Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Nika37 napisał:

Mnie zolpidem dobrze usypia, ale na krótko. Niestety ma duży potencjał uzależniający, więc trzeba z nim ostrożnie.
Do psychiatry możesz spokojnie chodzić na NFZ, bo i tak zazwyczaj sami decydujemy co chcemy brać 🙂.Oni zwykle testują na nas leki na chybił trafił, bo i tak nie wiadomo  co na kogo jak podziała. Dzięki internetowi, wielu jest  wyedukowanych  tak samo jak psychiatrzy, a czasami lepiej, bo przetestowali na sobie wiele leków 😃. Moim zdaniem szkoda kasy. Natomiast jeśli chodzi o terapię, lepiej chodzić prywatnie do sprawdzonego psychologa, który zna się na rzeczy.

To u mnie tak samo z zolpidemem. Usypiałam szybko i budziłam się po dwóch/trzech godzinach i resztę nocy miałam z głowy. Lekarz stwierdził, że to dziwna reakcja. Ale nie żałuję, bo nie chciałabym się uzależnić. 

Raczej nie pójdę do lekarza na NFZ ze względu na specyfikę pracy. Poza tym mój obecny lekarz mi odpowiada i mogę na niego liczyć również poza wizytami, gdy coś się dzieje. 

Odbiegamy od tematu tego wątku. Zaraz moderator nas pogoni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal męczące zwroty głowy. Nie wiem czy to wina Triticco, czy skutek całkowitego odstawienia paroksetyny. Czekam do środy, jak nic się nie poprawi to chyba zmienię na coś innego, bo nasennie też działa kiepsko. Poza tym po tym leku mam zwiększony apetyt i już czuję, że przytyłam, a to mi się bardzo nie podoba 🙂 A jak u Was z tyciem na Triticco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nika37 napisał:

U mnie nadal męczące zwroty głowy. Nie wiem czy to wina Triticco, czy skutek całkowitego odstawienia paroksetyny. Czekam do środy, jak nic się nie poprawi to chyba zmienię na coś innego, bo nasennie też działa kiepsko. Poza tym po tym leku mam zwiększony apetyt i już czuję, że przytyłam, a to mi się bardzo nie podoba 🙂 A jak u Was z tyciem na Triticco?

Jeśli chodzi o tycie, to pytałam o to w tym temacie, ale nikt nie odpowiedział. 

Ja na początku miałam wrażenie, że tyłam, ale to było jakieś ekstremalne zatrzymanie wody w organizmie i opuchlizna. U mnie nałożyło się to na PMS i zaczęło schodzić jak dostałam okres i wtedy też zaczęły mi mijać inne skutki uboczne Trittico. 

Teraz nie widzę, żebym tyła. Apetyt mam duży, często jestem głodna, ale próbuję schudnąć i ograniczam się oraz ćwiczę. Myślałam, że jak zacznę brać 60 mg fluoksetyny, to apetyt mi się zmniejszy, ale nic takiego się nie dzieje. 

Mój lekarz mówi, że po Trittico tyje się bardzo rzadko. Może u Ciebie jest to spowodowane jedzeniem większych ilości jedzenia, albo też puchniesz? 

Jak długo już bierzesz Trittico? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. może to rzeczywiście zatrzymanie wody, poczekam do końca cyklu i zobaczymy ☺️. Nie jem wiecej niż zwykle, ale czuję nieustanne ssanie w żołądku i te zawroty glowy, po prostu masakra. Coś mi się wydaję, że to głównie odstawienie paro daje te objawy, ale nie mam pewności, bo po Triticco też pojawiły się zawroty.🤔 Mam nadzieję, że skutki odstawienia nie potrwają zbyt dlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nika37 napisał:

Hm.. może to rzeczywiście zatrzymanie wody, poczekam do końca cyklu i zobaczymy ☺️. Nie jem wiecej niż zwykle, ale czuję nieustanne ssanie w żołądku i te zawroty glowy, po prostu masakra. Coś mi się wydaję, że to głównie odstawienie paro daje te objawy, ale nie mam pewności, bo po Triticco też pojawiły się zawroty.🤔 Mam nadzieję, że skutki odstawienia nie potrwają zbyt dlugo.

Zawroty głowy po Trittico też miałam. Chodziłam zygzakiem, jak pijana, zataczałam się i obijałam. Przeszło. 

Wiem, że po odstawieniu paroksetyny może być nieprzyjemnie. Ja nie brałam nigdy, ale bliska mi osoba tak i mówi, że czuła się strasznie. Ja natomiast mam teraz powrót skutków ubocznych po zwiększeniu dawki fluoksetyny. Niesamowite mdłości, ból brzucha, wrażenie, jakbym nałykała się kamieni. To samo było po Trittico na początku. Do tego mam ćmienie głowy i jestem poddenerwowana i rozdrażniona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też mdłości wykańczają. Pewnie nałożyło się na siebie  odstawienie paro i działanie Triticco, dlatego zastanawiam się czy nie odstawić go całkiem. Niektórzy przy zejściu z paroksytony, biorą przez jakiś czas własnie fluoksetynę, która ma długi okres półtrwania i tak się ratują przed zespołem odstawianym. Jak schodziłam z fluoksetyny nie miałam praktycznie żadnych działań ubocznych. Było lajtowo.  Ciężko z i lekami i ciężko bez nich... 😐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby mi ktos napisac czy dawka 75mg tritrico xr dzialala na niego uspokajajaco i przeciwlekowo? Pytam bo ja jestem aktualnie na takiej dawce i czulam sie dobrze i zastanawiam sie czy to skutek leku czu skutek psychoterapii. I czy nie odstawic calkiem tego leku bo od paru dni czuje znowu lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2019 o 19:54, Marcelina 28 napisał:

