Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy mam nerwicę lękową??


sober

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zmagam się z pewnym problemem od dłuższego czasu.

Ciągle towarzyszy mi strach. Boję się że ktoś coś mi zrobi, że włamie się do domu a ja nie będe umiała się obronić. Najgorzej jest w nocy. Czasem budzę się i nasłuchuje czy nic się w domu nie dzieje.

Strach paraliżuje mnie na tyle że w ciągu dnia gdy jestem sama w domu nie pójdę wziąść prysznica (bo ktoś może wejść do domu a ja nie usłyszę), nie pójde na górę domu by zrobić porządki, boję się czasem wyjść do toalety!

Lęki trochę się zmniejszają gdy jest więcej osób w domu (oprócz mnie i mojego chłopaka, współlokatorzy).

Wszystko trwa od stycznia tego roku.

Każdy stukot, puknięcie w domu wyzwala we mnie strach.

Dzieje się to konkretnie tylko w tym domu w którym obecnie mieszkam. Gdy byłam na urlopie w rodzinnym domu to właściwie nie pamiętałam o tym. Gdy wróciłam powoli i to wracało.

W najbliższym czasie wracam do domu rodzinnego też po części z tego powodu. Ale martwie się że to i tam może powrócić.

I stąd pytanie. Co mi jest? Czy powinnam udać się do lekarza? Iść do psychologa? Przyjmować jakieś leki??

Z góry dziękuję za jakie kolwiek odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przyczyną tego strachu jest pożar? Zapaliła się szopka z drzewem obok domu.

Chciała bym iść do psychologa ale wiem że możliwe to będzie dopiero na przełomie września/października bo wtedy wlaśnie wracam do rodzinnego domu w Polsce. Tutaj nie mam za bardzo możliwości :(

A może znacie jakieś ćwiczenia które pozwalają jakoś uspokoić lęk??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×