Witajcie

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witajcie

przez NN4V 15 paź 2015, 11:11
2015-08-12
Mae napisał(a):...Były wmawiał mi, że emocje świadczą o prymitywizmie i należy się ich wystrzegać oraz dokonywać czysto obiektywnej oceny (fascynuje go filozofia Ayn Rand). Na początku się z nim nie zgadzałam, bo trudno mi było podejmować czysto logiczne decyzje, lecz potem jego pogarda do emocjonalności udzieliła się mnie. Nie jest łatwo sprostać czyimś wymaganiom, zwłaszcza jeżeli niby w żartach twierdzi, że kobiety są z natury pierwotniejsze (czyt. słabiej wyewoluowały), bo kierują się uczuciami i emocjami.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Witajcie

przez NN4V 15 paź 2015, 11:14
2015-08-13
Mae napisał(a):.....
Niestety dalej jest święcie przekonany, że on nie ma żadnych problemów, a wina leży po mojej stronie. Rzecz jasna nie powiedział mi tego wprost, lecz z jego wiadomości można wysnuć jednoznaczne wnioski. Na jego wyraźne życzenie wypisałam mu listę jego dysfunkcyjnych cech i zachowań, lecz prawie wszystkie nazwał ,,mechanizmami obronnymi" wobec rodziny/przypadkowych ludzi/wydarzeń, a swoją apodyktyczność wyjaśnił ,,bezsilnością i poczuciem bezradności, że nie potrafi czegoś w inny, pokojowy sposób wyegzekwować" (a wystarczyło zwyczajnie poprosić i nie wywierać presji...). Według mnie jasno z jego tłumaczeń wynika, że popada w paranoję, wszędzie węszy spisek, boi się pogardy i wikłania w związek z drugą osobą. Odnośnie do tego ostatniego, jego wypowiedź brzmiała tak, jakby bał się, że wzbudzę w nim zaufanie i z premedytacją skrzywdzę. ....
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Witajcie

przez mrczny 15 paź 2015, 11:20
@NN4V dostałeś moją odpowiedź na temat tego wklejania. Rozumiem, że za wszelką cenę starasz się pokazać jakim byłem złym człowiekiem. Zauważ jednak, że w żadnym momencie nie twierdzę, że jej nie krzywdziłem. Mam nadzieję, że po wklejeniu wszystkiego co masz do wklejenia i wyżycia się w ten sposób pozwolisz mnie oraz jej zamknąć ten związek. Bez tego nie będzie szczęśliwa.
la vie est belle

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witajcie

przez TruchłoBoga 15 paź 2015, 14:01
mrczny napisał(a):Wręcz przeciwnie. Uznałem siebie za winnego żeby ostatecznie zamknąć związek. Żeby obiektywnie stwierdzić kto był winny i w jakim stopniu musiałbym myśleć, analizować nad tym co było. Tylko po co? Nic to nie zmieni. W żaden sposób nie polepszy mojego życia jeśli uznam ją za winną lub określę procenty w jakim stopniu kto jest winien i dlaczego. Uznałem, że jestem winien, koniec myślenia o tym, czas się zająć sobą. ;)

Zmieni, zmieni. Może zdasz sobie sprawę z tego, że jesteś beznadziejny i masz tendencję do niszczenia innym życia. Tylko w ch*jowych sądach uznaje się kogoś za winnego tylko po to, by zamknąć sprawę, ty się wycwaniłeś i zrobiłeś to sam. Poza tym wychodzi już z ciebie ogromny egoista, bo martwisz się tylko o swoje życie i jego polepszenie. Dla mnie byłoby fajnie, gdyby nie to, że wchodzisz również w związki, które na egoizmie nie polegają. Przynajmniej te zdrowe.

mrczny napisał(a):Największym problemem w związku był sposób zerwania, tego że nie zrobiliśmy tego jak dorośli tylko jak dzieci. Stąd także moje wywody na tym forum dzięki którym mogłem się pogodzić ze stratą i końcem związku. Nie chcę jednak tego przedłużać. Zresztą pewnie i tak nie dałbym rady obiektywnie przeanalizować związku ponieważ nie jestem w stanie określić co ona czuła i jak odbierała rzeczywistość. Mogę tylko przypuszczać. A to już czyni analizę zbyteczną bo obarczoną zbyt dużym błędem. ;)

NN4V właśnie podał ci na tacy jej osobiste odczucia w stosunku do ciebie i twojego zachowania, sama opisała swój stan. Proszę, dokonaj teraz analizy. Wytłumacz się ze swojego zachowania, opisz też jej, co ci się nie podobało, gdzie jest jej wina. Przyszedłeś tu tylko po to, by dalej ją gnębić, przypominać o swoim istnieniu i jednocześnie ucinać wszelką dyskusję na ten temat. W lepszym świecie już dawno wyniósłbym cię stąd na kopach, bo grasz na cudzych nerwach i znalazłeś sobie wygodne wytłumaczenie, że twój pobyt tutaj wcale nie jest z tym związany. Nawet jeśli nie jest, to pomyśl o konsekwencjach. To tak jakbym torturował kogoś przez rok, a potem wypuścił na wolność i po jakimś czasie znowu się delikwentowi objawił. (przypadkiem oczywiście)
TruchłoBoga

Witajcie

przez khaleesi 15 paź 2015, 16:27
o kur*a ale jaja :lol: :twisted:

mrczny, powodzenia na terapii. W zasadzie dobrze, że zerwałeś masz szanse zbudowac fajny związek z kims innym.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Witajcie

przez Jubacca 15 paź 2015, 16:37
Witam na forum i życzę powodzenia w pracy nad sobą!
4w5

Między chodnikami myśli, a krawężnikami słów

Witajcie

przez bonsai 15 paź 2015, 17:15
Witaj, mrczny. Mimo iż zdarzyło Ci się występować w mocno żenującym wątku, to życzę powodzenia na terapii. Praca nad sobą jest szlachetnym wyzwaniem. Telenoweli nie osądzam, bo znamy przekaz głównie jednej strony.
bonsai

Witajcie

przez Marcin2013 15 paź 2015, 17:22
Witaj

Witajcie

przez Masturbow 15 paź 2015, 20:50
wchvj chcesz zamknąć i zapomnieć ten związek, jak się zarejestrowałeś i udzielasz na tym samym forum, co ona. oj beka.
Masturbow

Witajcie

przez Evia 15 paź 2015, 21:18
Masturbow napisał(a):wchvj chcesz zamknąć i zapomnieć ten związek, jak się zarejestrowałeś i udzielasz na tym samym forum, co ona. oj beka.

Hah, właśnie chciałam napisać to samo
Na szczęście autor wybiera się do psychiatry, więc może trochę go ułożą.

Witajcie

przez Candy14 18 paź 2015, 14:35
Dobrze ze rzadko juz zagladsam na forum i omijaja mnie intrygi, zale, pranie brudow na pw i ogole.
khaleesi, co Cie tu tak rozbawilo? Tylko dla kogos kto lubi sie babrac w cudzych brudach to moze byc smieszne
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Witajcie

przez mrczny 22 lis 2015, 23:34
Dla podsumowania tego wątku wkleję dwa dobre artykuły, które świetnie opisują związek w którym się znalazłem.
Być może komuś kiedyś się to przyda jeśli znajdzie się w podobnej sytuacji..

http://www.charaktery.eu/wiesci-psychologiczne/9984/Zwi%C4%85zki-na-gumce---koluzje/
http://www.charaktery.eu/razem/593/Kochankowie-i-wrogowie/
la vie est belle

Sortuj wg