Skocz do zawartości
Nerwica.com

PERAZYNA (Perazin, Pernazinum)


Gość

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      12
    • Zaszkodziła
      10


Rekomendowane odpowiedzi

czytałem że mogą z działań niepożądanych być zaburzenia snu.A po odstawieniu też mogą być?

 

 

To może być efekt wlasnie uboczny. Lekarz się do tego nie przyzna tak jak mój psychiatra dopiero jak powiedziałem ze chlor zatrzymuje metabolizm to mi dopiero powiedziała ze tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat lekarz niby stwierdził u mnie psychoze po używkach ale ja nie mam typowych objawów jak na psychoze przepisuje mi te leki już pare ładnych lat obecnie perazin 100mg na noc.Kiedyś brałem 150 mg perazinu chciał mi zmniejszyć dawke na mniejszą bo już długo brałem to czułem się żle jakoś inaczej i kazał mi wrócić do 150mg a póżniej stwierdził,że przyzwyczaiłem się tak czuć na tej dawce 150mg i że jak mi zmniejszył to uważałem że "żle się czuje" ale dawki już nie zmniejszył dopiero teraz biorę 100mg.Nie wiem jak już gadać z lekarzem boje się tylko,że będzie mi ciężko przestawić się na życie bez leków bo się jakby do nich przyzwyczaiłem lekarz powiedział,że mam brać leki przynajmniej do wiosny a mi wydaje się że czym dłużej je biorę tym gorzej z przestawieniem się na życie bez nich co radzicie?Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostrą bezsenność ale po mirtazapinie w ogóle nie wybudzałem się w nocy. Zasypiałem dosyć szybko po rozpuszczeniu tabletki w gębie. Wstawałem wypoczęty, spałem 7-8h czyli w miarę optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po długim braniu pernazyny i odstawieniu jej moge mieć kłopoty z bezsennością prosze niech ktos sie wypowie bo mój lekarz nic takiego nie chce przyznać

 

Oczywiście że tak.

Pernazyna zwala z nóg, więc nic dziwnego że bez niej nie śpisz. Jak brałam ketrel - też neuroleptyk- to nawet niewzięcie jednej dawki sprawiało, że nie spałam do rana.

 

-- 10 lut 2015, 14:42 --

 

Jak sądzicie może lepszy był by sulpiryd niż ta pernazyna bo łapie mnie straszna zamuła i czy on jest aktywizujący i czy sie dobrze po nim spi?

 

Sulpiryd rzeczywiście aktywizuje, brałam go trzy razy w życiu i za każdym razem działał inaczej - najlepiej za pierwszym. Jest pewne ryzyko nadmiernego pobudzenia. Mi lekarz zmienił pernazynę, która mnie kompletnie zamulała na ketrel i było ok. Z tym że nie mam objawów psychotycznych, podobno na takie ketrel niekoniecznie daje radę.

 

-- 10 lut 2015, 14:46 --

 

Wie może ktoś czy pernazyna ulstabilizuje sen tak żeby nie budzić się wcześnie i nie móc dospać?I czy zrobi to na stałe czy tylko podczas jej brania?

 

Nie wiem, mi pernazyna "ustabilizowała" sen tak, że spałam cały dzień. Ale brałam końską dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info refren

 

-- 28 lut 2015, 17:07 --

 

Czy za pomocą leków poprawi mi się bo mam takie coś jakby zaburzenia równowagi ale takie inne zginam się w pół jakby mi psycha siadła jak byłem u lekarza ogólnego w innej sprawie to jak tak zrobiłem to powiedziała że jest mi potrzebny specjalista od głowy.Czy to minie niech mi ktoś powie?Lekarz psychiatra powiedział,że jestem niestabilny i tyle tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos po braniu pernazyny dostał mętów w oku?

 

-- 12 mar 2015, 02:55 --

 

Próbowałem w piątek i dziś brać pernazynę, ale to nie był dobry pomysł... W pracy dopadło mnie uczucie poddenerwowania a jednocześnie osłabienia reakcji, wszystko plątałem. Gdy wróciłem do domu położyłem się ok 19 i przespałem ( co chwilę się budziłem i zaspypiałem ) do 9 dziś. Do teraz odczuwam wzmożone napięcie mięśni karku i poddenerwowanie. Ten lek jednak nie dla mnie....

 

[*EDIT*]

 

Jak już coś miałbym brać z neuroleptyków to chyba flupentiksol i sulpiryd w mniejszych dawkach ( bo na paru tabletkach pernazyny depresja wróciła ze zdwojoną siłą )....

 

 

Miko widze ze brałeś pernazyne . Eh moje pierwsze leki na nerwice i depresje to seronil i pernazyna i dlaczego tak? Nierozumiem szamanki przez ten lek tak przytyłem. Pernazyna to raczej szkodliwy lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem mętów jakiś w oczach po tej pernazynie i chyba odstawie.Powie mi ktoś czy jak bioore 100mg dziennie i chce odstawic to musze robić to stopniowo czy od razu pozdro

 

To już 3 osoba która to dostała to po perazynie . Rzuć to w cholerę ale nie zdziw się jak nie będziesz mogł tego odstawić ja rozważam pójście do szpitala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×