oskarżali poprzednia ekipę za czasów PIS ?To mnie za to przeniosą do Gołdapi lub Suwałk? za to, ze prokurator nie chciał oskarżyć Ziobry,

 

- Odwołano szefową Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie za brak postępów i nie wszczynanie sprawy ?łapówkarskiej? przeciwko Kamińskiemu

 

- Czuma mianował na prokuratora krajowego Edwarda Zalewskiego, SBeka który szantażem wymuszał współpracę z bezpieką.Trzeci minister sprawiedliwości zanim powołał nowego prokuratora generalnego to obsadził na stanowiskach nowych prokuratorów ludzi Edwarda Zalewskiego.

 

- W sprawie Olewnika trzech morderców i strażnik więzienny popełniają samobójstwo.

 

- Samobójstwo popełnia dyrektor generalny Kancelarii Premiera Grzegorz Michniewicz, w trakcie badania przez prokuraturę ewentualnego przecieku z kancelarii premiera ws. afery hazardowej.

 

- Samobójstwo popełnia ?Iwan? świadek ws. zabójstwa Papały. Media piszą, że bał się o rodzinę.

 

- Samobójstwo przez głodówkę Rumuna zatrzymanego Claudiu Crulica zatrzymanego za domniemana kradzież, po śmierci znajduje się świadek który dał mu alibi.

 

- Prokuratura wszczyna postępowania dyscyplinarne dla prokuratorów krytykujących swoich przełożonych. Zarzuty usłyszała Małgorzata Bednarek prezes stowarzyszenia ?Ad Vocem?. Obwinionym jest też prokurator Jarosław Duś. Przed sejmową komisją śledczą powiedział, że jest szykanowany przez swoich przełożonych. Zaś mediom ujawnił, że nie pozwolono mu przesłuchać Stefana Niesiołowskiego z PO. Kłopoty ma też słupski prokurator Marcin Natkaniec, który chciał stawiać zarzuty lokalnemu wójtowi

 

- Warszawski prokurator zaproponował kobiecie seks w zamian za umorzenie sprawy. Przyłapano go, gdy w swoim gabinecie stał rozebrany do slipów i zamierzał odbyć stosunek ze sklepową złodziejką. Mimo że od tych zdarzeń minęło półtora miesiąca Konrad P. nadal nie ma postawionych zarzutów!!!

 

- 178 aptekarzy wytoczy proces ministerstwu zdrowia. Chodzi o przepisy pełne wad które mogą świadczyć o niekompetencji urzędników.

 

- Rodziny ofiar żołnierzy z Afganistanu prowadzą własne śledztwa w sprawie śmierci ich członów rodzin. Robią tak ponieważ wykryli, ze wojsko kręci wałki nt. ich śmierci. Opowiastki wojskowych nie zgadzają się z sekcja zwłok. Jest też wątek w którym ludzie Bogdana Klicha wysłał chorążego aby dowodził oficerami ponieważ chorąży bez doświadczenia nie będzie negował wskazówek dowództwa.

 

- UE skazała nas na karę 31 799 euro za każdy dzień zwłoki w poprawieniu ustawy regulującej hazard

 

-Ministerstwo Sprawiedliwości odkryło nieprawidłowości w ochronie tajnych danych w kilku prokuraturach. Zamiast sprawdzić pozostałe, kontrole zawieszono, a kontrolerów wyrzucono z pracy ? ustalił ?Dziennik Gazeta Prawna?. Szefem resortu był wtedy Zbigniew Ćwiąkalski.

 

 

źródła:

 

[nwomedia.pl]

 

[biznes.onet.pl] 3&discPage=7&AppID=324

 

[astral-projection.blog.onet.pl]

 

[miziaforum.wordpress.com]

 

Wystarczy śledzić pierwszy z brzegu portal informacyjny, ciągle są jakieś przekręty na grube miliony. Poza tym, nikt nie jest wstanie wszystkiego "wyłapać", kto wie ile szwindli nie wychodzi na światło dzienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partia rządząca raczej nie sprzyja dobrze pojętym interesom Polaków,mam wrazenie ze nawet działa przeciwko nim...czyje wiec interesy wspiera wielu z nas zapewne sie domysla ,szkoda tylko ze skoro o tym wiemy wielu z nas nie poszło do wyborów wybrac chociazby mniejsze zło rózne od zła najwiekszego które teraz rozdaje w Polsce karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się o co wkurzać. To że ktoś tam pracuje , wcale nie znaczy , że musi się zgadzać z tym złodziejskim systemem.

