Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Heledore napisał:

Moim zdaniem powinnaś posłuchać lekarza i zacząć brać leki według jego zaleceń.

no gdybym dalej słuchał pierwszego konowała to już bym pewnie dawno wskoczył pod tira 🙂 

Godzinę temu, Marcelina 28 napisał:

A czy u Ciebie też na początku przyjmowania leków było źle? A poprawa przyszła później?

tak z początku była masakra 😕 nigdy tak się źle nie czułem jak przez pierwsze dwa tygodnie jak rozpoczynałem kurację :P 

1 godzinę temu, Marcelina 28 napisał:

(Ale jeszcze zomirenu  nie próbowałam)

no i bardzo dobrze 🙂 

20 minut temu, Marcelina 28 napisał:

Tianesal wg opinii ma słaby obraz statystyczny. Wychodzi na to że bardziej szkodzi. 

niedługo ci jeszcze pramolan przepisze, na mocną nerwicę w sam raz xD daj sobie spokój dziewczyno z tym magikiem, serio 😜 masz tylko jednego psychiatrę w okolicy ? skonsultuj się z kimś innym jak masz możliwość 🙂 

Edytowane przez KotJaroslawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden z najlepszych specjalistów w moim mieście Ale ma dziwne podejście. Według jego opinii jak lek nie działa do 2 tyg to trzeba zmienić. Wczesniej bylam u innej babki przepisala mi wenafleksyne ale ja po jednej tab dalam spokoj A ona darka mordę że to nie od leku tylko moja nerwica,dziwne bo jak już nie wzięłam tej tab to poczułam się lepiej pisałam o tym wczesniej.Z drugiej strony to ja się nie kieruje jego zaleceniami dalej siedzę na tym trazodonie który mną telepie i sama sobie zmieniam dawki.

Edytowane przez Marcelina 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochana, te leki naprawdę pomagają. One nie są po to, by zaszkodzić. Każdy jest na swój sposób dobry. Spróbuj się nie nakręcać i np. teraz zdecydować: biorę wenlafaksynę / tianeptynę / klomipraminę do trazodonu. I tyle! Będą skutki uboczne to przeczekasz, nie będzie - super. A potem powinno być tylko lepiej. Warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

A przypadkiem inhibitory wychwytu zwrotnego noradrenaliny nie działają też pobudzająco?

Nie wiem, ja bym się tianesalu nie bał, u mnie działa w porządku, ale ja nie mam silnej nerwicy, lęków itd. Może trochę pobudza, ale nie tak, żebym biegał po ścianach. ;) Ale z drugiej strony, nie jestem pewien, czy przy takiej wrażliwości na działanie pobudzające to jest taki świetny pomysł.

A i tak, jak pisała @Heledore, skutki uboczne to też dosyć indywidualna sprawa. U niektórych np. escitalopram wchodzi jak w masełko, a ja byłem przez pewien czas fizycznie lekko rozwalony. Niektórzy na fluoksetynie nie tyją, ja tyłem. Nie wszyscy mają koszmary na tianeptynie, ja początkowo miałem.

Edytowane przez weltschmerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście na wenlę nie było dla mnie jakieś super, czułam się jak naćpana i miałam silną derealizację. Ale dawka 75 mg długofalowo nie powinna pobudzać, poza tym podobno wenla jest przeciwlękowa. @Marcelina 28 ma niezły wybór. Najbezpieczniejsza z jak najmniejszymi ubokami będzie chyba tianeptyna - pytanie tylko, czy skuteczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wenaflaksynie mnie pobudzila i to dawka 37.5 . Obudziłam się w nocy,oczy jak 5 zł,roztrzesienie nie mogłam uleżeć w łóżku potem już nic nie pamietam i później jak już jej nie brałam to pierwsze noce nie mogłam spać. Myślę że leki pobudzające tak na mnie działają. Potrzebuje coś subtelnej,wyciszajacego. Na trazodonie podobał mi się 1 tydzień,totalna obojętność- ciało chodzi,dusza śpi. Ale teraz prawie po miesiącu jest inaczej,nie mam już depresji aż takiej(Pierwsze 3 dni na tritrico  po przebudzeniu totalny ryk,nie wychodziłam z lozka) tylko że rano jest najgorzej,140 puls i totalne roztrzesienie jak u alkoholika na detoxie. Ale w ciągu dnia jakoś funkcjonuje,są lepsze i gorsze dni. Ostatnie 3 dni dusilam się, miałam z pięć ataków paniki,dlatego pomyślałam że trazodon wymieka.  Chciałam wskoczyć-Tak jak zamierzalismy wcześniej z lekarzem -na dawkę 300mg Ale on się bał że będzie trzeslo mną gorzej.

Edytowane przez Marcelina 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chodzi o to. Tylko pytam Po prostu bo jak jestem na tej dawce to czasami czuje takie straszne pobudzenie, nogi same chcą biegać. Dlatego pytam czy to trazodon czy mój wkręt? Co do leczenia to Wasze słowa bardzo na mnie wpłynęły i zrobię to co lekarz każe.😑

Edytowane przez Marcelina 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że aż tak źle nie będzie 😉 Po prostu za bardzo się przejmujesz i nakręcasz 🙂 Z trazodonem mam małe i złe doświadczenie, ponieważ na nim pogorszyła się moja depresja, jakby w ogóle nie działał; a byłam ciągle zmulona. Ja też nie mam nerwicy, także myślę, że znajdziesz bardziej kompetentnych ludzi ode mnie 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcelina 28, jak tam? 🙂

Ja wczoraj dołączyłam do zjadaczy Trittico, lekarka kazała brać 50 mg nasennie, ewentualnie zwiększyć. Po jakiejś godzinie mnie ścięło na 6 h, tak jakby mnie nie było. O 1:00 obudziłam się i już było normalnie. 

Dowiedziałam się też, że moja pierwsza próba z trazodonem jako jedynym antydepresantem w dawce do 150 mg musiała skończyć się klęską, bo on działa przeciwdepresyjnie od 300 mg. Brawa dla mojej poprzedniej psychiatry z tej samej przychodni 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trazodon również znieczula emocjonalnie? Czy działa przeciwlękowo w stylu SSRI TLPD? Chodzi mi o dawkę 300mg.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×