ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
173
58%

Nie
85
28%

Zaszkodził
42
14%

 
Liczba głosów : 300

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez Grabarz666 24 lis 2017, 21:28
Jedna jaskółka wiosny nie czyni...

Gdyby na podstawie jednego, otwartego, nierandomizowanego, niekontrolowanego placebo, badania na 58 pacjentach i dowiedzionej, na jego podstawie skuteczności, rejestrowali każdą substancję, to, chociażby, leków przeciwdepresyjnych mielibyśmy jakieś 400...

Sugeruję zapoznanie się z moim postem, odnośnie pregabaliny i ChAD:

https://www.nerwica.com/post2388763.html?hilit=28348186#p2388763

Oczywiście masz prawo uważać, że pregabalina to "stabilizator", masz również prawo uważać, że Ziemia jest płaska... ;)
Pełna remisja

Wenlafaksyna 37.5 mg, Mirtazapina 22.5 mg, Pregabalina 150 mg, Żeń-szeń właściwy + amerykański (wyciąg) 825 mg, Cytrulina 5 g, Kreatyna 5 g, Trening siłowy

http://naukowy.eu/
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1661
Dołączył(a)
12 cze 2015, 15:40
Lokalizacja
naukowy.eu

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez dubito 24 lis 2017, 22:24
Oj grabarz jak byś nie uszczypnął,byłoby lepiej.Wszystko jest wzgłędne.Prawdą by było gdybyś napisał,że Ziemia jest materią a materia energią,ergo,Ziemia jest energią Tylko po co?I kto by to zrozumiał z 99% chorych psychicznie?
A ziemia będzie płaska i dwuwymiarowa.Jeszcze trochę czasu a będzie.
dubito
Offline

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez Grabarz666 25 lis 2017, 11:52
dubito napisał(a):Wszystko jest wzgłędne.

Nie wszystko, a brodzimy cały czas w psychofarmakologii, nie układach inercjalnych. Jakieś kryteria dot. przynależności pregabaliny trzeba było przyjąć. To, że jest ona pochodną GABA, nie oznacza, że działa GABA-ergicznie, oraz, to, że z założenia miała być głównie lekiem p/padaczkowym, a nie jest (przynajmniej wg. refundacji w polsce). Medycyna to nie nauka ścisła, więc trzeba przyjąć pewne przybliżenia/założenia.

dubito napisał(a):Prawdą by było gdybyś napisał,że Ziemia jest materią a materia energią,ergo,Ziemia jest energią.

Jak n a razie mało prawdopodobne, żeby materia Ziemi zamieniła się w energię, zgodnie z równaniem E=mc2, więc argument kompletnie nie na temat.

dubito napisał(a):Tylko po co? I kto by to zrozumiał z 99% chorych psychicznie?

Ja też wiele rzeczy nie rozumiałem, wiec pofatygowałem się, żeby zrozumieć. Nasz mózg służy nie tylko po to, żeby wypełniać czaszkę...

dubito napisał(a):A ziemia będzie płaska i dwuwymiarowa.Jeszcze trochę czasu a będzie.

A to ciekawa "koncepcja" :lol:
W związku z pwyższym, polecam neuroleptyki :P

Tyle ode mnie.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1661
Dołączył(a)
12 cze 2015, 15:40
Lokalizacja
naukowy.eu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez dubito 28 lis 2017, 16:16
GRABARZ666,bardzo Cie lubię i szanuję.Lubię Cię za to,że udzielając się na tym podforum rozumiesz,że udzielasz wszelkich wyjaśnień rozumiejąc ,że czynisz to wobec ludzi chorych psychicznie,nieraz bardzo ciężko ,wykazujesz się ogromną empatią cechujących ludzi wrażliwych i delikatnych.
Lubię Cię, bo podkreślając swoje wykształcenie magistra inżyniera chemika, czynisz to wyjątkowo skromnie aby nie urazić chorych mających często niższy stopień zawodowy lub go w ogóle nie posiadając,nie czuli się,że otrzymują wyjaśnienie od osob niezwykle wykształconej.
Lubię Cię za to ,że nigdy nie zwracasz uwagi na uchybienia i niedoskonałości w zadawanych pytaniach ale zawsze starasz się odpowiedzieć w taki sposób aby pytający nie odczuł się niedyskomfortowo brakiem wiedzy ogólnej czy z dziedziny psychofarmakologii w odniesieniu do Ciebie.
Lubię Cię za to,że nigdy nie uchybiasz godności interlokutora,chorego psychicznie sugerując mu aby się leczył psychiatrycznie.
Lubię Cię,że zawsze znajdujesz odpowiedzi, nawet gdy pytający takiej odpowiedzi od Ciebie nie oczekuje.
Lubię Cię,tak bardzo abyś na moje pytania ,często naiwne i głupawe NIGDY NIE ODPOWIADAŁ.
DUBITO.