Bo jak inaczej nazwać sytuację, w ktorej pod przymusem ograbia się co miesiąc obywatela z części jego dochodu przez ponad 40 lat , po czym w wypadku jego śmierci przed uzyskaniem wieku emerytalnego CAŁA KASA PRZEPADA !!!!.

No jak to nazwać???

Przypuśćmy że całe życie mam firmę i płacę co miesiąc 800 pln ZUSu. Po 40 latach daje to 800x12x 40 = 384 tys !!!!!!! bez odsetek . I cała ta kasa zostaje zagarnięta przez złodziei w majestacie prawa w przypadku mojej śmierci w 64 roku zycia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nagle wam się oczy otworzyły co do działań PO,ale jak sie mowiło wczęsniej wszystkim jak PO bedzie rzadzić, ze to partia typowo liberalna wspierjąca tylko najbogatszych to wszyscy piali z zachwytu, ja nigdy na PO nie głosowałam i nie zamierzam na PIS tez nie, głosuje na lewice tez nie sa super ,ale duzo lepsi od tych postsolidaruchów, takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wybory nie chodzę i nie pójdę . Nie widzę sensu w głosowaniu na "mniejsze zło". Taki argument do mnie nie trafia.

Po za tym , dlaczego głosując, mam komuś załatwiać robotę za kilkanaście tysiaków miesiecznie samej podstawy? Że nie wspomnę o komisjach srysjach i kasie na biura poselskie oraz wałach w majestacie prawa.Komuś , kto ma mnie w dupie?

Pójdę na wybory tylko wówczas , gdy mi za to zapłacą. I to grubo. Mój głos daje komus kozacką robotę na minimum 4 lata. Chcę coś z tego mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli mam wpływ na to by wybrac mniejsze zło to dla dobra kraju zrobię to.Nie mam wpływu innego na los Polski jak własnie "dobry" wybór w dniu wyborów...jednostka jest nikim wobec schierarchizowanego systemu w kształcie piramidy...co innego w grupie osób o podobnych poglądach ,wynika z tego ze warto zapisac sie do patriotycznej partii i realnie sie w niej udzielac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że DOBRA afera korupcyjna (z malwersacjami finansowymi, z praniem brudnych pieniędzy, godząca w interesy obywateli) to NIEWYKRYWALNA afera. Te ujawnione w mediach przez dziennikarzy śledczych i organy ścigania (dobra bajka, nie?) to tylko wierzchołek góry lodowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ujawnione w mediach przez dziennikarzy śledczych i organy ścigania (dobra bajka, nie?) to tylko wierzchołek góry lodowej.
Dokładnie. To co wykryte to zwykłe wpadki, źle oszacowane ryzyko, ewentualnie działanie w myśl zasady "kto nie ryzykuje ten nie ma". Jak ktoś ma władze albo pieniądze do lobbowania to robi to przemyślanie, nie tak żeby wpaść.
szkoda tylko ze skoro o tym wiemy wielu z nas nie poszło do wyborów wybrac chociazby mniejsze zło rózne od zła najwiekszego które teraz rozdaje w Polsce karty.

Nawet jakby frekwencja wynosiła 100% to na jedno wyjdzie, proporcje będą te same albo niewiele różniące się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nagle wam się oczy otworzyły co do działań PO,ale jak sie mowiło wczęsniej wszystkim jak PO bedzie rzadzić, ze to partia typowo liberalna wspierjąca tylko najbogatszych to wszyscy piali z zachwytu, ja nigdy na PO nie głosowałam i nie zamierzam na PIS tez nie, głosuje na lewice tez nie sa super ,ale duzo lepsi od tych postsolidaruchów, takie moje zdanie.

To w Polsce jest lewica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie złodziejski przykład, ale przykład tego jak traktowani są pracownicy jedynych konkretnych pracodawców w tym kraju, czyli masowych obozów pracy zwanymi "strefą ekonomiczną "

Mój Brat musi wypełnić ankietę z samooceną ( co za bzdura ) . Od tego zależy ewentualna podwyżka.

