Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZOLPIDEM(ApoZolpin, Hypnogen, Nasen, Noxizol, Onirex, Polsen, Sanval, Stilnox, Zolpic, Zolpidem Genoptim/Vitabalans, ZolpiGen, Zolsana)


Gość

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      10
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem np. nasen najlepiej brać tuż przed snem a idealnie kiedy już jesteś w łóżku. Zawsze istnieje szansa, że uda sie usnąć bez leku.

ja tak właśnie robię, staram się najpierw zasnąć własnymi siłami, a jak się nie udaję, to mam przy łóżku zolpidem, który w takim wypadku biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zapytac czy ten lek powinen usypiac zawsze niezaleznie od godziny zarzycia, czy wowwczas jest jest eis bliżej godzin swojego snu???

Przykladowo, zaypiam o 4 ale chce zasnac o 1 no i zazywam stilnox. Powinno to zadzialac????

 

-- 07 sty 2014, 23:37 --

 

Co może zadziałać jak stilnox w dawce poltora tabletki nie za bardzo usypia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas , jeśli zrobisz "klimacik senny", w moim wypadku zasłonienie zasłon, cichutko tv, kołderka, to zaśniesz i zadziała. Jeżeli klimatu nasennego nie będzie, to... zależy od organizmu. Ja mogę Ci powiedzieć na swoim przykładzie, że pisałam smsy, prowadziłam rozmowy telefoniczne, których nie pamiętam. Ogólnie zerwany film. Nie polecam, bo słyszałam również o wypadkach gdzie ludzie wsiadają za kółko i może się to skończyć tragicznie. Ale słyszałam też, że nic się nie działo. Lekka zamuła, rozluźnienie i tyle. Ilu ludzi, tyle reakcji na lek... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychotropka`89, Dzieku, na szczescie nie ma takich jazd. Mam tylko zwyle działanie nasenne. Chciałem sie zapytac jak sobie przestawić tryb spania z zasypiania o godzinie 5 na zasypianie o godzinie polnocy. Macie jakieś doświadczenia? Ten tryb w jakim żyje nie jest dla mnie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas , Ja przestawiłam dość drastyczną metodą. Zarwałam jedną nockę i wzięłam tabletkę o tej godzinie, o której chciałam zasnąć następnego wieczoru. Później już nie było problemu. Dla mnie metoda niezawodna. Musisz zmęczyć swój organizm, poczuć fizyczne zmęczenie/niedospanie, żeby się przestawić. No i jeszcze jedna zasada. Nie ma spania do południa. Tym sobie też mega rozregulowałam mechanizm organizmu. Zasypiałam koło2-3, później zwlekałam się z łóżka koło 11, gniłam przed kompem i tak mijało do kolejnej nocki. Deprecha ogólnie. Odkąd zaczęłam pracę, wstaję regularnie 6:30, to zero problemów >. Nawet w weekend gdy niby mogę pospać, to sama budzę się między ósmą a dziewiątą.

 

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. :)

Pozdrawiam

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychotropka`89, dokładnie jest tak, jak piszesz. Przykładowo - chodzę spać o 3 a chcę o 23: zrywam jedną nockę, a potem przed następną o 23 łykam tabsa. W ten oto sposób w 2 dni przestawiam swoje pory snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychotropka`89, Dzieki wielkie udało mi sie zasnac o 2 w nie o czwartej. Co sie tyczy zasypiania w 15 min. to polecam zestaw który zażyłem wczoraj polrota tabletki stilnoxu i jedna tebletka promazinu. Mimo duzego pobudzenia zasnalem w ciagu 15 minut od 4 do 15. Zazwyczaj biore sam

stilnox, ale przewaznie mecze sie ze 40 minut zanim zasne. Oglnie procedura jest dluga. Bo najpierw zazywam prernazyne i dopiero po godzinie stilnos. W sumie

daje to az godzine i czterdziesci minut. Czy ma ktoś pomysl jak to skrócić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi lek Promazim to cos w rodzaju pernazyny, tylko ze ma wieksze dzialanie nasenne. sam nie spowoduje zaśnięcia, a widzę ze na mnie działa jako utwalacz snu, tak ze się nie wybudzam. Dzisaj tez zazyłem taki zestaw, zasnalem w 20 minut. Chociaz w 10 minut po zażyciu nic nie wskazuje na to, ze się zaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym wybudzaniem przy zolpie to jest ryzyk-fizyk. Niektórych zabetonuje w łóżku, bo niektórzy potrzebują tylko czynnika, który pozwoli im zasnąć, a sen już dalej sam się toczy. Inni, np ja potrzebuję czegoś, co mnie przytuli na całą noc do poduszki, a nie tylko przyczyni się do zaśnięcia. Zatem wybudzanie dla mnie to spory problem, jeśli o zolpidem chodzi. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zolpidem ma dość krótki okres półtrwania, więc raczej nikogo nie zabetonuje w łożku. No chyba, że właśnie tak jak napisałaś, ktoś potrzebuje tylko czynnika, który pozwoli mu zasnąć- to wtedy prześpi nieprzerwanie całą noc, tylko że to nie do końca zasługa leku. Jak ktoś ma problemy z wybudzaniem w środku nocy/ o poranku to powinien się zastanowić nad lekami o dłuższym okresie półtrwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia mogę powiedzieć, że po zolpidemie powinno się spać 5-6 godzin nieprzerwanym snem i wtedy rano nie ma żadnych sensacji

Nie powinno się jednak brać leków metodycznie. Warto próbować zasnąć o własnych ''siłach''. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo uzależnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×