Natręctwo czytelnicze

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwo czytelnicze

przez Mbleble1990 05 paź 2017, 12:18
Możesz też znaleźć coś co będzie od czytania ważniejsze i wtedy te natręctwa przerzucą się na inne rzeczy. Chociaż to trudne bo systemu wartości tak o nie zmienisz. Wtedy będziesz mógł czytać i czytać bez natręctw :) Poeksperymentuj z systemem wartości, tak żeby czytanie stało się po prostu czymś co lubisz, ale jednocześnie obojętne, ciesz się że możesz czytać ale nie traktuj tego jak coś na czym Ci najbardziej zależy. To trudne ale sposób myślenia idzie zmienić. Życzę żeby minęło Tobie to natręctwo
Olanzapina 15 mg

Natręctwo czytelnicze

przez Malarz cieni 07 paź 2017, 18:10
Mbleble1990, spróbuję poeksperymentować z systemem wartości. Wiem jednak, że pokonanie tego natręctwa będzie piekielnie trudne.
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

Natręctwo czytelnicze

przez superb 08 paź 2017, 09:19
@Malarz cieni
sam się nakręcasz, jeszcze przed tym jak zaczniesz coś robić,
jak już tylko zaczniesz o tym myślec to na siłe wkręcasz sobie, że to będzie za trudne, że nie dasz rady.....
I faktycznie, jak sobie nakładziesz tyle do głowy, to dostrzegasz to co chcesz widzieć - bo tak działa umysł, filtruje to na czym Ci najbardziej zależy.
Z mojej perspektywy tak to wygląda.
Bóg > Miłość > Optymizm > Rozwój >> W tej kolejności

Wiesz co według mnie jest najważniejsze w walce o swoje zdrowie, szczęście, życie?
Pozwol. że Ci powiem
Polała sie już krew?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwo czytelnicze

przez straight 08 paź 2017, 16:56
Hej,

pisze gdyz mam identyczny przypadek i to trwajacy od wielu lat, mimo tego twardo siedze i czytam wciaz.
Przeczytalem z grubsza caly watek i sa to dobre wnioski forumowiczow jednak na krotka mete w Twoim jak i w moim przypadku.
Jedynym sposobem, który u mnie sie sprawdza jest przyjrzenie sie w danym momencie kompulsji, owemu natrectwu.
Uproszczając np. 'stanie sie cos zlego, jesli nie powtorze 7my raz danego zdania'. Racjonalizuje owo zło,
stwierdzam ze jest realne ale wyimaginowane i przeskakuje do nastepneego zdania, brzmi prosto i jak antidotum,
ale nie zawsze dziala i dalej czytam zdania literkuje, lacze, sumuje po kilka - kilkanascie razy.
Warto przyjrzec sie kompulsji, co Ty na to?

Natręctwo czytelnicze

przez Malarz cieni 10 paź 2017, 22:33
straight, potrafię zmniejszyć liczbę powtórzeń poprzez przerywanie i aktywność fizyczną w międzyczasie, ale nie umiem całkowicie sobie poradzić z tym natręctwem. Próbowałem przyjrzeć się temu natręctwu, zastanowić się, czy stanie się coś złego, jeśli nie powtórzę zdania. Przymus był jednak silniejszy i dalej powtarzałem. Muszę znaleźć coś, co pozwoli mi nie czytać jeszcze raz. Być może spróbuję zakrywać wcześniejsze zdanie
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

Sortuj wg