40 stwierdzeń za których potwierdzenie jako zgodnych z prawdą przyznaje się punkt.

np"

"osiągam wyniki jakościowe powyżej wyznaczonych celów"

"udzielam się w organizowaniu bezpiecznych warunków pracy w zakładzie" ( ciekawe jak się to ma do zabierania premii w tym zakładzie za uporczywe wykonywanie nieproduktywnych ruchów w trakcie pracy )

"dobrze znam obsługę więcej niż jednej maszyny na obcym dziale ( to co -po godzinach ma zostawać i uczyć się za darmo obsługi maszyn na innych działach ? )

"aktywnie uczestnicze we wdrazaniu ulepszeń"

 

same ogólniki. Takie, ktore byle sukinsyn może podważyć.

Tak. "Zmień pracę"...ale takie rozwiązanie wchodzi w rachubę w krajach cywilizowanych , gdzie praca jest. I z tego powodu w fabrykach pracownicy nie są nawet w połowie tak efektywni jak w obozach w Polsce.Bo nie muszą. Wypięli by się na takich pracodawców .

A u nas? Jaki wybór? "Żabka" " kasa w realu" czy "pizzeria" ???

Oczywiście pytania tendencyjne, poniżające. Ja bym sobie tym dupę wytarł publicznie.

No tak, ale ja jestem socjopatą. Ciekawe -za solidarności byłbym z taką postawą uważany za bohatera narodowego i być moze zostałbym prezydentem.

A teraz rządy postsolidarnościowe gnoją i wyrzucają poza nawias takich ludzi , na ktorych dorwali sie do władzy

Najlepszy jest ostatni punkt, niwelujący wszystkie "dokonania" nawet najlepszego "robola"

Za każdy dzień chorobowego w ciągu ostatnich 12 miesięcy odejmuje się jeden punkt od wyniku końcowego.

Wychodzi na to że nawiększy debil , który miał farta nie być chorym przez caly rok zostanie lepiej oceniony od najlepszego nawet pracownika , ktory np złamał rękę i był 50 dni na chorobowym, co spowoduje wynik testu - minus 10 punktów.

Okazuje się ,że największą zbrodnią "robola" w nowej rzeczywistości jest choroba.

Ciekawe jak się to ma do wydłużenia wieku emerytalnego do 67 roku życia.

60 latek zapieprzający całe życie w fabryce musiałby być twardy jak Tusk ,żeby nie korzystać ze zwolnienia lekarskiego...

A uczą w szkołach o "strasznym" IXX wiecznym kapitaliźmie w Anglii.

Żal mi mojego dziecka. Żal , że jak szmata będzie poniewierany przez cale życie w swoim kraju.

Mi to już nie grozi. Mi niewiele już zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dużym złodziejom nie kłaniam, wręcz gardzę ludźmi bogatymi, dla mnie bogaty = duży złodziej. Gdybym ja stanowił prawo, to każdy, kto za bardzo się wzbogaci, z automatu byłby skazywany na karę dożywotniego pozbawienia wolności i prawem międzynarodowym pozbawiany całego majątku we wszystkich krajach, w których takowy majątek posiada.

Społeczeństwo szanuje dużych złodziei, bo teraz jest chyba moda na złodziejstwo, sporo ludzi marzy o posadzie biznesmana mogącego swobodnie kraść duże ilości pieniędzy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mark123 napisał:

Ja się dużym złodziejom nie kłaniam, wręcz gardzę ludźmi bogatymi, dla mnie bogaty = duży złodziej. Gdybym ja stanowił prawo, to każdy, kto za bardzo się wzbogaci, z automatu byłby skazywany na karę dożywotniego pozbawienia wolności i prawem międzynarodowym pozbawiany całego majątku we wszystkich krajach, w których takowy majątek posiada.

Społeczeństwo szanuje dużych złodziei, bo teraz jest chyba moda na złodziejstwo, sporo ludzi marzy o posadzie biznesmana mogącego swobodnie kraść duże ilości pieniędzy.

 

przecież takich pieniędzy fizycznie sie nie da wypracować uczciwie kopiąc doły ,pracując kilofem.społeczne prawo wymaga żeby produkować więcej niż konsumować.takie pieniądze można jedynie wygrać lub ukraść.jak sodówa uderzy takiemu do głowy po wygraniu w totka moze np nie tylko wykupić sobie lot np do "urokliwej" Tajlandii ale również,kiedy apetyt podrośnie w miarę pazerności tam kupić 15kg "białej damy" i usiłować wrócić z nią do kraju celem "podwojenia" swojego stanu grubego konta.z opłakanymi skutkami.ale to już inna para kaloszy.

Edytowane przez nieboszczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×