Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jej przydało by się coś jeszcze do tego Lerivonu, wtedy może szybciej widać by było poprawę. Np. Anafranil, Seronil, może Asentra lub Trittico.

Jeśli po trzech tygodniach do miesiąca senność i płaczliwość nie ustąpią trzeba by było nad tym pomyśleć. TLPD dzialaja najszybciej, trazodon tez już po tygodniu.

 

Połączenia leków dużo lepiej się sprawdzają niż antydepresanty solo, trzeba tylko przekonać lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie biorę samego lerivonu od dwóch miesięcy biorę venlectine stopniowo zwiększałam dawkę aż doszłam do225 mniej płakałam ale dalej wszystko robiłam z przymusu i to mnie dobijało.Dlatego lekarka dodała lerivon obyście miały rację że pomoże bo czasami chcę się poddać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie biorę samego lerivonu od dwóch miesięcy biorę venlectine stopniowo zwiększałam dawkę aż doszłam do225 mniej płakałam ale dalej wszystko robiłam z przymusu i to mnie dobijało.Dlatego lekarka dodała lerivon obyście miały rację że pomoże bo czasami chcę się poddać...

 

Faktycznie, umknęło mi to. Pozostaje zatem tylko czekać i nie tracić nadziei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie po lerivonie takie akcje ze np jesli sie przebudziliscie w nocy to nie pamietacie rano co robiliscie? Ja tak mam, dodatkowo czasami jak sie nie do konca wybudze to widze np wlaczony monitor na komputerze czy jakis obraz na scianie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zeszlem na jedna tabletke lerivonu ( na noc) i roznicy wielkiej nie ma. aczkolwiek mam wrazenie ze popadam ostatnio w czeste przygnebienie. mam w poniedzialek wizyte u nowego psychiatry ( zakonczylem wspolprace z poprzednia pania dr bo nie bylo sensu do wawki jezdzic po same recepty) i zastanawiam sie czy poprosic o cos do zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore ostatnio mirtazapinę, to prawie ten sam lek. Senność w dzień miałem przez pierwsze 3 dni, później się unormowało. Lek fajnie działa na potliwość powodowaną przez SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie czułam niepokoju przy Lerivonie, wręcz przeciwnie. Im większą dawkę brałam, tym bardziej mnie wieczorem uspakajała i usypiała, a nad ranem spało mi się najlepiej.

Ale na każdego mianseryna może zadziałać inaczej. Przy podnoszeniu dawki często przezywa się dość nieprzyjemne chwile- zwłaszcza na początku leczenia, dlatego należy robić to powoli.

 

Miko, mirtazapina to jednak inny lek i nie można porównywać.

Podczas brania Mirzatenu byłam senna (ale spać w ogóle nie mogłam), odrealniona, otępiała i skołowana przez równo trzy miesiące, aż musiałam odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lasic5, ja na lerivonie jestem chodzącą oazą spokoju - zarówno na 90 mg, jak i obecnie, gdy biorę 60 mg. Zawsze byłam osobą nerwową, nadpobudliwą, łatwo irytującą się - a teraz można mi na odcisk nadepnąć, a ja sie tylko uśmiechnę. Dlatego też uważam ten lek za wręcz idealny - podziałał bardzo szybko antydepresyjnie, wyleczył mnie z przewlekłej bezsenności, no i ukoił mój wybuchowy charakter :great:

kasia000, mam dla Ciebie radę - skończ z chorobliwie nadmiernym wczytywaniem się w internet i zacznij stosować się do zaleceń lekarza, inaczej nie masz żadnych szans na poprawę swego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anno a czym pod względem farmakologicznym różnią się te dwa leki? Bo ja nie widzę różnic :) Pozatym działa na mnie tak samo jak mianseryna, na Ciebie działała inaczej to dziwne, ale wierzę, że tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny profil działania, ale nieco inna substancja lecznicza ;)

 

Ja nie wnikam we wzory sumaryczne, ale oba leki przetestowałam na sobie z odmiennym skutkiem. Mirzaten u mnie to był porażką , ale jeśli tobie pomaga, to super. Moja kolejna lekarka mówiła coś o opóźnionym działaniu i była zdania, ze powinnam była brać mirtazapinę rano, a nie wieczorem.

Ale może to i dobrze, ze tak się stało, bo do tej pory ważyłabym ze 120 kg :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano działanie stymulujące apetyt zauważalne jest od razu. Co ciekawe potrawy jakby lepiej smakowały i pachniały hehe. Ale snów takich jak na mirtazapinie to nie miałem na żadnym innym leku - są tak kosmicznie zakręcone i ciekawe, że nie można się nocy doczekać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę teraz 225 venlectine oraz 60lerivonu wczoraj jak zażyłam na noc 150 venlectine i 60 lerivonu po jakiś dwóch godzinach trzy razy podrzuciło mnie na łóżku byłam przestraszona a od rana trzepie mnie od środka .Miałyście coś takiego?Nie wiem co się dzieje czy to przechodzi do tego cały czas mnie nosi nie mogę usiedzieć na miejscu i ciężko mi się skupić na jednej rzeczy koszmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To połączenie które bierzesz nazywa się w stanach "California Rocket Fuel" - połączenie leku wychwytującego noradrenalinę potęguje działanie mianseryny na noradrenalinę (albo odwrotnie, wsio ryba ;). To co czujesz to noradrenalina, ma Ci dać kopa do działania, ale może powodować to co odczułaś. Te leki działają synergistycznie, mam nadzieję, że to zamierzone działanie lekarza a nie jego niewiedza? Bo bierzesz dużą dawkę wenlafaksyny i w miare dużą mianseryny.

 

Do tego tak napisała Kasia, to może być też początkowe działanie leku. Jak długo bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×