Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZOLPIDEM(ApoZolpin, Hypnogen, Nasen, Noxizol, Onirex, Polsen, Sanval, Stilnox, Zolpic, Zolpidem Genoptim/Vitabalans, ZolpiGen, Zolsana)


Gość

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      10
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

kasiątko , nie martw się. Mamie na pewno pomoże na bezsenność ale najlepiej by było gdyby brała pół tabletki, nie codziennie. Bo wiadomo... uzależnia cholernie. :roll:

 

ale jakie znaczenie ma uzależnienie w wieku 70+, korzyści z brania zolpidemu są ewidentne (biorąc pod uwagę trudności starszych osób z zasypianiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten czwartek i piatek mialem bardzo stresujacy i nie mogles zasnac w nocy. zazwyczaj biore dwie prenazyny i stilnox i zazwyczaj po tym zasypiam w jakas godzine po takim zestawie leków. Ale wczoraj i dzisiaj rano musiałem żarzyć bezno bo nie moglem zasnac. Jak juz zasnę to spię do 14. Wychodzi jakieś 10,5 godzin snu. Chcialm zapytać czy jest jakis lek mocniejszy do stilnoxu, albo inna substancja bo chyba juz nie dziala to na moj organizm. Nie che brac tego benzo na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że tego typu leków nasennych nie należy brać metodycznie A jedynie 2-3 razy w tygodniu. Organizm ludzki jest bardzo podatny na wszelakie uzależnienia. Tak jak można się uzależnić od kawy, papierosów czy alkoholu, tak też od każdych leków branych bez kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Zolpie ze 2-3 razy miałem małe fazy, ale teraz ich w ogóle nie mam, a biorę 1 tabes. Czy po zwiększeniu dawki znowu pojawiają się halucynacje?

IMHO, najlepiej jest łyknąć, przepić szklanką wody, zgasić światła i w ciągu kilku minut znaleźć się w łóżku z zamkniętymi oczami. Przy tej "taktyce" żadne fazy nigdy mi nie weszły. Kiedy biorę tabsa i siedzę jeszcze trochę, to powiedzmy po 15-20 minutach zaczyna się lekkość w stawach i mięśniach, opisywane wcześniej przez różnych użytkowników "falowanie", lekkość w głowie, aż nie chce się iść do wyra. Chociaż kilka razy nawet przy taktyce numer 1 zdarzyło mi się, że zolpidem nie zadziałał w ogóle albo częściowo (wybudzanie w nocy po kilka razy).

 

W sumie to tak patrzę, że co organizm to inna bajka, jakieś kwiatki na ścianach i fazy w stylu ktoś przy mnie stoi. Chyba cieszę się z całego serca, że nic takiego mi się nie przytrafiło i skończylo się na zwykłym otępieniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasen pomógł mi,ale też zaszkodził. Wystąpiły u mnie poważne omamy i kompletne zaburzenie równowagi. Może dlatego,że powinno się go brać bezpośrednio przed zaśnięciem czego od razu nie zrobiłam. Ogółem-niezła jazda, ale doświadczenie niezbyt miłe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest lek ktory sie bieze tuz przed spaniem dziala okolo 15-40 minut tak czytałem. U mnie ten lek dziala mocno momentami na wyobraznie, ale wtedy akutat dobrze mi sie zasypia.

 

-- 20 gru 2013, 19:19 --

 

Tej nocy wzialem lek PROMAZIUM, do tej pory brałem pernazyne. Zażyłe go i wywylal o on u mnie duza sennos i takie otumanienie. Ale nie moglem po nim zasnac, tak sie przejalem tym, w sumie wygenerowało do dla mnie wiekszy stres niz jakbyz zażył zwykle znane prenzuim. W dzien spałem bardzo długo, w sumie

az za dlugo. Po tym leku czuje sie ospały i otępiały. Czy ktoś bral ten lek, moze ketrel jest lepszy ze szybciej sie po nim zasypia? Bo ten nie wywoluje spania tylko taka ospałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasen pomógł mi,ale też zaszkodził. Wystąpiły u mnie poważne omamy i kompletne zaburzenie równowagi. Może dlatego,że powinno się go brać bezpośrednio przed zaśnięciem czego od razu nie zrobiłam. Ogółem-niezła jazda, ale doświadczenie niezbyt miłe...

