Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Na zachodzie w leczeniu ADHD są jeszcze dostępne poza Adderalem leki o nazwach Vivance(Lisdexamfetamine ) ;Desoxyn (metamfetamina);Dexedrine (dextroamphetamine) ;Intuniv (guanfacine);Kapvay (klonidyna).

 

witam, pierwszy raz tu jestem

 

w Polsce ESTULIC=guanfacine hydrochloride, zawiera to samo to używany na zachodzie TENEX, Intuniv to TENEX o przedłużonym działaniu, wygooglujcie frazę "extulic lek", tylko jak namówić polskiego lekarza na przepisanie leku przeciwnko nadciśnieniu ? - w ulotce ESTULIC'u nie ma nawet słowa o funkcjach poaznawczych

 

a tak w ogóle cierpię na OCD, ale poważniejszym problemem są dla mnie deficyty poznawcze, jestem trochę nadpobudliwy, podejrzewam adhd, mój lekarz chce leczyć tylko objawy OCD - zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (szukam symetrii, liczę różne rzeczy, powtarzam myśli, sylabizuję czytany tekst w myślach itd.) jaki jest wpływ stymulantów na tego typu objawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie w leczeniu ADHD są jeszcze dostępne poza Adderalem leki o nazwach Vivance(Lisdexamfetamine ) ;Desoxyn (metamfetamina);Dexedrine (dextroamphetamine) ;Intuniv (guanfacine);Kapvay (klonidyna).

 

witam, pierwszy raz tu jestem

 

w Polsce ESTULIC=guanfacine hydrochloride, zawiera to samo to używany na zachodzie TENEX, Intuniv to TENEX o przedłużonym działaniu, wygooglujcie frazę "extulic lek", tylko jak namówić polskiego lekarza na przepisanie leku przeciwnko nadciśnieniu ? - w ulotce ESTULIC'u nie ma nawet słowa o funkcjach poaznawczych

 

a tak w ogóle cierpię na OCD, ale poważniejszym problemem są dla mnie deficyty poznawcze, jestem trochę nadpobudliwy, podejrzewam adhd, mój lekarz chce leczyć tylko objawy OCD - zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (szukam symetrii, liczę różne rzeczy, powtarzam myśli, sylabizuję czytany tekst w myślach itd.) jaki jest wpływ stymulantów na tego typu objawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest wpływ stymulantów na tego typu objawy ?

Metalearner,ja również choruję na nerwice natręctw i ADHD.

Wpływ metylofenidatu ( psychostymulant)+ SSRI {( zaznaczam,w najtrafniej dobranych wysokościach dawek obu leków + jeszcze coś tam dodatkowego-( u mnie))}w moim wydaniu jest wręcz prawie ,że zbawienny. Ani sam metylo ,ani same SSRI w pojedynkę nie dają tak dobrego efektu w obu chorobach . Warto przystartować z obu lekami na raz ,ja tak robię i jestem zadowolony,nawet bardzo.ADHD prawie ,że nie istnieje ,a objawy OCD bardzo się wyciszyły.Znajdż sobie takiego lekarza ,który Ci to wypisze ,ale zaznaczam musi być na różowej recepcie.

Pozdrawiam.

A po co Ci Estulic? Bo chyba nie na OCD lub ADHD?

Klonidynę też stanowczo odradzam.Nie będziesz miał siły po niej chodzić ,ale i nerwowość zniknie i wszelka "twórczość i życiowy napęd"też zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest wpływ stymulantów na tego typu objawy ?

Metalearner,ja również choruję na nerwice natręctw i ADHD.

Wpływ metylofenidatu ( psychostymulant)+ SSRI {( zaznaczam,w najtrafniej dobranych wysokościach dawek obu leków + jeszcze coś tam dodatkowego-( u mnie))}w moim wydaniu jest wręcz prawie ,że zbawienny. Ani sam metylo ,ani same SSRI w pojedynkę nie dają tak dobrego efektu w obu chorobach . Warto przystartować z obu lekami na raz ,ja tak robię i jestem zadowolony,nawet bardzo.ADHD prawie ,że nie istnieje ,a objawy OCD bardzo się wyciszyły.Znajdż sobie takiego lekarza ,który Ci to wypisze ,ale zaznaczam musi być na różowej recepcie.

