Skocz do zawartości
Nerwica.com

zaburzenia osobowości (cz.II)


Gość paradoksy

Rekomendowane odpowiedzi

Asiuniu trzymaj się Skarbie.

Wiem,że ciężko wytrzymac rozczarowanie,ale walcz,probuj!!

 

Mnie ostatnio spotkalo tyle kopniakow,że mam coraz wiecej dystansu-aż sama sie zdziwilam.

Ale wiecej nie oznacza "wystarczająco".

Wciąż jestem jak listek :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asiu,, a czemu nie przyjedzie ?

 

Ja próbowałem czytać i uczyć się Niemieckiego i się wkurzyłem.

Bo nie wiem czym się różni a-umlaut z e.

Np. Mam żeby zähne oraz anziehne.

 

I skąd mam mam wiedzieć czy tam się pisze e czy ä ?

:/

 

Czy mi się wydaje, czy ten wątek wraca na właściwy tor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asiuniu trzymaj się Skarbie.

Wiem,że ciężko wytrzymac rozczarowanie,ale walcz,probuj!!

 

Mnie ostatnio spotkalo tyle kopniakow,że mam coraz wiecej dystansu-aż sama sie zdziwilam.

Ale wiecej nie oznacza "wystarczająco".

Wciąż jestem jak listek :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haniu, Krzysiu, Basiu, nie przyjedzie, bo mu coś ważnego wypadło, musi coś załatwić i to rozumiem, tylko tak mi się przykro zrobiło. :( Bo bardzo czekałam na jutro, a teraz skrzydła opadły. :(

 

Haniu, ja wiem, że Ty jesteś dzielna. I to o wiele bardziej niż Ci się wydaje.

 

Krzysiu, ciężko jest krótko i zwięźle wytłumaczyć czym to się różni w poście, to nie jest temat na korespondencję ;), kup sobie książkę do fonetyki niemieckiej, tam jest wszystko dokładnie napisane.

 

Nawet nie wiem co ze sobą zrobić. :( Zmykam Kochani od kompa, idę się przejść. Nie znoszę samotności, a nawet moja współlokatorka mnie na weekend opuściła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matkooo, mój Hamlet ma zapalenie puzdra... Może to brzmi śmiesznie ale mi bynajmniej do śmiechu wcale nie jest. :(

Dwa zastrzyki (nie wiem jak zapłacę) i sporo bólu. Czuję się złą właścicielką...

K nie przyjechał - brak kasy. 6 dzień go nie widzę.

Jakby było mało dieta mi nie idzie. Tylko się zrzygać na to wszystko, łapki mi opadły do samej ziemi. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniu, nie brzmi to śmiesznie.

 

Nie jesteś złą opiekunką, opiekujesz się swoim Hamletem o wiele lepiej niż ja Claire, mimo że ona jest kilka metrów ode mnie.

 

Po co Ci dieta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowa, Aniu, nigdy tu o tym nie pisałam, ale też miałam jazdy z wagą. Co prawda nie rzygalam, ale wcale nie trzeba rzygać czy ważyć 39 kg żeby mieć ED... Także rozumiem ciągłą chęć schudnięcia, a z kolei z perspektywy zaburzeń os. rozumiem niechęć, nienawiść do siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, z wikipedii:

Niemieckie samogłoski:

ä oznacza tzw. "e nienapięte", czyli głoskę [ε] (polskie e) lub [ε:], przy czym ta druga raczej zastępowana jest przez długie "e napięte" [e:] (dźwięk pośredni między polskim a i e w pierwszym przypadku, oraz dźwięk pośredni między e i i [jak polskie e między spółgłoskami miękkimi], ale tylko w wyrazach gdzie ä stoi bezpośrednio przed niemym h, np. erzählen albo wählen – na oznaczenie którego alfabet niemiecki dysponuje również literą "e") -- zastępowanie [ε:] przez [e:] mimo że częste, nie jest dopuszczalne w wymowie wzorcowej.

ö – może oznaczać głoski [ø:] lub [œ], rzadziej [ø] (stanowiące zasadniczo dźwięki pośrednie między polskim o i e)

ü – może oznaczać głoski [y:] lub [ʏ] (stanowiące zasadniczo dźwięki pośrednie między polskim u i i)

 

Wracam z pracy, mama uznała, że zjemy razem obiad, bo mało czasu ze sobą spędzamy. Miło, pomyślałam. Aż w połowie obiadu ojciec wypalił, że nic mi nie jest, tylko leniwa jestem i udaję, że mam ze sobą problemy. Podziękowałam i wyszłam do siebie, a on polazł za mną i jeszcze nawrzeszczał. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×