Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory Prezydenckie + II tura


Gość Magdaa

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

    • nie wybieram się na II turę wyborów
      15
    • Jarosław Kaczyński
      17
    • Bronisław Komorowski
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Goldielocks,

Nie tylko reprezentatywność się liczy . Jeśli to miałby być kluczowy element ,to ja bym na Olechowskiego stawiał.

Przyznaje Napieralski ..może ..byłby równowagą dla konfliktu PIS -PO ,na pewno wzmocnił by pozycje lewicy w Polsce .

....ale co to za lewica...skoro za rządów SLD zmieniono prawo pracy na niekorzyść pracownika ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goldielocks,

Nie tylko reprezentatywność się liczy . Jeśli to miałby być kluczowy element ,to ja bym na Olechowskiego stawiał.

Przyznaje Napieralski ..może ..byłby równowagą dla konfliktu PIS -PO ,na pewno wzmocnił by pozycje lewicy w Polsce .

....ale co to za lewica...skoro za rządów SLD zmieniono prawo pracy na niekorzyść pracownika ???

 

Tfffu SLD to tylko w nazwie posiada wyraz - lewica. :mrgreen: Ja myślę, że Olechowski byłby dobrym reprezentantem ale dla przedsiębiorców, a co z resztą ludzi? Napieralski, mimo tego, że należy do SLD, to mniej działa mi na nerwy niż Komorowski, Kaczyński, Lepper, czy Pawlak... Słuchając tego ostatniego można zapaść w lertarg haha. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z tym mówieniem o funkcji reprezentatywnej prezydenta RP jako jego jedynej przesadzacie (albo nie rozumiecie tego). Już kilka razy w temacie to się pojawiało.

 

Trochę wygląda to tak, jakbyście wybierali kogoś kto ma stać z dziobem zamkniętym na kłódkę i ładnie wyglądać w telewizorze lub na zdjęciach (tylko po co to pieprzenie o poglądach, układach czy czymkolwiek skoro wystarczy ocenić sylwetkę w kwestii fizycznej oraz savoir-vivre kandydatów?).

 

Porównajcie sobie możliwości jakie ma Prezydent RP z możliwościami, które zostały Cesarzowi Japońskiemu po 1946 roku (czyli od wystąpienia, w którym Amerykanie zmusili go do wypowiedzenia słów przed całym krajem [drogą radiową]: "Nie jestem istotą boską. Jestem człowiekiem."). W tym wypadku można faktycznie bezpiecznie stwierdzić, że głowa kraju kwitnącej wiśni ma jedynie funkcję reprezentatywną od tamtego wydarzenia. Oczywiście prestiż "stanowiska" oraz miejsce w umysłach/sercach obywateli danego kraju w tych wypadkach to zupełnie inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

resumo,

Widzisz , mało istotna ( dla mnie) jest funkcja prezydenta...już tłumacze z jakiego powodu.

Jestem przeciwny ( jak już pisałem) aktualnej ordynacji wyborczej,która moim zdaniem .Jest farsą demokracji.

Spory o istotę ,dwóch, ważnych osób prezydenta i premiera ...pozbawione są sensu. W monecie gdy rządzą nami ludzie ,na których nie glosowaliśmy. Przekazywanie głosów w gorę listy wyborczej .To zwykła kradzież elementarnych praw obywatela/wyborcy.

Dopóki ten bandycki proceder ,będzie trwał w RP ,dopóty ja nie będę brał udziału w żadnych wyborach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośrednio
... na to juz nie mam wpływu.

Bezpośrednie zaangażowanie się w wybory,w tej sytuacji .Spowodowało by poczucie upodlenia.

Kwadratura koła-parlament ma wpływ na ordynacje...która wygląda jak wybory ojca chrzestnego we włoskiej mafii.

 

...czekam na cud,na opamiętanie polityków,uważam ,że do takiej refleksji. Może prowadzić jedynie bojkot wyborów powszechnych. Obawa przed opinią publiczna . Napór Brukseli. To wszystko jest możliwe ( moim zdaniem) jedynie w wypadku ,ekstremalnie niskiej frekwencji w wyborach...wszystkich wyborach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośrednio, czyli (w tym wypadku) biorąc udział w tej dyskusji. Nie masz na to wpływu? Śmieszne.

 

Czekasz na cud? Jeszcze bardziej śmieszne.

 

Brać w tym udział pośrednio to : nie idąc do urny dać prawo wyboru innym

 

Biorę też udział w rozmowie o kanibalizmie .Twoim zdaniem pośrednio jestem kanibalem ??? Dokonujesz ogromnej nadinterpretacji .

 

To jest śmieszne .

 

PS

słowo CUD ,wyrwane z kontekstu ..jest śmieszne. Samo wyrwanie z kontekstu ,to dowód braku argumentacji z Twojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz słowo dysfunkcja?

-odbiegasz od tematu

-stajesz się agresywny

-piszesz poprawnie,to chyba jedyna zaleta jaką posiadasz ?

 

Agresja w dyskusji to zawsze oznaka braku argumentacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że elektorat Napieralskiego pójdzie głosować to zagłosuje na Komorowskiego, jeśli zaś przyjmie postawę jak Shad i do urn nie pójdą to tak czy inaczej, poprą większość a jak z sondaży wynika większość zagłosuje także na Komorowskiego........

Wierzyć w zwycięstwo Kaczyńskiego można zawsze, tylko jest to mało realne 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×