Pozdrawiam.

A po co Ci Estulic? Bo chyba nie na OCD lub ADHD?

Klonidynę też stanowczo odradzam.Nie będziesz miał siły po niej chodzić ,ale i nerwowość zniknie i wszelka "twórczość i życiowy napęd"też zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest wpływ stymulantów na tego typu objawy ?

Metalearner,ja również choruję na nerwice natręctw i ADHD.

Wpływ metylofenidatu ( psychostymulant)+ SSRI {( zaznaczam,w najtrafniej dobranych wysokościach dawek obu leków + jeszcze coś tam dodatkowego-( u mnie))}w moim wydaniu jest wręcz prawie ,że zbawienny. Ani sam metylo ,ani same SSRI w pojedynkę nie dają tak dobrego efektu w obu chorobach . Warto przystartować z obu lekami na raz ,ja tak robię i jestem zadowolony,nawet bardzo.ADHD prawie ,że nie istnieje ,a objawy OCD bardzo się wyciszyły.Znajdż sobie takiego lekarza ,który Ci to wypisze ,ale zaznaczam musi być na różowej recepcie.

Pozdrawiam.

A po co Ci Estulic? Bo chyba nie na OCD lub ADHD?

Klonidynę też stanowczo odradzam.Nie będziesz miał siły po niej chodzić ,ale i nerwowość zniknie i wszelka "twórczość i życiowy napęd"też zniknie.

 

Rozumiem, pozdrawiam. Mam pytanie - nigdy nie używałem stymulantów i raczej nie będę co najwyżej SSRI czyli SNRI oddziałujące również na norepinefrynę/noradrenalinę albo dopaminę. Pytanie : jakie efekty powoduje podniesienie dopaminy, a jakie podniesienie norepinefryny ? Poziom którego neuroprzekaźnika podwyższyć w przypadku dokuczliwego zapominania, niedokładności i omyłkowości oraz problemów z utrzymaniem uwagi na jednym zadaniu z powodu szybkiego nudzenia się ??

 

ps. Obecnie nie biorę żadnych stymulantów, jestem za to na Zolofcie (Sertralinum), zdziwiło mnie to, że oprócz polepszonego humoru, po jakimś miesiącu brania leku w dawce 100mg dziennie w godzinach porannych (przede wszystkim) oraz wieczornych pojawiły się dokuczliwe i wcześniej nie występujące kompulsje, było to dwa tygodnie temu, teraz trochę zelżały. Taka paradoksalna reakcja, nawet na ulotce o tym piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie używałem stymulantów i raczej nie będę co najwyżej SSRI czyli SNRI

Wiesz ,stymulantem jest amfetamina ,metamfetamina, kofeina, nikotyna ,i jeszcze parę różnych niszczycielskich trucizn ( w nadmiarze ,oczywiście).

NIEZ GODZĘ SIĘ Z CZYSTO TEORETYCZNYMI BANIALUKAMI ,ŻE ETYLOFENIDAT JEST STYMULANTEM . BZDURA.WYSSANA PROSTO Z KCIUKA.

Metylofenidat leczy ,ale trzeba znależć najlepiej i najodpowiednieszą , optymalną i efektywną na najniższym progu dawkowym dla siebie osobistą dawkę. I tak to działa.Leki brane z głową najlepiej działają.

Pozdrawiam i życzę poprawy zdrowotnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax-3, amisulpiryd cię aktywizuje? Chodzi mi o małe dawki 50-max 100mg?

Przytyles po nim ?miałeś jakieś uboczne?jakie? Dyskinezy i inne typowe dla neurolepow?