-- 28 lis 2017, 16:45 --

Pytanie do leczących się escitalopramem.Po dość długim stosowaniu tego leku w dawce 20 mg w mixie z 30 mg mirtazapiny/ok.roku/z pozytywnym skutkiem,pojawiły się zaburzenia snu-wybudzanie a w rezultacie zmęczenie wręcz wyczerpanie.Sądząc ,że to zwykła tolerancja na escitalopram podniosłem dawkę do 25 mg.
Było jeszcze gorzej.Poszedłem w drugim kierunku,zmniejszając dawkę dochodząc do 10 mg.Poprawił mi się sen i nastrój.Dalej szczerze mówiąc schodzić się boję aby nie przyplątał się mój "przyjaciel"lęk.Sam organizm PO ROKU CZASU dał do zrozumienia,ze leku jest "za dużo".
Roboczo tłumaczę to sobie,zwolnionym metabolizmem z racji wieku ale to się stało NAGLE.Biorę cały czas ELICEĘ i Mirzaten Q-Tab.
Czy ktoś tak miał lub domyśla się dlaczego taka "remisja"?Nie piję,nie palę.
Pozdrawiam.
dubito
Offline

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez ozesek 01 gru 2017, 14:00
U mnie kochani już lepiej. Mam jeszcze ataki, ale są bardzo rzadkie tzn pojawiają się pod koniec cyklu, a właściwie to pod koniec opakowania tabletek Qlaira, które biorę na regulację cyklu. Tzn jestem bardziej pobudzona i wyczulona na wszystko przy dwóch ostatnich tabletkach białych (placebo). Myślę, że niestety moja nerwica ma aż za dużo wspólnego z hormonami.

A tak z innej beczki, powiedzcie mi czy ten nasz ecsitalopram ma jakikolwiek wpływ na trwałość plomb dentystycznych. Ostatnio mam dość poważny problem z utrzymaniem plomby w DWÓJCE!!! Jak sobie wyobrażacie, dla mnie to katastrofa. Ząb z przodu. Plomba wypada już trzeci raz. Byłam u dwóch dentystów. I obawiam się, że to wszystko przez leki. Bo skoro włosów więcej wypada, to może i na zęby ma to jakiś wpływ.
"Przechytrzyć lęki"
Avatar użytkownika
Offline
Posty
120
Dołączył(a)
17 mar 2014, 14:57

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez dubito 01 gru 2017, 14:25
Ozesek,ma niestety.Generalnie SSRI wpływają negatywnie na gospodarkę wapniem.Ja niestety też tak mam z escitalopramem.Nie dotarłem do żródła pisanego/bo to tutaj w podforum nie podanie źródła w języku obcym powoduje nieważnośc postu/dlaczego akurat esci przoduje w dezintegracji uzębienia,w tym wypadanie plomb.Mam tak samo.Jeżeli to jakieś pocieszenie.
Pozdrawiam.
dubito
Offline

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez Grabarz666 01 gru 2017, 16:18
dubito napisał(a):Ozesek,ma niestety.Generalnie SSRI wpływają negatywnie na gospodarkę wapniem.Ja niestety też tak mam z escitalopramem.Nie dotarłem do żródła pisanego/bo to tutaj w podforum nie podanie źródła w języku obcym powoduje nieważnośc postu/dlaczego akurat esci przoduje w dezintegracji uzębienia,w tym wypadanie plomb.Mam tak samo.Jeżeli to jakieś pocieszenie.
Pozdrawiam.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25014001
Although the study was limited to 8 weeks, these results suggest that escitalopram does not significantly alter bone metabolism in the short term

:P
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1661
Dołączył(a)
12 cze 2015, 15:40
Lokalizacja
naukowy.eu

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez Kamral 02 gru 2017, 10:53
Witam biore od lutego paroksetyne na lęki bardzo dobrze działa, ale myśle o przejsci na esci bo troche skutki uboczne przeszkadzaja mi po paro i czytam ze esci jest bezpiecznym lekiem. co myslicie czy to dobry pomysl ? mniej skutkow ubocznych na esci ?
Offline
Posty
70
Dołączył(a)
25 sty 2017, 09:48

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez dubito 02 gru 2017, 18:03
Kamral,ale przejść,pomijając czy słusznie czy nie,wymaga metody zależnej od dawki paro i czasu brania.Paro to jednak duży potencjał"dyskontynuacji".