Czy moglby mi ktos napisac czy dawka 75mg tritrico xr dzialala na niego uspokajajaco i przeciwlekowo? Pytam bo ja jestem aktualnie na takiej dawce i czulam sie dobrze i zastanawiam sie czy to skutek leku czu skutek psychoterapii. I czy nie odstawic calkiem tego leku bo od paru dni czuje znowu lęki.

Na mnie działała taka dawka, ale ja brałem Trittico CR a nie XR, więc tutaj może być problem, ale to musi lekarz zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Czy u kogoś po Trittico na początku leczenia wystąpiły objawy silnej akatyzji?? Brałam Mianseryne na nerwice lękową, ale ze względu na napady niepowstrzymanego głodu prowadzące do wymiotów lekarz zmienił na Trazodon. 

4-ty dzień na dawce 25mg a ja mam ochotę się zastrzelić. Nie mogę usiedziec w miejscu. Ciągłe pobudzenie. Nasilenie lęków o 100% Czy to przechodzi? Czy ktoś z Was tak miał? 

Będę wdzięczna za opinię.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialam ale na wiekszych dawkach trazodonu. Na 150mg straszne pobudzenie, trzesienie rak i puls 160,na 225 mg szkoda gadac.... leki nasilil mi mocno,obecnie jestem na 75 mg i jest znosnie. Moze powinnas podniesc dawke. 

A mozesz mi napisac cos o mianserynie wiecej? Dostalam teraz od lekarza miansec i boje sie ze nasili mi lęki.  Czy u Ciebie tak bylo z mianseryna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ivanneth napisał:

Witam Wszystkich. Czy u kogoś po Trittico na początku leczenia wystąpiły objawy silnej akatyzji?? Brałam Mianseryne na nerwice lękową, ale ze względu na napady niepowstrzymanego głodu prowadzące do wymiotów lekarz zmienił na Trazodon. 

4-ty dzień na dawce 25mg a ja mam ochotę się zastrzelić. Nie mogę usiedziec w miejscu. Ciągłe pobudzenie. Nasilenie lęków o 100% Czy to przechodzi? Czy ktoś z Was tak miał? 

Będę wdzięczna za opinię.

Pozdrawiam

4-ty dzień to dopiero początek przyjmowania leku, więc poczekaj a przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kucharz napisał:

Mam pytanie czy komuś odpier... lilo strasznie po Trittico ze poszedl w manie albo hipomanie? 

Ja mam poczucie ze mi odwala po tym leku. Zaczynam szarzować, byc bardziej nerwowy i jakby mi zaczelo odpierdalac w kierunku hipomani. 

 

Przy wyższych dawkach już nasenne to możliwe, tradozone jest z tego z znany, byłeś z tym u lekarza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DeathOfTheMotorneuron napisał:

Przy wyższych dawkach już nasenne to możliwe, tradozone jest z tego z znany, byłeś z tym u lekarza? 

Dopiero teraz zaczalek kojarzyc fakty. Za tydzien mam wizyte, ale schodze do 100 mg spowrotem. Nie bylem pewien czy to od tego leku wlasnie, teraz jestem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak wezme trazdon na wieczor to bedzie mi sie chcialo chcialo spac od razu tak ze nie bede mogl nic robic nie mowiac o wysilku fizycznym? Czy moze on zastapic venlaflaksyne 150 mg i czy mozna go laczyc z abilify? Czy jak mam drgawki po abilify to trazdon moze je potegowac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawełkk napisał:

Czy jak wezme trazdon na wieczor to bedzie mi sie chcialo chcialo spac od razu tak ze nie bede mogl nic robic nie mowiac o wysilku fizycznym? Czy moze on zastapic venlaflaksyne 150 mg i czy mozna go laczyc z abilify? Czy jak mam drgawki po abilify to trazdon moze je potegowac? 

Pełne działanie u mnie występowało po 3h od zażycia ale mogłem robić jakieś podstawowe czynności. Nie może zastąpić wenly.

Edytowane przez giroditalia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, giroditalia napisał:

Pełne działanie u mnie występowało po 3h od zażycia ale mogłem robić jakieś podstawowe czynności. Nie może zastąpić wenly

Dlaczego nie moze zastapic venly? Dziala inaczej czy co? Biore venle na nerwice natrectw... Jak sprawdzilem inyerakcje to podobno sa z abilify interakcje, o to chodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawełkk napisał:

Dlaczego nie moze zastapic venly? Dziala inaczej czy co? Biore venle na nerwice natrectw... Jak sprawdzilem inyerakcje to podobno sa z abilify interakcje, o to chodzi? 

Trazodon to SARI a wenla to SNRI. Jeśli lekarz wypisał wenle i abilify to warto mu zaufać.

Edytowane przez giroditalia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×