 

-- 30 lip 2012, 22:27 --

 

Testuj metylo i uwierz ,ze Ci pomoże.Zdawaj relacje jak działa.

 

Czasem aktywizuje, ale nie zawsze, potrafi zamulic totalnie, by aktywizowal to brałem go co 2-gi dzień, bo efekt po 1 dniu zanikał z czasem coraz dłuższego brania.

Nie przytyłem, miałem pełno uboków ale to nie temat o AMI.

 

A METYLO boję się brać, skoro jestem w depresji to wzięcie tego łączyłoby się chyba z samobójstwem, skoro po Sertralinie załączał mi się agresor, a jak dorzuciłem do niej AMI to byłem żywą bombą tykającą, więc sam już nie wiem.

 

-- 01 sie 2012, 16:29 --

 

Wziąłem 5mg tego metylo 1h temu, coś tam czuję - ledwo ledwo, mimo że fizycznie padam - wypiłem jeszcze kawe i nic ... tylko lekko mnie głowa boli, za 2h wezme kolejne 5mg, ale wpierw przeleżę tą stagnację.

 

-- 01 sie 2012, 21:30 --

 

No dobra, ponowiłem próbę, wziąłem 2h temu 10mg, popiłem kolejną kawą i wyszedłem na rower w nadziei że jakkolwiek zaskoczy, jechałem tak i jechałem i nic... Ciągle senność, rozkojarzenie, nawet muzyka której słuchałem do mnie nie docierała - totalne stępienie uczuć, zero jakiejkolwiek empatii, dodam nawet że na rowerze zawsze samoistnie zaskakuje mi energia i lubię szybką jazdę to teraz biorąc to metylo spodziewałem się że mnie po prostu ROZPIE*DOLI na tym rowerze, niestety nie wydarzyło się kompletnie NIC, zero totalne, pustka w głowie, brak jakichkolwiek uczuć, próbowałem się nawet na siłę wkurvić ale nawet to mi nie wyszło, totalna stagnacja, dno, anhedonia, beznadzieja i nie potrafię znaleźć w tej chwili ani jednego pozytywnego słowa by opisać swój stan, po Amisulprydzie czy nawet Sertralinie mnie dosłownie rozrywało - było pełno energii, pojawiały się silne emocje a tutaj kompletne gówno, może to efekt tego że spodziewałem się po tym leku dużo, skoro Amisulpryd tak bardzo mnie przebudził, postawił na nogi...

Czuję się tak chujowo, że nawet nie potrafię dobrać odpowiednich słów by opisać ten stan, sami widzicie że moja wypowiedź jest kompletnie JAŁOWA.

 

Jestem potwornie zawiedziony :(

Sam fakt że ten lek nie działa, dodatkowo pogłębił moje nijakie samopoczucie, dodam że przed zażyciem leku czułem się przeciętnie - ani źle ani dobrze.

No i jeszcze spać mi się chce, i to ma być kurva stymulant ?!?!? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax-3 widze ze bierzesz SSRI więc nie dziw się ze metylo tak zadziałało na Ciebie ,w niskich dawkach oddziałuje głównie na noradrenaline ,w wyższych na dopamine z tym ze owe wyzsze dawki metylo w leczeniu ADHD to i tak śladowe ilości w porównaniu z dawkami euforyzującymi,czytałem gdzies ze dawka metylo 3x10 mg na sucho (bez równoległego zażywania SSRI i innych pośrednich antagonistów dopaminy) może dopiero dać odczuwalne działanie na dopamine .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - za malutko ,co to 5mg? czy 20? ,facet jesteś a nie dziecko;2x15 / 2x20 lub wejście z 30 i po kilku h 10; ,zobaczysz ,dla "dodatkowych" problemów jak depresja/lęki przez nie leczone adhd ,bo jak 'leczyć; coś co nie istnieje w głowach pustych lekarzy, nie? :evil: polecam escitilopram; 5-10mg zrobi swoje, po ;zejściach; metylo nie będzie 'skoków' lęku itp.