Nasen to lek typowo nasenny nowej generacji. Powinno się go brać tuż przed snem, najlepiej w łóżku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystąpiły u mnie poważne omamy i kompletne zaburzenie równowagi. Może dlatego,że powinno się go brać bezpośrednio przed zaśnięciem czego od razu nie zrobiłam. Ogółem-niezła jazda, ale doświadczenie niezbyt miłe...

Teoretycznie, jeśli nie wystartujesz do wyra w odpowiednim momencie, to zaburzenia równowagi są hardkorowe. Można spokojnie przydzwonić kilka razy w drzwi, w drodze do kibla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystąpiły u mnie poważne omamy i kompletne zaburzenie równowagi. Może dlatego,że powinno się go brać bezpośrednio przed zaśnięciem czego od razu nie zrobiłam. Ogółem-niezła jazda, ale doświadczenie niezbyt miłe...

Teoretycznie, jeśli nie wystartujesz do wyra w odpowiednim momencie, to zaburzenia równowagi są hardkorowe. Można spokojnie przydzwonić kilka razy w drzwi, w drodze do kibla.

 

ale to mija po jakimś czasie, najlepiej brać z początku np. pół tabletki, organizm się przyzwyczai

dla mnie najgorsze było zrywanie filmu, ale dość szybko przeszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę... leki nasenne bierze się po to żeby spać a więc najlepiej wziąć i kłaść się. Branie leku na godzinę czy więcej przed snem nie ma sensu. Obecne leki działają i wchłaniają się stosunkowo szybko dzięki czemu rano nie odczuwa się ich działania. Jako ciekawostkę powiem że działanie niektórych benzodiazepin sięga nawet 100 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Biore leki na nerwice. Chcialem zapytać jaka to substanja dziala w zwyklym leku nasennym Stilnox?

Mam coaxlil jako lek leczacy, pernazium przed snem i lek nassenny stilnox. Dzownie jest to ze

kiedy go zarzyje wlasnie wtedy objawy znacznie maleja. Mysle sobie ze gdyby te samą substancje

dostawac w wiekszej dawce ale nie jako lek nasenny to bylby to dla mnie dobry lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore leki na nerwice. Chcialem zapytać jaka to substanja dziala w zwyklym leku nasennym Stilnox?

Mam coaxlil jako lek leczacy, pernazium przed snem i lek nassenny stilnox. Dzownie jest to ze

kiedy go zarzyje wlasnie wtedy objawy znacznie maleja. Mysle sobie ze gdyby te samą substancje

dostawac w wiekszej dawce ale nie jako lek nasenny to bylby to dla mnie dobry lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore leki na nerwice. Chcialem zapytać jaka to substanja dziala w zwyklym leku nasennym Stilnox?

Mam coaxlil jako lek leczacy, pernazium przed snem i lek nassenny stilnox. Dzownie jest to ze

kiedy go zarzyje wlasnie wtedy objawy znacznie maleja. Mysle sobie ze gdyby te samą substancje

dostawac w wiekszej dawce ale nie jako lek nasenny to bylby to dla mnie dobry lek.

Jeśłi bierzesz pernazynę i nie możesz spać- to porozmawiaj ze swoim lekarzem o zmianie pernazyny na chlorptothixen- w takiej samej dawce działa bardziej nasennie niż pernazyna. Gdy to nie pomoże - może mianseryna lub mirtazapina?

Ja zolpidem biorę doraźnie i zamiennie z estazolamem. Do 5 razy na dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swistak2112, spoko stilnox daje rade. w sumie dobrze na mnie dziala bo nawet rozluznia.

dostalem tez lek promazin, ktory faktycznie dziala bardziej nasennie, ale jest sie ospalym i zamulonym na drudzi dzien.

Dlatego darej biore pernazium 2 tabletki. Troche to uspokaja, ze wydaje mi sie ze w ograznimie roznie tolerancja na ten lek.

Chcialbym brac cos co nie jest neuroleptykiem. Ten Chlorprothixen to jest neuroleptyk?

Mianseryna to ponoic lek cieższy gatunkowo lek i sie po nim tyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, niekoniecznie musisz tyć po mianserynie. Najlepiej usypia moim zdaniem Mirtagen. Brałem dłuuugi czas i tolerancja nie rosła. Mała zamuła przez pierwszych kilka dni, ale później to mija. Ale działanie nasenne jest trwałe. Chlorprothixen to neuroleptyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×