-- 02 gru 2017, 22:07 --

CZASOPISMA
KONGRESY

Medical Tribune→2015→07-08→Osteoporoza: Wpływ SSRI na masę kostną w okresie dojrzewania
NOWOŚCI
Osteoporoza: Wpływ SSRI na masę kostną w okresie dojrzewania
Prof. dr hab. med. Wojciech Pluskiewicz
Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) działają poprzez zwiększenie w mózgu ilości serotoniny, neuroprzekaźnika regulującego nastrój. Leki z tej grupy uważa się za bardzo bezpieczne. Zdarzało się jednak, że dopiero po wielu latach od wprowadzenia do użytku nowego preparatu wykazywano działania niepożądane. Przykładem takiego rozwoju wiedzy dotyczącej nowej grupy leków jest omawiane badanie dotyczące wpływu SSRI na stan kośćca. Niektóre badania na osobach dorosłych wykazały, że leki z tej grupy zmniejszają masę kostną i zwiększają ryzyko złamań. Analogiczne analizy przeprowadzone wśród osób młodych w wieku 12-20 lat prezentuję poniżej.
Grupa liczyła 4303 osoby, wśród których było 62 pacjentów leczonych SSRI. Stan kośćca oceniano metodą DXA w obrębie kręgosłupa lędźwiowego oraz końca bliższego kości udowej. Leki w badanej grupie okazały się negatywnie wpływać na wyniki pomiarów szkieletu. Wartość gęstości mineralnej (BMD) dla kręgosłupa była niższa o 3,2 proc., a dla całego biodra o 6,1 proc. Ten wpływ był niezależny od innych czynników potencjalnie wpływających na stan kośćca, np. wieku, płci, masy ciała, statusu społeczno-ekonomicznego czy aktywności fizycznej. W podgrupie pacjentów leczonych ponad sześć miesięcy ten wpływ był podobny.
Komentarz
Omawiane wyniki wymagają dalszych badań. Okres dojrzewania jest kluczowy dla tworzenia szczytowej BMD, a ta wartość, obok tempa zmniejszania się BMD, to istotny czynnik wpływający na występowanie złamań. Teoretycznie 10-proc. obniżenie się BMD to dwukrotne zwiększenie ryzyka złamań. Nie wiemy oczywiście, czy leki z grupy SSRI w wieloletniej perspektywie utrzymują swój negatywny wpływ na BMD oraz czy istotnie liczba złamań w tej grupie jest większa niż u pozostałych osób. Wykazanie takich związków nie będzie łatwe, wymaga długotrwałej obserwacji aż do okresu starości. Jednak to badanie jest dobrym przykładem wskazującym na potrzebę ostrożności w medycynie. Nawet najlepiej zaplanowane badanie kliniczne nie jest w stanie wychwycić wszystkich potencjalnych negatywnych skutków ubocznych danego leku. Dlatego system raportowania skutków ubocznych powinien być jak najszerzej propagowany i stosowany.
Feuer AJ i wsp. Bone 2015; 28-33

Pierwsze co mi się otworzyło po wpisaniu SSRI Calcium

-- 02 gru 2017, 22:09 --

DO OZESKA
dubito
Offline

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez Grabarz666 04 gru 2017, 12:54
dubito napisał(a):Analogiczne analizy przeprowadzone wśród osób młodych w wieku 12-20 lat prezentuję poniżej.
Grupa liczyła 4303 osoby, wśród których było 62 pacjentów leczonych SSRI.
Omawiane wyniki wymagają dalszych badań. Okres dojrzewania jest kluczowy dla tworzenia szczytowej BMD, a ta wartość, obok tempa zmniejszania się BMD, to istotny czynnik wpływający na występowanie złamań.
Wykazanie takich związków nie będzie łatwe, wymaga długotrwałej obserwacji aż do okresu starości.