 

Do metyla uzupełniajcie proszę was wszystko co wpłynie pozytywnie na acetylocholinę!! poza tym odpowiednie dawki witamin i minerałów najlepszej bio-dostępności to podstawa, dieta zbilansowana ,głównie chodzi o odpowiednie ilości białka w diecie ok-1gr/kmc i więcej można ,kwasy omega3 jako dodatki to samo - podstawowo ,jeszcze warto wesprzeć 'neurony' co by się nie powypalały - najtańsze i najlepsze rozwiązanie KURKUMINA(kurkuma) ,Selegilina ,noopept.

Pozdrawiam

 

-- 03 sie 2012, 03:04 --

 

Na zachodzie w leczeniu ADHD są jeszcze dostępne poza Adderalem leki o nazwach Vivance(Lisdexamfetamine ) ;Desoxyn (metamfetamina);Dexedrine (dextroamphetamine) ;Intuniv (guanfacine);Kapvay (klonidyna).

 

witam, pierwszy raz tu jestem

 

w Polsce ESTULIC=guanfacine hydrochloride, zawiera to samo to używany na zachodzie TENEX, Intuniv to TENEX o przedłużonym działaniu, wygooglujcie frazę "extulic lek", tylko jak namówić polskiego lekarza na przepisanie leku przeciwnko nadciśnieniu ? - w ulotce ESTULIC'u nie ma nawet słowa o funkcjach poaznawczych

 

a tak w ogóle cierpię na OCD, ale poważniejszym problemem są dla mnie deficyty poznawcze, jestem trochę nadpobudliwy, podejrzewam adhd, mój lekarz chce leczyć tylko objawy OCD - zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (szukam symetrii, liczę różne rzeczy, powtarzam myśli, sylabizuję czytany tekst w myślach itd.) jaki jest wpływ stymulantów na tego typu objawy ?

 

Odpuść Guanfacinę! ,poproś o PRONORAN) subst. czynna piribedil ,jest TEŻ antagonistą alfa-2 ,ale nie "TYLKO" co ma gigantyczne znaczenie ,tym bardziej u ciebie ,po raz kolejny lekarz=niestety-debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejdę trochę z tematu,nie mam adhd

Czy to prawda,ze kwasy Omega 3 są pomocne w depresji? thatMightyOneMan, jaki preparat z omega 3 byś mi mógł polecić jakie dawki?

I czy rzeczywiście,omega3,6 olej z wiesiołka mogą p

oprawić koncentracje?

Metylo przydałby mi się na koncentracje,a przede wszyskim pobudzenie psycho-fizyczne,ale go nie dostane,nie mam adhd wręcz przeciwnie nic mi się nie chce,nie mam na nic siły,ajest tyle ważnych rzeczy które powinnam zrobic,a ja nie mam siły i wszystko dawałam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - za malutko ,co to 5mg? czy 20? ,facet jesteś a nie dziecko;2x15 / 2x20 lub wejście z 30 i po kilku h 10; ,zobaczysz ,dla "dodatkowych" problemów jak depresja/lęki przez nie leczone adhd ,bo jak 'leczyć; coś co nie istnieje w głowach pustych lekarzy, nie? :evil: polecam escitilopram; 5-10mg zrobi swoje, po ;zejściach; metylo nie będzie 'skoków' lęku itp.

 

Do metyla uzupełniajcie proszę was wszystko co wpłynie pozytywnie na acetylocholinę!! poza tym odpowiednie dawki witamin i minerałów najlepszej bio-dostępności to podstawa, dieta zbilansowana ,głównie chodzi o odpowiednie ilości białka w diecie ok-1gr/kmc i więcej można ,kwasy omega3 jako dodatki to samo - podstawowo ,jeszcze warto wesprzeć 'neurony' co by się nie powypalały - najtańsze i najlepsze rozwiązanie KURKUMINA(kurkuma) ,Selegilina ,noopept.

