Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Nervic, jakieś 3 lata temu brałam persen ale chyba wiele mi to nie dawało, nie pamiętam, ile takie coś kosztuje? Pijałam tony melisy bo myślałam że uda się mi zasnąć, i łykałam te smrodliwe ziółka które mój kot uwielbia wąchać i też nic. Mam ziąb w pokoju i to mnie jakoś trzyma bo się tak zupełnie nie rozlewam i czuję to zimno i to daje jakiś taki spokój w tym niepokoju. Nie mam siły ćwiczyć w takim stanie, czuje się fatalnie, to jak śmierć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są silne ataki, ja nawet nie wiem czy to atak bo atak powinien być trach bum i już, chyba nie ma na to rady ja nie znam a nie mogę cały czas spać, w sumie mogła bym jutro skoczyć na pogotowie gdyby nie przechodziło i powiedzieć coś w stylu "Dzień dobry! Czy mogę poprosić relanium w mięsień bo umieram?" :/ jenyyy co za żałość, nie ma co walczyć, trzeba się uczyć! ciężko idzie ale nic to.

 

Idę jeść! Jak to jakaś książka powiada trzeba sobie udowodnić że to jeszcze nie śmierć, coś robić bo to znak że nie jest tak źle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skupiam się na oddechu to czuję jak lęk się potęguje, chyba przez to że się skupiam na tym, jak chciałam joge poćwiczyć to przez to oddychanie nie mogłam, myślałam że zwariuje, napięte mięśnie mam chyba cały czas podczas ataku, drżą, są jak zbite kluchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj zrobić wdech przeponą , napiąć mięsnie do bólu i zrobić wydech, tak kilka razy podczas ataku i atak przejdzie i nie skupiac się na tym co boli, nie myslec o ataku bo wtedy jest jeszcze gorzej - tzw. błędne koło - organizm wtedy się nakreca jeszcze bardziej bodzce z mózgu przesyłają do tych organów które nas atakują sygnał i atak się potęguje. Np. popatrz za okno, włącz ulubioną muzykę, ja jeszcze czasem próbuję ćwiczyć , tańczyć - mi pomaga jest ciężko , wiem bo ja też mam mega ataki ale warto próbować:) myślę sobie skoro tańczę , ćwiczę i jeszcze stoję na nogach to nie jest tak źle, znaczy że to nerwica i nic złego się nie stanie - do tej pory nic sie nie stalo i tym razem nic sie nie stanie ;)

Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem to chyba nie jest żaden atak, tylko jakaś kumulacja napięcia, jestem wyczerpana, czuje się naprawdę okropnie, tak jak bym miała uciekać przed jakimś człowiekozjadem nie mogę się jakoś uspokoić a nic mi nie grozi! siedzę w domu i próbuje się uczyć ale to napięcie jest nie do wytrzymania, zaparzyłam wielki napar melisy, rumianek i jakąś mieszankę ziół "spokój i relaks" i jak to nic nie da to wezmę neuroleptyk i po dwóch godzinach będę cierpieć zgon niemocy i uwiąd ale to i tak lepsze niż to coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do was pytanie. w przeciągu 1roku straciłam dwa razy przytomność z lekkimi drgawkami.nieprzytomnosc trwała około minute,gałki oczne były wywrócone.Wyladowałam w szpitalu.Lekarze stwierdzili padaczke.Po pierwszej utracie przytomnosci zaczełam przyjmowac leki depresyjne po ktorych znacznie wróciłąm do siebie jednak ponownie straciłąm przytomnosc..Czy myslicie ze te utraty przytomności mogą być nerwicowe?czy ktoś miał podobną sytuacje?

pozdrawiam

Monia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można stracić przytomność,z tego co mi mówił lekarz jest to niegroźne i krótkotrwała nieprzytomność - tzw. spadek ciśnienia.

 

Jednak zawsze się to sprawdza podczas badania czy EEG czy Tomografii, jeśli badania takie nic nie wykażą wtedy się stwierdza że to nerwica. U Ciebie wykazało padaczkę , więc to na pewno przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem parę razy ale teraz już nie... :)

nie ma tak źle!

Jest coraz lepiej...

najgorsze są zawsze tylko nudności i trzęsące się ciało jakby było niedocukrzenie! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi dzisiaj doszedł kolejny dziwny objaw :zonk: czuje takie szmery jak by nad lewą piersią przy oddychaniu xD zaczynam się tym niepokoić i wprowadzać się w jeszcze gorszy stan;/ Czy u kogoś występuje taki objaw? Skąd te szmery mogą tam kur*a sie robić!!! :(:( zaczynam powoli nie ogarniać tej choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy za głupoty gadacie. :P ja tracę przytomność ale nie z powodów nerwicowych. przy ataku paniki ciśnienie wzrasta, serce szybciej pompuje krew do mózgu a mdleje się gdy za mało krwi do mózgu ...

od początku na terapii jako że to mój problem psycholog mi powtarzał : OD ATAKÓW PANIKI SIĘ NIE MDLEJE

macie tylko uczucie jakbyście mieli omdleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się , ja tak mam ze mam wrażenie że zemdleje :)

chociaż nie do końca twój psycholog ma rację , byłam swiadkiem na terapii jedna z uczestniczek tak się zaangazowała w swoje przezycia podczas sesji, że zemdlała - więc mam dowód że mozna ;)

 

a jak ciśniene spada też sie mdleje, nie tylko przy wzroscie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badania eeg i tomografia nie wykazały ze mam padaczke. Lekarz ze szpitala stwierdził ja na podstawie opisu osób ktore widziały jak straciłam przytomnosc. Lekarz do ktorego poszłam prywatnie po szpitalu wykluczył padaczke i skierowal mnie do psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wszystko bo byłam z nią w terapii 3 miesiące - była zdrowa - tak na nią zadziałały emocje i przezycia podczas psychodramy ze zemdlała :(

 

a tak na marginesie - jak idziesz na psychoterapię masz wczesniej badania i lekarz też przeprowadza wywiad, a podczas terapii mówisz czy jestes na coś chora i czy bierzesz leki - ona była zdrowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×