Nie ma tutaj nic o wpływie SSRI (ani escytalopramu) na uzębienie i wypadanie plomb.
Jest tutaj mowa o wpływie SSRI na kościec, a osoby badane były w wieku 12-20 lat, gdzie kościec jeszcze rośnie, nic o wpływie na kościec u dorosłych (czyli nas).

dubito napisał(a):... esci przoduje w dezintegracji uzębienia.

Kolejna wymyślona bajka, żeby wystraszyć potencjalnych użytkowników...
Pełna remisja

Wenlafaksyna 37.5 mg, Mirtazapina 22.5 mg, Pregabalina 150 mg, Żeń-szeń właściwy + amerykański (wyciąg) 825 mg, Cytrulina 5 g, Kreatyna 5 g, Trening siłowy

http://naukowy.eu/
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1661
Dołączył(a)
12 cze 2015, 15:40
Lokalizacja
naukowy.eu

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez Kalebx3 Gorliwy 04 gru 2017, 13:41
---ze wszystkich antydepów najgorzej po uzębieniu ( szkliwie i plombach ) daje Anafranil .
Plomby to nie problem , bo zawsze można zęba znowu zalepić , ale szkliwo to już gorzej .
Nie wiem jak z kośćmi ,ale jak dotąd nigdy się nie połamałem - i oby tak zostało ) .
Jeżeli PAN domu nie zbuduje,
na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.
Jeżeli PAN miasta nie ustrzeże,
strażnik czuwa daremnie

Psalm 127
Avatar użytkownika
Offline
Posty
10066
Dołączył(a)
26 cze 2011, 00:09
Lokalizacja
człowiek śmiertelny i grzeszny

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez dubito 04 gru 2017, 20:31
pełna wersja anglojęzycznej wikipedii na temat SSRI,gdzie na 1 miejscu z działań ubocznych stwierdzono o170% większe ryzyko złamań kości,czyli negatywny wpływ na gospodarkę wapniową w rezultacie i zęby.Sądzę ,że zamknie to w końcu tę dyskusję a raczej hejt pod moim adresem.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Selecti ... _inhibitor
dubito
Offline

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez Grabarz666 04 gru 2017, 21:32
dubito napisał(a):...negatywny wpływ na gospodarkę wapniową w rezultacie i zęby.

Ciekawa interpretacja. :lol:
W badaniu zacytowanym w literaturze z wikipedii, nie ma nic o zębach i wypadaniu plomb po escytalopramie, który, rzekomo, najbardziej wpływa na nie negatywnie, a jedynie o potencjalnie negatywnym wpływie na mineralizację kości i większe ryzyko złamań podczas upadków podczas stosowania SSRI. Ni mniej, ni więcej. Jak już zabierasz się za interpretację badań, to wypadałoby robić to na tyle poprawnie, aby nie zmieniać ich wyniku/ów. To, co robisz ty, to naciąganie, a nawet wymyślanie skutków ubocznych na potrzeby dyskusji, tylko po to, aby po raz kolejny nie wyszło, że nie masz racji i tworzysz jakąś nową psychofarmakologię, choć obok psychofarmakologii to nawet nie stało...

dubito napisał(a):Sądzę ,że zamknie to w końcu tę dyskusję a raczej hejt pod moim adresem.

Skoro o hejcie mowa, to powielę poniżej twój post, który nieco wyjaśni twoją osobę:

dubito napisał(a):Pomimo leków jestem podbuzowany i drobna nawet sprawa urzędowa czy skarbowa mnie cieszy i zajmuje.Ale tego wroga chyba podswiadomie przeniosłem na żonę,rodzinę.Nie jestem lubiany.Mam dużą wiedzę ogólną i zawodową i udawadniam swoje racje z pozycji "mentora"....

Niedawno w taki sposób pisałeś o mnie... Jak widzisz prawda jest całkiem inna...

dubito napisał(a):...To zaczyna mnie martwić.Latem jeździłem na rowerze,na łyżwy trochę się już boję. Gdzie znajdę przeciwnika,wroga.Czy można mi pomóc? Czy ktoś ma podobny problem? Czy można uzależnić się od mentalnej walki?