Pozdrawiam

 

-- 03 sie 2012, 03:04 --

 

Na zachodzie w leczeniu ADHD są jeszcze dostępne poza Adderalem leki o nazwach Vivance(Lisdexamfetamine ) ;Desoxyn (metamfetamina);Dexedrine (dextroamphetamine) ;Intuniv (guanfacine);Kapvay (klonidyna).

 

witam, pierwszy raz tu jestem

 

w Polsce ESTULIC=guanfacine hydrochloride, zawiera to samo to używany na zachodzie TENEX, Intuniv to TENEX o przedłużonym działaniu, wygooglujcie frazę "extulic lek", tylko jak namówić polskiego lekarza na przepisanie leku przeciwnko nadciśnieniu ? - w ulotce ESTULIC'u nie ma nawet słowa o funkcjach poaznawczych

 

a tak w ogóle cierpię na OCD, ale poważniejszym problemem są dla mnie deficyty poznawcze, jestem trochę nadpobudliwy, podejrzewam adhd, mój lekarz chce leczyć tylko objawy OCD - zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (szukam symetrii, liczę różne rzeczy, powtarzam myśli, sylabizuję czytany tekst w myślach itd.) jaki jest wpływ stymulantów na tego typu objawy ?

 

Odpuść Guanfacinę! ,poproś o PRONORAN) subst. czynna piribedil ,jest TEŻ antagonistą alfa-2 ,ale nie "TYLKO" co ma gigantyczne znaczenie ,tym bardziej u ciebie ,po raz kolejny lekarz=niestety-debil

 

Piszesz interesujące rzeczy :)

 

Mam kilka pytań - dlaczego należy dbać o poziom acetylocholiny w trakcie leczenia metylo ?

 

piribedil - tylko jak to powiedziec lekarzowi ? :/

 

"jeszcze warto wesprzeć 'neurony' co by się nie powypalały - najtańsze i najlepsze rozwiązanie KURKUMINA(kurkuma) ,Selegilina ,noopept." ale Selegiline jest metabolizowana do meth-/amfetaminy czy to własnie nie przeciązy neuronów ?

 

ps. a propos diety - kiedyś spróbowałem nie jeść żadnych produktów mącznych - udało się przez przez kilka dni, po dwóch dniach czułem sie naprawdę dobrze, tak jakby jakies napięcie minęło, chyba zrobię sobie test uczuleniowy na gluten, w sumie tarczycę też sobie zbadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do metyla uzupełniajcie proszę was wszystko co wpłynie pozytywnie na acetylocholinę!!

ThatMigthyOneMan ,jakbyś jeszcze mógł powiedzieć co pozytywnie wpływa na acetylocholinę? chodzi mi o konkretne nazwy preparatów. Dzięki.

Aha ,masz w podpisie ,ze bierzesz GBL. Mógłbyś powiedzieć o tej substancji i jej wpływie na organizm coś więcej . W Wikipedi piszą ,że to depresant ,dlatego nie rozumiem za bardzo tego ,iż to ( mam nadzieje ) Tobie pomaga.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piribedil stosuje się tez w zespole niespokojnych nóg,na mnie dawka 50 mg działa bardzo dobrze na motywacje,zaletą piribedilu jest i to ze nie powoduje takiej sennosci jak inni agonisci dopaminy prawdopodownie ze wzgledu na antagonizm receptorów alfa2,najlskuteczniejszym agonistą dopaminy moze byc praimpeksol -jest pełnym agonistą D3 oraz w mniejszym stopniu D2i D4-piribedil jest częściowym agonistą D2 ale i tak wyraznie czuć prodopaminergiczne jego działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piribedil stosuje się tez w zespole niespokojnych nóg,na mnie dawka 50 mg działa bardzo dobrze na motywacje,zaletą piribedilu jest i to ze nie powoduje takiej sennosci jak inni agonisci dopaminy prawdopodownie ze wzgledu na antagonizm receptorów alfa2,najlskuteczniejszym agonistą dopaminy moze byc praimpeksol -jest pełnym agonistą D3 oraz w mniejszym stopniu D2i D4-piribedil jest częściowym agonistą D2 ale i tak wyraznie czuć prodopaminergiczne jego działanie.

 

 

to bardzo ciekawe !!

 

właśnie odstawiam Zoloft - ciekawe doświadczenie, tylko daje zbyt dużo emocji

 

pytanie : czy metylo i sole amfetaminy leczą - czy po odstawieniu pozostają jakieś trwałe efekty ? czy tylko wspomagają/umożliwiają funkcjonowanie ?

 

genialne :youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU polecam !!! (tylko końcówka przesadzona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żaden narkotyczny stymulant nie leczy a jedynie łagodzi doraźnie określone zaburzenia związane z deficytem dopaminy lub/i noradrenaliny... jeśli rzeczywiście komuś brakuje DA i/lub NE to trwałe efekty mogą dać leki tylko takie które wymuszają na organiźmie zwiększoną synteze DA/NE-jeśli chodzi o DA robią to atypowe neuroleptyki które downregulują autoreceptory dopaminowe,z leków przeciwdepresyjnych jedynie bupropion ma właściwości neuroprotekcyjne odnoszące się zarówno do DA i NE ze względu na długie blokowanie tychże transporterów co skutkuje po pewnym czasie downregulacją autoreceptorów DA i NE skutkującą zwiększoną syntezą tychże neurotransmiterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QueenForever ,

uwierz mi ,że brałem atypowe neuroleptyki ,a teraz jadę na metylofenidacie. I powiem Ci tak ,w porównaniu z metylo te neuroleptyki to tylko o kant dupy potłuc. I dlaczego narkotyczne stymulanty? Dobrze i rozsądnie używany metylofenidat ,w odpowiednich i wyważonych dawkach ( według mnie ) leczy,i pozostawia na długo trwałe dobre efekty. Poza tym tolerancje łatwo utrzymać w ryzach ,robiąc tygodniowe przerwy z braniem leku. I nie ma podczas nich jakiś niezdrowych sensacji jak przy większości SSRI. To bardzo krzywdząca Twoja opinia na temat tego leku. Dla mnie to żadem psychostymulant ,a bardziej "ołów w dupie", mniejsza wybuchowość ,większe opanowanie i jeszcze (kosztem niestety wrodzonej spontaniczności) spokój umysłu. Ja tak widzę te sprawy,Ty oczywiście masz prawo widzieć to inaczej. I na koniec wydaje mi się ,że lek ten kojarzony jest z narkotykiem z dwóch powodów:1) wypisywany na różową receptę z wtórnikiem ,a więc ścisła kontrola i solidne podstawy do wypisania leku przez psychiatrę, 2) i przede wszystkim ,że co niektóre zdegenerowane jednostki ,którym zależy na fazie i li tylko na niej używają po małych przeróbkach do narkotyzowania się.

I stąd rodzi się błędne przekonanie ,że to zły narkotyk i nic poza tym. Tak samo jest z morfiną( też na różową reckę) ,jest to wspaniały lek na pozbycie sie najgorszych bóli ,a zobacz ilu narkomanów wykorzystuje to w innych "chorych" i niewłaściwych celach.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metylo i sole amfetaminy są narkotykami jak zresztą każda inna substancja która bezpośrednio zwiększa poziom DA w jądrze półleżącym!!!Przewlekle stosowane zmniejszają gęstość receptorów DA w układzie nagrody-skutki tego są przerażające-anhedonia,amotywacja,płytki afekt,depresja.Stosowane z rozwagą jedynie odraczają w czasie odwrażliwienie receptorów DA w UN.Nie można narkotykami leczyć deficytów dopaminy! jakby tego było mało metylo i amfetamina nasila uwalnianie DA w UN.Bupropion jest obecnie najlepszym ale tez nie doskonałym rozwiązaniem dla tych chorych u których jest obecny deficyt DA i NE .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×