Odpowiem ci na to pytanie twoim cytatem:
dubito napisał(a):Narcystyczne zaburzenia osobowości są nieuleczalne.Ten typ tak ma.Można psychoterapii i stania na jajach ale to nic nie da.Zresztą musi chcieć.

Tak więc przykro mi, nie ma na to rady, pozostaje współczuć żonie...

dubito napisał(a):Mam już swoje lata.Leczę się od ok.20 lat na MD,GAD.Jednak na krętej drodze terapii w/w przypadłości,los nie zetknął mnie z escitalopramem.Może inaczej,zetknął ale w czasach gdy dostępny był tylko oryginał i jego cena w stosunku do moich zarobków, wykluczała dłuższą terapię.

dubito napisał(a):Jestem już wiekowy.Piastowałem rożne wysokie i bardzo wysokie stanowiska w spółkach prawa handlowego.Zarządzałem też finansami dużego miasta.Zawsze na stanowiskach "operacyjnych" bez polityki.

Taki bogacz na stanowiskach, a nie stać go na paczkę Lexapro za 200 zł miesięcznie...

dubito napisał(a):Szkoły różne pokończone..Żonaty.Zawód -liczby i wyciąganie z nich wniosków..

Mam co do tego poważne wątpliwości, skoro nie umiesz nawet wyciągnąć prawidłowego wniosku z zacytowanego przez siebie badania:

Wisienka na torcie: niesamowita umiejętności czytania zdjęć RTG, z dokładnością lepszą niż lekarze diagności:
dubito napisał(a):Cześć,moja żona cierpiała na podobną przypadłość.Osłabienie i brak energii.Przez kilka albo kilkanaście lat rozwijał się u niej rak piersi z powodu zaburzeń hormonalnych tzw.rak hormonozależny.Robiła co roku mammografię i przez lata było wszystko OK.Aż ja zauważyłem drobną zmarszczkę koło brodawki.USG,operacja,tamoxifen.Lekarka,która robiła i opisywała ostatnią mammografię,powiedziała,że opisałaby to zdjęcie tak samo-bez zmian nowotworowych.
Zona wróciła do życia i z czasem wzrosła jej energia życiowa.
Piszę to ku przestrodze,że badania krwi ,moczu,mammografia mogą nie wykryć nowotworu hormonozależnego.


Skoro już uprawiasz powoływanie się na artefakty (publication bias), to ja, ponownie, dodam swoje argumenty:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27495351
In terms of specificity, the majority of available data have limitations due to either confounding by indication or channeling bias. Self-controlled case series address some of these limitations and provide relatively strong observational evidence for a causal relationship between SSRIs and fracture. In doing so, they suggest that falls contribute to fractures in SSRI users. Whether there are also underlying changes in skeletal properties remains unresolved. Initial studies provide some evidence for skeletal effects of SSRIs; however, the pathways involved need to be established before biological plausibility can be accepted. As the link between SSRIs and fractures is based on observational data and not evidence from prospective trials, there is insufficient evidence to definitively determine a causal relationship and it appears premature to label SSRIs as a secondary cause of osteoporosis. SSRIs appear to contribute to fracture-inducing falls, and addressing any fall risk associated with SSRIs may be an efficient approach to reducing SSRI-related fractures. As fractures stemming from SSRI-induced falls are more likely in individuals with compromised bone health, it is worth considering bone density testing and intervention for those presenting with risk factors for osteoporosis.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23196265
Bone properties were found to be stable over 12 months under therapy with SSRIs. Whether SNRI and TCA indeed increase trabecular vBMD need to be shown in larger cohort.


To byłoby tyle...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1661
Dołączył(a)
12 cze 2015, 15:40
Lokalizacja
naukowy.eu

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez dubito 04 gru 2017, 22:41
Czego niby mam się wstydzić?Nie ukrywam swych wad.Napisałem to na małym "niskoczytanym forum".Ciebie na ujawnienie swoich wad nigdy by Cię nie było stać.Haniebne jest to ,że posługujesz się metodami niegodnymi.
Hańba.

-- 04 gru 2017, 22:47 --

A już posługiwanie się opisem choroby mojej żony pisany ,to skrajna podłość.

-- 04 gru 2017, 22:51 --

CO TY CHCESZ UDOWODNIĆ ?
dubito
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], NoMoreDepression i 39 gości

Przeskocz do